Szavazás

Pókember klasszikusok. Melyik időszak érdekelne a legjobban?

Stan Lee-John Romita (Amazing 39-122, Gwen Stacy-időszak)
Ross Andru (Amazing 123-200)
Magyar Pókemberrel párhuzamos sztorik más címen (Amazing 201-320)
Mark Bagley (kimaradt részek, Amazing 374-387)
Csak a nagyobb, ismertebb történetek

Szerző Téma: Marvel Könyvek: Pókember  (Megtekintve 127795 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

csorbi

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 472
  • HUMANITY IS THE ENEMY!!!!
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #160 Dátum: 2007. December 09. - 21:09:52 »
Nah, szavasztam.Még pedig az elsőre.
Hogy miért?Hát azért arra mert érdekel hogy milyen volt Pki abban az időszakban.Én nem olvastam még olyan régi történeteket és ezért érdekel.
Szerintem a kiadás indulhatna ettől a ponttól és mehetne eészen addig amig a Hihi Póki elkezdődik.
De persze szigoruan a jó történeteket kiválogatva.
És szigorúan az egész Klón sztorit leadva.(nn ezt ha bevállalod  :hehe:)
Szóval?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #161 Dátum: 2007. December 09. - 21:14:58 »
És az utolsóra szavaztam, mert szerintem azok állnák meg a helyüket nálunk. De nekem is elég nehéz volt dönteni, hiszen mindegyiknek megvannak a maga előnyei. A klasszikusoknak, hogy ott még minden más, és persze mert ott van Gwen Stacy. Az utána lévő történetek is jók, tetszettek már azok is amik régebben megjelentek abból a korszakból. A kimaradt részekre is kivncsi lennék... szóval nehéz döntés.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #162 Dátum: 2007. December 09. - 21:20:10 »
Én a párhuzamosakra szavaztam, mert talán akkor nem lesz annyi olyan utalás, amit nem értek meg. A Bagley félékre is kiváncsi vagyok, tudtommal ott volt még DeMatteis, főleg ezért. A nagy volumenü dolgok is nagyon érdekelnek, sok jót olvastam a lexikonban. A Stan Lee meg Andru-félékkel csak anniy a bajom, hogy túl régiek, szerintem nem lenne rájuk kereslet, ettől függetlenül azok is érdekelnének.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #163 Dátum: 2007. December 09. - 21:21:13 »
Kicsit részletezek, hogy könnyebb legyen választani.
1: az egész kapcsolata Gwennel, Zöld Manó rájön a kilétére és viszont, a Vezér első szereplése, Stacy kapitány halála, 100. szám 6 karral és Morbiusszal, bunyó Hulkkal Montreálban.
2: Harry, mint Zöld Manó, Megtorló és Sakál első megjelenése, klasszikus Klón sztorik, Fekete Macska első megjelenése.
3: A Spectacular és Web of címek olyan történetekkel, mint Jean DeWolff halála, az Őrültekháza (Mad Dog Ward), a kapcsolata a Fekete Macskával, benne a leleplezés előtte és a szakítás is, néhány Vészmanó sztori, néhány Venom sztori.
4: Venommal a fegyverszünet, Hulk-Pók közös, Jury, Életlopás.
5: Inferno, Kozmikus Kalandok, Jean DeWolff halála, Vadász Lelke, The Child Within.

Melyik időszakból inkább melyik sztori miatt?
« Utoljára szerkesztve: 2007. December 09. - 21:23:25 írta kaine »

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #164 Dátum: 2007. December 09. - 21:23:52 »
Bocsi, mi az a Jury? Szereplő, vagy egy sztori?

csorbi

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 472
  • HUMANITY IS THE ENEMY!!!!
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #165 Dátum: 2007. December 09. - 21:24:27 »
Basszus!Ezekre mind kiváncsi lennék!

Melyik időszakból inkább melyik sztori miatt?

Mindből, mindet!!!! ;D ;)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #166 Dátum: 2007. December 09. - 21:32:04 »
Igen, Kaine, ezek mind nagyon jók. :D
Arra nincs lehetőség, hogy esetleg két érát egy könyvbe tegyél? Persze jól elkülönítve. Elől az újabb történetek, a másik felében pedig a klasszikusok.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #167 Dátum: 2007. December 09. - 21:32:26 »
A Jury az Ítélőszékes sztori.

Hát, kaine, szép nagy labdákat dobtál fel, legszívesebben mindet leütném. De!
Szerintem az utolós, nagy történetek lennének a legjobbak...mondjuk a fentebb soroltak fele bene van ezekben a nagy történetekben.
Stacy kapitány halála, Gwenes sztorik, nagyon szeretném látni...viszont Vezér első megjelenése, Hulk ezek nem olyna jók szerintem.

Harry, mint Zöld manó minden mennyiségben!!!...de hiába mondanám a tudod mit, azt Buscema rajzolta.
a 3. pont úgy ahogy van nagyon finom. Jean halála egy nagyon jó sztori, mindenképp kiadásra termett...és a többi is nagyon fine. Macsi, Venom nyam-nyam-nyam!
4. pontban egyedül a Hulkos bunyót nem támogatom, az nem nagy durranás. Viszont azokat Bagley rajzolta...ő anno sokak kedvence volt és a korábbi pókos időszakból, még most is az. Ahogy nekem is.
5. Infeno, Kozmikus kalandokat szerintem lődd ki. Nem érné meg kiadni...annyira nem jó sztorik, Infeno-nak Buscemas rajza van, kozmikus kalandok távol állnka Pókitól, nem jó ötlet. Vadász lelke, Cw kedvencek viszont.

Én csak egy dolgot nem értek...de gyanítom, hogy mindenképp korszakból akarsz kiadni. Mert elég furán nézne ki, és kétséges lenne a siker is, ha mondjuk indítanánk a gWENES dolgokkal, meg pl. Peter és Macsi kapcsolatával, utána jönne mondjuk a Jury, utána egy Vadász lelke...szóval gondolom nem akarsz így össze vissza ugrálni.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #168 Dátum: 2007. December 09. - 21:34:12 »
Bocsi, mi az a Jury? Szereplő, vagy egy sztori?
A Jury egy Ítélőszék, mely azt hiszem azért alakult, hogy Venomot megállítsák. De itt Pókembert kapják el, amiért ő hozta a szimbiótát a Földre, és őt ítélik halálra. Nagy robotjaik vannak.  ;D
Arra nincs lehetőség, hogy esetleg két érát egy könyvbe tegyél? Persze jól elkülönítve. Elől az újabb történetek, a másik felében pedig a klasszikusok.
Az mindig zavart okoz sajnos. Mindig több kérdést vet fel, például, hogyhogy a könyv elején már meghalt May néni, a végén meg él? Miért titkolja Mary Jane előtt, hogy ő a Pókember, amikor ő tudja, stb. Ennek ellenére egyszer rá fogok kényszerülni, nyilvánvaló okokból.  ;) De nem célszerű.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #169 Dátum: 2007. December 09. - 21:39:48 »
Az mindig zavart okoz sajnos. Mindig több kérdést vet fel, például, hogyhogy a könyv elején már meghalt May néni, a végén meg él? Miért titkolja Mary Jane előtt, hogy ő a Pókember, amikor ő tudja, stb. Ennek ellenére egyszer rá fogok kényszerülni, nyilvánvaló okokból.  ;) De nem célszerű.
Ugyanez a lehetőség most is fent áll, ha az új történetek után régebbit adsz ki.  ;) Ezért kellene jól elkülöníteni a két időszakot egymástól, például egy kis szerkesztői oldallal, amibe beleírhatnád (a gyengébbek kedvéért), hogy ez egy klasszikus történet Pókember múltjából, ami ezért és ezért jelentős, stb.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #170 Dátum: 2007. December 09. - 21:45:01 »
Harry, mint Zöld manó minden mennyiségben!!!...de hiába mondanám a tudod mit, azt Buscema rajzolta.
Nem, ebben az időszakban ez még nem a JMD történet, hanem az első átváltozása és Gerry Conway írta.

Idézet
Én csak egy dolgot nem értek...de gyanítom, hogy mindenképp korszakból akarsz kiadni. Mert elég furán nézne ki, és kétséges lenne a siker is, ha mondjuk indítanánk a gWENES dolgokkal, meg pl. Peter és Macsi kapcsolatával, utána jönne mondjuk a Jury, utána egy Vadász lelke...szóval gondolom nem akarsz így össze vissza ugrálni.
Igen, tényleg nem akarok nagyon ugrálni, de néha muszáj lesz. Ha olyan történethez érek, majd írok bele egy olvasási sorrendet. Meg igyekszem megjelenési dátumot is beleírni, az segíthet.
Ugyanez a lehetőség most is fent áll, ha az új történetek után régebbit adsz ki.  ;) Ezért kellene jól elkülöníteni a két időszakot egymástól, például egy kis szerkesztői oldallal, amibe beleírhatnád (a gyengébbek kedvéért), hogy ez egy klasszikus történet Pókember múltjából, ami ezért és ezért jelentős, stb.
Igen, ez mindenképpen így fog történni (így történt a Kölyök... közreadásánál is a Macsi után), de a nagyobb baj az, hogy az újabb történetek így is 4-6 részesek, nehéz lenne egy olyan újat találni, ami mögé még beférne valami teljesen klasszikus is.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #171 Dátum: 2007. December 09. - 21:46:36 »
Ja tényleg, kössz!

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #172 Dátum: 2007. December 09. - 23:07:31 »
Akkor most jövök szokás szerint kedélyeket letörni. Amit most mondok egyrészt személyes vélemény a történetekről és hogy szerintem mennyire lennének ma "életképesek":
1. Totál bukta. *TÚL* klasszikus. A rajzokon talán még túltenné magát egy olvasó (bár ez is elég halovány esélyű), de a történetek inkább kedvesen retrók. Morbius és a hat kar meg egyenesen röhejes mai szemmel nézve. Legfeljebb nagyon limitált gyűjtői kiadának mehetne... a 300 analógiájára, vagy még extrémebben.
2. Megtorló és Macsi első megjelenése talán, de inkább emiatt, mint a sztori miatt. Sajna itt inkább szentimentális okokat látok, mert alapvetően egy átlagon éppen felüli (de közel sem kiemelkedő) sztorikból álló válogatás, inkább nevekre alapozva. Én hanyagolnám.
3. Már esélyesebb, de nagyon rá kéne feküdni a régi sorozat olvasótáborára (vagy azok gyerekeire), mert annak a környéke. Szép válogatás egy jó korszakból, de olyan jó tíz évet elkésett az ötlet.
4. Szerintem a sztorik gyengék, és a rajzok is abból a korszakból vannak, ami ma már a legmegosztóbb, mert a Marvel annyi sorozatot vitt akkor, hogy boldog-boldogtalan bekóvályoghatott oda képregényt rajzolni. Az öt közül talán ezt érzem a leggyengébb láncszemnek.
5. Az egyetlen reális esélyű talán. Az Infernot a régi olvasók ismerik, a sztori elég nagyszabású, és még nem olyan ősi, de már megfelelően klasszikus. Jean DeWolff halála az egyik legjobb választás klasszikusra (örülök, hogy ide is beírtad), a Child Within meg egy jó pszicho-sztori, a Sikolyos különszám sikere alapján lehetne arra is nyomni a marketinget. Ha tényleg nagyon ki akarsz adni egy klasszikus válogatás-sorozatot, akkor inkább ez legyen, ennek még talán a piacon is van esélye.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #173 Dátum: 2007. December 10. - 07:52:45 »
Hát én bagley-ra szavaztam, szerettem a rajzait. ;) Más: sikerült végre átrágnom magam a Marvel Könyvek:Pókember első részén és egész jó lett. Főleg az Elektro-s és a Keselyűs bunyók! Viszont, már kicsit unalmas, hogy minden hős, meg szuperbűnöző rákos lesz, annyi más érdekes halálos kór van még a világon, igazán kitalálhatnának valami újat! ;) Arra viszont kíváncsi leszek, hogy a Bagoly miért verete át Pókembert. :headscratch: A lényeg, hogy várom a folytatást! ;)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #174 Dátum: 2007. December 10. - 16:34:00 »
Attól tartók egyet kell értenem talgaby-val. Bármennyire is szeretném nyomtatásab magyarul olvasni a Gwen Stacy érát, ha azt akarod Kaine, hogy visszahozza a könyv az árát, akkor mindenképp az ismertebb sztorikban gondolkodj mint a Jean DeWolff vagy a Child Within, amit én már nagyon nagyon régóta szeretnék.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #175 Dátum: 2007. December 10. - 18:37:36 »
Arra viszont kíváncsi leszek, hogy a Bagoly miért verete át Pókembert.
Hát mert el akarta kapni a másik kettőt.  ;)
mindenképp az ismertebb sztorikban gondolkodj mint a Jean DeWolff vagy a Child Within
Egyiket se nevezném ismert sztorinak, különösen nem a DeWolffot.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #176 Dátum: 2007. December 10. - 22:00:19 »
Szavaztam én is, baromi nehéz volt, mert mind az öt lehetőség nagyon tetszik. Végülis a 3.-ra szavaztam a Vészmanós sztorik miatt. Nekem a régi sorozatban a Vészmanós részek nagyon bejöttek, szóval a Vészmancihoz kapcsolódó kimaradt történetek is érdekelnének. ;D (A legjobb az lenne, ha a Hobgoblin Lives is kiadásra kerülne, de erre gondolom esély sincs.) Az 1-es verzió is tök jó lenne amúgy Gwen és a Zöld manó miatt, csakhát nem tudom, hogy fogadná az olvasóközönség azokat a régi rajzokat...
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #177 Dátum: 2007. December 10. - 22:23:40 »
Én szörnyen szeretnék klasszikus sztorikat kiadni, igazán nagyon jó lenne, ha jól fogynának, és megjelenhetne minden. De ehhez az kell, hogy legyen egy jó indítás. Egy rossz kezdet elronthat mindent.  :spidey:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #178 Dátum: 2007. December 12. - 22:32:07 »
Látom, simán Bagley vezet.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #179 Dátum: 2007. December 12. - 22:50:39 »
A Spectacular és Web of címek olyan történetekkel, mint Jean DeWolff halála, az Õrültekháza (Mad Dog Ward), a kapcsolata a Fekete Macskával, benne a leleplezés előtte és a szakítás is, néhány Vészmanó sztori, néhány Venom sztori, Venommal a fegyverszünet, Hulk-Pók közös, Jury, Életlopás.

Veszmano johet ezerrel!! En nagyon komaltam az ipset. :oh: :oh:
Azt mennyire veszed szamitasba, hogy mik jelentek meg itthon??