Szavazás

Pókember klasszikusok. Melyik időszak érdekelne a legjobban?

Stan Lee-John Romita (Amazing 39-122, Gwen Stacy-időszak)
Ross Andru (Amazing 123-200)
Magyar Pókemberrel párhuzamos sztorik más címen (Amazing 201-320)
Mark Bagley (kimaradt részek, Amazing 374-387)
Csak a nagyobb, ismertebb történetek

Szerző Téma: Marvel Könyvek: Pókember  (Megtekintve 127783 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #200 Dátum: 2007. December 16. - 16:47:46 »
Sepi, most biza lebuktál. :hehe:
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #201 Dátum: 2007. December 16. - 17:05:29 »
Miért is? A Gwen-es sztori kimaradt, de a Kraven-est régen szkennen elolvastam. ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #202 Dátum: 2007. December 16. - 17:46:56 »
Mindegy, ha angolul olvastad, az is jó. Talán jobb is. Én elsőre svédről lefordítva olvastam el, aminek az volt a szépséghibája, hogy én fordítottam, de csak olyan 50-100 szót tudtam svédül, azt is azért, mert előtte bemelegítésnek lefordítottam egy 4 oldalas Pókot.  :D De vettem egy nagy szótárt és mindent bele. Napi 8 óra és 2 hónap alatt kész lettem vele. Nagyon tetszett, és meglepően keveset tévesztettem, összehasonlítva később az angol verzióval.  :D Emlékszem a szövegre, amikor Norman rájött, hogy ki ő és kirohant, nagyon jó volt a szöveg ott, ami a magyarban nem volt meg. De a kedvencem az a narráció, ami a temetés alatt megy. Az klasszis.  ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #203 Dátum: 2007. December 16. - 18:28:04 »
Több, mint 480 óra 140 oldalra? :o

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #204 Dátum: 2007. December 16. - 19:10:58 »
Ez a Gwen-könyv klassz ötlet, nekem is tetszene! :D Pedig nekem megvan a régi sorozatból a Gwen halála sztori. Ennek ellenére megvenném, tök király lenne, hogy az egész téma meglenne egyetlen kötetben. ;D :kingpin:
(Ami még szintén nagyon érdekelne így egyben, az egy Kraven Utolsó Vadászata kötet lenne. De gondolom semmi esély nincs rá hogy valaki kiadja. Vladinál láttam az angol verziót TPB-ben, de az nem volt túl szép, a színek túl sötétek voltak, és könyv formátumra kicsinyítve már a rajzok sem néztek ki olyan jól. Rendes képregényoldal-méretű könyv formátumban kéne kiadni, ugyanolyan szép színekkel, mint ahogy a régi sorozatban volt... Na majd ha egyszer nyerek a lottón... :hehe:
Több, mint 480 óra 140 oldalra? :o
De vedd figyelembe, hogy kaine nem tudott előtte svédül, fordítás közben kellett a nyelvtant is kisilabizálnia, szóval nem volt olyan egyszerű dolog lefordítania. :)   
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #205 Dátum: 2007. December 16. - 19:20:48 »
Több, mint 480 óra 140 oldalra? :o
Csak 35 oldalas volt.  ;D De nem csináltam minden nap biztosan, már nem emlékszem, csak arra, hogy utána nem tudtam hogy ülni/feküdni, mindenhogy zsibbadt.
Így képzeld el: szövegbubi, mondjuk két mondat benne. Első mondat: 8 szó. Szavakat egyesével kikeresni egy nagy szótárban, aztán kiírni az összes lehetséges jelentését mindnek. Ez volt a fele idő. A másik fele, míg kitaláltam melyik jelentés melyikkel passzol össze, úgy, hogy legyen is értelme a szövegnek.  ;) Aztán jöhetett a következő mondat ugyanabban a bubiban. Naponta biztos nem haladtam jobban 2-3 oldalnál.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #206 Dátum: 2007. December 16. - 19:28:31 »
Na ez már durva szinten megszállottság. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #207 Dátum: 2007. December 16. - 19:32:15 »
Nem feltétlenül, csak akkor nem volt magyar Pókember. Végülis az a fajta honosítás is megszállottság amit mi is csinálunk. ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #208 Dátum: 2007. December 16. - 19:33:13 »
Á, akkor még nem is voltam az.  :D Ez volt az első történet, ami képek alapján is sokkal jobban tetszett a többinél, ezért estem neki. Ekkor még nem jelent meg magyarul a Pók. Ha tudnád miket csináltam még.  ;D Olasz Pókokat vittem fordítóhoz, és jópénzért lefordítattam vele egy csomót, hollandokat hirdetés alapján fénymásolatokért fordíttattam - ugyanez németekkel is. Például megvettem a Lee-Romita érát németül (úgy is drága volt), hogy le lehessen fordítani őket.  :D Akkor újrakiadások még nem voltak abból az időből, de angolul se tudtam még. Aztán jöttek a kézi beírások, amikkel találkoztatok ti is itt sokszor. Valami 300 képregényt írtam be így, minden darab két nap. Kétszer 8-9 óra. Kifestés-fordítás az első nap, beírás a második. További 500-at fordítottam le ide a honlapra, és beírtam nem tudom mennyit, de 100-nál többet. Nagyjából ennyi.  :D

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #209 Dátum: 2007. December 16. - 19:41:51 »
Hm, akkor még van hova dolgozni... részemről kb. 330 fordításnál tartok, amiből jó, ha a harmada jelent meg vagy fog belátható időn belül (és vagy 50 a jelek szerint nem is fog soha)... De hogy ennyit szánjak egy képregényre... ennyire sose voltam képes semmivel se szöszölni (mondjuk ez  abeírásokon látszik is).

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #210 Dátum: 2007. December 16. - 19:58:53 »
Minden tiszteletem a tiétek. :o
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #211 Dátum: 2007. December 17. - 07:58:46 »
Amazing 121-122 - Gwen Stacy halála (40 oldal)
Amazing 123 - Gwen temetése, Norman holttestének megtalálása (5 oldal)
What If I/24 - Mi lett volna, ha Gwen Stacy életben marad? (40 oldal)
Webspinners 1 - A Csók (10 oldal)
Spider-Man II/26 - Gwen halála más szemszögből (6 oldal)
Amazing 365 - I Remember Gwen (8 oldal)

Ez a Gwenes cucc engem is erdekelne!
Es kepzeljetek el, milyen csodas boitok kozul lehetne valogatni!!

Mondjuk ezek kozul szerintem csak az elso felelne meg! Ha valaha is ossze jonne a kotet, valahonnan mashonnan lehetne boritot valasztani. Lenne mibol valogatni, az biztos. Neked, melyik a kedvenc Gwennel kapcsolatos keped??
« Utoljára szerkesztve: 2008. Június 19. - 11:38:15 írta NERIDA »

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #212 Dátum: 2007. December 17. - 08:13:06 »
Én szerintem a Webspinners borítója lenne a legjobb. Az minden tekintetben tökéletes.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #213 Dátum: 2007. December 17. - 08:21:52 »
Szerintem meg ez!!!!!! Rajta van Pokember es Gwen is, jol nez ki, tartalmas, nem idegen a regi rajzoktol sem


Plusz megtalaltam a forum Gwenes smayliat!!
http://bp1.blogger.com/_34ThAUO83co/Rw_aAS3HfBI/AAAAAAAAAL0/_3alYVCB_H0/s320/gwen-  :D
A Webspinners kifejezetten nem tetszik. :(
« Utoljára szerkesztve: 2007. December 17. - 11:53:23 írta NERIDA »

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #214 Dátum: 2007. December 17. - 08:37:32 »
Plusz megtalaltam a forum Gwenes smayliat!!
http://bp1.blogger.com/_34ThAUO83co/Rw_aAS3HfBI/AAAAAAAAAL0/_3alYVCB_H0/s320/gwen-  :D
Csak a linkelés nem jött össze hozzá. ;)

A Webspinners kifejezetten nem tetszik. :(
Miért, az is gyönyörűen illeszkedik az idősebb Romita rajzaihoz (talán ő is rajzolta, már nem emlékszem :headscratch: ), és azon legalább nem csak holtan fekszik Gwen, hanem élőben láthatjuk. :D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #215 Dátum: 2007. December 17. - 09:41:49 »
Én mondjuk erre a Gwenes dologra tényleg nem vagyok annyira rázombulva, inkább olyan sztorikat kéne nyomni, amiket nem ismerünk még, de ha mondjuk a Gwen Halála más szemszögből a Marvels egyik számát jelenti, akkor tutira vevő lennék rá.
« Utoljára szerkesztve: 2007. December 17. - 09:43:24 írta Todd »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #216 Dátum: 2007. December 17. - 11:06:36 »
És ha járulékosan esetleg még mellé beleférne a Marvels másik három és fél száma, arra meg én is tutira. ;D

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #217 Dátum: 2007. December 17. - 11:08:31 »
És ha járulékosan esetleg még mellé beleférne a Marvels másik három és fél száma, arra meg én is tutira. ;D
De persze csak eredeti méretben, nem?  ;D :lol:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #218 Dátum: 2007. December 17. - 11:15:08 »
Idézet
És ha járulékosan esetleg még mellé beleférne a Marvels másik három és fél száma, arra meg én is tutira.
Tényleg, azt is bele lehetne tenni. Szerintem az uccsó 2 borító egyaránt jó, de taán a webspinneres egy picivel jobb.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #219 Dátum: 2007. December 17. - 11:51:07 »
Gondoltam ra, hogy belinkeljem a Marvels 4 boritojat, amin ugye Gwen meg a Mano van, de gondoltam ezeket csak is a Marvels konyvre lenne illendo rarakni. Kulon lekozolni a Gwenes reszt meg szerintem nem eleg "elegans" a Marvelshez, az csak egybe lenne jo. Legalabbis most azt hiszem. Viszont azt megneznem, ha valaki bevallalna...

Szerintem a Webspinnersen nagyon merevek Peterek, es annyira a rajz se tetszik, illetve a kisebbek szamara nem biztos, hogy kiderul ez Pokember, mert csak a hatterben kullog. Egy ilyen kiadvanyhoz biztos, hogy valami nagyon vevo csalogato kene.
Most hirtelen az jutott eszembe, hogy szep, hogy mi mar most errol beszelunk, amikor meg nincs is eldontve a dolog, de akkor is az az erzesem, hogy 2 evnel nem kene tobbet varnunk egy ilyen kotetre.

Ha elo Gwent akartok a boritora, akkor keressunk mashonnan!! Jok lennenek a Sins Remembred boritoi, de azt ugye Kaine ugy is kiadja( :hehe: :hehe:), meg az egyebkent sem Gwen.