Szerző Téma: Funny  (Megtekintve 774705 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Funny
« Válasz #8740 Dátum: 2012. Január 26. - 22:24:36 »
Az első aranyos volt. :)

-Nem zavar ha magammal beszélgetek?
-Nem.
-Hozzád meg ki szólt!? :oo

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:Funny
« Válasz #8741 Dátum: 2012. Január 27. - 10:11:36 »
Chuck Norris öregapja.  :hehe:
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

Pepea

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 42
    • Black Team Comics
Re:Funny
« Válasz #8742 Dátum: 2012. Január 27. - 10:14:16 »
Chuck Norris öregapja.  :hehe:
...
Eszméletlenül jó!  :hehe: :hehe: :hehe:

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Funny
« Válasz #8743 Dátum: 2012. Január 27. - 14:42:30 »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Funny
« Válasz #8744 Dátum: 2012. Január 27. - 15:02:09 »
 ;D :lol: :lol:

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Funny
« Válasz #8745 Dátum: 2012. Január 27. - 17:15:00 »
Chuck Norris öregapja.  :hehe:

Jó a szöveg! :lol: Ez Ueshiba Morihei
Fent marad róla pár videó. pl:
1.38-tól vannak jobb minőségű felvételek.
http://www.youtube.com/watch?v=XoDK3XuvZWw&feature=related

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:Funny
« Válasz #8746 Dátum: 2012. Január 27. - 18:49:13 »
Nagyon kemény ez a videó!  :oh:
Szinte lepattannak róla az ellenfelei. Vajon hogy csinálja?  :headscratch:
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Funny
« Válasz #8747 Dátum: 2012. Január 27. - 19:20:38 »
És ő azért ilyen jó mester, mert hosszú szakálla és szemöldöke volt? :) Ezen a videón olyan, mintha kb nem csinálna semmit, csak a tanítványai dobálnák fel magukat. :)
This is a joke. A real practical Joke.

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:Funny
« Válasz #8748 Dátum: 2012. Január 27. - 21:09:47 »


« Utoljára szerkesztve: 2012. Január 27. - 21:27:21 írta Fantomex »
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Funny
« Válasz #8749 Dátum: 2012. Január 27. - 23:44:23 »
És ő azért ilyen jó mester, mert hosszú szakálla és szemöldöke volt? :) Ezen a videón olyan, mintha kb nem csinálna semmit, csak a tanítványai dobálnák fel magukat. :)
Nem, csak eléggé magas szintre fejlesztette azt az elvet, amivel még ma is át tudnak verni embereket. Eléggé minimális erőkifejtéssel ki lehet billenteni bárkit az egyensúlyából, mert ösztönösen egy stabil állapotra törekszik, de jó szögben elég komoly nyomatékot lehet szinte nulla erővel kifejteni az egyensúlyi középpontjára. Manapság egy valamiféle stabilizáló karszalagot vagy mifenét árulnak ezzel a trükkel (szkeptikus blogon szerintem gyorsan találhatsz róla bejegyzést), Keleten meg harcművészet lett belőle. :)

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Funny
« Válasz #8750 Dátum: 2012. Január 28. - 13:00:46 »
Ezen a videón olyan, mintha kb nem csinálna semmit, csak a tanítványai dobálnák fel magukat. :)

Mert kb. ennyi is az egész. Egyszer egy aikido mester azt mondta nekem, hogy ez nem harc- hanem mozgásművészet.
"Live for nothing or die for something, your call."

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Funny
« Válasz #8751 Dátum: 2012. Január 28. - 13:01:16 »
GG-nek van igaza. Bár tényleg legendás mesterről van szó, itt konkrétan nem csinál semmit (persze már elmúlt 80 éves). A tanítványai szó szerint elfutnak mellette, ő meg kiteszi a karját, amibe belefutnak. A kézcsavarásokat rendesen csinálja, csak az nem elég látványos egy bemutatóhoz.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Funny
« Válasz #8752 Dátum: 2012. Január 28. - 13:03:07 »
És ő azért ilyen jó mester, mert hosszú szakálla és szemöldöke volt? :) Ezen a videón olyan, mintha kb nem csinálna semmit, csak a tanítványai dobálnák fel magukat. :)
GG-nek van igaza. Bár tényleg legendás mesterről van szó, itt konkrétan nem csinál semmit (persze már elmúlt 80 éves). A tanítványai szó szerint elfutnak mellette, ő meg kiteszi a karját, amibe belefutnak. A kézcsavarásokat rendesen csinálja, csak az nem elég látványos egy bemutatóhoz.
Nem akarok vitába szállni, egy kung-fu okttóval,...
Ezen a videón olyan, mintha kb nem csinálna semmit, csak a tanítványai dobálnák fel magukat. :)

Mert kb. ennyi is az egész. Egyszer egy aikido mester azt mondta nekem, hogy ez nem harc- hanem mozgásművészet.
Ezt szerintem az a mester nem úgy értette, hogy ez csak egy színjáték és nem lehet vele harcolni pl az utcán (ezt a példát szokták hozni). Vagy ha igen akkor nem járnék az óráira :D

Az aikido ban benne van a KI szó, ami belső energiát jelent. Ai-ki-do = A beső enrgia útja. A lényeg, hogy az ellenfél lendületét használja ki. Magyarul:
S a kis szobába toppanék...
Röpűlt felém anyám...
S én flre álltam... szótlanúl...
Hadd röpüljön tovább.  ;D
Egyrészt. Másrészt amikor nem bírják eltolni, azt nem úgy csinálja, hogy azonos ellenerőt vált ki, mert akkor ha hirtelen nem tolnád tovább, kimozdulna. Hanem inkább mentálisan a földhöz "ragasztja magát". A ki-vel amit már mondtam.
Na meg vannak olyan csukló és kéz tekerések, amik marhára fájnak és törés lehet a végük. Ezeknél automatikusan letérdelsz, lehasalsz, hogy megszüntesd a feszítő erőt. D van még egy lehetőség amivel elkerülhető a harcképtelenné tevés, az ha dobsz egy bukfencet (remélem jól le tudtam írni) És ezeknél sem kell izomerő. Hanem a ki-t fejlesztik. Nincsenek is ütések rúgások.

A lényeg: Ezt sokat hallottam és én is mondtam, már, hogy hát csak megjátszák az egészet. Ha rajtad csinálná meg az öreg, e is repülnél. Persze itt már a támadók is képzettek így van egy ritmusa a bemutatónak. Rögtön odébbgurul az egyik és jöhet a másik. Ha egy "civil"-lel csinálnák azt csak belecsavarnák a tatamiba:)
« Utoljára szerkesztve: 2012. Január 28. - 13:15:20 írta VTomi »

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Funny
« Válasz #8753 Dátum: 2012. Január 28. - 13:26:26 »
És ő azért ilyen jó mester, mert hosszú szakálla és szemöldöke volt? :)
De ebben is lehet valami:
http://www.youtube.com/watch?v=LCytTonb8bQ

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Funny
« Válasz #8754 Dátum: 2012. Január 28. - 13:40:02 »
Hanem inkább mentálisan a földhöz "ragasztja magát". A ki-vel amit már mondtam.
Az igen.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Funny
« Válasz #8755 Dátum: 2012. Január 28. - 13:52:13 »
Erről szól az egész.
(Ja és annyit korrigálnék, hogy lehet, hogy az Aikidoban van ütés-rúgás. A Ki aikidoban már nem nagyon.)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Funny
« Válasz #8756 Dátum: 2012. Január 28. - 13:52:49 »
A lényeg: Ezt sokat hallottam és én is mondtam, már, hogy hát csak megjátszák az egészet. Ha rajtad csinálná meg az öreg, e is repülnél.
Két dologban is tévedsz. 1: csak a bemutatókon játsszák meg, az edzéseken rendesen csinálják - ám ott nincsenek is ilyen repülések. 2: ha rajtad csinálná meg, semmi szín alatt nem repülnél. Eltörne egy ízületed. Ők azért repülnek, mert a legtöbb harcművészet legeslegnagyobb hibája, hogy mivel a saját technikáikat tartják a leghatékonyabbnak (ezzel még nincs baj), kifejezetten azok ellen tanítanak meg védekezni. Vagyis az aikidósok megtanulják, hogy egy kézcsavarásból hogyan kell kigurulni. Te ugyanezt nem tudnád megtenni.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Funny
« Válasz #8757 Dátum: 2012. Január 28. - 14:08:04 »
A lényeg: Ezt sokat hallottam és én is mondtam, már, hogy hát csak megjátszák az egészet. Ha rajtad csinálná meg az öreg, e is repülnél.
Két dologban is tévedsz. 1: csak a bemutatókon játsszák meg, az edzéseken rendesen csinálják - ám ott nincsenek is ilyen repülések. 2: ha rajtad csinálná meg, semmi szín alatt nem repülnél. Eltörne egy ízületed. Ők azért repülnek, mert a legtöbb harcművészet legeslegnagyobb hibája, hogy mivel a saját technikáikat tartják a leghatékonyabbnak (ezzel még nincs baj), kifejezetten azok ellen tanítanak meg védekezni. Vagyis az aikidósok megtanulják, hogy egy kézcsavarásból hogyan kell kigurulni. Te ugyanezt nem tudnád megtenni.
1. Az edzésen is kigurulnak. Vagy én nem értem?
2. Ez igaz. Azért van olyan technika ahol el lehet röpíteni egy tanulatlan ellenfelet. Többféle képen be lehet fejezni egy technikát. PL ha több támadó van, akkor inkább eldobom magamtól az elsőt, lehetőleg a második irányába és tudsz is foglalkozni egy harmadikkal. Ha egyedül van akkor nem engeded el (ha már sikerült elkapni ) és földre viszed. Onnan jöhetnek a válogatott feszítések, csavarások :D

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Funny
« Válasz #8758 Dátum: 2012. Január 28. - 14:40:36 »
Ezt szerintem az a mester nem úgy értette, hogy ez csak egy színjáték és nem lehet vele harcolni pl az utcán (ezt a példát szokták hozni). Vagy ha igen akkor nem járnék az óráira :D

Igazából láttam, ahogy ül a tatami közepén és szaladgálnak oda kinyújtott kézzel a tanítványok, Ő meg hajigálta őket a levegőbe. Elég impozáns volt , de megkérdeztem, hogy mi lenne, ha nem ilyen labor körülmények vannak, hanem egyszerűen nem tartom ki a kezem, csak simán tolok egy jobb-csapottat, akkor azzal mit kezd? Erre mondta a fentebb idézett dolgot.

Szerintem minden sport jó, és nem akarom degradálni egyiket sem, de nem javasolnék semmilyen varázsló nagymesternek tartós tej vásárlást, ha azzal az ötlettel állna elő, hogy megfogja ennek a fazonnak a kezét és majd jól felhasználja a ki energiát ellene:

"Live for nothing or die for something, your call."

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Funny
« Válasz #8759 Dátum: 2012. Január 28. - 15:14:06 »
Ez egy alapvető különbség a varázslók és erős emberek közt, hogy a varázsló eleve nem keveredik konfliktusba, a az erős ember, meg keresi és meg is mutatja vizuálisan ékes izmaival, hogy mindenki tudja. Az öreg Ueshibát észre sem vennéd, ez nagy előnye. Nem is félnék  tőle, mert valószínűleg nem akar bántani míg egy ilyen boxing csávóra ha ránézel, felbuzog benne az ölhetnék.
Ja és mind általánosságban értem, nem konkrétan Ueshibára vagy Tysonra.

Nem akarod degradálni amit mondtam, de végül sikerült visszatérni egy tényként elfogadott dologhoz, hogy az elég nagy fizikai erővel nem ér fel semmi.