Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 656797 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #7800 Dátum: 2018. Június 26. - 12:30:24 »
Feliratot.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Videojátékok
« Válasz #7801 Dátum: 2018. Június 26. - 13:42:03 »
Gondoltam, csak nem értettem, hogy az miért ekkora szám. Mindenesetre örülhetünk, azért ez mutatja, hogy a Sony releváns piacnak tekinti Magyarországot.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #7802 Dátum: 2018. Június 26. - 14:45:58 »
Gondolom azoknak nagy szám, akik nem tudnak angolul. :D
Nekem pl. tök mindegy. Amúgy elég jónak néz ki ez a játék. :)

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #7803 Dátum: 2018. Június 27. - 17:59:32 »
Szerintem inkább a gesztus miatt nagy szám, hogy odafigyel a Sony a hazai PS tulajokra. Nyilván emögött is üzleti érdekek húzódnak, de akkor is jó érzés szvsz. :)

Amúgy az új Pókember játék szerintem is rohadt jó lesz, nagyon meggyőzőek az eddigi anyagok róla, simán ez lehet a legjobb Póki játék, sőt, akár a legjobb szuperhősös játék evör. Ha tényleg olyan lesz a sztori és a gameplay, mint várom, akkor nálam a Batman játékokat is le fogja körözni.

Viszont a másik játék, amit nagyon várok, az a Ghost of Tsushima. Eszméletlen jól néz ki az E3-as gameplay videó. :oh: Igazi szamurájos játék az Utolsó Szamuráj film látványvilágával, nagyon hangulatos lesz. :oh: Engem megvett kilóra. ;D

A Last Of Us 2 gameplay meg letaglózó volt, döbbenetesek az animációk.  :surp:

Úgy összességében nagyon elégedett vagyok a Sony-val, nagyon minőségi exkluzív játékokat dobnak piacra, egyáltalán nem bántam meg, hogy beruháztam tavaly a PS4-be. Remélem, sokáig tartani fogják ezt a színvonalat.

A Resident Evil 2 remaster/remake-hez mit szóltok? Nem vagyok nagy RE fan, de az E3-as bemutató megtetszett. :D Tök jó, hogy a Resi 4-hez hasonló lesz az irányítása, jónak tűnik a cucc. :D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #7804 Dátum: 2018. Június 27. - 18:38:30 »
Az irányításnak én is örülök, a játék is nagyon szépnek tűnik, de a sok sötétben játszódó rész zavar eléggé.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #7805 Dátum: 2018. Június 27. - 18:51:12 »
Amúgy az új Pókember játék szerintem is rohadt jó lesz, nagyon meggyőzőek az eddigi anyagok róla, simán ez lehet a legjobb Póki játék, sőt, akár a legjobb szuperhősös játék evör. Ha tényleg olyan lesz a sztori és a gameplay, mint várom, akkor nálam a Batman játékokat is le fogja körözni.
Én azért kicsit azt érzem, mintha egy Arkham klón lenne, ami nem baj, mert jótól inspirálódnak, de épp ezért nem hiszem, hogy megelőzi majd azt. De szívesen csalódok pozitívan. :)

A Last Of Us 2 gameplay meg letaglózó volt, döbbenetesek az animációk.  :surp:
Nagyon jó volt, maga a gameplay rész is olyan volt, hogy nem tudtam elkülöníteni, mi animáció, vagy amolyan QTE, és mi történik real time, gyönyörűen egybesimult az egész. A köritó videó is szép volt, az a sokat emlegetett (és komoly botrányt kavart) csók jelenet példáúl, először éreztem animált csókon azt, hogy itt valóban két száj egymáshoz ér, nincsen elmismásolva a dolog.

A Resident Evil 2 remaster/remake-hez mit szóltok? Nem vagyok nagy RE fan, de az E3-as bemutató megtetszett. :D Tök jó, hogy a Resi 4-hez hasonló lesz az irányítása, jónak tűnik a cucc. :D
Az nekem is nagyon tetszik, hiába modernizált, mégis igazán old-school hangulatú horror játéknak tűnik. :)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #7806 Dátum: 2018. Június 27. - 19:51:11 »
Én azért kicsit azt érzem, mintha egy Arkham klón lenne
Az elmúlt uszkve nyolc évben melyik szuperhősös játék nem volt Arkham klón vagy egy szuperlebutított bunyós játék?

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Videojátékok
« Válasz #7807 Dátum: 2018. Június 27. - 19:54:33 »
Gondolom azoknak nagy szám, akik nem tudnak angolul. :D

Igen, ez nyilván jogos :D Mindenfelé azt látom már, hogy mindenki beszél angolul, hajlamos vagyok nem gondolni rá, hogy ez valós igény.

Szerintem inkább a gesztus miatt nagy szám, hogy odafigyel a Sony a hazai PS tulajokra. Nyilván emögött is üzleti érdekek húzódnak, de akkor is jó érzés szvsz. :)

Igen, erre utaltam. Nem baj, ha komolyan van véve a magyar piac.

Idézet
Amúgy az új Pókember játék szerintem is rohadt jó lesz, nagyon meggyőzőek az eddigi anyagok róla, simán ez lehet a legjobb Póki játék, sőt, akár a legjobb szuperhősös játék evör. Ha tényleg olyan lesz a sztori és a gameplay, mint várom, akkor nálam a Batman játékokat is le fogja körözni.

Bizony, hogy rohadt jól néz ki. Nem akarok venni miatta egy PS-t, de még mindig nem sikerült gyökeresen kiirtanom a gondolatot :D

Én azért kicsit azt érzem, mintha egy Arkham klón lenne, ami nem baj, mert jótól inspirálódnak, de épp ezért nem hiszem, hogy megelőzi majd azt. De szívesen csalódok pozitívan. :)

Nagyon úgy néz ki, de hátha más lesz majd az érzés játék közben. A vicc az, hogy az Asylum a maga idejében azt kapta meg, hogy a harc Pókemberesnek érződik, és Batman tökre nem ilyen :D

Az elmúlt uszkve nyolc évben melyik szuperhősös játék nem volt Arkham klón vagy egy szuperlebutított bunyós játék?

Az elmúlt nyolc évben volt egyáltalán szuperhősös játék? :D Egyébként a Disney meglepően gyenge játékokban, nem értem, miért nem fekszenek rá jobban.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #7808 Dátum: 2018. Június 27. - 19:57:18 »
Mindenfelé azt látom már, hogy mindenki beszél angolul, hajlamos vagyok nem gondolni rá, hogy ez valós igény.
Pedig eléggé az. Az angoltudás Magyarországon valójában kriminálisan gyenge, a kontinensen az egyik leggyengébb. Tapasztalom eleget.
Idézet
Az elmúlt nyolc évben volt egyáltalán szuperhősös játék?
Összesen valami negyvenvalamennyi, az összes platformon.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Június 27. - 20:00:17 írta talgaby »

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Videojátékok
« Válasz #7809 Dátum: 2018. Június 27. - 21:15:04 »
Összesen valami negyvenvalamennyi, az összes platformon.

Rendben van, hozzá kell tenni, hogy a handheld bármi, telefon és másegyéb játékok vastagon nem érdekelnek. Elsősorban PC-re, PS-re és Xbox-ra gondolok, azon belül is lehetőleg AAA címekre.

Ugyanerre gondoltam a Disney megjegyzésnél. Biztos eladnak egy csomó telefonos biszbaszt, de AAA Marvel és Star Wars játékokból (főleg jókból) súlyos hiány van.

Vorador

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 95
Re:Videojátékok
« Válasz #7810 Dátum: 2018. Július 04. - 21:18:10 »
Én azért kicsit azt érzem, mintha egy Arkham klón lenne
Az elmúlt uszkve nyolc évben melyik szuperhősös játék nem volt Arkham klón vagy egy szuperlebutított bunyós játék?

A Telltale játékai (Batman, Guardians of the Galaxy). Nem lebutított bunyós játékok, hanem lebutított kalandjátékok. :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #7811 Dátum: 2018. Július 25. - 16:17:38 »
A Resident Evil: Code Veronica a sorozat legnehezebb játéka. Nincs szintválasztás, egyből kapod a nehezet.  Sok emberről tudok, akik nem bírták végigjátszani, félúton elfogyott minden lőszer és életerő, kezdhették elölről (köztük vagyok én is). A legutóbbi ilyen után, még a PS2-es korszakban le is tettem a játékot, hogy soha többet ne vegyem elő. De aztán most 2000 Ft körül letölthető lett PS4-re is, hát gondoltam, miért ne. El is kezdtem, nosztalgikusnak tűnt. Aztán, mivel telerakták trófeákkal, rákerestem, hogy milyen trófeák vannak, miket kell tenni érte. Eközben találtam egy olyat, ami megváltoztatta az egész játék jellegét: végtelen életerőt lehet egy glitch következtében szerezni. Kipróbáltam, és tényleg működik, és annyira élvezetessé tette a játékot, hogy hajnali 4-ig le se bírtam tenni tegnap. :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #7812 Dátum: 2018. Július 25. - 16:44:22 »
Ja, azt hiszem én is, hogy az volt a legkezelhetetlenebb játék. Sok szempontból már-már abszurd, manapság én is tuti letenném. :D

Én most épp a Rise Of The Tomb Raiderrel játszom, ez viszont kifejezetten könnyű, folyamatosan vezeti a játékost, viszont alapvetően élvezetes és jópofa, nagyon látványos játék.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #7813 Dátum: 2018. Július 25. - 17:05:57 »
Normál. A C:VX-ben nem létezik hard mode, az csak az eredeti DreamCast verzióban volt.
Amúgy akik játszották, azoknál általában ez a sorozat messze legkedveltebb eleme, veri az RE2-t és az RE4-et is.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #7814 Dátum: 2018. Július 26. - 12:37:07 »
Ja, azt hiszem én is, hogy az volt a legkezelhetetlenebb játék. Sok szempontból már-már abszurd, manapság én is tuti letenném. :D
Az a poén benne, hogy alapból annyira kevés a lőszer és az életerő benne, hogy első játékra totál semmi esélyed. A 3-4 pálya, ami között mozognod kell (börtön, kastély, katonai telep és reptér) nem mindegy a sorrend, hogy mikor mit veszel fel és hagysz ott, hogy amennyiben nem tudod a pontos játékmenetet, esélyed sincs. Én amikor elakadtam benne félúton, már tudtam, és úgy is kevés volt a cucc.  :D
Csak egyszer játszottam végig anno, egy nagyon részletes leírás segítségével, de úgy sem volt egyszerű.
Idézet
Én most épp a Rise Of The Tomb Raiderrel játszom, ez viszont kifejezetten könnyű, folyamatosan vezeti a játékost, viszont alapvetően élvezetes és jópofa, nagyon látványos játék.
Az tényleg tök jó, de sajnos az előző részhez képest alulmarad. Viszont, ha 100%-ra akarod kivinni, akkor kifejezetten idegesítő és időhúzó. Nekem 30 órámba telt.
Normál. A C:VX-ben nem létezik hard mode, az csak az eredeti DreamCast verzióban volt.
Úgy rémlik, hogy először abban játszottam vele.
Idézet
Amúgy akik játszották, azoknál általában ez a sorozat messze legkedveltebb eleme, veri az RE2-t és az RE4-et is.
Szerintem nem. A 2-t magasan a legjobbnak tartják a régi gamerek. A 4-et meg az újak.  :D De tény, hogy ezt is nagyon szeretik.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #7815 Dátum: 2018. Július 26. - 16:53:03 »
DreamCasten is aligha játszottál nehéz fokozaton, hacsak nem szándékosan szedted elő, mert csak egy külső eszközzel lehetett aktiválni, alapból ki volt kapcsolva. :) A C:V az egyetlen játék a sorozaton, ami alapvetően egységes normál módot ismer csak, semmi mást.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #7816 Dátum: 2018. Július 26. - 22:37:40 »
Akkor honnan tudjuk, hogy az normál?  :D Hisz gyakorlatilag végigjátszhatatlan, vagyis minimum is very hard, de inkább a No hope fokozatnak felel meg. :)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #7817 Dátum: 2018. Július 27. - 10:25:04 »
Mert attól még létezett a hard mode, ha nem is volt könnyen elérhető. :) Plusz az RE0-ra is állandóan panaszkodnak, hogy elsőre milyen nehéz normál fokozaton. De a repülőgépes Tyrantet leszámítva sok panasz nem szokott  érkezni a nehézségre azon túl, hogy nem könnyű, nem könnyű, lehet nem árt félúton újrakezdeni ha már tudod, hova kell a lőszer, de azért nem is olyan, mintha RE7-en rögtön életed első végigjátszása Madhouse mód lenne vagy Revelations 1-ben egy Infernallal indítanád az ismerkedést. :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #7818 Dátum: 2018. Július 27. - 11:16:02 »
Vajon milyen lehetett a hard mód ebben? :) A RE0 egyáltalán nem nehéz normálon, ellenben hardon még nem sikerült megcsinálnom PS-en (még GC-on pár éve sikerült).
de azért nem is olyan, mintha RE7-en rögtön életed első végigjátszása Madhouse mód lenne vagy Revelations 1-ben egy Infernallal indítanád az ismerkedést. :D
;D A Rev 1-ben a hard móddal meg sem próbálkoztam, annyira durva volt a normál is. :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #7819 Dátum: 2018. Július 29. - 18:37:19 »
Amúgy akik játszották, azoknál általában ez a sorozat messze legkedveltebb eleme, veri az RE2-t és az RE4-et is.
Én még nem találkoztam olyan Resi gémerrel, aki a Code Verát tartja a legjobbnak. Akkoriban én is a gyengébb részek közé soroltam, már első végigjátszásra sem tudtam dramaturgiailag, és történetre komolyan venni, amiatt meg, hogy elsőre DC-re jött ki, PS-en kifejezetten ronda játék volt.

Az tényleg tök jó, de sajnos az előző részhez képest alulmarad. Viszont, ha 100%-ra akarod kivinni, akkor kifejezetten idegesítő és időhúzó. Nekem 30 órámba telt.
Természetesen úgy tervezem. Nem azért, mert minden játékot úgy szoktam végigvinni, de a sok segítséggel, itt ez sokkal egyszerűbbnek tűnik, mint a legtöbb játék esetében.
Amúgy nyilván idegesítő, és időhúzó a 100%, de szerintem ez mondhatni alapelvárás :lol: (amúgy a 30 óra nem kifejezetten sok).
« Utoljára szerkesztve: 2018. Július 29. - 19:22:36 írta Todd »