Szavazás

Pókember klasszikusok. Melyik időszak érdekelne a legjobban?

Stan Lee-John Romita (Amazing 39-122, Gwen Stacy-időszak)
Ross Andru (Amazing 123-200)
Magyar Pókemberrel párhuzamos sztorik más címen (Amazing 201-320)
Mark Bagley (kimaradt részek, Amazing 374-387)
Csak a nagyobb, ismertebb történetek

Szerző Téma: Marvel Könyvek: Pókember  (Megtekintve 127792 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #660 Dátum: 2008. November 16. - 09:49:05 »
Ebben egy összeesküvés elméletet látok kibontakozni. :hehe:
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #661 Dátum: 2008. November 18. - 17:19:40 »
Most vettem csak észre, hogy a Venom gerince a Marvel Könyvek logó színével azonos, míg a Végső Harc esetében már a logó mögötti sávval azonos színű. ;D
Ez direkt így nézett ki jobban, vagy csak vénetlenül felcseréltétek?
Miket észre nem veszel! ... Semmi sem véletlen!!! Valóban a címsáv színét ismételtem meg a gerincen. Mivel a 2. könyvnél ez zöld-fekete volt, a 3-nál meg fekete-sárga, adta magát, hogy utóbbinál is színes legyen.  ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #662 Dátum: 2008. November 18. - 17:46:27 »
Ron minden apróságot észrevesz, pláne a könyv külsején. Nyomozónak kellene állnia.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #663 Dátum: 2008. November 18. - 21:28:58 »
Na ja! Például észrevettétek, hogy az eddigi Pókember köteteknél az utolsó oldalakon a JÖN feliratok mindig azonos betűtípussal operálnak, míg a Bosszú Angyalainál különbözőek? :o :hehe: :nezze:

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #664 Dátum: 2008. November 22. - 17:50:37 »
Igen, mivel a Pókember Pókember, a BA meg BA... öö... vagy valami ilyesmi.  ;D
Más sorozathoz más betű. Hánem? Háde. A Mutánsvilágnál is más lesz. :P

salander

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 148
Re:Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #665 Dátum: 2009. December 03. - 09:03:26 »
Így a Hungaro után elkezdtem a sorozatot - most a Venom harmadánál vagyok.

Ami eddig eszembe jutott: Frank Cho minden képregényében elhelyez Pszichopark / Liberty Meadows figurákat? A Hír Harsonának miért van az elő és hátlapján is teljes méretű fejléc, meg miért van még egy címlapos hír a hátlapra száműzva... én még nem láttam ilyen újságot. Itt kontinuitási hibát is vélek felfedezni: az újság címoldalon hozza, hogy Nick Fury önállósította magát és volt egy Titkos Háború - ez csak azután történhet meg, hogy Nick Fury lebukott és Maria Hill átvette a SHIELD-et. Viszont ez egyértelműen az Angyalok Oszolj! után volt - mert oda Fury még mint a SHIELD igazgatója érkezik... Itt meg 2 füzettel korábban még az eredeti Bosszú Angyalaihoz tör be Pókember / meg alapból ott kéne lennie a von Bardas elleni csatában.

Ha meg az a non-sense van, hogy valahogy mégis kiszivárgott 2003 és 2004 között akkor Nick Fury hogy "élte ezt túl" / meg a Hősöknek miért újdonság hogy a Titkos Háború azt jelenti, hogy szétromboltak Latvériában egy csomó mindent.

+1: Az utcai jelentekben visszatérő motívum egy nagy ballonkabátot, sálat és kalapot viselő alak, akinek a feje helyén egy nagy fekete nyújtott folt van. Ez is valami rajzfilm figurára emlékeztet engem, valami Scooby-Doo szellemre talán. :]

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #666 Dátum: 2009. December 03. - 22:38:07 »
Már nem emlékszem, de könnyen lehet, hogy az a Titkos háborús cikk csak Kingpin promó volt, nem eredeti.  :D
Ja, Cho mindenhova odarajzolja a figuráit.  :D

salander

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 148
Re:Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #667 Dátum: 2009. December 03. - 23:43:48 »
Már nem emlékszem, de könnyen lehet, hogy az a Titkos háborús cikk csak Kingpin promó volt, nem eredeti.  :D
Az. Az eredetiben, mint minden rendes újságban a sporthírek vannak az utolsó lapon! :]  (Bár a fejléc ott is parás.)

"College Finals - St. Johns Wins" Ebben az lehet a vicc valószínűleg, hogy a St. Johns College (a Cambridge-i mellett) egy marylandi egyetem: Frank Cho meg ott nőtt fel (bár másik főiskolákra járt).
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 03. - 23:45:28 írta salander »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #668 Dátum: 2009. December 04. - 21:46:12 »
Hogy ez a Cho miket meg nem enged magának!  :hehe:

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #669 Dátum: 2009. December 05. - 15:40:12 »
+1: Az utcai jelentekben visszatérő motívum egy nagy ballonkabátot, sálat és kalapot viselő alak, akinek a feje helyén egy nagy fekete nyújtott folt van. Ez is valami rajzfilm figurára emlékeztet engem, valami Scooby-Doo szellemre talán. :]

Pontosan hol van benne ilyen figura? Mert én nem találtam.
This is a joke. A real practical Joke.

salander

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 148
Re:Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #670 Dátum: 2009. December 05. - 21:11:29 »
Pontosan hol van benne ilyen figura? Mert én nem találtam.
Megpróbálom előkeríteni majd: egyszer tuti van a Holtak közöttben amikor Peter beteszi MJ-t a taxiba. A háttérben, és nem sálja van, hanem fel van hajtva a gallérja. Meg egyszer közelebb is, csak nem ugrik fejből.

UPDATE: Venom 31. oldal 2. kocka - Peter és MJ a kávézóban: a kép bal szélén (és igen itt sálban / felhajtott gallérban)
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 06. - 00:49:29 írta salander »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #671 Dátum: 2009. December 06. - 11:19:31 »
Nincs jelentősége. Millar szokott apró elemeket hátrahagyni így a történeteiben, szerintem szándékosan, hogy az utána jövők, ha akarják, használhassák. Sőt, nem egyszer bőven nyitva hagy kiskapukat arra, hogy a komplett történeteit retconolják, hiába írja szándékosan grandiózusra őket.
De persze az is lehet, hogy csak a rajzolók unatkoztak és csinálták.

keildavid

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 474
Re:Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #672 Dátum: 2009. December 21. - 13:52:28 »
Ha már Frank Cho rajzairól is volt szó. Megnéztem a Pókember: Venom kötetet. És tényleg van ott egy ismerős figura a Pszichoparkból. A 13. oldal 3. kockán, amikor az a nő, a hitelkártya adósnyilvántartóról ott látható az a fehér színű medve. Azt felismerem Ralph, a törpemedve. A képregénybörzén vettem a Fekete-fehér képregény antológia 2-5. kötetet. És abból ismerem ki ő valamint a HálóZsákon lévő HZs 1500 című válogatásból is. A 78. oldalon, amikor Pókember megmentette egy kutyát. Az olyannak tűnt, mintha az Oszkár lenne, aki szintén a Pszichoparkba szerepel. És a 80. oldalon ott is van egy Pszichopark felírat az egyik ember pólóján "Liberty Meadows"címen. Ami úgy tudom ez a Pszichopark angol címe. Valamint ott van egy karakter, akit a Simpson család sorozatból ismerős. Az az újságárus manus. Pontosan ez itt http://media.comicvine.com/uploads/0/9506/370560-132952-comic-book-guy_super.png. Folytatás a Bosszú Angyalai topicban.

Bár valamit én sose értettem meg. Amikor Angelo, aki az új Venom lett. Láthattuk, hogy megölte a "Pókembert". De kiderült, hogy ez nem az igazi volt. Akkor ez hogyan történt? Ezek szerint Mark Millar ezt is retconizálta?
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 21. - 14:01:48 írta keildavid »
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #673 Dátum: 2009. December 21. - 14:51:29 »
Bár valamit én sose értettem meg. Amikor Angelo, aki az új Venom lett. Láthattuk, hogy megölte a "Pókembert". De kiderült, hogy ez nem az igazi volt. Akkor ez hogyan történt? Ezek szerint Mark Millar ezt is retconizálta?

Nincs ebben semmi retcon. Angelo Venomként Pókemberre vadászott, de Peter helyett egy Pókember rajongó gyereket ölt meg, aki beöltözött Pókembernek és így parádézott a háztetőn csupán a saját szórakoztatásául.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #674 Dátum: 2009. December 21. - 15:13:55 »
Én úgy emlékszem a fotós palinak öltözött be, pénzért.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #675 Dátum: 2009. December 21. - 15:19:32 »
Mivel rengeteg pénzt ígértek Pókember leleplezéséért, ezért el akarták játszani a tetőn, hogy ő Pókember, a fotós pedig bezsebelte volna a zsét. Ahogy valaki már ment be a Hírharsonához azzal, hogy leleplezte saját magát. Venom azt hitte, hogy az igazi Pókembert látja, és megölte.
Számomra csak az nem volt világos, hogy hogy keverhette össze őket. Hogy tévesztette szem elől az igazit, miközben az szinte beszélt hozzá.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #676 Dátum: 2009. December 21. - 15:27:31 »
Nem is szinte, épp ebben a jelenetben is beszél hozzá.
"-Ártatlan emberek gyilkosa akarsz lenn?
 -Nem, csak Pókemberé."
És már tépi is ki a csóka szivét. De hogy nem tűnik fel neki, hogy nem azzal beszél, akit megől, ez örök rejtély. :stupid:

keildavid

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 474
Re:Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #677 Dátum: 2009. December 21. - 16:21:36 »
Venom azt hitte, hogy az igazi Pókembert látja, és megölte.
Számomra csak az nem volt világos, hogy hogy keverhette össze őket. Hogy tévesztette szem elől az igazit, miközben az szinte beszélt hozzá.
Igen ez az, amit nem volt világos nekem se, hogy hogyan tévesztette össze az igazit.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

waterhorse

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #678 Dátum: 2010. December 26. - 23:18:27 »
Sziasztok! Boldog Karácsonyt minden fórumozónak!

Hungarocomixon vettünk karácsonyra, ajándék gyanánt egy példányt. A történet kifogástalan, a kiadvány minőségének egy része is, Az ajándékozott is nagyon örült neki, annak már nem annyira, amikor 10 percen belül darabokra hullott a kezében >:( Nem tudom kinek mi a tapasztalata, de ez egy kicsikét bosszantó, pláne karácsonykor :(

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #679 Dátum: 2010. December 27. - 00:36:08 »
Szia Water ;)
Pontosan melyik kötetet vettétek meg?
Velem ilyen még egyszer sem fordúlt elő, pedig jó régóta forgatok kingpin köteteket a kezemben ;)