Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 656962 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #1340 Dátum: 2009. Június 03. - 15:07:47 »
A harmadik részben ha nem lett volna Anakin, tényleg *talán* még jó is lehetett volna. A végén viszont, amikor küzd Obi-Wannal, ahogy szegény gyerek erőlködik, hogy ő most színészkedni próbált... komolyan, az első epizódbéli kölöyk is jobban átélte, pedig nála még Steven Seagalnak is több színészi tehetsége volt. (Hollywoodban amúgy miért fogytak el ennyire a gyerekszínészek? Elijah Wood óta nem is jut senki az eszembe, aki tudna is játszani... pedig 30-40 éve még tele volt az álomgyár remek 10 év alatti színészekkel.)
Az első epizód vicces és aranyos, teljesen külön nézve én szeretem, mert egy gyerekes kalandfilm, csak SW-nek fájdalmas.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #1341 Dátum: 2009. Június 03. - 15:11:06 »
Valaki homályositson már fel, hogy mi ez?
Mert gondolom a multban játszódik (a szokásos pár ezer évvel a EP 1 elött, vagy valami hasonló), ha van egy szánalmas Darth Vader pótlékunk, és egy raklapnyi sith-el, de akkor hogy a rákban lehetnek közben klón-háború ideji gépek?

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Videojátékok
« Válasz #1342 Dátum: 2009. Június 03. - 15:15:42 »
Nekem a 3. rész a kedvencem, hihetetlenül érdekessé teszi a karakterábrázolás és az egészen végigfutó irónikus tragédia. Érdekes még az, ahogy úgy összekeveredik a két oldal, hogy csak fentről lehet tisztán látni. Anakin helyzetében valószínűleg én is ilyen döntéseket hoztam volna, mert ezek látszottak a legjobbnak az adott helyzetekben. Szerintem a legjobb SW film.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #1343 Dátum: 2009. Június 03. - 15:18:24 »
Ja, ezt még a LucasArts se tudja, csak csináltatták ezt a trailert az E3-ra. Amúgy elvileg 300 évvel a szintén BioWare-es KotOR után játszódik majd (ha van eszük, azt a rémes folytatást egy az egyben el is felejtik), de ezen kívül semmit se tudni. És bár a LucasArts játékrészlege második aranykorát éli jó pár éve, maga Lucas szintén évek óta annyira totálisan be van kergülve, hogy ha valami szörnyűség folytán akárcsak minimálisan is aktív szerepet vállal cége második/első (ki hogy nézi) MMORPG-jének készítésében, akkor csak reménykedem, hogy a BioWare-esek fix bérrel és nem részesedéssel kérték a pénzt a munkájukért...

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Videojátékok
« Válasz #1344 Dátum: 2009. Június 03. - 15:25:12 »
 :o Aztaaaaaa. Ilyeneket miért nem bírnak meg csinálni filmbe ? Ezt a nagy animációs SW erőltetést sem értem, miért nem forgatnak egy trilogiát CloneWars címmel ?  :nemtudom:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #1345 Dátum: 2009. Június 03. - 15:29:29 »
Így olcsóbb. És eddig ez volt az, ami tényleg nagy hasalás volt SW-fronton, az animációs filmjeik a Clone Warsig legjobb esetben is az a kategória volt, amit az ember alkohol, gyógyszerek vagy légkalapács segítségével próbált kitörölni a neuronhálózatából.
Mondanám még azt is, hogy tisztelet a filmek iránt, hogy ha tényleg kettő vagy három adott időben játszódó trilógia volt az eredeti terv, akkor nem fognak vadhajtásokat csinálni, de Lucast ez biztos nem érdekelné, ha látna egy fejőstehenet egy klónháborús filmben, megcsinálná.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #1346 Dátum: 2009. Június 03. - 15:34:46 »
:o Aztaaaaaa. Ilyeneket miért nem bírnak meg csinálni filmbe ?
Mert a filmeket korlátolja az, amit annó Lucas letett alapot, vagyis, hogy történetileg (többé kevésbé) passzoljon a régi trilogiában elhangzott infókhoz. Míg ügye a játékok full szabadon garázdálkodhatnak Sith hadsereggel, az erő segitségével Csillagrombolókat elpusztító padavanokkal, meg egyéb elborult agymenésekkel.
De az biztos, hogy olyasmiket, mint ez a videó én nem nagyon szeretnék megtapasztalni a mozivásznon.

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Videojátékok
« Válasz #1347 Dátum: 2009. Június 03. - 15:46:19 »
Én igen. Az I rész elé simán beférne akár még 1000 évvel is ! Megnézhetnénk a padawan Yoda-t is  8) Csak ne Lucas írja és rendezze, egy kis frissítés ránkférne. Olyan sok visszautalás se kéne, mondjuk Windu "Tűnjetek el örökre" mondata bőven elmehetne visszautalásként és még volt más utalás is a Sithekre.
Lássuk be amíg Jedit láttunk dögivel addig Sith-et nem sokat 6 film alatt...

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Videojátékok
« Válasz #1348 Dátum: 2009. Június 03. - 17:25:08 »
Idézet
Lássuk be amíg Jedit láttunk dögivel addig Sith-et nem sokat 6 film alatt...
Lehet lámaság, de egyedül ez ami érdekessé teszi a Sw univerzumot. A többi, mint maradék lehet nagyon jó, lehet vannak benne nagyon jó szereplők, történetek meg mittomén, de bármelyik kitalált vilá lehetne. A Sw-t az erő teszi jellegzetessé.
Idézet
Nekem a 3. rész a kedvencem, hihetetlenül érdekessé teszi a karakterábrázolás és az egészen végigfutó irónikus tragédia. Érdekes még az, ahogy úgy összekeveredik a két oldal, hogy csak fentről lehet tisztán látni. Anakin helyzetében valószínűleg én is ilyen döntéseket hoztam volna, mert ezek látszottak a legjobbnak az adott helyzetekben. Szerintem a legjobb SW film.
Veled vagyok Ju. :) Egy baj volt vele, a kevés játékidő. állítólag Anakin belső vívódását könyvben sokkal jobban leírták, én elnéztem volna még egy darabig a szenvedését. Nekem legalábbis sokkoló volt a 3. rész. Ha Hayden végig olyan rossz lett volna, nem tudott volna meghatni. Pedig már láttam jópár filmet...

Nézzétek meg a Hipervándort, na ott borzalmas. Mondjuk a 2. részben is elég gyenge, de a 3-ban teljesen jó volt.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #1349 Dátum: 2009. Június 03. - 17:38:28 »
Rossz az SW-ben is, a szinkronosban elviselhető valamelyest (eredetiben olyan színtelen fahangja van még az "érzelmei" kifejezésekor is, hogy egyszerűen át kellett váltanom a hangsávot, mert nem bírtam... és ez többnyire a magyar szinkronnal szokott előfordulni velem).
A Hipervándorban meg minden és mindenki rossz volt a forgatókönyvírótól a színészeken és az operatőrön át a rendezőig. Ráadásul annyira pofátlan volt a vége, hogy már én szégyelltem magam a producerek helyett.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Videojátékok
« Válasz #1350 Dátum: 2009. Június 03. - 17:48:39 »
Pedig a Hipervándort is eleve trilógiának szánták csak az istennek nem akar elkészülni a folytatás. A film legnagyobb hátránya azon kívül amit felsoroltál, hogy totál befejezetlennek hat így.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #1351 Dátum: 2009. Június 03. - 18:14:26 »
Igen, amikor láttam, a kicsit sem leplezetlenül ott virító "hehe, azt hitted, vége, mi, de mi majd jól folytatjuk, még ha ehhez totális baromságokat is kellett a végére raknunk" alapján, hogy eleve úgy készültek, hogy ez a film aaaannyira sikeres lesz, hogy már rögtön csinálják is a folytatást, meg se próbának olyan avítt hülyeségeket, hogy csinálunk egy kerek sztorit, aztán ha sikeres, folytatjuk. Aztán gondolom nagy bociszemekkel csodálkoztak rá, hogy az USA-ban még a költségeket se sikerült összekaparni vele. Ha a távol-keletiek nem izgultak volna ennyire rá, talán még bukik is.
De egyébként tényleg nem értem azóta sem, pontosan mi járt a fejükben a film készítésekor, és ahányszor szóba kerül a film, mindig előjön ez a kérdés az agyam mélyéről.

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Videojátékok
« Válasz #1352 Dátum: 2009. Június 03. - 18:51:32 »
Star wars rajongók! Ámuljatok!
http://www.gametrailers.com/video/e3-09-star-wars/49937

Néhány információ van a hivatalos oldalon (http://www.swtor.com/) a játékról, szabadosan lefordította egy jótét lélek

Coruscant bevétele/zsákmányolása. Ez volt a csúcspontja a Sith Birodalom nagyra törő katonai stratégiájának és ez volt az a pillanat, ami örökre megváltoztatta a Régi Köztársaság történelmét. Talán már olvastál erről az eseményről, de az első mozis bemutatónk lélegzetelállító és gyönyörű részletességgel örökíti meg a történteket.
A köztársasági vezetők elutaztak az Alderaan-ra, hogy megkezdjék a beígért béketárgyalásokat a Stih Birodalommal. A legerősebb Jedi biztonsági őrként elutazott velük, hogy biztosítást nyújtson egy esetleges birodalmi cselszövés ellen. Az Uralkodó igazi motivációja azonban egyszerűen az volt, hogy elcsalogassa a Köztársaság legerősebb védőit a Coruscant-ról és ezáltal előkészítse a terepet egy vakmerő támadáshoz. Lord Angral vezetése alatt, a Sith flotta megközelíti a Köztársaság központját, most először az évezredek folyamán. A flotta előhadaként, a legerősebb Sith harcosok egy lopott köztársasági hajóval berepülnek a főváros légterébe. A küldetésük kritikus - meg kell semmisíteniük a bolygó fő védelmi rendszerének központi számítógépét, ami a Jedi templom szívében van elrejtve.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #1353 Dátum: 2009. Június 03. - 18:59:20 »
Akkor nincs mese, vvalaki hatalmas barom volt ezekkel a járművekkel, mert ezeket még csak több évszázad múlva kezdi el használni a köztársaság.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Videojátékok
« Válasz #1354 Dátum: 2009. Június 03. - 19:09:57 »
A későbbi biztos egy továbbfejlesztett modell.
This is a joke. A real practical Joke.

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Videojátékok
« Válasz #1355 Dátum: 2009. Június 03. - 19:27:04 »
Szerintem hogy szinte minden jármű hajaz valamilyen szinten a későbbiekre, lsd a III. rész elején az X szárny formájú repülők, vagy a TIE kabin feelinges Jedi vadászok.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #1356 Dátum: 2009. Június 03. - 19:44:34 »
Azok a gépek azért hajaznak azokra, mert így kötötték össze a részeket a késöbbiekkel, vagyis az X szárnyú szerű gép késöbbi típusa az X szárnyú.
Egész egyszerűen nem értem, hogy ezt hogy tudták ilyen szinten elrontani (épp most néztem újra a bemutatót).
A sithet egy Nu osztályú köztársasági csatahajóval érkeznek, ami már bőven a Klón háború kitörése után lett előszőr csatasorba állitva, a legvégén a bemutatónak pedig egy Venator osztályú csillagromboló tűnik fel, ami szintén jóval késöbbi dolog (ez egész pontosan az EP 2-ben látott csillagromboló egy késöbbi verziója !), néhány V szárnyú vadász társaságában, (ami pedig az Ep 3-as Jedi vadászból lett kifejlesztve) és leghamarabb az EP 3 végén láthattuk. ;)

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Videojátékok
« Válasz #1357 Dátum: 2009. Június 03. - 20:03:16 »
Egy igazi rajongónak semmi sem elég jó.  :D
This is a joke. A real practical Joke.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Videojátékok
« Válasz #1358 Dátum: 2009. Június 03. - 21:10:34 »
Egy baj volt vele, a kevés játékidő. állítólag Anakin belső vívódását könyvben sokkal jobban leírták, én elnéztem volna még egy darabig a szenvedését.
Könyvben tényleg sokkal jobban ki volt fejtve és én előbb olvastam a könyvet, mint láttam volna a filmet. :) Szerintem érdemes elolvasnod, ha a filmben tetszett, lélektanilag nagyon jó könyv. ;)

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Videojátékok
« Válasz #1359 Dátum: 2009. Június 03. - 21:13:08 »
Szerintem is. Nagyon jó kis könyv, főleg az tetszett ahogy leírta ki milyen stílusban vív. (mindegyiknek volt neve és egész jó kis jellemzőik, Yoda pl a magasság beli hiányossága miatt választotta ezt a sok mozgásos érdekes stílust )