Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 656789 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #7720 Dátum: 2018. Január 24. - 13:45:47 »
Csak az elejét láttam, de az is akkorát ütött, hogy már bánom, hogy egyáltalán elindítottam a videót. :lol:
Amúgy jó kérdés, hogy mikor fogok tudni vele játszani, mert újonnan nagyon drágák a top címek, a játékaim többségét használtan vettem. Viszont a GOW esetében nagyon nagy lesz a kísértés...  ;D Hónapokat kéne várni, mire használtan kapható lesz, és még úgy is drága lenne. :hehe: De bolti akcióba is max év végén kerülne be, ha egyáltalán. Szóval nem tudom. ;D Szerintem az lesz, hogy van pár használt játékom, amiknek amúgyis gondolkoztam a becserélésén, majd azokat beszámíttatom a GOW árába, hogy ne legyen olyan drága.

Mire én sorra kerülök már úgyis elfelejtem. :)
Előbb-utóbb neked is összejön majd, ki tudja, lehet, hogy hamarabb, mint gondolnád. :) Amúgy sima PS4-et vennél, vagy a Pro-t?
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #7721 Dátum: 2018. Január 24. - 13:48:14 »
Amúgy sima PS4-et vennél, vagy a Pro-t?
Mivel a kapható játékok kínálatában nincsen eltérés, így simát.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #7722 Dátum: 2018. Január 24. - 13:56:59 »
Aha, akkor az úgy nem is lesz olyan drága, már 80 ezerért is lehet kapni újonnan. Használtan meg még olcsóbb.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #7723 Dátum: 2018. Január 24. - 14:01:14 »
Igen, úgy tervezem, hogy a jövő hónapban veszek TV-t és gépet.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #7724 Dátum: 2018. Január 24. - 14:20:14 »
Na, az király, akkor az tényleg nincs már messze. :D Melyik lesz a legelső játékod rá? :D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #7725 Dátum: 2018. Január 24. - 14:27:46 »
Minden hónap elején ledarálom majd ezt a listát Vaterán, és Store-on, és ami éppen a legolcsóbb. :D
Batman Arkham Knight
Doom
Fallout 4
God Of War
Horizon Zero Dawn
Injustice 2
Life Is Strange
Resident Evil
Rise of The Tomb Raider
The Last Guardian
Uncharted 4
Uncharted the last Legacy
Until Dawn

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #7726 Dátum: 2018. Január 24. - 14:42:41 »
Ja, értem, akkor neked nincs egy különleges kiszemelted, amivel mindenképp elsőként akarnál játszani. :) Egyébként szép lista. :D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Videojátékok
« Válasz #7727 Dátum: 2018. Január 24. - 14:44:55 »
Minden hónap elején ledarálom majd ezt a listát Vaterán, és Store-on, és ami éppen a legolcsóbb. :D
Batman Arkham Knight
Doom
Fallout 4
God Of War
Horizon Zero Dawn
Injustice 2
Life Is Strange
Resident Evil
Rise of The Tomb Raider
The Last Guardian
Uncharted 4
Uncharted the last Legacy
Until Dawn

Játékokban jó az ízlésed.  :smfinger:

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #7728 Dátum: 2018. Január 24. - 14:50:48 »
Mindenben.  ;D
Eddig úgy látom, ezek a befutók. :)
Fallout 4 - 3000
Batman Arkham Knight - 3400
Uncharted 4 - 4000

Hú, és a Hellblade-et kihagytam, pedig múltkor beszéltük :D
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 24. - 14:58:14 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #7729 Dátum: 2018. Január 28. - 19:41:24 »
Elkezdtem a Horizont, Tom. Úgy 1-2 órát toltam, majd egy nagy kapunál egyelőre megakadtam. Egyelőre vannak fenntartásaim, de nekem többnyire a második játék dönti el, hogy jó-e valami vagy sem.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #7730 Dátum: 2018. Január 29. - 03:00:41 »
Idézetet írta: kaine
Úgy 1-2 órát toltam, majd egy nagy kapunál egyelőre megakadtam.
Attól ne ijedj meg, a játék elején a nagy kapun még nem lehet kimenni. Az első néhány főküldetést meg kell csinálni hozzá, és utána már kimehetsz. Egyébként a sztori mindig a főküldetésekkel halad előre, ezeket sárga négyzetek jelzik a térképen, ha csak a sztorival akarsz haladni, akkor csak ezeket csináld meg. A mellékküldetéseket a zöld felkiáltójelek jelölik, ezeket nem kötelező megcsinálni, illetve bármilyen sorrendben megcsinálhatod - ezek kis különálló történetek, illetve feladatok, melyekkel az alapsztori nem halad (viszont jutalmakat kapsz a teljesítésükért).

A menüben a "quests" oldalon lehet látni a kiválasztható fő -és mellékküldetéseket, itt te magad is kiválaszthatod, hogy melyik legyen aktív, és akkor egy ikon fogja mutatni, hogy merre kell menni, a térkép pedig az útvonalat is kijelöli gps-szerűen.

Egyébként kell némi idő amíg az ember belerázódik a játékba és megszokja a kezelőfelületet, de utána már nagyon logikus lesz minden. Milyen nehézségi szinten kezdted a játékot?
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #7731 Dátum: 2018. Január 29. - 12:02:17 »
Attól ne ijedj meg, a játék elején a nagy kapun még nem lehet kimenni.
Óhogyaza... csak mert amikor a kapuhoz értem, határozottan utasított, hogy menjek át a kapun.  ;D Próbáltam megkerülni is, de azt se hagyta.
Idézet
Az első néhány főküldetést meg kell csinálni hozzá, és utána már kimehetsz.
Hát, azt a robbanó cuccot már elcseréltem, eddig ennyi volt.
Idézet
Egyébként a sztori mindig a főküldetésekkel halad előre, ezeket sárga négyzetek jelzik a térképen, ha csak a sztorival akarsz haladni, akkor csak ezeket csináld meg.
Elsőre biztosan nem akarok mást.
Idézet
Egyébként kell némi idő amíg az ember belerázódik a játékba és megszokja a kezelőfelületet, de utána már nagyon logikus lesz minden.
Remélem, mert most úgy néz ki, mintha halálra túl lenne bonyolítva a menüje.
Idézet
Milyen nehézségi szinten kezdted a játékot?
A második legkönnyebb.  :) A bunyó most még nem érdekel.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #7732 Dátum: 2018. Január 29. - 23:11:33 »
Idézetet írta: kaine
Remélem, mert most úgy néz ki, mintha halálra túl lenne bonyolítva a menüje.
Elsőre nekem is bonyi volt, kellett egy kis idő, mire kiismertem magam, de utána már nem volt gond. Igazából elsőre az egész játék bonyolultnak tűnik. ;D Főleg, ha eddig nem nagyon játszottál nyílt világú játékokkal. Szerintem adj egy kis időt a játéknak és magadnak is, mert tényleg összetett játék. De a látszattal ellentétben nincs túlbonyolítva, az összetettség csak a változatosságot szolgálja. Ki kell tapasztalni és picit beletanulni, de ha kiismered a játékmechanikát, akkor majd látni fogod, hogy igazából nagyon praktikus és gördülékeny az egész. A harcrendszer az egyik legjobb, amit eddig láttam videójátékban, nagyon fun. ;D

Pár jótanács: a lootolás fontos eleme a játéknak, nézd át a ládikókat, elpusztult gépeket, illetve érdemes levadászni gyengébb robotokat is, mert azokból lehet kinyerni nyersanyagokat, amikből lőszereket tudsz készíteni a fegyverekhez. Az állatokból is lehet kinyerni alapanyagokat gyógyitalokhoz, illetve az inventory bővítéséhez, illetve gyűjts össze sok gallyat, mert az a legfontosabb alapanyag a nyílvesszőkhöz, valamint a metal shards. A metal shards egyszerre fizetőeszköz is, és alapanyag is a játék világában. A craftolás egyébként pofonegyszerű, mert ha behozod a weapon wheel-t (L1, ha jól emlékszem) és kiválasztod a megfelelő lőszert a fegyvernél, akkor csak lenyomva kell tartani az X-et, és ha van hozzá elég alapanyag az inventoryban, akkor Aloy automatikusan elkészíti az adott mennyiséget, még harc közben is. A az életerőitalokat és egyéb védőitalokat, illetve a ballonos csapdákat meg a menüben lehet összecraftolni.

Másik nagyon fontos tulajdonság a Focus, ez ugyanúgy működik, mint a Batman játékokban a detective mód, minden fontos dolgot látni fogsz a környezetedben, még azt is, ami takarásban van. Ha találkozol egy újfajta robottal, akkor a Focust bekapcsolva be tudod szkennelni, és ezután a menüben a Notebook fülnél a "machine catalogue"-ban megjelenik a képe és egy leírás is hozzá, hogy mik az erősségei, mik a gyenge pontjai, illetve milyen loot-ot lehet kinyerni belőle. Ez alapján ki lehet találni a megfelelő taktikát a különböző robotlények ellen.
De egyébként a Focussal bármikor tudod szkennelni bármelyik robotot, csak rá kell vinned a "célkeresztet", ezután a robot gyenge pontjai sárgán fognak világítani, látni fogod, hova kell célozni. 

Egyébként amikor elindítod a játékot és betöltődik a pálya, akkor a töltőképernyőn a program is kiír hasznos tippeket az irányítással és a játékmenettel kapcsolatban. De ha valami nem tiszta, akkor kérdezz nyugodtan, megpróbálok segíteni.

Idézet
A bunyó most még nem érdekel.
Hát, pedig azt nem fogod megúszni. ;D A sztorival elég hamar belendül az akció is. :D   

A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #7733 Dátum: 2018. Január 30. - 12:07:15 »
Nem, sosem szerettem a nyílt világú játékokat, ez lesz az első ilyen.
A lootolást megszoktam a Rise of Tomb Raiderben, azzal nincs gond. A Focust használom, az már okés.
Köszi, ha lesznek kérdéseim, jövök. :)

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #7734 Dátum: 2018. Január 30. - 21:26:37 »
Okés. :D
A Rise Of The Tomb Raider mennyire lett jó játék? Érdemes beszerezni? Csak az elődjével játszottam.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #7735 Dátum: 2018. Január 30. - 22:02:52 »
Ha az tetszett, ez is fog.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #7736 Dátum: 2018. Január 30. - 22:13:49 »
Igen, így van. Alapvetően folytatás minden téren. Szerintem nem lett annyira jó, mint az előző, de ez még mindig 8,5/10-ből, mert az nekem 12/10-ből volt. :)
(Kell egy Lara Croft szmájli)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #7737 Dátum: 2018. Január 31. - 11:34:48 »
PS4 1TB megrendelve, első játékom a Fallout 4 lesz hozzá. :)

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #7738 Dátum: 2018. Január 31. - 11:46:58 »
Na, gratu! :D Jó szórakozást hozzá! :D

Igen, így van. Alapvetően folytatás minden téren. Szerintem nem lett annyira jó, mint az előző, de ez még mindig 8,5/10-ből, mert az nekem 12/10-ből volt. :)
Ahha, köszi srácok. Érdekes, én egy videótesztet néztem róla korábban, ott azt mondták, minden téren jobb lett az előző résznél. De persze szubjektív, hogy kit mennyire fog meg a játék. Egyébként végülis tetszett az előző rész, csak nem volt igazán emlékezetes, igaz, elég régen játszottam már vele. De jó ötlet volt, hogy ilyen formában rebootolták Larát.

A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #7739 Dátum: 2018. Január 31. - 13:18:28 »
Én imádom az előző részt. Az abszolút kedvenc játékom lett talán.

Érdekes ez az 1 tb tárhely. Nekem régi Ps4-em van, 500 gigával, de betelt, holott nincs rá 10 játékom. A Horizonhoz már törölni kellett valamit.  :drying: