Szerző Téma: Funny  (Megtekintve 774580 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Funny
« Válasz #11640 Dátum: 2016. Március 24. - 09:40:37 »
Ezeknek a filmeknek szerintem nincsen "komolyságuk" amit aláásnak.

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Funny
« Válasz #11641 Dátum: 2016. Március 24. - 09:57:01 »
Nekem mondjuk kimondottan tetszik, ahogy a kampány részeként a két színész húzza egymást a közösségi médiákon. Oldják vele az überdark és überkomoly hangulatot, ami a trailerekből árad...

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Funny
« Válasz #11642 Dátum: 2016. Március 24. - 09:57:38 »
Nem úgy értettem. De hogy akarják eladni darkos szuperhősüket így? Azért önmagán belül komoly nem? Na érted hogy értem.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Funny
« Válasz #11643 Dátum: 2016. Március 24. - 11:29:58 »
Igen, értem és valóban ellentmondásnak tűnik. Pl. ugyanezt egy Dardevil vs. Punisherrel nem tudnám elképzelni.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Funny
« Válasz #11644 Dátum: 2016. Március 24. - 11:36:33 »
Jajó példa.
De ezt a szemüveg dolgot miért kell erőltetni. Miért nem dolgoznak inkább az ellen, hogy a szemüveg nem egy álarc, itt nem azért ne ismered fel, mert van az arcán egy szemüveg.

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Funny
« Válasz #11645 Dátum: 2016. Március 24. - 12:18:37 »
Ha már a szemüvegnél tartunk: https://www.instagram.com/p/BDBit1wA5kb/
Henry Cavill kiállt a Times Squarre Supermanes pólóban, szemüveg nélkül, és azt állítja, hogy nem ismerte fel senki. Ezzel azt akarta bizonyítani, hogy a szemüveg bőven elég álca. Az más kérdés, hogy Superman esetében sem az az emberek fő problémája, hogy a random járókelők, akik sose látták közelről Clarkot és Supermant, nem jönnek rá, hogy a kettő egy és ugyanaz, hanem hogy Lois nem jött rá, aki együtt dolgozik az egyikkel, a másik meg folyton megmenti.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Funny
« Válasz #11646 Dátum: 2016. Március 24. - 12:26:25 »
A filmben ezt mondjuk áthidalták, ami rendben is volt, ez amúgy szerintem minden szuperhősre igaz, akármilyen álarcot is hord.
Az átlagember meg marhára nem foglalkozik vele, nem fogják leszólítani az utcán, meg ilyenek.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Funny
« Válasz #11647 Dátum: 2016. Március 24. - 14:35:18 »
a netflixes daredevilben már elhagyták ezt a klisét. ott volt aki felismerte, hogy ki van a maszk alatt. Nem kellett különösebb magyarázat hozzá, annyit mondott, hogy ezer közül is megismernélek.
This is a joke. A real practical Joke.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Funny
« Válasz #11648 Dátum: 2016. Március 24. - 14:47:03 »
Superman esetében sem az az emberek fő problémája, hogy a random járókelők, akik sose látták közelről Clarkot és Supermant, nem jönnek rá, hogy a kettő egy és ugyanaz, hanem hogy Lois nem jött rá, aki együtt dolgozik az egyikkel, a másik meg folyton megmenti.
Mert nem olvasták a konkrét képregényeket. Szuperhősös zsánerhez képest is teljesen reálisan magyarázták mindig is, akármelyik megoldást is favorizálták az egyes időszakokban.
Ez is ugyanolyan kollektív tévképzet mint a telefonfülkés átöltözés, ami igazából sosem történt meg. (Ha Superman használt is rejtekhelyet, az többnyire a szerkesztőség takarítószertára volt.)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Funny
« Válasz #11649 Dátum: 2016. Március 24. - 14:59:03 »
Látták a konkrét filmeket, amiket teljes joggal illettek mindkét kritikával.
A ne kritizálj képregényfilmet a képregény ismerete nélkül duma meg pont ugyanolyan demagóg lenne, mint mikor a Twillight rajongók pedáloznak ezzel. ;)

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Funny
« Válasz #11650 Dátum: 2016. Március 24. - 16:23:17 »
Superman nem hord maszkot, ezért nem is gondolják hogy lenne egy civil álcája, már csak azért sem mert isten szinten álló lénynek hogy is jelenne meg normál emberi szonten, gondolják. Plusz ott van az a lúzer figura, amit Reeve eljátszott. A képregényben talán kevesebbet lúzerkedik. Cavill egyáltalán nem, de akkor is.

WhiteTiger

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 222
Re:Funny
« Válasz #11651 Dátum: 2016. Március 24. - 19:02:40 »
Ha már feljött ez a téma:
Barry Allen úgy leplezi az arcát hogy "rezeg" (legalábbis a TV sorozatban).Superman aki közel olyan gyors mint Barry is simán csinálhatná így nem?Mégsem láttam még erre példát,igaz nem vagyok nagyon jártas Superman világában.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Funny
« Válasz #11652 Dátum: 2016. Március 24. - 22:27:31 »
A ne kritizálj képregényfilmet a képregény ismerete nélkül duma meg pont ugyanolyan demagóg lenne, mint mikor a Twillight rajongók pedáloznak ezzel. ;)
Csakhogy ez a tévképzet a figurával kapcsolatban messze túlmutat az elmúlt évtizeden. Az elmúlt fél évszázadon is. Egy tipikus városi legenda, ami speciel egy ismert kitalált alakhoz kapcsolódik. Kb. olyan szintű, mint George Washington és a sosem létezett cseresznyefája. :)
Superman aki közel olyan gyors mint Barry is simán csinálhatná így nem?Mégsem láttam még erre példát,igaz nem vagyok nagyon jártas Superman világában.
Pedig de, a nyolcvanas és kilencvenes évek elején ez volt az aktuális magyarázat.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Funny
« Válasz #11653 Dátum: 2016. Március 24. - 23:42:37 »
Igen, az a rész nekem is megvan. Kandi lapos Superman, magyarul jelent meg.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Funny
« Válasz #11654 Dátum: 2016. Március 25. - 00:53:09 »
Az aktualis magyarazat mi?
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Funny
« Válasz #11655 Dátum: 2016. Március 25. - 06:57:24 »
Csakhogy ez a tévképzet a figurával kapcsolatban messze túlmutat az elmúlt évtizeden. Az elmúlt fél évszázadon is. Egy tipikus városi legenda, ami speciel egy ismert kitalált alakhoz kapcsolódik.
Igen tg ennek nincs köze az elmúlt évtizedhez, és meg sok minden máshoz nincs, ezeket mar nem is kell sorra venned. ;)
Azt mondtuk hogy ezt a "tévképzetet" masszívan erősítette az elmúlt 40 év filmes termése (Reeve Supermanjével kezdődően), és láthatóan most se tudnak tőle megszabadulni.
Superman nem hord maszkot, ezért nem is gondolják hogy lenne egy civil álcája, már csak azért sem mert isten szinten álló lénynek hogy is jelenne meg normál emberi szonten, gondolják. Plusz ott van az a lúzer figura, amit Reeve eljátszott. A képregényben talán kevesebbet lúzerkedik. Cavill egyáltalán nem, de akkor is.
Persze ez igaz azokra, akik nem találkoznak nap mint nap mind a kettővel. Főleg mivel a filmes álca részét képező lúzerség is kimarad.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Március 25. - 08:13:11 írta Todd »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Funny
« Válasz #11656 Dátum: 2016. Március 25. - 09:38:31 »
Az aktualis magyarazat mi?
Jó kérdés, New 52-s Supermant még nem olvastam, mert mindenki azt mondja, eléggé gyenge lett. Előtte meg ugye Lois a felesége volt, szóval eléggé adta magát, hogy tudja. :) (Meg ott azért végig erősen gyanította, de sose volt rá bizonyítéka.) Általánosságban meg az volt a magyarázat, hogy tényleg senki, még Luthor maga sem gondolta, hogy lenne „civil” énje, mivel földre szánt istenként kezelték.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Funny
« Válasz #11657 Dátum: 2016. Március 25. - 09:41:19 »
A filmeben ezt ügyesen egy huszárvágással elintézték. Lois tudja és kész  ;D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Funny
« Válasz #11658 Dátum: 2016. Március 25. - 09:43:28 »
A film kevés pozitívumai egyike, hogy legalább ezt a kötelező kört nem futják le újra.

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Funny
« Válasz #11659 Dátum: 2016. Március 26. - 01:31:11 »

 :D
Tejet kérek! Csokisat!