Szavazás

Pókember klasszikusok. Melyik időszak érdekelne a legjobban?

Stan Lee-John Romita (Amazing 39-122, Gwen Stacy-időszak)
Ross Andru (Amazing 123-200)
Magyar Pókemberrel párhuzamos sztorik más címen (Amazing 201-320)
Mark Bagley (kimaradt részek, Amazing 374-387)
Csak a nagyobb, ismertebb történetek

Szerző Téma: Marvel Könyvek: Pókember  (Megtekintve 127792 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #580 Dátum: 2008. Május 24. - 10:38:20 »
Nem tudom milyen lehet ez a varázstatyó amit emlegettek, de ha van rá mód az őszi börzére félretennél nekem is egyet ha van még? Jövő hét végéig várnom kell a Különítmény és a Pókember harmadik könyv elolvasására mert a miskolci képregényboltban csak akkor kapnak belőle. Bakker. De hosszú hét lesz. Viszont jön hozzánk Miskolcra holnap Leslie L. Lawrence dedikálni az új könyvét, majd az ő vállain sírok. ;D

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #581 Dátum: 2008. Május 24. - 11:15:11 »
Kaine, majd nekem is hoznál egyet a börzére?? Köszi. :kingpin:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #582 Dátum: 2008. Május 24. - 12:07:39 »
Kicsit túlmisztifikáljátok ezt a dolgot.  ;D Egyszerű, közönséges képregénygyűjtő nejlon tasakról van szó.  :D

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #583 Dátum: 2008. Május 24. - 12:20:55 »
Húú :oh: De legalább sorszámozott, vagy limitált kiadás ??? ;D

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #584 Dátum: 2008. Május 24. - 13:04:38 »
lehet, hogy örültem, hogy látlak, és erre elfelejtettem.
Ez aranyos volt. ;D Nem olyan fontos az a tasak, csak kiváncsi voltam, mert azt hittem mindenki más kapott, csak én nem. De ha lehetek pofátlan, akkor élnék a lehetőséggel. :)

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #585 Dátum: 2008. Május 24. - 13:14:59 »
Vladinál is lehet rendelni tasakot  ;) A végén csődbe viszitek az egész  :kingpin: kiadót  :hehe:

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #586 Dátum: 2008. Május 24. - 13:21:59 »
Azért volt ott az a ha ;)

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #587 Dátum: 2008. Május 24. - 14:21:19 »
A fesztiválon beszereztem az MK: Pókember 2. és 3. részét. Mivel még nem véleményeztem őket, így hát itt az ideje, hogy írjak róluk "pár szót"!

:spoiler:

Venom
A legelső rész ebben a kötetben picit "lazább" volt a többihez képest, de nekem tetszett. Szvsz pont illettek ide Cho rajzai. Mikor megláttam azon az egyoldalas képen Okit, akkor Pókemberrel együtt én is sejtettem, hogy valami nincs rendben. Az meg rátett még egyet a lapáttal, hogy láttam a hátán valamiket. Mikor a rendőrök megjöttek, akkor ugye kiderült, hogy tényleg valami furcsa dolog van Okival. :) Ezután mindenki rávetette magát Peterre, hogy levegyék a maszkját. És itt jött a váltás Dodson rajzaira. Lamont kinézete picit furcsa volt Deodato után (utoljára a Hihi Pókban szerepelt Lamont), de attól még ez a verzió se rossz. :) A kávézóban megtudtuk, hogy MJ Peter minden idők egyik legkeményebb felesége (értsd: pisztoly). Az Osbornnal való beszélgetés is érdekes volt. Az egész részben szerintem az volt a legviccesebb, amikor Peter elment az X-ekhez, és az ajtóban találkozott azzal a telepatával. Idézem: "De hülye vagyok, Istenem! Arra a kérdésre válaszoltam, amit csak egy perc múlva fogsz feltenni, Pókember!" :D Rachel tényleg a sír miatt, hogy May néni meghalt... Ez a szimbióta-árverés is hangulatos volt, jó sok rosszfiú összegyűlt itt. Vízember új ruháját meg még szoknom kell kicsit, mert elsőre azt hittem, hogy ő Gólyaláb. :) Pókember "hetirendjének" az elmesélése is tetszett, csak egyet nem értek. Múzeumban őrzik Pókember régi autóját? Vagy az nem is az volt?? Az tényleg picit ciki volt Pókember számára, hogy pont annak a nőnek a fiának kellett volna az a pénz, amit sikeresen kikapott Keselyű kezéből. Kiderült, hogy Angelo Fortunato-nak megnyerte az apja Venomot. Én totál nem tudtam őt elképzelni olyan Eddie-féle Venomnak... Az osztálytalálkozó is érdekes volt, csak azt nem tudom, hogy Angelo honnan tudta, hogy pont akkor Peter ott tartózkodik. Erre van valami magyarázat? Az a kép is nagyon jó, amikor Venomnak épp nekimegy a teherautó, és eközben Pókember épp egy pincsit (vagy tacsit :) ) ment meg. Arra voltam még nagyon kíváncsi, hogy Venom most akkor milyen Pókembert ölt meg... Bábu nem lehetett, mert vérzett. És akkor egy reszkető emberől megtudhattuk, hogy csak JJJ pénzére hajtott. Viszont Agelonak is meghalt pont ezen az estén, Eddie Brock-kal együtt. De az a jelenet se volt rossz, amikor Peter azt mondta Jameson-nak, hogy a fia (!!) a Pókember. És még egy kis pénzt is bezsebelt, amit jótékony célra fordított: odaadta a beteg fiúnak. Úgyhogy szerintem jól zárult le ez a kötet is.

Végső harc
Jók voltak ebben a kötetben a visszaemlékezések, hogy Pókember miatt kik haltak már meg eddig. Főleg az elején a Ben bácsis, és az egészoldalas Gwen kép is. Végre kiderült, hogy ki a titkos telefonáló: Mac Gargan, vagyis a Skorpió. Csak azt nem értem, hogy akkor a Holtak közöttben hogy tudott fejjel lefelé lógni? És a Venomban meg odatapadni annak a felhőkarcolónak a tetejéhez?? Ez az elbeszélés a szuperhősök-szupergonoszok közötti kapcsolatról érdekes volt. Így ráeszmélhettünk, hogy Okinak miért voltak lövedékek a hátán. De Osbornnak úgy látszik csak ilyen dolgai vannak: felbérel valakit, és ha valaki sittre vágja, akkor az egyből intézkedik.:) Az is hangulatos volt, amikor Gargan-re ráment a szimbióta. De Ben bácsi sírjánál lévőr jelenet sem volt rossz, főleg az egyoldalas kép! :icon13: Következett a szöktetés. Pókember és Felicia még pont jókor értek oda. Még mielőtt az őrök lelőtték volna Orbornt. És ezután következett a Végső harc és az új Venom is épphogy megérkezett. az a dialógus Garagan és a Zöld Manó között tök poén volt. A manó még le is bunkózta Gargant! :laughing: Hála MJ-nek jött az F4, Fenegyerek és Amerika Kapitány, Pókember pedig a Manó után eredhetett. Az új Venomot szerencsére sikeresen legyűrte. Az a kép is az egyik klasszikus részre emlékeztetett, amikor Zöld Manó ott lógatja a hídon MJ-t. Tetzsett, hogy Millar nem feledkezett meg Octopus dokiról sem, így Pókember könnyebben legyűrte a Manót. De az igazi segítséget MJ nyújtotta. És most kellett Pókembernek kikövetkeztetni, hogy May néni hol lehet. Ekkor hirtelen bevillant Pókember fejébe: "Ben bácsisírján végig új gyeptégla volt. Minek cserélték volna ki az egészet, ha, ha csak a sírkövet kellett helyreállítani? Ezután meg megtalálta a sírban. Nekem nagyon tetszett ez a kép." A végén zárásként nem volt rossz a levél Osborntól, bár nehezen képzelem el, hogy ezt ő írta.

A három MK: Pókember könyv közül a 2. tetszett a legjobban! Az 1. és a 3. sem volt rossz, sőt, de nekem valamiért a 2. jön be a legjobban. Úgyhogy kaine nagyon köszi, hogy kiadtad és megismerhettem én is ezt a remek történetet.
Már nagyon várom a folytatásokat Hihi Pók és az ÚBA személyében!
 :kingpin:
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 24. - 18:58:21 írta kaine »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #588 Dátum: 2008. Május 24. - 18:59:26 »
De ha lehetek pofátlan, akkor élnék a lehetőséggel. :)
persze, semmi gond. Jössz a Klubba?

benya: most olvastam ugyanezt tőled a k.neten, oda válaszoltam is. De itt is köszönöm a hosszú véleményezést.  ;)

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #589 Dátum: 2008. Május 25. - 08:57:48 »
Igen, előreláthatólag jövök, + 1 vagy 2 fővel. :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #590 Dátum: 2008. Május 25. - 12:23:38 »
Oké, viszek neked, csak el ne felejtsem.  :)

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #591 Dátum: 2008. Május 25. - 16:58:17 »
benya: most olvastam ugyanezt tőled a k.neten, oda válaszoltam is. De itt is köszönöm a hosszú véleményezést.  ;)
Kitettem mindkét helyre, hagy olvashassa el mindenki! :D És itt is szívesen.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #592 Dátum: 2008. Május 29. - 10:18:15 »
Nekem csak most sikerült elolvasnom a Végső harcot. Király lett! :D Talán a legjobb Pókember történet amit eddig olvastam (már amennyit olvastam... ;D).

Nagyon tetszett, hogy pörgős volt a sztori, érdekesek voltak a fordulatok, nagyon jó volt a szuperbűnözős elképzelés. :) Sokkal komolyabb történet lett, mint gondoltam, de ugyanúgy voltak benne poénok. :D
A fordítás meg tökjó lett! Nem olvastam az eredetit, de magyarul teljesen élvezhető és tökjól van megfogalmazva. (ezelőtt olvastam mangát magyarul és valami ritka béna szövegek vannak benne...)
 :spoiler:
Egy furcsaság volt a sztoriban mégis: Peter miért szenvedett annyit, hogy bejusson az Angyalokhoz, amikor simán flehívhatta volna őket, mint MJ a végén?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #593 Dátum: 2008. Május 29. - 16:05:44 »
Hehe, jó kérdés!  :D Talán az eltelt néhány hétben megszerezték a telefonszámot.  :D Vagy Pókembernél épp nem volt mobil, amikor be akart jutni, vagy csak nem akarta használni, hogy ne lehessen lenyomozni a számot (ami azt jelenti, hogy most MJ elárulta nekik, ki a Pókember  ;D ).
A fordítást meg köszi, ha neked tetszett, nagy gond már nem lehet vele.  :spidey:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #594 Dátum: 2008. Május 29. - 18:29:12 »
Nos, elolvastam én is a 2. kötetet, végre!  Írok is róla pár sort, lehet kicsit hosszú lesz megint. ;D
Szóval először is a külcsín: tökéletes! Lassan már az lenne a meglepő, ha nem lenne az. Egy dolgot mindenképpen elmondhat magáról a Kingpin, hogy csak minőségi munkákat ad ki a kezeiből, amelyeknek minden rajongónak a polcán a helye. Ilyen minőségi cucc miatt szeretm én a tpb-ket, az biztos! A borító az egész kötetet nézve elég érdekes, mintha az egész Venomról szólna...a cím alapján meg főleg. pedig nem, de kétségtelen, hogy ezzel lehetett a legjobban eladni. Nekem személy szerint a 3 borító tetszik a legjobban. Szóval a minőség király, a  színvilág gyönyörű, az oldalak elég vastagok, a beírás hibátlan, én nem vettem észre benn elírást. Szóval ezt hívják úgy, hogy minőség, és pont. Ezúton is köszi Ati és kaine, hogy megint nem hazudtoltátok meg magatokat.
Összességében azt kell mondjam, hogy nem rossz, ez a 4 rész. Sőt, egész jó...de. vannka benne olyan pontok, amiknél valahogy engem "megzavartak", erről majd írok részletesebben is lentebb. nagyvonalakban szólva a sztori érdekesen halad előre, bár erződik rajta, mint a legtöbb ilyen nagyszabású 12 részesen: a közepe szokott lenni a gyengébb. Mert szépen folynka az események, közelebb kerülünk a megoldáshoz, meg történnke érdekes dolgok...de ilynekor tényleg általában az van, hogy az  első pár rész erősen indít, mert muszáj neki, aztán a közepén kicsit leülnke az események, a végére meg ismét felprögnek. remélem
 itt is ez lesz a helyzet. A rajzról annyit, hogy nagyon jók, persze Chonka  és Dodsonnka is vannak erősségei és gyengéi. Dodson férfi arcaival néha van egy kis baj...főleg Peterével egyik másik panelen. Az biztos, hogy az egyik legfurább Petert rajzolja, amit valaha láttam. De a nőalakjai jók, Felicia gyönyörű, Pókembert meg valami istenien rajzolja, szóval én meg vagyok vele elégedve. Cho is nagyon szépen rajzol, de a Pókembere sokkal "sterilebb" valahogy. Kicsit olyan merev, és olyan érzés, mintha csak egy bábú lenne Dodson Pókijához képest...persz ez csak szőrszálhasogatás, mit meg nem adtam volna azért, ha a HihiPókban nem Romita Jr borzalmai lettek volna, hanem Dodson vagy Cho....
És akkor néhány dolog, amikre részletesen szerettem volna kitérni:
Hát lehet az én agyam szivaacsos, de az első részben azzal indít MJ, hogy PÓkit meglőtték? Mikor? Én nem emlékszem rá...és átfutottam gyorsan az előző kötetet, de nem találtam meg.
Egyébként ez az eltitkolom a férjem elől a pénzügyi gondjainkat, mert neki a nagy csúnya gonoszokkal kell törődnie, az én dolgom csak anniy, hogy a pénzügyek rendben menjenek dolog eléggé gyerekes, valahogy nem állja meg a helyét. sokkal érdekesebb lett volna, ha Peternek már ezzel is kellett volna foglalkoznia, vagy legalább tudott volna erről is... nem így egy nosza oda se neki, majd csinálok pár képet dologal elintézzük a dolgot.
Egy résznél meg kinyílt a kezemben a bicska: Amikor MJ rákérdez, hogy nem-e Harry a tettes...hát nemtudom, de Millar nem nagyon vett tudomást ennél a jelentnél, hogy Harry meg Mj korábban jártak is, illetve nagyon jóbarátok voltak. Persze Harry megőrülése után minden megváltozott, de akkor sem lehet róla így beszélni...mert ezt úgy kérdezte MJ, mintha Peternek egy távoli barátjáról lenne szó, akit csak futólag ismer...nem pedig Harry Osbornról. :drying:

A SWAT el akarja kapni PÓkembert az 5 millió dolcsiért is nevetséges jelenet, megmondom őszintén....persze, pont ők akarják majd elkpani, mint egy kabaréban komolyan.... Meg pont azzal pedáloznak, hogy megint csinált egy csomó kárt, fölöslegesn, mert Oki úgyis kidőlt volna...hjah, persze az nem baj, hogy ők szétlőttek egy házsort. Meg egyáltalán miért nyitottak tüzet rá? Jó már sokszor lőttek Pókemberre rendőrök, de itt csak azért, mert törvénytelen módon el akarnka kapni egy hőst, az meg elmenekeül, már tüzet nyit rá egy egész század? Millar így akarta érzékeltetni talán, hogy mennyire megőrült mindenki, hogy elkapják pókit, de egy swat egység a legkevésbé volt alkalmas. Hatásosabb lett volna, ha egyszerű járókelők támadják meg....abba még egy kis társadalomkritka is szorult volna. De ez így értelmetlen. Az viszont jól jött ki neki, ahogy többen bevállalják, hogy ő bizony a Pókember...és ezért meg is halnak. Nem fordít neki különösebb figyelmet, nincs is idő rá, de azért megbújik ez a kis tragédia a történetben.
Nagyon tetszett az első felében a kötetnek viszont az a rész, amikor MJ-vel a kávéházban beszélgetnek, és kiderül, hogy Mj fegyvert hord magával....Peter szavai itt nagyon el lettek találva, nagyon életszerű amit magában gondol: " Jó ég mit mondhatnék? hogy minden frankó és mellette leszek, hogy mindig megvédjem?" Ugyan többször is visszatérő téma ez, meg lehet sokaknka unalmas is, de ez a rész picit túlmutat ezen az egészen oda, hogy végülis mi történhet egy ilyen hőssel, mint Pókember. Hogy egyszer el kell jutni akarva-akaratlanul egy olyna pontra, ahol már  a hozzád legközelebbálóknak is le kell hulljon a fejéről a fátyolnak és nem csak üres szavakat kell mondaniuk, hogy persze vállalom a felelősséget, kitartok melletted stb. ;)

Norman anekdotája érdekes volt a biztonsági őr feleségéről. Most akkor miért romlott re ennyire az állapota? Nekem nem túl világos...azt valahogy nem tudnám elképzelni, hoyg Norman kedvtelésből tette ezt az asszonnyal a tanácsaival. ez nagyon nem rá vallana...őrült, de nem ilyen kicsinyesen gyarló állat.
A "te a gazfickók királya vagy" mondatra szintén felkaptam a fejem ennél a résznél...hát itt üt vissza, hogy eltörötlék a klón sztorit, Anélkül is elég furcsa volt ezt olvasni...de menniyvel más lehetett volna ez a jelenet, ha Peter fejében ott vannak az emlékek, hogy mit is vitt véghez Norman, hogy hosszú hónapokig volt pokol az élete miatta. Valahogy a beszélgetésnek is sokkla nagyobb súlya lett volna, és Peter sem ezt mondta volna az biztos...kár érte. szerk: itt látszik, hogy folyamatosna írtam le a dolgokat, amik ezsembe jutottak...mert kaine és Ben Reilly nevének említése arra utal, hogy Peter mégiscsak emlékszik a klón történetekre, csak valahogy sosem bezsél róla senki, senki sem emlegeti, hogy nekik volt egy babájuk, meg amik történtek akkor....és ez így. ...hát mit mondjak, hogy lehetett ilyet mondnai Normanre? Mintha egy óvodástól hallottam volna. Ezt a két nevet Millarnek nem kellett volna megelítenie...mert így mindneki kérdezheti, hogy azok a súlyos hónapok hogy nem kerülnek soha elő, ha mégis emlékszenke rá az érintettek... :drying:

Az árverezés viszont érdekes. És igen ez az a történet, ami kicsinálta Venomot, kiherélte és a  sárba dobta, anniyra, mint még Pókember sohasem. Odaadni a szimbiótát egy ilyen világi lúzernek, mint Angelo...aztán rárakatni Mac-re(mert ugye ez fog történni a 3. kötetben). Hülyébbnél hülyébb ötletek...ahogy Brock motivációja is egy nagy baromság....de ezeket hagyjuk, inkább azt említeném meg, hogy nagyon tetszett az árverés előtti röpke jelent, amikor Rengetőnek is arra fáj a foga, hogy végre ne egy kisstílű bűnöző legyen, ahogy eddig..és ahogy sokan mások. Ebben a kis jelentben nagyon benne van, hogy mennyire alábecsülik valójában már saját magukat is ezek a Bűnözők, a Pókembertől kapott számtalan verés óta. Nagyon jó kis jelenet..ahogy az is, ahogy a Pléhsuszter előadja a licit elején, hogy ezzel a ruhával végre beléphetnek a nagyok közép, megszűnhetnek tizedrangú bűnözők lenni.( az viszont megint hülyeség, hogy a szimbiótát nevezik Venomnak. Neki nincs neve, Eddie Brock+ a szimbióta= Venom...de mindegy).
Az utolsó rész lett a legjobb amúgy, a 4 részen belül, ez egyértelmű. Tetszett, ahogy kiderült, hogy a szimbióta csak egy eszköz...ha egy olyan kis senki viseli, mint Angelo, attól az még nem lesz Venom. Ezt maga Pókember is mondja. Az is jó volt, ahogy Peterünk szépen összefoglalja, hogy ugyan nagyon sok megalláztatást élt át Angelo, de ez még nem jogosítja fel, hogy egy gyilkossá váljon...pusztán abból a célból, hogy a zsarnok apjánka bizonyítson. Meg is érdemelte a büntetést, egyáltalán nem baj, hogy gyorsan búcsút vettünk tőle.
Az is jó kis dolog volt, hogy Kesi unokájáról nem feledkeztünk meg, és végól Peterünk megoldotta a helyzetet a Jonahtól kapott pénzzel. Annál a jelenetnél elsőre meglepődtem, nagyon karakteridegennke tűnt, de ha jobban belegondol az ember, akár vehetjük méltányolánka is, hogy Peter enniy évig nem szólt senkinke, hoyg a saját fia a Pókember és nem hozta őt szégyenbe...Peter magyarázatát viszont egyáltalán nem értem, hogy ezzel hogy is akarta bebizonyítani, hogy a képek  nem hamisak. Pedig JJJ-nke nagyon helyesen eszébe is jut, hogy Johnt már meg is mentette Pókember, plusz bunyózott is ellene. :headscratch:
Erre Peter:"  kiskorában  nem olvasott képregényeket? Nem tudja, mikkel jönnke elő a szuperhősök, hogy önmagukat védjék? Különben mi másért szórakozott volna Pókember éveken át az öregével? Mindent megtett, hogy elterelje magáról a gyanút"...Mivan???  :ohmy:Ez hogy jön ide?  :surp:Meg ezzel hogy van memagyarázva a dolog? Azzal terelte el magáról a gyanút, hogy megmentetet volna magát egy álpókemberrel, aki mellesleg tők olyan dolgokat csinált, mint az igazi Plusz nem is á változott át azzá a Farkassá, pedig mindneki tudta, hogy ő volt? Nem értem. Az ötlet nagyon jó, hogy JJJ-t szembesítsük egy ilyen dologgal, de ez így nekem ketté is tört egyből...
A másik, hogy anniyra lerí az egész sztoriról, hogy May néninek kuyta baja sincsen...nem elég, hogy mindneki tudja, hogy ő halhatatlan, Millar még adja alánk is a lovat...Peter két May néni meghalt mondattal elintézi a dolgot, meg egy megöllek, széttéplek dologgal, amit a feltételezett gyillkosak mondd. vagy akkor Peternke alapból úgy kellett volna kezelnie a dolgot, mint egy részben, amikor mondja MJ-nke, hogy nem hisz Rachelnek. Nem kétszer is tényként elmondani, hogy May néni meghalt.(ja és végre megtudjuk, hogy 72 éves). Ilyenkor jut eszembe, hogy mi volt egy Amazing 400-ban és mivel van elintézve itt a dolog, mégha Peter nagyon hisz benne, hogy mégsem halott.
Volt egy két ütős poén, két különösen jó: az elgurult ötcenteses, meg a nyisd ki a szád, adok neked hálókát...azokon percekig röhögtem, nem tudom hogy jutott eszedbe ez a szöveg kaine, de ez valami haláli volt. :lol: :lol:


Hát így ennyi kb, ami eszembe jutott. Összességében nem lenne rossz ez a rész átvezetőnke a finálé előtt, de voltak benne bántó dolgok a számomra. Így én csak egy 7-est adok erre a 4 részre....
Persze JMS zsenialitásához, meg Romita Jr szemetgyönyörködtető rajzaihoz képest ez a sztori maga a ánaán, úgyhogy hajrá :kingpin:, még ilyet a népnek! ;D(persze itt van nekem a 3. kötet :D)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #595 Dátum: 2008. Május 29. - 20:27:56 »
Idézet
Norman anekdotája érdekes volt a biztonsági őr feleségéről. Most akkor miért romlott re ennyire az állapota?
Norman miatt.
Idézet
meg a nyisd ki a szád, adok neked hálókát
Klasszikusokat csak pontosan idézünk, uram. :lol: Fonalkát.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #596 Dátum: 2008. Május 30. - 21:52:45 »
Hú, Pepo, tőled mindig öröm véleményezést olvasni.  ;D
Na mentsük, ami menthető...
Hát lehet az én agyam szivaacsos, de az első részben azzal indít MJ, hogy PÓkit meglőtték? Mikor? Én nem emlékszem rá...és átfutottam gyorsan az előző kötetet, de nem találtam meg.
Hogyhogy? A rendőr lőtte meg véletlenül, amikor a Keselyű rátámadt a kórházban.  :nezze:
Idézet
Egy résznél meg kinyílt a kezemben a bicska: Amikor MJ rákérdez, hogy nem-e Harry a tettes...hát nemtudom, de Millar nem nagyon vett tudomást ennél a jelentnél, hogy Harry meg Mj korábban jártak is, illetve nagyon jóbarátok voltak. Persze Harry megőrülése után minden megváltozott, de akkor sem lehet róla így beszélni...mert ezt úgy kérdezte MJ, mintha Peternek egy távoli barátjáról lenne szó, akit csak futólag ismer...nem pedig Harry Osbornról. :drying:
Azért ne felejtsd el, hogy MJ és Harry barátsága évekkel azelőtt volt. Utána Harry MJ számára egy elmebeteg őrült lett, aki meg akarta ölni Petert, és ki akarta készíteni a családjukat.  ;) Félt tőle, alighanem gyűlölte is emiatt.
Idézet
A SWAT el akarja kapni PÓkembert az 5 millió dolcsiért is nevetséges jelenet, megmondom őszintén....persze, pont ők akarják majd elkpani, mint egy kabaréban komolyan.... Meg pont azzal pedáloznak, hogy megint csinált egy csomó kárt, fölöslegesn, mert Oki úgyis kidőlt volna...hjah, persze az nem baj, hogy ők szétlőttek egy házsort. Meg egyáltalán miért nyitottak tüzet rá?
Minden csak kifogás volt, hogy megszerezzék a zsét.
Idézet
Norman anekdotája érdekes volt a biztonsági őr feleségéről. Most akkor miért romlott re ennyire az állapota? Nekem nem túl világos...azt valahogy nem tudnám elképzelni, hoyg Norman kedvtelésből tette ezt az asszonnyal a tanácsaival. ez nagyon nem rá vallana...őrült, de nem ilyen kicsinyesen gyarló állat.
Pedig de. Ez is csak azt emeli ki, hogy mennyire egy őrült nagy rohadék. Hogy azzal, aki segített neki itt-ott, ennyire nagy szemétséget tesz. És vigyorog közben. Na de lesz ennek még folytatása, ami nagyon pozitívvá teszi ezt a szálat.  ;)
Idézet
A "te a gazfickók királya vagy" mondatra szintén felkaptam a fejem ennél a résznél...hát itt üt vissza, hogy eltörötlék a klón sztorit,
Egészen pontosan az történt, hogy EDDIG  tabu volt a Klón sztori. Ez volt az első alkalom, hogy egyáltalán említést tettek az abban történtekre. Nagy köszönet érte Millar felé.  ;) Miután kiderült, hogy pozitív visszhangja van, utána jött, hogy mások is elkezdtek visszautalgatni rá.
Idézet
ahogy Brock motivációja is egy nagy baromság....
Hogyhogy? Hisz ő a saját értékvilága szerint jófiú, és életének utolsó tetteként még akart csinálni valami nagy pozitívat. Szerintem okés volt...
Idézet
Peter magyarázatát viszont egyáltalán nem értem, hogy ezzel hogy is akarta bebizonyítani, hogy a képek  nem hamisak.

Csak annyi, hogy a képek John lakásában vannak fotózva.
Nem úgy értette, hogy nem változott át Farkassá, hanem hogy akkor is csak beöltöztetett valaki mást Pókembernek alibiből.
Idézet
Volt egy két ütős poén, két különösen jó: az elgurult ötcenteses, meg a nyisd ki a szád, adok neked hálókát...azokon percekig röhögtem, nem tudom hogy jutott eszedbe ez a szöveg kaine, de ez valami haláli volt. :lol: :lol:
Ha jól emlékszem, az ötcentes az simán fordítás volt. A fonalkásat tényleg én találtam ki, ott valami elég idegen, vagy fura, nem olyan vicces volt, már nem emlékszem, miért írtam át erre. De köszi.  :D
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 30. - 21:59:16 írta kaine »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #597 Dátum: 2008. Május 30. - 21:59:23 »
Idézet
Miután kiderült, hogy pozitív visszhangja van, utána jött például, hogy Tom DeFalco is bevitte azt a szálat a Spider-Girlbe.
Nehogy már azt akard bemesélni neki, hogy a 80. részig egy szó sem esett a klón-sztorikról a Spider-Girlben, pláne, hogy Ben Reilly fia rohangál benne... akkorra már épp, hogy rég túljutott ezen DeFalco, nagyban ment a Fekete Tarantulás/Vészmanós/Scrieres szál.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #598 Dátum: 2008. Május 30. - 22:11:03 »
Nem figyelsz, gaby.  ;D 7 másodperccel korábban módosítottam, mint ahogy beírtad.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #599 Dátum: 2008. Május 30. - 22:36:12 »
Idézet
Hú, Pepo, tőled mindig öröm véleményezést olvasni.
Igyekszem.
Idézet
Hogyhogy? A rendőr lőtte meg véletlenül, amikor a Keselyű rátámadt a kórházban.
Igen, megnéztem most. Csak jó régen olvastam az első kötete, a képeken meg valahogy nem vettem észre.
Idézet
Azért ne felejtsd el, hogy MJ és Harry barátsága évekkel azelőtt volt. Utána Harry MJ számára egy elmebeteg őrült lett, aki meg akarta ölni Petert, és ki akarta készíteni a családjukat.  Kacsint Félt tőle, alighanem gyűlölte is emiatt.
Áh, ez így akkor is olan hideg és kimért...mintha egy tök közömbös személyről lett volna szó...akkr legalább rakott volna valami jelzőt, amiből kiderül, hogy mennyire utálta is Harry-t igazából...de amúgy nekem pont az volt a jó az ő és Harry kapcsolatában, amikor Harry a végét járta már, hogy igazából egyikőjük se tudta, hogy hányadán állnak. Amikor felvitte a hídra, mindenki azt hitte, hogy meg akarja ölni...utána meg jött az a nagyon szép jelenet. Nekem mindig is az jött le, hogy MJ a végére már eléggé kivolt Harrytől, a pokolra kívánta, de amint akadt egy-két jó pillanata Harrynek, egyből feljöttek a régi szép emlékek és valahogy nem tudta hibáztatni igazából. Peter sokkal jobban gyúlölte már a végén Harry-t.
Idézet
Minden csak kifogás volt, hogy megszerezzék a zsét.
Jó, de pont egy ilyne különleges egység, mint a swat? Akkor legalább sima utcai rendőrökkel csináltatat volna ezt Millar. Jóhogynemmár a katonaság, vagy az fbi-os ügynökök támadták meg a zséért... :roll:
Idézet
Pedig de. Ez is csak azt emeli ki, hogy mennyire egy őrült nagy rohadék. Hogy azzal, aki segített neki itt-ott, ennyire nagy szemétséget tesz. És vigyorog közben. Na de lesz ennek még folytatása, ami nagyon pozitívvá teszi ezt a szálat.
Hát ez akkor eléggé hülyeség. Normanben pont az volt a lényeg, hogy egy iszonyat nagy szemét, féreg, meg minden, de azért nem ilyen szadista, hogy élvezetből öljön meg tök ártatlan embereket, amivel semmi célt nem szolgált, semmi köze nem volt Pókemberhez. Ez az értelmetlen gyilkolás, hogy élvezetből öl, nem rá jelelmz azért.
Idézet
Hogyhogy? Hisz ő a saját értékvilága szerint jófiú, és életének utolsó tetteként még akart csinálni valami nagy pozitívat. Szerintem okés volt...
Áh persze...Brock súlyos lelkibeteg volt személyiségzavarral...de azért anniyra nem volt jószívű sosem, hogy megváljon önként a társától, tudván, hogy fél éven belül, mindez azért, hogy etesse a szegény éhező afrikai gyerekeket...jó dolog volt anno, hogy ilyen félig jó fiőt csináltak belőle, az a beteges erkölcsi kódex, meg minden, de azért ez már iszonyat nagy túlzás...meg az is fura, hogy többször elmondta, hogy a szimbiótával már anniyra egyesültek, hogy egymás nélkül meghalnának...meg amúgyis a szimbiótánka se kellett volna ilyen személyiséget adni.
Idézet
Nem úgy értette, hogy nem változott át Farkassá, hanem hogy akkor is csak beöltöztetett valaki mást Pókembernek alibiből.
jah persze, de az senkinke nem tűnt fel, hogy ez az elvileg ál Pókember mégis olyan dolgokat csinált, mint az igazi? :D
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 30. - 22:55:01 írta kaine »
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"