Szavazás

Pókember klasszikusok. Melyik időszak érdekelne a legjobban?

Stan Lee-John Romita (Amazing 39-122, Gwen Stacy-időszak)
Ross Andru (Amazing 123-200)
Magyar Pókemberrel párhuzamos sztorik más címen (Amazing 201-320)
Mark Bagley (kimaradt részek, Amazing 374-387)
Csak a nagyobb, ismertebb történetek

Szerző Téma: Marvel Könyvek: Pókember  (Megtekintve 127795 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #380 Dátum: 2008. Március 31. - 18:14:06 »
Nagyon köszönöm a válaszokat! :worship:

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #381 Dátum: 2008. április 01. - 13:48:57 »
Na, bár a börzén nem voltam, de még vasárnap én is hozzájutottam a Póki könyvhöz és azon nyomban el is olvastam. És jó lett. ;) Nekem legalább is tetszett. Különösen az, hogy annyi év hallgatás után itt már milyen nyíltan beszélnek benne a klón sztorikról. Meg ha jól vettem ki az első oldalon, Lyja-t is megemlítik (Johny Storm nem ember barátnője), aki annó az Onslaught után szintén amolyan tabu téma volt a vol3-s F4-ben. És még különösen a vége tetszett, ahogy szegény kis Fortunatot ott hagyta a szimbionta. Most már várom a folytatást és nagyon kíváncsi vagyok, hogy ki rabolta el May nénit...

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #382 Dátum: 2008. április 01. - 17:33:48 »
Kaine, nem is mondtad, hogy az új könyvet nemzetközileg is terjeszted.  :D Mindenesetre egész jó ötlet. Így talán jobban behozza az árát.

Gari

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 61
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #383 Dátum: 2008. április 01. - 22:03:53 »
A börzén én is megszereztem a könyvet (na ja, ki nem?), és őszintén megmondom, nekem is nagyon tetszett. Kicsit bővebb vélemény, de aki nem olvasta, annak lehet benne spoiler:

Rögtön az elején a poén a Venom felirattal, szerintem nagyon jó kezdés.
Peter otthon felébred. Tetszik, hogy a sebei nem gyógyultak be varázsütésre, hanem szépen fokozatosan jön rendbe, mint egy igazi ember.
Õszintén szólva azthittem az a kép többet megmutat Pókember arcából, ebből így tényleg nem vehető ki szinte semmi, úgyhogy nem tudom, miért olyan nagy szám JJ-nek.
"Én nem bántok senkit közben"...köhömm...inkább nem mondok semmit.
Felicia gyorsan elhúzott, de örülök, hogy visszatér a fináléra.
Számlagondok: nem rossz ötlet. Szeretem, ha a szuperhősnek rendes magánélete van, főleg Pókembernél. Ezek a problémák mutatják, hogy ő is csak ember, mint mindenki más.
Ezen a kocsiemelgetésen jót nevettem. Hát igen...ilyen sincs minden szuperhősnél.
Kíváncsi vagyok mi köze az egészhez Octopushoz, ezmár májusra marad.
Rendőrök a zsozsóért. Teljesen reális, ők is fizetésből élnek.


A borítógalléria nagyon tetszik, ez tényleg jó ötlet tőled kaine.

Lamont felbukkant, csípem őt, úgyhogy örülök neki.
MJ pisztolyt hord, ez viszont nagyon tetszett. Ez mutatja, hogy egy szuperhős feleségének nem kell a sikoltó foglyot játszani, hanem meg kell védenie magát, amennyire tudja.
A fickó JJ irodájában fantasztikus. Az egész történet mutatja, hogy az emberek szinte bármit megtesznek a pénzért, ami sajnos igaz is.
Norman eszmefuttatása már engem is érdekel. Octopus és a betörések. Mi közük az egészhez? Majd kiderül...
A mutáns lány válasza jókis időzített poén volt.
Azt nem nagyon értem, Rachel hogy láthatja May nénit halottnak, amikor tudomásom szerint még mindig él és virul, dehár majd ez is biztos kiderül.
Az aukciós rész érdekes. Az ember azt gondolná, sok bűnöző nem fér meg egy teremben, de ez mellékes...
Pókember végigbunyózza a hetet, ezt szívesen láttam volna bővebben, de ezeket a manusokat látjuk majd még eleget.
Örülök hogy előszedték az unoka dolgot, mégis furcsán hangzik hogy Pókember "hibája", hogy a kisgyerek nem gyógyul meg, persze csak nagyon közvetve.
Nem tudom, ez az osztálytalálkozó engem nem fogott meg annyira, ezt hagyjuk is...
És felbukkan az új Venom...
Pókember úgytűnik már járatos a bunyó alatti átöltözésben
Először komolyan azthittem, annál a rántásnál, hogy darabokra szakad Peter hálóvetője.
Póki hőshöz illően mindenkit megmentett a bunyótól, de azért az Elektro elleni bunyó durvább volt kicsit.
Amikor Venom kitépte az álPóki szívét (juj...) akkor gondolom már mindenki biztos volt abban, hogy nem Peter az. Bár én először azt hittem, csak halucinál Venom, vagy ilyesmi. Furcsa, hogy Venom kezéről rögtön eltűnt a vér.
Meglepett, amikor a szimbiotta csakúgy otthagyta Angelot két ház között, azthittem Pókembernek sikerül elkapni, de nem rázott meg a halála.
Eddi-et viszont sajnálom, valemilyen szinten.
Még mindig nehezen hiszem el, hogy JJ bedőlt azoknak a képeknek, semmi konkrét bizonyíték nincs rajta szerintem. Használhatott volna mondjuk olyat, mint amikor először bunyózott Elektro-val (az Elektró = Pókember kamukép), bár lehet JJ már nem vette volna be mégegyszer.
Örülök, hogy ez a dolog a kisgyerekkel megoldodott, hurrá-hurrá, Pókember újra nyugodtan alhat.
Na, a zárás...
A hapek fentvan a torony tetején, tiszta kopasz Ezékiel. Kíváncsi vagyok erre az Octopus, betörések, May néni összefüggésre, várom már a befejezést.


Összességében tehát nekem nagyon tetszett a kiadvány, gyönyörű lett, gratula hozzá. Várom a májusi finálét.

 :kingpin:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #384 Dátum: 2008. április 01. - 22:07:30 »
Ez a Marveles verzió ez hogy is van? ezt te csináltad kaine?  :o
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #385 Dátum: 2008. április 01. - 22:32:15 »
Sikerült pénzt szereznem, ma megvettem a MK: Pókember első kötetét. Fél óráig turkáltam a nyugati téri Alexandrában utána, mert elé logikátlanul rendezték el (Vertigo-kötetek, BA 1, sok más képregény egy kupacban, BA 2, MK:P1, Hush teljesen máshol). A BA2 nem is látszott egyáltalán a polcon, de előszedtem őket hátulról, és betettem a Hush elé. :) Az úgyis betakarta az egész BA-t, így meg látszik mindkettő (bár a Hush-ból összesen 2-3 centi a tetején).
A történetről nem tudok mit írni, mert már olvastam angolul, a papír minősége nagyon tetszett (bár a csillogás miatt folyamatos derékkörzést kellett végeznem, hogy olvashassam), a fordítás is jó, egy elírás maradt csak benne, ha jól látom. Ha megint fentebb lendül anyagi helyzetem, megveszem a Venom-ot is.

szerk.: Van az a képkocka a Holtak Közöttben, ahol Peter és May néni nézik Peter régi szobáját (16. oldal alja). Na ki vesz észre valami érdekeset Peter holmija között?
« Utoljára szerkesztve: 2008. április 02. - 06:18:38 írta zozi56 »
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #386 Dátum: 2008. április 02. - 11:21:09 »
Gari: Nyugi, a végére minden összeáll majd. Az általad kérdezett apró részletek is. Tudom, Millar írta, tehát ez eleve furán hangzik, de mégis. Ezt részletesen kidolgozta.

pepo: Ööö... mikor is linkelt be a képet Sepi és honnan? ;)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #387 Dátum: 2008. április 02. - 12:43:48 »
Jajj ez a hülye április 1! :D Ennek dőltem be egyedül.(de jó lett volna pedig)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #388 Dátum: 2008. április 02. - 12:45:57 »
Mégiscsak jobb tréfa volt, mint a Panini visszatérése.  ;) Igazából a HálóZsákra csináltam a CoverArt topikba, de ott is csak talgaby vette észre.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #389 Dátum: 2008. április 02. - 12:55:40 »
Közben ne felejtsétek el az első kötet 16. oldalát. :) Aki sok klasszikus Pókembert olvasott, annak észre kell vennie ott valamit.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #390 Dátum: 2008. április 02. - 13:02:27 »
Van az a képkocka a Holtak Közöttben, ahol Peter és May néni nézik Peter régi szobáját (16. oldal alja). Na ki vesz észre valami érdekeset Peter holmija között?
Közben ne felejtsétek el az első kötet 16. oldalát. :) Aki sok klasszikus Pókembert olvasott, annak észre kell vennie ott valamit.
Konkrétan mire gondolsz, a pókmobilra és társaira (törött szemüveg, tökbomba)? Vagy arra hogy miért nincs bedugva a klaviatúra a számítógépbe? :D

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #391 Dátum: 2008. április 02. - 13:06:17 »
Az egyik a Pókmobil, de van ott még valami érdekes. ;)
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #392 Dátum: 2008. április 02. - 13:51:41 »
Nekem van egy kérdésem Kainehez, börzén olvasgattam azt a Pókfej könyvet (aminél kérdeztem, hogy hogyan lett szerves hálója), ott van egy olyan oldal a közepén, hogy évszámok a csípés előtt. Azt te honnan szerezted? Elolvastad az összes képregényt és ahol volt 1-2 visszaemlékezés azt leírtad? (Norman Osbornt leszidja az apja, vagy May néni randizott valakivel, meg hasonló kissé abszurd dolgok)

Anathema

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 94
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #393 Dátum: 2008. április 02. - 14:22:09 »
Az egyik a Pókmobil, de van ott még valami érdekes. ;)
A 'Kávébab' nevű kávézó plakátja? Ahová sokat jártak annak idején Peterék Gwennel és a többiekkel?
Amúgy tényleg sok érdekesség van azon a képen. Tökbomba, fényképezőgép, stb. Mintha valamiféle összefoglalója lenne az a kép Peter életéről. sőt van ott valamiféle tárolóedény, ami olyan mintha a szimbióta lenne benne.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #394 Dátum: 2008. április 02. - 14:26:47 »
Igen, a tárolóedény, meg a régi kávézújuk plakátja is érdekes, de van ám ott még valami, ami nekem először feltűnt. :)
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #395 Dátum: 2008. április 02. - 20:18:36 »
Elolvastam én is a Venom könyvet, baromira tetszett! :D Nagyon egyben van a történet, és gyönyörűek a rajzok!
Tök poén a nyitókép. ;D Tetszett hogy M.J. Peter mellett marad, hogy segítsen neki. Poén hogy Brock elárverezi a szimbiótáját, már az előzetes oldalak alapján is tetszett az ötlet. Bár a végén kicsit sajnáltam Brockot én is. A bunyó az új Venommal nagyon jó volt, Angelot jól elintézte a szimbióta. Kemény volt, amit az 5 milkós jutalom művelt az emberekkel, még a rendőrök is el akarták kapni Pókit. De Jameson leszerelése volt a legkomolyabb a végén. ;D "John Jameson a Pókember" :lol: Szép volt, hogy a fél milkóval segített Peter a beteg gyereken, ráadásul a Keselyű nevében. Összességében nagyon király lett a kiadvány, várom a befejező könyvet! :kingpin:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #396 Dátum: 2008. április 02. - 22:12:36 »
Warren nem halt meg?
Brock elvágta az ereit + rákos. Akkor hogy élhet még most is??

A kövi szám borítója kár, hogy nem az egyik beállós lett, de azért megértem. Ennek mégiscsak több köze van a sztorihoz, mint azoknak.
Amikor az ember, már ötször megvizsgált mindent a képregényben, akkor elkezd a lényegtelen kis apróságokkal foglalkozni.
Ilyenek a címfeliratok dokumentumoknál, az előzetes képek, a tartalomjegyzék felépítése, reklámoldalak stb stb...
És akkor ezeket mindig összehasonlítom a régebbi kötetekkel. Mondok néhány példát: a hátoldalon nincs Marvel Könyvek logó, ami eddig volt, de van helyette Marvel logó. A gerincen a feliratoknak nincs kontűrje, eddig volt. Az ár megint másmilyen betűtípusú lett. A hátoldal elrendezése viszont most lett a legjobb, a 3. rész is legyen ilyen, hogy egységet mutasson. A Tartalom elrendezése is olyan, mint a múltkor, az Angyalos köteteknél ez még nem volt meg.
Nah szóval nagyon gyatra kötetet sikerült összehozni, többet nem is veszek tőletek.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #397 Dátum: 2008. április 02. - 22:22:28 »
Öcsém, mennyi mindenen ki tudsz akadni. Sebaj, majd egyszer kinövöd. :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #398 Dátum: 2008. április 02. - 23:09:31 »
Meg ha jól vettem ki az első oldalon, Lyja-t is megemlítik (Johny Storm nem ember barátnője)
Nem lehetett Lyja, mert ő skrull. Itt inhumans volt, vagyis alighanem Kristály.
Idézet
Most már várom a folytatást és nagyon kíváncsi vagyok, hogy ki rabolta el May nénit...
Laza másfél hónap, és jön!  :D
Sepi: nem lehet külföldön eladni a könyveket, honnan van ez a borító? Ha nem te csináltad. :) (szerk: na ja :D )
Idézetet írta: Gari
A borítógalléria nagyon tetszik, ez tényleg jó ötlet tőled kaine.
Nekem is tetszik :) , úgyhogy amennyire lesz hely, és lehetséges, minden egyes Kingpin-kötetben lesz ilyen.
Idézet
Lamont felbukkant, csípem őt, úgyhogy örülök neki.
Na az vicces volt, mert utánanézve Lamont eddig hadnagy volt, itt meg már százados.  :D Úgy látszik, előléptették.
Idézet
MJ pisztolyt hord, ez viszont nagyon tetszett. Ez mutatja, hogy egy szuperhős feleségének nem kell a sikoltó foglyot játszani, hanem meg kell védenie magát, amennyire tudja.
Az a rész nekem is különösen tetszett.  :)
Idézet
Norman eszmefuttatása már engem is érdekel.

Hatalmas pozitívumnak tartom, hogy a 3. részben visszatérünk majd Norman meséjéhez is, méghozzá nagyon klasszul.  ;)
Idézet
Azt nem nagyon értem, Rachel hogy láthatja May nénit halottnak, amikor tudomásom szerint még mindig él és virul, dehár majd ez is biztos kiderül.
Igen, kiderül valamelyest a végéből. Köszi a részletes véleményezést!  :) ;)
egy elírás maradt csak benne, ha jól látom.
Hmm? Micsoda és hol?
Idézet
Van az a képkocka a Holtak Közöttben, ahol Peter és May néni nézik Peter régi szobáját (16. oldal alja). Na ki vesz észre valami érdekeset Peter holmija között?
Hát, ott csak érdekesek vannak. :) Nekem a Pókmobil és az egyik Pókirtó tetszett a legjobban.  :D
börzén olvasgattam azt a Pókfej könyvet (aminél kérdeztem, hogy hogyan lett szerves hálója), ott van egy olyan oldal a közepén, hogy évszámok a csípés előtt. Azt te honnan szerezted? Elolvastad az összes képregényt és ahol volt 1-2 visszaemlékezés azt leírtad? (Norman Osbornt leszidja az apja, vagy May néni randizott valakivel, meg hasonló kissé abszurd dolgok)
Ha jól emlékszem, azt a cikket (az itteni) Ben Reilly írta - valahonnan fordította. Még anno a honlapon volt kinn. Amikor kikerült, utánanéztem mindennek, aminek csak tudtam, és azok közül minden stimmelt benne, így megbíztam a forrásban. Norman apja például, ha igaz, akkor a Green Goblin című 3 részes miniben történt (az újraszámozással egyidőben jelent meg), míg a May nénis randit többször is olvastam, egy régi Spectacularban (talán annual volt?), hogy egy bűnözővel randizott előtte, aki visszatért.
Warren nem halt meg?
Peter Parker középiskolai tanára, Warren, nem azonos az egyetemi Miles Warrennel.
Idézet
Brock elvágta az ereit + rákos. Akkor hogy élhet még most is??
A rajongók életben tartják.  :)
Idézet
Ilyenek a címfeliratok dokumentumoknál, az előzetes képek
Miféle címfeliratok? Mi van az előzetes képekkel?
Idézet
És akkor ezeket mindig összehasonlítom a régebbi kötetekkel. Mondok néhány példát: a hátoldalon nincs Marvel Könyvek logó, ami eddig volt, de van helyette Marvel logó.

Ez könnyű: ennek a CÍMÉBEN ott a "Marvel Könyvek", minek legyen külön is? Az előzőn sem volt...
Idézet
A Tartalom elrendezése is olyan, mint a múltkor, az Angyalos köteteknél ez még nem volt meg.
Mivel ez egy sorozat, az az oldal egységes marad. Előtte nem ilyen volt, és várhatóan utána sem ilyen lesz...
Idézet
Nah szóval nagyon gyatra kötetet sikerült összehozni, többet nem is veszek tőletek.
Szégyeljük magunkat, de remélem legalább a borító tetszett.  ;D




« Utoljára szerkesztve: 2008. április 02. - 23:11:52 írta kaine »

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #399 Dátum: 2008. április 03. - 00:20:45 »
Idézet
Nekem a Pókmobil és az egyik Pókirtó tetszett a legjobban.
Na ez az, erre gondoltam. :) Ott az a robot (illetve egy jóval nagyobb ugyanilyen) még valami ősrégi Amazingben szerepelt. Egyébként nem Pókirtó, a pókirtó robotok később jöttek. Ő a Living Brain: klikk.
Idézet
Hmm? Micsoda és hol?
...Már csak arra emlékszem, hogy jobbra fönt. Most nézzem át az egész kötetet? Na jó, úgyis buliznak a rohadékok a folyosón, nem lehet aludni. A 31. oldalon mondja ezt Felicia: "Tudod, hogy nem vagyok egy angyal, Peter, de vannak határok, amiket még a Fekete Macska sem lép át.  Nem néznünk be álarcok mögé, és családtagokhoz nem nyúlunk."
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?