Szavazás

Pókember klasszikusok. Melyik időszak érdekelne a legjobban?

Stan Lee-John Romita (Amazing 39-122, Gwen Stacy-időszak)
Ross Andru (Amazing 123-200)
Magyar Pókemberrel párhuzamos sztorik más címen (Amazing 201-320)
Mark Bagley (kimaradt részek, Amazing 374-387)
Csak a nagyobb, ismertebb történetek

Szerző Téma: Marvel Könyvek: Pókember  (Megtekintve 127792 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #400 Dátum: 2008. április 03. - 12:29:07 »
Nekem van egy kérdésem Kainehez, börzén olvasgattam azt a Pókfej könyvet (aminél kérdeztem, hogy hogyan lett szerves hálója), ott van egy olyan oldal a közepén, hogy évszámok a csípés előtt. Azt te honnan szerezted? Elolvastad az összes képregényt és ahol volt 1-2 visszaemlékezés azt leírtad? (Norman Osbornt leszidja az apja, vagy May néni randizott valakivel, meg hasonló kissé abszurd dolgok)

Igen, ezt én fordítottam anno, még a www.spiderfan.org oldalon találtam rá, ami elég megbízható, ha mondhatok ilyet. Minden adat vagy már megjelent képregényekben elhangzott információkon alapul, valamint az egyes karakterek jellemfejlődéséül szolgáló szerkesztői és írói háttérinformáció.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #401 Dátum: 2008. április 03. - 13:56:03 »
Ott az a robot (illetve egy jóval nagyobb ugyanilyen) még valami ősrégi Amazingben szerepelt. Egyébként nem Pókirtó, a pókirtó robotok később jöttek. Õ a Living Brain:
Ja, én a túloldalon álló Pókirtóra gondoltam. :)
Idézet
Nem néznünk be álarcok mögé, és családtagokhoz nem nyúlunk."
Jé! Tényleg! Köszi, egyikünk se vette észre eddig!  :surp:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #402 Dátum: 2008. április 03. - 14:22:25 »
Gyorsan töltsétek fel a javított oldalt kinyomtatható verzióban! ;D

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #403 Dátum: 2008. április 03. - 15:48:36 »
Ja, én a túloldalon álló Pókirtóra gondoltam. :)
Na az meg nekem nem tunt fel. :)
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #404 Dátum: 2008. április 03. - 17:31:56 »
Amikor az ember, már ötször megvizsgált mindent a képregényben, akkor elkezd a lényegtelen kis apróságokkal foglalkozni.
Ilyenek a címfeliratok dokumentumoknál, az előzetes képek, a tartalomjegyzék felépítése, reklámoldalak stb stb...
És akkor ezeket mindig összehasonlítom a régebbi kötetekkel. Mondok néhány példát: a hátoldalon nincs Marvel Könyvek-logó, ami eddig volt, de van helyette Marvel logó. A gerincen a feliratoknak nincs kontűrje, eddig volt. Az ár megint másmilyen betűtípusú lett. A hátoldal elrendezése viszont most lett a legjobb, a 3. rész is legyen ilyen, hogy egységet mutasson. A Tartalom elrendezése is olyan, mint a múltkor, az Angyalos köteteknél ez még nem volt meg.
Te kis sasszem, te!  :D Naszóval: kaine már leírta, miért nincs Marvel Könyvek logó a B4-en. Felesleges. (Mellesleg a Panini akarta oda a Marvel-logót jóóóóó nagyban!)
A gerincszövegen azért nincs kontúr, mert nem volt rá szükség. Az előző kötetnél a dzsindzsás kép miatt kellett.
Nem lett az ár más betűvel, ezt benézted, ugyanúgy Square, csak nincs körvonala!  ;) Ezt amúgy a Marvel-köteteknél egységesítettem.
A hátoldal elrendezése az előző, kétoldalas borító miatt értelemszerűen nem lehetett ilyen. De nyugi, a 3-at is ilyenre tervezem... (azért bízhatnál kicsit jobban is bennem)persze más vezető színnel. A fele már kész.
A tartalom persze, hogy egységes. Egy sorozatról van szó. Az Angyaloknál természetes, hogy másmilyen volt. A következő Pók-kötetnél is más lesz.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #405 Dátum: 2008. április 03. - 22:33:05 »
Nem baj, már úgy se érdekel. Nem veszek több Kingpint.  :hehe:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #406 Dátum: 2008. április 04. - 16:41:14 »
Max kaine úgy szervezi le a következő börzét, hogy körözött személy leszel és kitiltanak, vagy a lincselésedért ingyen Kingpin ajándékcsomag jár. :hehe:
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #407 Dátum: 2008. április 04. - 17:05:12 »
Nem baj, már úgy se érdekel. Nem veszek több Kingpint.  :hehe:

Minden egyes darabkádért egy ingyen belépő a börzére. Hívom is a haverjaimat, Jason-t meg Freddy-t.  :twisted: :hehe:

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #408 Dátum: 2008. április 04. - 21:54:34 »
Vagy Kingpin hívja Célpontot. :hehe:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #409 Dátum: 2008. április 05. - 12:07:59 »
Sikerült végre elolvasom a börzén vásárolt Venomot. Nagyon szép , igényes kiadványt sikerült újból összehozni, gratulálok! :kingpin:
A történet tovább bonyolódik: az okis dolog, a falon csüngő telefonálós ellenség ( talán a 3. venom vagy ezékiel?). Tetszett még, hogy eddig Normant , mint egy amolyan régi "havert" mutatott be, de most újra visszahozta az író, hogy ő mégis egy elmebeteg fazon. A poénok hatalmasok ( X-menes, feltámados,Jamesonos stb.), de ami igazán megfogott az két képi poén: észrevettétek, hogy az árverésen ott volt Amerika Kapitány, Hellboy, meg Flash?  ;D Meg benne volt a Venomos cstánál a simpson családos kéopregényboltos fazon, elötte meg mintha Gwen lenne. A venomos történet szál is hatalmas, meg Adrian unokájáé is. Összefoglalava nagyon jó kiadvány lett, talán jobb mint az első. Köszi! ;)

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #410 Dátum: 2008. április 05. - 20:30:25 »
Én is elolvastam a Venomot. :) Nagyon tetszik, jók a hangulati elemek és érdekes a történet. Régen rágtam magam azon, hogy "most mi a fene van a háttérben??". ;D Szuper kiadványt sikerült összehoznod, kaine, várom a befejezést! ;) :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #411 Dátum: 2008. április 05. - 21:36:21 »
észrevettétek, hogy az árverésen ott volt Amerika Kapitány, Hellboy, meg Flash?  ;D Meg benne volt a Venomos cstánál a simpson családos kéopregényboltos fazon, elötte meg mintha Gwen lenne.
Vicces fiúk ezek a rajzolók. Frank Cho is beletett 2 Pszichopark utalást is.  :D Az árverésen ott van E.T. is (?), de amin nagyot röhögtem, az a Fehér Nyuszi ott, amikor belépnek a házba Vízemberék.  ;D
Idézet
A venomos történet szál is hatalmas, meg Adrian unokájáé is.
Nekem is nagyon tetszett, hogy nem hagyták félbe az unoka-szálat, illetve a szimbióta árverés agyament ötlet, tényleg.  :D
Idézet
Összefoglalava nagyon jó kiadvány lett, talán jobb mint az első. Köszi! ;)
Szuper kiadványt sikerült összehoznod, kaine, várom a befejezést! ;) :D
Köszi mindkettőtöknek, ez tényleg az utóbbi évek legjobb Pók-sztorija.  :D És a harmadik rész csak jobb lesz.  ;)

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #412 Dátum: 2008. április 05. - 23:17:04 »
Idézet
És a harmadik rész csak jobb lesz. 
á-á, nem.
Az 5 füzetnél biztos nem lessz jobb...

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #413 Dátum: 2008. április 06. - 09:59:41 »
Végre én is eljutottam odáig, hogy elolvassam a második Pókember könyvet. Most külön nem állok neki, hogy kiválogassam belőle a spoiler-es dolgokat, így aki még nem olvasta a könyvet inkább ne olvassa el amit írok.
 :spoiler:
Nos, egész jó kis könyv lett ez is, bár valóban látszik rajta, hogy egy középső, üresjáratos történet volt. Bár volt benne akció, a történet nehezen haladt előre. Nem volt rossz ez a Venom-os akció, de tényleg eléggé kis köcsi volt ez a Fornetti gyerek, de meg is szívta. :twisted: Viszont nekem ez az újfajta Venom kinézet már nem tetszik. Egyéként ezt nem is tudtam, hogy Venom képes láthatatlanná válni, ezt hogyan csinálja? A másik, ahogy írták a könyvben, az eset után Eddie Borck felvágta az ereit, viszont még a Back In Blackben is szerepelt (már jól leépült rákosként). Most akkor hogy is van ez? Jó Marvel szokás szerint csak egy kis túlzás volt, hogy a halálhírét keltették? Ami még jó volt, benne, amikor Peter előadta Jonahnak, hogy a fia a Pókember. Kiváncsi lennék az arcára, amikor rájön, hogy mégsem ő az. Az egyébként megjelent valamikor, hogy JJ rájön mégsem a fia a Pókember? Persze még a CW előtt. Mert persze ott megtudja, hogy Peter a Pókember, amit majd a Brand New Dayben szépen elfelejt, de azért megnézném mikor JJ elbeszélget a kisfiával, aztán rájön, hogy Peter átverte.
Ja, és Kaine, csalódtam benned. Persze magadat és Ben Reillyt megemlítetted, hogy tudjátok ki Pókember, de minket a fórumról nem említettél meg. Ez nem volt szép.  ;D
Na, de visszatérve, alapból jó volt a történet, annak ellenére, hogy csak átvezető volt, az üresjáratok is élvezhetőek voltak benne, mint például az iskolatalálkozó. Ja, tényleg, Flash-el mi történt, és mi van vele mostanság? Eléggé jól eltünt.
A rajzok is jók voltak, de mintha a női arcok túlságosan egyformák lettek volna. Például Rachel Summers egy az egyben úgy nézett ki, mint MJ, még a polójuk is hasonló volt. Csak a hajukban lehetett észrevenni egy apró különbséget.
Mindenesetre köszi szépen ezt a könyvet is, kiváló munkát végeztetek vele te is és Ati is. :worship:  :kingpin:
Már alig várom a befejezését.  :D

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #414 Dátum: 2008. április 06. - 11:03:08 »
JJJ vhol az FNSM-ben tudja meg, hogy nem a fia az, de hogy elyik számban, ne kérdezd... de még vhol az elejefelé.

Anathema

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 94
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #415 Dátum: 2008. április 06. - 13:01:23 »
Venom képes láthatatlanná válni, ezt hogyan csinálja?
A szimbióta felveszi a környezete színét, ezáltal Venom láthatatlan lesz.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #416 Dátum: 2008. április 06. - 18:09:43 »
Viszont nekem ez az újfajta Venom kinézet már nem tetszik.
Amikor először megjelent a borító odakinn, általánosan nem tetszett az embereknek, de amikor kiderült, hogy nem új ruha, hanem új Venom, akkor megnyugodtak.
Idézet
Egyéként ezt nem is tudtam, hogy Venom képes láthatatlanná válni, ezt hogyan csinálja?

Először a szigeten csinálta, ahol Pókember otthagyta (és ahova érte mentek a Fáklyával). A környezete színét veszi fel, ahogy mondták előttem is.
Idézet
A másik, ahogy írták a könyvben, az eset után Eddie Borck felvágta az ereit, viszont még a Back In Blackben is szerepelt
Hát, úgy találtak rá, de felépült, csak éppen nagyon lassan.
Idézet
Ja, és Kaine, csalódtam benned. Persze magadat és Ben Reillyt megemlítetted, hogy tudjátok ki Pókember, de minket a fórumról nem említettél meg. Ez nem volt szép.  ;D
Höhö, hát, így jár az, aki Sepi nevet választ magának!  :lol:
Idézet
Flash-el mi történt, és mi van vele mostanság? Eléggé jól eltünt.
Változatlanul ott lakik az alagsorban, vegetál, de nemsokára meggyógyul. Szintén a FNSM soriban.


Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #417 Dátum: 2008. április 06. - 21:59:33 »
amikor kiderült, hogy nem új ruha, hanem új Venom, akkor megnyugodtak.
Ezzel én is így voltam. :D Amikor először megláttam a képet a reklámon, nekem sem tetszett az új kinézete, de miután az előzetes oldalakból kiderült, hogy ott nem Brock viseli a szimbiótát, én is elfogadtam.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #418 Dátum: 2008. április 06. - 22:13:57 »
Bocsesz.


« Utoljára szerkesztve: 2008. április 07. - 07:24:52 írta Ben Reilly »

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #419 Dátum: 2008. április 06. - 23:22:22 »
Te Ben ez az uccsó kép eléggé spolieres, szerintem vedd ki.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"