Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 656921 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #7340 Dátum: 2016. Június 15. - 13:53:53 »
Tartalmilag 0 ujdonsag van benne, minden valtoztatas csak vizualis.

Ennek a verzionak a kiadasa miert mutatna penzehseget? Hat irod is, hogy akinek megvan a Legendary (vagy a DLC-k kulon-kulon), az megkapja ingyen. Szerinted akiket erdekelhet az uj verzio, azoknak nincsenek mar meg a DLC-k?
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #7341 Dátum: 2016. Június 15. - 14:15:17 »
Mert ezt ugyanúgy bevezethették volna egy sima patch-csel vagy lecserélhették volna az eredetit ahelyett, hogy most a megjelenés után még pénzt kérjenek.
Plusz a New Vegas is mutatta, hogy a drága Bethesda nem riad vissza az aljas kis trükköktől ahhoz, hogy csak fizetni ne kelljen…

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #7342 Dátum: 2016. Június 15. - 14:39:38 »
Ebbe viszont csak most futottam bele. Na így már az Alan Wake, és az Ori And The Blind Forest után háromra nőtt a játékok száma, amikkel szívesen játszanék, ha lenne X-boxom.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #7343 Dátum: 2016. Június 15. - 15:40:16 »
Mert ezt ugyanúgy bevezethették volna egy sima patch-csel vagy lecserélhették volna az eredetit ahelyett, hogy most a megjelenés után még pénzt kérjenek.
Mivel a modositasok nem kizarolag a jatekmotort erintik, ezert a "sima patch" azt eredemenyezte volna, hogy az alapjatekbol es a DLC-kbol is kellett volna frissitett verziot kesziteni. Ezeket mindenfele kombinacioban tesztelni is kellett volna, majd kellett volna egy olyan vasarlasi modell is, ami nem agyonbonyolitott, es tamogatja peldaul a Steam. Nem csodalom, hogy ezt passzoltak.

Masreszt akit erdekel, annak nagy valoszinuseggel ugyis megvan mar a Legendary (vagy kulon a DLC-k), vagy most indul 0-rol. A Bethesda altal valasztott megoldas egyik esetben sem jelent plusz kiadast. Csak akkor, ha valakinek nincs meg minden DLC - ekkor a plusz penzt a DLC-ert adja ki, nem a feljavitott vizualis elmenyert.

Tehat: mivel a "sima patch" technikai kivitelezese bonyolult lett volna, es az egybecsomagolas (valoszinuleg) az eddigi jatekosok minimalis reszenek okoz plusz kiadast, tovabbra sem latok ebben semmilyen etikatlan uzleti lepest.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #7344 Dátum: 2016. Június 15. - 15:50:03 »
Ebbe viszont csak most futottam bele. Na így már az Alan Wake, és az Ori And The Blind Forest után háromra nőtt a játékok száma, amikkel szívesen játszanék, ha lenne X-boxom.
Ez sima X-Box? A régi?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #7345 Dátum: 2016. Június 15. - 15:53:45 »
Nem, ez Xbox One-ra fog megjelenni hamarosan. Viszont Pc-re is lesz, és talán ezt még az én gépem is elbírja.
A korábbi játékuk a Limbo letölthető volt PS-re is, meg kábé mindenre, ami csak létezik a világon (8. generációs konzoloktól kezdve mobiltelefonokig).
« Utoljára szerkesztve: 2016. Június 15. - 16:05:21 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #7346 Dátum: 2016. Június 15. - 18:51:47 »
Pedig a grafikája a klasszikus PSX-es kort idézi. :)

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #7347 Dátum: 2016. Június 16. - 00:54:52 »
Todd: Az Ori & The Blind Forest kijött PC-re is. :)
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #7348 Dátum: 2016. Június 16. - 08:01:35 »
Kaine: Nem csak az, az egész játék mechanika a klasszikus játékokat idézi. A limbo vizualitása is nagyon egyszerű, de közben hangulatos és megkapó. Anyukámnak az utóbbi összes szuper cím mellett, amit látott hogy játszottam vele, a LIMBO tetszett leginkább, mert végre értette, mi történik a képernyőn. :lol:
Mondjuk nem tudom, egy ilyen kisebb Indie game exkluzivitása mennyire komoly fegyvertény. Elvégre habár én is csípem őket nagyon, de azért az emberek nem ezek miatt vesznek konzolt.

Tom: Kíváncsi vagyok, az én gépem mennyire bírná. Egy próbát érdemes tenni vele.
Amúgy most elvileg minden X-box játék kijön innentől PC-re is, és ugyanazt a játékot játszhatod is mindkét gépen. Vagyis cross-platformba nyomulhatsz vele, és nem is kell kétszer megvenned. Ez egyébként elég jó dolog.
Ja és természetesen egy év múlva nekik is jön a 4K gépük. Azt hiszem a mostani lett a legrövidebb életű konzol "generáció" (mert ez nem valódi váltás), de félek a 4K-ra felturbózott modellek se fogják tovább húzni.

Már van resident Evil 7 demo is.

Elsőre úgy néz ki, mintha a P.T.-t ami amúgy már akkor is simán lehetett volna független játék a Silent Hilltől, most átkeresztelték Resident Evil-re, amihez ugyanúgy nincs sok köze. :lol:
Viszont azóta már kiderült, hogy nem kapcsolódik a végleges produktumhoz.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Június 16. - 11:18:52 írta Todd »

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #7349 Dátum: 2016. Június 16. - 12:26:18 »
Tom: Kíváncsi vagyok, az én gépem mennyire bírná. Egy próbát érdemes tenni vele.
Nos, az én gépem sem egy aktuális vas, mégis bírta. :D Szerintem próbáld meg bátran. Legfeljebb lehúzod a grafikai beállításokat.

Idézet
Amúgy most elvileg minden X-box játék kijön innentől PC-re is, és ugyanazt a játékot játszhatod is mindkét gépen. Vagyis cross-platformba nyomulhatsz vele, és nem is kell kétszer megvenned. Ez egyébként elég jó dolog.
Ez érdekes fejlemény. Persze valahol logikus, de azért felveti a kérdést, hogy ez mennyire fogja visszavetni az XBox amúgy sem túl fényes eladásait. A Sony egyelőre simán veri a riválisait, az idei E3-as konferenciájukkal meg masszívan lealázták a többieket.

Idézet
Ja és természetesen egy év múlva nekik is jön a 4K gépük. Azt hiszem a mostani lett a legrövidebb életű konzol "generáció" (mert ez nem valódi váltás), de félek a 4K-ra felturbózott modellek se fogják tovább húzni.
Azért én remélem, hogy ez a hirtelen váltás csak a VR-láz miatt van, és nem az lesz a trend, hogy 3-4 évente új konzolt dobnak piacra... Oké, hogy gyorsan fejlődik a technika, de azért a mai játékok már így is olyan magas szinten vannak grafikailag, hogy ha hirtelen befagyasztanánk a fejlődést, akkor is baromi élvezetes lenne játszani velük. Mit nem mondjak, még a ps3 is elég élvezetes grafikát nyújt. Persze egyáltalán nem vagyok a fejlődés ellen, de azért ésszerű kompromisszumot kéne kötni a tempó, és az emberek pénztárcája között.
Azt megértem, hogy a VR miatt kell a nagyobb erőforrás, de a 4K még a fasorban sincs... Azt sokáig nem fogják még tudni kihasználni a júzerek.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #7350 Dátum: 2016. Június 17. - 11:58:42 »
Ezt a végre új játékokat készítenek dolgot lehet tényleg elkiabáltam. Az immáron Kojima nélküli Konami készít egy MGS 3 Pachinko játékgépet. :lol:
Amúgy ezt nem tudtam, mi ez a Pachinko, amolyan hibrid az arcade játékgépek, a flipper és a félkarú rabló között.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Június 17. - 13:13:42 írta Todd »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #7351 Dátum: 2016. Június 30. - 21:25:27 »
Heh. A Capcom a jelek szerint nagyon nem nyugodott bele, hogy az Operation: Racoon City volt minden idők talán legrosszabbnak tartott Resident Evil játéka, ezért csináltak valamit, ami kategóriákkal borzalmasabb. :)

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Videojátékok
« Válasz #7352 Dátum: 2016. Július 01. - 06:10:13 »
Annak idején nekem is felkúszott a szemöldököm a tarkómra, mikor azzal a játékkal játszottam.Valami ilyesmi volt a reakcióm: Ez most komoly?
Nem is pörgettem ki.  ;D

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #7353 Dátum: 2016. Július 01. - 13:58:24 »
Annak idején?  :headscratch: Ez itt 10 napja jelent meg.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #7354 Dátum: 2016. Július 01. - 19:05:23 »
Az Operationre gondol, szerintem. Én legalábbis ugyanígy voltam vele.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #7355 Dátum: 2016. Július 07. - 08:22:48 »
PS Store-on giga akciók japán játékokra, érdemes csekkolni a listát.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #7356 Dátum: 2016. Július 07. - 09:56:36 »
Közben végeztem az Uncharted 4-gyel. Gyönyörű képek, nagyon jól vezetett sztori és hangulat. Ebben mind veri az előzőeket. De a játékmenet sok kívánnivalót hagy maga után. Az eddig ugrálós-útkeresős-lövöldözős játékból ugrálós-útkeresős lett. Konfliktus annyira kevés van benne a különben extra hosszú játékidőhöz képest, hogy ha a környezet és a hangulat nem lenne jó, unalmassá is válhatna. Az újítások többnyire jók (kötél, dzsip), és a fegyverek között is van jó. Szomorú a vége. :(

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #7357 Dátum: 2016. Július 07. - 10:07:02 »
Biztos jó lehet, na ha idén kivégzek minden PS3 játékot ami érdekel, szerintem jövőre begyüjtök egy 4-est én is.
Még hátra van a GOW Ascension, Zone Of The Enders 1-2, Injustice, Beyond Good And Evil, Dead Space 3, No More Heroes, Journey, Vanquish.
Mondjuk ezeknek egy részével lehet 4-en is tudnék játszani.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Videojátékok
« Válasz #7358 Dátum: 2016. Július 07. - 14:00:57 »
Közben végeztem az Uncharted 4-gyel.
...
 Szomorú a vége. :(

Naa, miért szomorú a vége? Én sokkal, de sokkal szomorúbbra számítottam... azért ahhoz képest eléggé happy end szerű lett.  :D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #7359 Dátum: 2016. Július 07. - 14:15:56 »
A GOW Ascension tök jó, én is azzal játszogatok mostanában, bár az utóbbi 1-2 hétben félretettem a Shadow of the Colossus miatt (sikerült beszereznem ;D ). A GOW 3 is nagyon jó volt, de az Ascension annyiból jobban tetszik, hogy nincs benne az a depis világvége hangulat, mint az elődjében.

A Beyond Good & Evilt még ezer éve játszottam pc-n, klassz játék volt, csak nagyon lopakodós, amit néha picit untam benne. De a hangulata nagyon jó.

Az Injustice meg egyenesen rohadt jóóóó. :D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.