Szavazás

Pókember klasszikusok. Melyik időszak érdekelne a legjobban?

Stan Lee-John Romita (Amazing 39-122, Gwen Stacy-időszak)
Ross Andru (Amazing 123-200)
Magyar Pókemberrel párhuzamos sztorik más címen (Amazing 201-320)
Mark Bagley (kimaradt részek, Amazing 374-387)
Csak a nagyobb, ismertebb történetek

Szerző Téma: Marvel Könyvek: Pókember  (Megtekintve 127792 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #560 Dátum: 2008. Május 19. - 15:20:08 »
jóóh abbahagyom :P értem a célzást Sepi  :hehe:

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #561 Dátum: 2008. Május 19. - 19:44:09 »
Én is elolvastam a könyvet. :D A három rész közül nekem ez tetszett a legjobban. Jó pörgős volt, érdekes, izgalmas. Az utolsó oldal szövege nagyon beteg volt. :)Össz-vissz egy elírást találtam, valahol az elején, de most, hogy keresem nem találom. Kérdésnek per pillanat csak az jut eszembe, hogy ki az a Frederick Foswell? Ja, és köszönöm a könyvet! Várom a többit! :kingpin: Ja, és egy észrevétel: Szerintem túl nagy spoiler volt már az első rész tartalmába beleírni, hogy miért rabolták el May nénit. Miért raktad bele?
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 19. - 19:47:34 írta Mike »

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #562 Dátum: 2008. Május 19. - 19:54:10 »
Foswell? Õ marha régen szerepelt az Amazingben, a Bugle riportere volt, meg volt neki még pár érdekes dolga. JJJ egy hm... története miatt hősként tiszteli.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #563 Dátum: 2008. Május 19. - 23:17:50 »
ki az a Frederick Foswell?
Jól írta zozi. Még annyit hozzá, hogy a kezdetekben ő maga volt a régi "Vezér", vagyis helyi alvilág főnöke. De letöltötte büntetését, és megjavult.
Idézet
Szerintem túl nagy spoiler volt már az első rész tartalmába beleírni, hogy miért rabolták el May nénit. Miért raktad bele?
Nem értem, mit raktam, hova? :)

Anathema

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 94
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #564 Dátum: 2008. Május 20. - 13:44:48 »
Idézet
Szerintem túl nagy spoiler volt már az első rész tartalmába beleírni, hogy miért rabolták el May nénit. Miért raktad bele?
Nem értem, mit raktam, hova? :)
Már az első kötet hátsó borítóján rajta volt, hogy May néni elrablója azzal fogja megzsarolni Petert, hogy megöli ha nem szabadítja ki a Zöld Manót a börtönből.
De ennyi szerintem izgalomfokozásnak kell is :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #565 Dátum: 2008. Május 20. - 13:53:08 »
Ja, hát az annyira nem volt spoiler, hisz azt nem árultam el, hogy megteszi-e Pókember.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #566 Dátum: 2008. Május 20. - 15:18:39 »
Nos, kicsit spoileres leszek, szóvalé aki nem akarja ne olvassa tovább! :spoiler:

Miután kihasználtam jó szegedi ismerettségemet, még szombat délután megkaptam és szombat-vasárnap el is olvastam az új pókot. Hát mit mondjak. annyira nem hengerelt le. mondjuk azt álmaimban nem gondoltam volna, hogy ez a béna Skorpió rabolta el May nénit. Meg igazából, a legnagyobb gondom a sztorival, hogy én sokakkal ellentétben nem szeretem Dodson rajzait... :roll: Mondjuk a történet erős közepes, jó kis hangulatos régi sztori, de nem biztos, hogy valah is leszedem még a polcról, hogy nmégegyszer elolvassam.
Amúgy meg ezzel az új hihetetlen pókival sem tudok még mit kezdeni. Erőssen gondolkodok, hogy áldozzak-e erre a múlt emlékeire... :roll:

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #567 Dátum: 2008. Május 20. - 19:56:36 »
Oké, köszi a válaszokat, és Anathema nagyon jól megfogalmazta, pont erre gondoltam. :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #568 Dátum: 2008. Május 20. - 23:36:21 »
Sajnálom, doki, elég egyedül vagy ezzel a véleménnyel. Eddig talán mindenki azt mondta, hogy ez a 3. könyv a csúcspont, a legjobb a 3-ból. A 12 rész pedig egybevéve király, szerintem.
A Múlt emlékei pedig olyan, mint az eddigi Hihetetlen Póksztorik. Ha azok tetszettek, ez is fog.  ;)

horjb

  • Rakéta Robi
  • *
  • Hozzászólások: 163
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #569 Dátum: 2008. Május 21. - 18:59:22 »
Sikerült beszereznem  a venomot és a végső harcot is. Nagyon ütöttt mind a kettő, főleg a második könyvben a pókmajmos poén. ;D ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #570 Dátum: 2008. Május 21. - 19:06:28 »
Azon elszórakoztam egy ideig, mire kitaláltam egy olyan rímet hozzá, ami stimmelt a szövegben is, rímelt is, és elég rövid is volt, hogy beférjen.  :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #571 Dátum: 2008. Május 21. - 22:12:35 »
Ma vittem ki az új könyveket a terjesztőkhöz. Kapott belőle az Alexandra, a Nagyker (ez jelenti a Bookline-t, az 576-ot és a Librit is), és a Delta Vision. A Trillianban és a comicsinvesten már a hétvége óta van. Az Alexandra végre rendelt a Kitörésből is pluszba, úgyhogy remélhetően hamarosan újra rendelhető lesz náluk.  :)

Donnie

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 129
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #572 Dátum: 2008. Május 22. - 17:12:32 »
A bookline-on már kapható is, ráadásul a legtöbb fesztiválos újdonság is már megtalálható náluk.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #573 Dátum: 2008. Május 22. - 22:15:42 »
Na, ez gyors volt.  :D

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #574 Dátum: 2008. Május 22. - 22:18:57 »
Szerintem a 2. könyv jobb volt. Ez a harmadik hirtelen túl pörgős volt, az eddigiek meg lazábbak, a mindennapokkal átszőve, jelezve, hogy Póki nem rögtön jut el A-ból a B pontba. Ez a harmadik rész végig a B pontról szólt. :D
Vagy inkább az 5. szám szerintem köröket ver a többire. :lol: Nagyon jó az a rész, bár önmagában tényleg nincs sok értelme, de akkor is.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #575 Dátum: 2008. Május 22. - 22:27:27 »
Akkor most már teljes a kör: hallottam mindhárom könyvet a legjobbnak mondani.  :D

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #576 Dátum: 2008. Május 23. - 10:50:19 »
Tegnap sikerült végre nekme is elolvasnom. egész korrekt lezárása volt a történetnek, ami nagyon tetszett benne az eleje és a vége, konkrétan beszélgetés Ben bácsival ( annyi baj van vele , hogy nem hsizem , hogy egy 13 éves gyerekben ez a témakör konkrtan megfogalmazódik, talán majd inkább 3-4 évvel később) meg a Norman levele. Ez a 2 dolog hatalmasat dobott az egészen.
Amin jót röhögtem az a Fenegyerekes-Elektrás álruhás poén volt. Plussz mintha Millar előre elgondolta volna  CW történéseit, és benne volt a tévés leleplezős poén. ;D Jó volt még benne a dokumentáció Skorpióról ( pont jó helyen) , meg Skorpió elmélete a szuperbűnözőkről, amit tovább is gondltak a végén.
Összességében nagyon tetszett a kötet, de valamiért nekem is a 2. kötet az etalon.
( amúgy tetszett, hogy a feszten ilyen műanyag tasakban adtad a képregényt kaine)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #577 Dátum: 2008. Május 23. - 11:15:27 »
Utóbbi nekem is, de azért igazán járhatott volna minden könyvhöz külön... ;D

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #578 Dátum: 2008. Május 23. - 18:00:40 »
Én miért nem kaptam ilyen tasakot? :headscratch:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #579 Dátum: 2008. Május 23. - 21:48:04 »
Sajnos elég keveset sikerült előhalásznom otthon, lehet, hogy akkor vettél belőle, amikor már elfogyott. De őszintén szólva, időnként tök elfelejtettem adni (mivel ezelőtt még nem adtam), úgyhogy lehet, hogy örültem, hogy látlak, és erre elfelejtettem.  :-[ De majd a börzére viszek neked külön, csak szólj! Vagy akár a Marvel Klubba, ha jössz.  ;)