Szerző Téma: Funny  (Megtekintve 774580 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Funny
« Válasz #10980 Dátum: 2014. Május 22. - 21:43:18 »

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:Funny
« Válasz #10981 Dátum: 2014. Május 23. - 15:44:15 »
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Funny
« Válasz #10982 Dátum: 2014. Május 23. - 17:33:54 »
Jó szöveg.  ;D Azért kíváncsi lennék, tényleg Stan apó mondta-e. :)
This is a joke. A real practical Joke.

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:Funny
« Válasz #10983 Dátum: 2014. Május 23. - 19:10:05 »
Lehet találkozom vele, akkor majd megkérdezem... :D
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Funny
« Válasz #10984 Dátum: 2014. Május 23. - 22:15:11 »
Milyen igaza van!  ;D

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Funny
« Válasz #10985 Dátum: 2014. Május 23. - 23:45:26 »
Megmondta a tutit. :lol:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Funny
« Válasz #10986 Dátum: 2014. Május 25. - 10:40:22 »
De hát ez ugyanolyan, mint a könyvekkel. Sosem fogja semmi helyettesíteni azt, hogy a kezedbe vegyél egy képregényt/könyvet. De attól tök praktikus digitálisan tárolni/olvasni mindkettőt.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Funny
« Válasz #10987 Dátum: 2014. Május 25. - 20:36:12 »
De hát ez ugyanolyan, mint a könyvekkel. Sosem fogja semmi helyettesíteni azt, hogy a kezedbe vegyél egy képregényt/könyvet.
Ebbe ne legyél olyan biztos. Én évről évre egyre több embert látok buszon, villamoson olvasni tableten meg ilyesmiken könyvet, és ez nem véletlen.  Fogyasztói társadalom vagyunk, és az új dolgokat mindig meg kell venni, vagyis meg kell venni mindig az újabb meg jobb e olvasókat is. Meg olvastam, hogy könyvtárak is digitalizálnak amit csak lehet. (mármit ahol van rá forrás)

egy kis funny:

aranyos :)
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 26. - 18:23:20 írta grey gargoyle »
This is a joke. A real practical Joke.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Funny
« Válasz #10988 Dátum: 2014. Május 26. - 18:40:53 »
Ebbe be kell kapcsolódnom... :) A fogyasztói társadalom legfeljebb tangenciálisan jön az ebook readerhez. Maga a kütyü egy technikai újítás, ami kényelmesebbé teszi az olvasást. Egy jó minőségű olvasón olvasni olyan, mintha papíron olvasnál, csak mondjuk, az eszköz súlya a töredéke a könyvének. Attól, hogy kezd elterjedni az, hogy egyáltalán legyen ilyen az embereknek, nem jelenti azt, hogy mindig kell a legújabb változat.
Egyébként 15 éve ugyanez ment a mobiltelefonokkal. ;)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Funny
« Válasz #10989 Dátum: 2014. Május 26. - 18:51:12 »
Teljesen kiváltani sosem fogja, de nyílván bizonyos dolgok átköltöznek a másikra, de nincsen ezzel semmi gond.
Megjegyzem én is most kezdek eljutni oda, hogy látom, hogy sok a könyvem, sok a képregényem, és sok a videójátékom, és kevés a hely a tárolására (a játékfiguráim is, de azt ugye nem nagyon lehet digitálisan pótolni :D).
Vagyis ha elköltözök át kell gondolnom, mit viszek magammal és mit nem.
Szóval van ennek értelme nem is kevés, mert amit egyszer elolvasok, de többet nem, azt felesleges nyomtatva megvenni.
Csak valamilyen szinten tényleg más az élmény és én is jobban szeretek nyomtatott művet olvasni, így nehéz lemondani róla.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Funny
« Válasz #10990 Dátum: 2014. Május 26. - 19:40:53 »
Attól, hogy kezd elterjedni az, hogy egyáltalán legyen ilyen az embereknek, nem jelenti azt, hogy mindig kell a legújabb változat.

Persze, hogy nem kell, de attól még ez megy. Megindult egy folyamat, mint egy nagy hullám, és nem tehetünk ellene semmit.
This is a joke. A real practical Joke.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Funny
« Válasz #10991 Dátum: 2014. Május 26. - 19:43:38 »
Véleményem szerint a hullámok ellen nem tenni kell, hanem meglovagolni őket.  ;)
Ez akár egy szerencsesütiben is lehetne, annyira közhelyes, mindenki értse, ahogyan akarja, de tényleg így gondolom.  :lol:

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Funny
« Válasz #10992 Dátum: 2014. Május 26. - 23:53:59 »
Vagyis ha elköltözök át kell gondolnom, mit viszek magammal és mit nem.
Szóval van ennek értelme nem is kevés, mert amit egyszer elolvasok, de többet nem, azt felesleges nyomtatva megvenni.
A költözés nálam is szempont volt. Meg az, hogy mindenképp túl sok mindent kell elpakolnod és akkor nyűg a 15 doboz extra könyv, amit ugyanúgy bepakolsz a hátsó sorba és elő sem veszed a következő pakolásig.

Attól, hogy kezd elterjedni az, hogy egyáltalán legyen ilyen az embereknek, nem jelenti azt, hogy mindig kell a legújabb változat.

Persze, hogy nem kell, de attól még ez megy. Megindult egy folyamat, mint egy nagy hullám, és nem tehetünk ellene semmit.

Teljesen másról beszélünk.

Véleményem szerint a hullámok ellen nem tenni kell, hanem meglovagolni őket.  ;)
Ez akár egy szerencsesütiben is lehetne, annyira közhelyes, mindenki értse, ahogyan akarja, de tényleg így gondolom.  :lol:
Ebben az a jó, hogy mindenki bele tudja gondolni a saját véleményét és helyeselhet rá. :lol: Egyébként igen, a hullámoknak ellenállni sokszor csak felesleges erőkifejtés, akkor már értelmesebb azzal foglalkozni, hogy te hogyan tudsz úszni benne. Nekem ezt jelentette. ;D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Funny
« Válasz #10993 Dátum: 2014. Május 27. - 06:10:32 »
Az én szemszögemből konkrétan azt, hogy a digitális terjeszkedés korában ki kell használnom ezt mint formát a saját műveim terjesztésére, ahelyett, hogy sírjak, hogy jajj, de megváltozott a piac (amúgy pár év alatt is érezhető ez).
Szóval az én helyzetemben ez egészen konkrét dolog.  ;)

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Funny
« Válasz #10994 Dátum: 2014. Május 27. - 08:08:14 »
Teljesen másról beszélünk.
Igen, én arról beszélek, amiről Todd is, hogy ez egy fejlődés, meg arról, hogy ezt a nagy vállalatok meg is lovagolják. Teljesen mindegy, hogy bizonyos e-book olvasóból jön-e ki újabb változat, vagy nem, mert ha nem, akkor is ki fognak adni majd másféléket, amikre rámondják, hogy jobbak, mint a régifajta. És akkor jön egy fiatalabb generáció, aki azt fogja megvenni majd, mert az új, akik meg a régi e-olvasókkal kezdték, azok meg vagy váltanak, vagy majd azt szajkózzák, hogy a régi jobb, volt, és ők nem akarnak váltani.
De ez is mindegy, mert mit fogsz csinálni, ha a könyvtárakban is csak digitális könyvek lesznek, és a muzeális könyveken kívül mindent csak képernyőn nézhetsz, vagy kaphatsz meg?
És erre írom azt, hogy elkerülhetetlen, mert látható, hogy egyre többen váltanak. Lehet írni, hogy nem kell, de lehet hogy 10-20 év múlva a papír alapú könyvkiadás szinte teljesen eltűnik, és akkor is lehet majd mondani, hogy jobb kézbe fogni egy könyvet, csak épp hiábavaló. És az akkori fiatalok meg majd minket fognak maradinak tartani, akik kitartunk e véleményünk mellett.
This is a joke. A real practical Joke.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Funny
« Válasz #10995 Dátum: 2014. Május 27. - 08:14:16 »
Véleményem szerint a hullámok ellen nem tenni kell, hanem meglovagolni őket.  ;)

How Keanu Reeves of you.  :D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Funny
« Válasz #10996 Dátum: 2014. Május 27. - 08:16:49 »
Á, Patrick Swazey sokkal menőbb volt.  ;)

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Funny
« Válasz #10997 Dátum: 2014. Május 27. - 09:49:00 »
Bocsi, Grey, de te összekevered a technikai fejlődést a társadalmi helyzettel. Ezután meg az utóbbiról alkotott véleményedet terjeszted ki az előzőre, holott a két téma között nincs közvetlen logikai kapcsolat. Ezt akartam kiemelni.

Todd: na igen, ez egy kicsit konkrétabb. :) Én még úgy is fogalmaznék, hogy a lehetőségeket érdemes megtalálni benne, ami neked egyelőre jól ment.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 27. - 09:52:14 írta Ju »

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Funny
« Válasz #10998 Dátum: 2014. Május 27. - 10:07:41 »
Szerintem összefűztem a kettőt, nem összekevertem.
This is a joke. A real practical Joke.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Funny
« Válasz #10999 Dátum: 2014. Május 27. - 11:37:57 »
Bár én nem használok ilyesmit, mert nincs tabletem, de sok lehetőség van benne, és hasznos dolog, egyetértek. Ha nem is szorítja vissza teljesen a könyveket (szerintem mindig lesznek olyanok, akik akár csak dacból is elutasítják :lol: ), de minél jobban elterjed és minél szélesebb rétegek számára hozzáférhető lesz, annál jobb. :) Hogy én is mondjak egy konkrét példát: nagyon nem mindegy, hogy a gyerekeknek 10-12 könyvet/füzetet kell cipelni a suliba (ahogy nekünk is kellett), vagy mondjuk a gyerekeinknek/unokáinknak már elég lesz csak egy tabletet.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.