Szerző Téma: Funny  (Megtekintve 774593 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Funny
« Válasz #10280 Dátum: 2013. április 28. - 13:52:39 »
Az idei stand-up TDK konferencia nyertes előadása:

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Funny
« Válasz #10281 Dátum: 2013. április 29. - 10:28:00 »
Hát ez kész. :lol: A keresztelkedés sértő, de az emberek/szörnyek mészárlása teljesen rendben van? :lol:
Valamilyen szinten ez érthető, valamilyen szinten meg persze álszentség.
Egyfelől mint bemerítkezett baptista én is azt vallom, hogy ez szent dolog.
Másfelől, a vallással megfogalmazott kritikát nem érzem személyes sértésnek, amíg nem lép át egy bizonyos határt. Mondjuk úgy, hogy ami nem ingem, nem veszem magamra. Pl. tény, hogy követtek el a vallás nevében ocsmányságokat, és ettől még nem dobtam ki az ablakon a Silent Hill DVD-t, mert sajnos valóban van/volt ilyen.
Itt is inkább ezt érzem, hogy a játékban annak teljes tudatával szerepel a szokás/hagyomány eltorzítása.
+ ami nyilván egyértelmű, hogyha valaki ekkor erre hivatkozik, akkor egyáltalán miért kerül a kezébe a játék.
De hasonló megfontolásból nem vállaltam el Kaine zombi Jézusos képregényét.
Amúgy én is végigvittem az Assasins Creed 1-2-t. Megállapítottam, hogy nem értek egyet az általa közvetített értékrenddel, de nem jutott eszembe visszakérni az árát.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Funny
« Válasz #10282 Dátum: 2013. április 29. - 13:20:56 »
Valamilyen szinten ez érthető, valamilyen szinten meg persze álszentség.
Ezen a szinten ez már simán csak álszentség szerintem. Ha valaki ennyire komolyan veszi a vallását, akkor elvből el kéne utasítania minden erőszakos filmet és játékot. Ahogy írtad:
Idézet
ami nyilván egyértelmű, hogyha valaki ekkor erre hivatkozik, akkor egyáltalán miért kerül a kezébe a játék.
;)

Idézet
Egyfelől mint bemerítkezett baptista én is azt vallom, hogy ez szent dolog.
Másfelől, a vallással megfogalmazott kritikát nem érzem személyes sértésnek, amíg nem lép át egy bizonyos határt. Mondjuk úgy, hogy ami nem ingem, nem veszem magamra. Pl. tény, hogy követtek el a vallás nevében ocsmányságokat, és ettől még nem dobtam ki az ablakon a Silent Hill DVD-t, mert sajnos valóban van/volt ilyen.
Igen, én is hasonlóan vagyok ezzel. Valamilyen szinten vallásos vagyok, de attól még tudom, hogy a katolikus egyház sem volt szent (sőt...), illetve nem mindenben értek egyet a katolikus vallás tanaival sem. Úgyhogy engem sem sértenek a játékok/filmek vallásokat kifigurázó/eltorzító vagy épp megmagyarázni próbáló dolgai, mert nem veszem komolyan (amíg át nem lépi a határt és ízléstelenné nem válik). Sőt, sokszor kifejezetten érdekelnek az alternatív teremtéstörténetek, vagy vallási filozófiák, mert általában elgondolkodtatóak. A vallás szubjektív dolog, és mivel tudományosan nem bizonyítható, így csak tőled függ, miben hiszel. Én például helytelennek tartom, hogy egyes vallások kizárják, illetve bűnnek kiáltják ki a többi vallás létezését. Mégis, milyen jogon? Nem a toleranciáról és a szeretetről kéne szólnia a vallásnak? Egyáltalán nem biztos, hogy valaki rossz ember attól, hogy más vallásban hisz, vagy épp ateista. Miért kéne pokolra kerülnie? Nade nem akarok átmenni vallásfilozófiába. :)
De a lényeg, hogy még ha sértő is lenne rám nézve egy film vagy játék, amit megvettem (ergo előtte utánanéztem, így tudnom kellett volna nagyjából, hogy mire számíthatok) akkor sem kérném vissza az árát. Az ilyesmihez már pofa kell (és sok mindent elmond az illetőről).

Idézet
Amúgy én is végigvittem az Assasins Creed 1-2-t. Megállapítottam, hogy nem értek egyet az általa közvetített értékrenddel, de nem jutott eszembe visszakérni az árát.
És gondolom ettől függetlenül nem bántad meg, hogy megvetted, hisz nyilván jót szórakoztál vele a vallási filozófiától függetlenül. Nekem is fura volt kicsit a játék értékrendje, de nem vettem komolyan és így nem zavart. :)
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Funny
« Válasz #10283 Dátum: 2013. április 30. - 09:48:46 »


« Utoljára szerkesztve: 2013. április 30. - 09:51:09 írta kaine »

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Funny
« Válasz #10284 Dátum: 2013. április 30. - 21:00:19 »
Tom: Visszatérve a vallási témára. Amúgy én úgy vettem észre, hogy ez is, mint minden kritika fogadása, érettség és tapasztalat kérdése.
Amíg még nem voltam elég magabiztos a rajzolással kapcsolatban én is egy-egy kritikát sértőnek éreztem, sőt kaptam kifejezetten sértő kritikát is (inkább ne erőltesd ezt a rajzolást), és akkor eléggé fel tudtam háborodni ezen. De már vagyok annyira elégedett és magabiztos a saját képességeimmel, hogy tudjam mi az amit elfogadjak, és mi az amit lesz*rjak.
Ugyanígy a vallási kritika sem érint érzékenyen, mivel tudom mi az ami igaz, és mi max egy felületes kívülálló szemlélődő, nagyon bölcsnek tűnő megállapítása. Szóval úgy érzem, hogy az ilyen ember nincs megelégedve a saját hite megélésével, és igen komoly bizonytalanságai vannak, ezért reagál azonnal támadással. Sajnos sok ember soha nem jut túl ezen a szinten, nagyapám annak ellenére, hogy prédikátor, a mai napig ilyen...
És sajnos ez nem ritka. Pestimrén a helyi prédikátor egy eszméletlen intelligens és nyitott ember, és egyszer egy fiataloknak szóló alkalomra elhívott egy egyébként vallásos stand up komikust, hogy kivételesen ilyen témákból, és a gyülekezet életéről meséljen. Mondanom sem kell, eszméletlen nagy botrány lett belőle...

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Funny
« Válasz #10285 Dátum: 2013. április 30. - 21:59:54 »
Én például helytelennek tartom, hogy egyes vallások kizárják, illetve bűnnek kiáltják ki a többi vallás létezését. Mégis, milyen jogon? Nem a toleranciáról és a szeretetről kéne szólnia a vallásnak?
Dehogy kellene. Vannak, amik erről szólnak. Mások meg nem.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:Funny
« Válasz #10286 Dátum: 2013. április 30. - 22:30:43 »
Amikor már azt hiszed, hogy mindent láttál... :hehe:
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Funny
« Válasz #10287 Dátum: 2013. Május 02. - 01:42:12 »


Tejet kérek! Csokisat!

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Funny
« Válasz #10288 Dátum: 2013. Május 02. - 10:46:18 »
Tök igaz. :)

http://www.cracked.com/article_16547_the-7-crappiest-super-heroes-in-comic-book-history_p2.html

Ebből a cikkből az egyes számú versenyzőt olvassátok el, óriási!  ;D

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Funny
« Válasz #10289 Dátum: 2013. Május 02. - 14:57:20 »
Tök igaz. :)

http://www.cracked.com/article_16547_the-7-crappiest-super-heroes-in-comic-book-history_p2.html

Ebből a cikkből az egyes számú versenyzőt olvassátok el, óriási!  ;D

A Whizzerről már tudtam (furcsáltam is, hogy nem említi meg a cikkíró, hogy milyen ironikus a sárga gönc a palin  :hehe: ), de ez a Black Condor mennyire meredek.  :lol:
Repülő, identitás lopó szenátor, ennél jobb eredettörténet ritkán...  :lol:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Funny
« Válasz #10290 Dátum: 2013. Május 02. - 15:08:15 »
Mi van a sárga gönccel?

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Funny
« Válasz #10291 Dátum: 2013. Május 02. - 15:55:40 »
Mi van a sárga gönccel?

"We're pretty sure that even in the era when the character was written, <<whizzer>> was slang for <<pisser>>."

Remélem ebből leesik.  :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Funny
« Válasz #10292 Dátum: 2013. Május 02. - 17:29:59 »
Nekem igen, de magyarul nem vállalnám be, annyira elvont utalás.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Funny
« Válasz #10293 Dátum: 2013. Május 03. - 21:24:10 »
http://www.cracked.com/article_16547_the-7-crappiest-super-heroes-in-comic-book-history_p2.html
Hatalmas! :lol: ;D Mindegyik tetszett. ;D

Tom: Visszatérve a vallási témára. Amúgy én úgy vettem észre, hogy ez is, mint minden kritika fogadása, érettség és tapasztalat kérdése.
Igen, illetve nyitottság kérdése is.

Ahogy látom, eléggé vallásos közegben nevelkedtél fel. :) A mi családunkban csak nagymamám vallásos, neki köszönhetem, hogy én is az lettem, gyerekkoromban sokat mesélt nekem a témáról. :) Persze ma már, felnőtt és tanult fejjel, megvan a saját kialakult véleményem a vallás(ok)ról. Hogy úgy mondjam, kissé egyéni módon hiszek... Amit lehet, hogy egy konzervatív pap eretnekségnek tartana. :hehe:

Idézet
Pestimrén a helyi prédikátor egy eszméletlen intelligens és nyitott ember, és egyszer egy fiataloknak szóló alkalomra elhívott egy egyébként vallásos stand up komikust, hogy kivételesen ilyen témákból, és a gyülekezet életéről meséljen. Mondanom sem kell, eszméletlen nagy botrány lett belőle...
Érdekes, pedig azt gondolná az ember, hogy a fiatalok nyitottabbak az ilyen jellegű humorra és iróniára.

Dehogy kellene. Vannak, amik erről szólnak. Mások meg nem.
Persze, de én arra céloztam, hogy elég paradox, ha egy olyan vallás tartja bűnnek a többi vallást, vagy az ateizmust, amely egyébként a feltétlen szeretetről regél.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Funny
« Válasz #10294 Dátum: 2013. Május 03. - 22:43:29 »
Színészek és kaszkadőrök :) :
http://ezpazar.com/szineszek-es-dubloreik

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Funny
« Válasz #10295 Dátum: 2013. Május 03. - 22:57:31 »
Láttam én is, a vége odatesz!  :lol:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Funny
« Válasz #10296 Dátum: 2013. Május 05. - 22:30:24 »

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Funny
« Válasz #10297 Dátum: 2013. Május 06. - 19:36:20 »
Ahogy elsomfordál! :lol:
---------------
Ezt ma fotóztam :D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Funny
« Válasz #10298 Dátum: 2013. Május 06. - 21:49:21 »

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:Funny
« Válasz #10299 Dátum: 2013. Május 10. - 13:57:01 »


« Utoljára szerkesztve: 2013. Május 11. - 18:44:32 írta Fantomex »
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.