Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 656994 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Videojátékok
« Válasz #920 Dátum: 2009. Január 31. - 14:38:26 »
Tuti. Az alapján a két kép alapján sztem olyasmi lesz, mint a Wolverine's Revenge ps2-ön, csak sokkal, de sokkal pöpecebb grafikával. ;D

Az Arkham is brutális, és azt rebesgetik róla, hogy enyhén horroros beütése lesz.
Szóval idén két játék még tuti vevős lesz, ki győzi ezt pénzzel? :roll:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Videojátékok
« Válasz #921 Dátum: 2009. Január 31. - 15:46:26 »
Hát, én biztos nem győzném pénzzel... :D
Az ilyesmi újgenerációs játékokban már az is élvezet, ha egyfolytában csak harcolni kell, főleg hogy Rozsival. :) De azért szerintem a film történetét fogja követni. Deadpool vajon lesz benne? :D

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #922 Dátum: 2009. Január 31. - 16:07:41 »
Ezeknél a képregényes játékoknál alap, hogy nem csak a film történetét követi, hanem belenyomnak egy rahedli más képregényes karaktert is plusz pályákkal, hogy hosszabb legyen a játékidő, na meg hogy ezzel is kedvezzenek a fanoknak. Szóval nem kell aggódnod, benne lesz mindenki aki számít. ;D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #923 Dátum: 2009. Január 31. - 20:26:04 »
Már csak az a kérdés, hogy a játékmenet is fejlődött-e annyit, mint a grafika az előző Rozsomák-játékhoz képest.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Videojátékok
« Válasz #924 Dátum: 2009. Február 01. - 09:26:11 »
Deadpool vajon lesz benne? :D
Már a trailerben is benne volt. ;)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #925 Dátum: 2009. Február 01. - 12:25:31 »
talgaby, számomra ez sajnos nem kérdés.
Ismerve a mai játékokat, az egyszerüsödésre, rövidülésre, könyebbségre jóval több esély van, mint a fejlődésre.
De kapsz helyette csili-vili grafikát, és felvillanó gombsorokra fél perc alatt űber-látványosan kivégezhető boss-fightokat.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #926 Dátum: 2009. Február 01. - 12:39:14 »
Ez nem biztos, hogy igaz, mert pl. a Square is nagyon esküdözik, hogy az FFXIII lesz olyan összetett, mint az FFVII, ami általános vélemény szerint a második legjobban megkomponált Final Fantasy a hatodik rész után (de van, aki a hetest mondjak annak, elvégre ez az egyetlen, amiből egy komplett világot csináltak aztán... ízlés kérdése). Szóval a japánokban még lehet bízni. Meg én NWN ide vagy oda, még reménykedem, hogy a BioWare is elő fog állni igényes nyugati játékokkal. Konzolon meg, valljuk be, a nyugati fejlesztőknek sose volt szokásuk olyan játékot kiadni, amihez kell három agysejtnél több, gyakorlatilag az összes gondolkodtatós játék már a NES korszakában is japánból jött. Bár ez a tendencia tényleg mintha egyre keményebb lenne, én erre akkor jöttem rá, amikor gyakorlatilag egy fps-t csináltak a Falloutból.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Videojátékok
« Válasz #927 Dátum: 2009. Február 02. - 12:22:17 »
Idézet
Azt hiszem az Unchartedet anno az égbe emelték
Igen, grafikailag tényleg jól néz ki, van benne néhány filmes jelenet, de gyakorlatilag egy fps, kényelmi funkciók nélkül.

Idézet
A készülő új Batman játékról, az Arkham Asylum-ról is láttam képeket, csak pislogtam, milyen kemény annak is a grafikája.
Láttam belőle trailert, aminek a nagy része felturbózott játékgrafika volt, baromi jól nézett ki. Ráadásul volt egy kis horror, menekülős hangulata, szóval nekem egyelőre tetszik, mintha több lenne egy sima képregényes játéknál. Ja, és a WB Batman sorozat színészei szinkronizálták, ami nekem egy hatalmas plusz. :)

Idézet
Az alapján a két kép alapján sztem olyasmi lesz, mint a Wolverine's Revenge ps2-ön, csak sokkal, de sokkal pöpecebb grafikával.
Õszintén remélem, hogy köze sem lesz hozzá, az a világ egyik legrosszabbul designolt játéka... :roll:

Idézet
Ismerve a mai játékokat, az egyszerüsödésre, rövidülésre, könyebbségre jóval több esély van, mint a fejlődésre.
Abszolúte. Csinálnak egy csilli-villi grafikát, és ha még van is valami új a játékmenetben, baromi rövid maga a játék.
Pl az új Prince of Persiát csak a nevével adják el, mert nemhogy történet, még egy önálló ötlet sincs benne.
Az új generációs játékok közül engem eddig az Assassin's Creed győzött meg, az alapötlete zseniális, a megvalósítás is elég jó, csak hát az is rövid. :(

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #928 Dátum: 2009. Február 02. - 14:09:17 »
Na nem baj, a rövidséggel nekem most biztos nem lesz gondom... sikerült két teljes évnyi próbálgatás után végre működésre bírni a Baldur's Gate Trilogyt (karakterimportálás nélkül, egy húzóra lehet vele végigtolni a BG1-BG2-t kiegészítőstül), szóval nagy valószínűséggel elleszek majd ezzel egy darabig. ;D

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Videojátékok
« Válasz #929 Dátum: 2009. Február 02. - 14:18:42 »
Na nem baj, a rövidséggel nekem most biztos nem lesz gondom... sikerült két teljes évnyi próbálgatás után végre működésre bírni a Baldur's Gate Trilogyt (karakterimportálás nélkül, egy húzóra lehet vele végigtolni a BG1-BG2-t kiegészítőstül), szóval nagy valószínűséggel elleszek majd ezzel egy darabig. ;D

az biza jó móka lesz. Nem ismertem eddig így ezt a trilogy-t, van ebben valami újdonság is, azon kívül, hogy egyben végig lehet vinni? Lehet az egyet is olyan kaszttal indítani, ami pl eredetileg csak a kettőben volt? (monk mondjuk)
This is a joke. A real practical Joke.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #930 Dátum: 2009. Február 02. - 17:17:10 »
Persze. Az egészet a BG2 motorjával indítja - Candlekeepből mindenféle barkácsolás nélkül, egyhúzóra el lehet jutni Bhaal trónjáig (ami tippre olyan 300 óra alsó hangon). Én most egy Shawbucklerrel megyek, Imoen meg ebből váltott mágusra. De öngyilkosjelöltek kezdhetik akár első szintű kensai-jal is, az ritka vicces lehet. ;D
Maga a Trilogy csak annyi, hogy egyberakja a játékokat, meg csinál az első résznél néhány "BG2"-sítést (eltűnik a visszatöltési büntető, módosul a lények megjelenése a térképeken, nem lehet kitakarítani azokat, mert mindig lesz random spawn, meg minden egyéb, ami szemmel látható ülönbség volt az első és a második rész között). Az előnye inkább az, hogy a BG2-es modok, főleg a WeiDu-modok is működnek vele, sőt, rengeteg van a BGT-re külön. Mivel a játékot nagyrészt kívülről fújom, így kifejezetten aranyos a több tonnányi fanmade bugfixszel, kiegyensúlyozó moddal, esetenként a direkt nehezítőkkel nyomni. Most valami két tucat mod fut alatta, és ebből egy darab plusz NPC sincs, de nehezítő több mint egy tucat. :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #931 Dátum: 2009. Február 02. - 22:24:11 »
sikerült két teljes évnyi próbálgatás után végre működésre bírni a Baldur's Gate Trilogyt szóval nagy valószínűséggel elleszek majd ezzel egy darabig. ;D
Épp akartam írni, hogy na akkor most se látjuk talgabyt úgy 7 órán át, de csak 3 óráig bírta.  :lol:

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Videojátékok
« Válasz #932 Dátum: 2009. Február 03. - 10:38:00 »
de csak 3 óráig bírta.  :lol:
Lehet, hogy csak az Y-t olvasta el. ;) ;D

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Videojátékok
« Válasz #933 Dátum: 2009. Február 03. - 11:59:44 »
Érkezett a Wolverine játékhoz egy trailer, amely ugyan magából a játékból semmit sem mutat, de önmagában qrvajó.  :)


grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Videojátékok
« Válasz #934 Dátum: 2009. Február 03. - 12:03:53 »
A BG1-el eredetileg nem játszottam, de a BG2-vel és a Throne of Bhaal-al írtózatos mennyiséget. A kedvenc csapatösszeállításomat ork hordának hívtam. :) Mágus nélküli darálócsapat.  :brow:
Egy barbár, egy berserker, egy harcos-pap, egy harcos-tolvaj, egy orgyilkosnő, meg valamelyik specializált pap, és mind a 6 kari félork volt, és három is kétkezes karddal harcolt egy pedig láncos buzogánnyal többnyire. :) Kedvenc csatám Drizzt és barátai elleni küzdelem volt. :)

Egyébként miért durva 1-es szintű kensai-al játszani? egy első szintű mágussal sem lehet könnyebb kezdeni nem?
« Utoljára szerkesztve: 2009. Február 03. - 12:06:14 írta grey gargoyle »
This is a joke. A real practical Joke.

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Videojátékok
« Válasz #935 Dátum: 2009. Február 03. - 14:51:18 »
Köszi Ben, de ezúttal BuB gyorsabb volt nálad. :D

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Videojátékok
« Válasz #936 Dátum: 2009. Február 03. - 14:55:00 »
 :o Ó tényleg, a 61. topic oldalon.  :-[

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #937 Dátum: 2009. Február 03. - 15:27:28 »
Egyébként miért durva 1-es szintű kensai-al játszani? egy első szintű mágussal sem lehet könnyebb kezdeni nem?
A kensai nem viselhet páncélt, karvédőt, sisakot, és nem használhat semmiféle lőfegyvert, se pajzsot, csakis közelharci fegyvereket. Van egy 2-es búnusza az AC-re, ennyi. Így kell a cirka 6-10 HP-vel nekirontani a játék első hatodának minden szörnyére - egy szál kardban. Magyarán Candlekeepben a két bérgyilkoshoz nem szabad bemenni, és Jaheiráék összeszedéséig is a kishuginak kell mindenkit lenyilaznia, mert a főkarakter csak arra jó, hogy nagy iramban meneküljön minden létező ártó dolog elől. Mágussal játszottam sokat BG1-et is, ott legalább az ember reflexből vesz egy parittyát (vagy a mostani kissé 3rd editionre módosított szabályzatommal egy rövidíjat), hozzá néhány tonna lőszert, és lehet távolról lődözni. A BG1-ben az első három fejezetben elég ritka az íjhasználó ellenfél, szóval a futunk és lövünk taktika eléggé hasznos tud lenni (BG1-ben gyakorlatilag úgy szokott kinézni az egész banda, hogy hat íjász, harmadik szinttől esetleg már Minsc/Kagain/Khalid kiáll fejszével/karddal hadonászni a jónép elé).
A hordára meg... hát, én még sose használtam ilyesfajta karaktereket, a legextrémebb csapat az volt, hogy volt benne egy Korgan és Minsc. Egyébként is a Trilogy előtt már inkább szólóztam a feléig, aztán Imoennel együtt egy kétfős csapatot alkotva ment a hirig, a ToB-ban a harmadik tesóval kiegészülve. Erre meg ugye egy mágus-tolvaj karakter alkalmas csak (BG2-ben amúgy sincs olyan igazán használható tolvaj, márpedig anélkül egy rakás helyszínre belépni egyenlő a kollektív öngyilkossággal). Meg hát én alapból az ilyesfajta kasztok felé hajlok, hogy az akrobatikusabb fajta tolvaj, mágus, esetleg kensai magasabb szinten (volt egy dualclassos kensai-mágusom, akinél a ToB már javarészt úgy nézett ki, hogy ő előrement, a Staff of Magi segítségével kinyírt mindenkit, akit kellett, aztán jöttek a többiek körülnézni... a kensai, ha az ember elkezdi kihasználni a képességeit, a leggyilkosabb kaszt a mágus mellett).

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Videojátékok
« Válasz #938 Dátum: 2009. Február 03. - 15:41:41 »
Én mindig több játékost indítottam, ugy játszottam.
Haverom a monkra esküdött. De a paladin is ultrabrutál kaszt volt magas szinten, holy avengerrel. De én meg az archert bírtam nagyon a bg2-ben. Szerintem a lényeg annyi csak, leegyszerűsítve, hogy kell varázsló, harcos, tolvaj meg mágus kaszt is a csapatba. Annyira komplex a játék, hogy mindegyikre szükség van.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Február 03. - 15:46:58 írta grey gargoyle »
This is a joke. A real practical Joke.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #939 Dátum: 2009. Február 03. - 15:55:12 »
Igazság szerint csak tolvaj kell a kismillió csapda és zár miatt, minden más opcionális. Holy Avenger ide vagy oda, nagyon ritkán van paladin a csapatban. A Staff of Magi-t egyébként is sokkal jobb fegyvernek tartom nála. :)