Szavazás

Pókember klasszikusok. Melyik időszak érdekelne a legjobban?

Stan Lee-John Romita (Amazing 39-122, Gwen Stacy-időszak)
Ross Andru (Amazing 123-200)
Magyar Pókemberrel párhuzamos sztorik más címen (Amazing 201-320)
Mark Bagley (kimaradt részek, Amazing 374-387)
Csak a nagyobb, ismertebb történetek

Szerző Téma: Marvel Könyvek: Pókember  (Megtekintve 127797 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #220 Dátum: 2007. December 17. - 12:09:03 »
Szerintem a Webspinnersen nagyon merevek Peterek, es annyira a rajz se tetszik, illetve a kisebbek szamara nem biztos, hogy kiderul ez Pokember, mert csak a hatterben kullog. Egy ilyen kiadvanyhoz biztos, hogy valami nagyon vevo csalogato kene.
Miért lennének merevek Peterék? Plussz nagyon szép a rajza, igazi kalsszikus Romita. :D De ha meg rá lesz írva, hogy Pókember biztos mindenki rá fog jönni, hogy az Pókember mégha csak a "háttérben kullog" is, ami persze az egész borítót beteríti. ;)
De ami szerintem a fő lényeg, a képen szinte látszik, hogy mennyire szerelmesek egymásba, míg a másikon csak az veszi észre a szenvedést, aki ismeri a történetet. Mert amúgy csak azt lehet látni rajta, hogy Pókember egy ájult/halott nőt ölelget.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #221 Dátum: 2007. December 17. - 20:45:59 »
Mondjuk ezek kozul szerintem csak az elso felelne meg! Neked, melyik a kedvenc Gwennel kapcsolatos keped??
Nem tudom megmutatni, de több is van. Én a harmadik képet biztosan kilőném, az első határeset, a második és negyedik lenne a legvalószínűbb. Ha azt nézem, hogy többen vegyék, akkor inkább a kettes.
Miért, az is gyönyörűen illeszkedik az idősebb Romita rajzaihoz (talán ő is rajzolta, már nem emlékszem
Igen, ő volt.
Most hirtelen az jutott eszembe, hogy szep, hogy mi mar most errol beszelunk, amikor meg nincs is eldontve a dolog, de akkor is az az erzesem, hogy 2 evnel nem kene tobbet varnunk egy ilyen kotetre.
Én is nagyjából másfél évet adnék még neki.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #222 Dátum: 2007. December 18. - 17:42:19 »
Nekem a 2., a 4., és az utolsó tetszik. A 4 és 5 nagyon szépen meg van rajzolva, a második meg a legtöbbet mondóbb. Az első szerintem túl régies, a hármas meg egy What if..., úgyhogy azokat nem kéne.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #223 Dátum: 2007. December 19. - 13:15:23 »
Bevallom, nem volt időm végigolvasni az elmúlt 2 hét összes hozzászólását... :-[

Kiolvastam a MKSM-t, nagyon profi lett a kiadás, kaine! :D A történet is tökjó, külön tetszik, hogy 12 részes, így van idő a mellékszálakra és hangulati elemekre is. :) Várom a folytatást. ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #224 Dátum: 2007. December 19. - 14:20:44 »
Örülök, hogy tetszett, Ju!  :) Most érdemes visszaolvasni, jó témák voltak.  :D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #225 Dátum: 2007. December 21. - 00:03:07 »
NO, a héten én is hozzájutottam, végre valahára, kaine-nek hála az új Kingpin kaidványokhoz, egyszerre! ;D
Hát, mit mondjak, igazán szívmelengető látvány volt egyszerre megkapni őket...sőt, miután ma odaraktam a polcra a másik 3 Vertigohoz őket, jó érzés kapott el, ezt a sok Kinpines gecincet látva. :roll:

A Pókemberessel kezdtem...egyrészt ez az egyik olvasatlan, másrészt csak Pókfan volnék vagy mi a szösz.

A kiadváy gyönyörű, szép, teltek a színek, finom, és elég jó vastag a papír...ott van a toppon! Kaine-től megszokott minőség az biztos, nagyon minőségi cucc, öröm kézbe venni, nézegetni, lapozgatni, szagolgatni...mmm... :D Öröm ét bódottád már csak ránézni a borítóra is.
A színek mint mondtam nagyon szépek, teltek a rajzok is jók, de mintha most valahogy kicsit kevésbé tetszenének, mint a Fekete Macsis különszámban. Nem tudom miért, lehet már az agyamra mentek Romita jr kockafejei, és már zavaróan hatnak az emberi fejformák ;D Mindenesetre így is elég jók a rajzok, főleg Pókember, Én nekem mindig az a heppem, hogy hiába vannak a menő Marveles rajzolók...Land, Finch stb. egyik sem tud szép PÓkembert rajzolni...Dodson Pókija nagyon tetszik. No és Fekete Macsiról ne beszéljünk egy szót se, elég csak ránézni a drágára :D Még a vén kesinek is beindítja a fantázióját az tuti. :hehe:
A történek eléggé in media res módon indul, egyből bele  a közepébe, ami nem baj, csak kicsit váratlanul ért. És egyből Norman Osbornnal kezdünk...cuki az új rucija, de továbbra is egy idegen érzés fog el, amikor látom. A fia továbbvitte a saját örökségét, meghalt a saját őrülete miatt..de ő mintha mi sem történt volna, visszatér a halálból, klón sztorizik, még mindig Pókember a szíve csücske...Nagyon nem tetszett hogy visszahozták. És most is elég gyorsan legyakja Peter, ha már itt van, többet érdemelt volna szerintem.(a postaládás jelenet viszont nagyon jó volt ;D  valami nehéz, valami nehéz...rotty neki. csoda, hogy nem tört el Norman állkapcsa :hehe:)
Na mindegy, menjünk tovább. Megint egy olyan dolog jutott eszembe olvasás közben, ami nem ennek a képregénynek a hibája, mevan ez a mostani HihiPókban is, szerintem mindneki így gondolja, de azért leírom: May néni. Szép dolog a karakterfejlődés, még ilyen idős korban is, de ha a mostani történetekben olvasom, hogy tudja a titkot és hogy viszonyul hozzá...mindig eszembe jutnak a klasszikus idők, amikor menniyre elítélte Pókembert, meg minden kis szellőtől szívrohamot kapott. Jó persze, az is túlzás volt, de ez a jelenlegi állapot is az. Gondolok itt arra, hogy mindent tud szinte Harryékről, meg mindenkiről...én Peter helyében amennyire csak tudnám, kihagynám ezekből a dolgokból. MOndjuk ehhez képest ebben a történetben még egész tűrhető a karaktere, amennyire le lehetett venni.
Az első részben apró, de tetszetős dolog volt még, amikor a diákok kibeszélték Petert, mintha ott se lett volna...érdekes jelenet volt. :D
Apropó Norman "lecsapoltunk egy kis folyadékot?" mondatát nem értem. Ennek lesz még később jelentősége? Ha igen, akkor ne áruljátok el, hogy micsoda. :)
Az Angyalokhoz is elég érdekesre sikeredett a behatolás...nem értem miért kellett eleve az őröknek rálőniük. Az angyalok ismerik Pókit, még tartalékos tag is volt, felmászik az ajtón, látják, hogy tényleg ő az, simán beengedik, nem kellett volna ez az értelmetlen és gyerekes, nevetséges csatározás. Nem csodálom, alsós szinten érezte magát Hősünk abban a helyzetben.

A Bagoly viszont nagyon szépen csőbe húzta Pókit. Mondjuk furcsa volt, hogy kanyar nélkül hitt neki, de érthető...eléggé izgatott volt May néni miatt, utána  a monológokban fel is tűnik ez, hogy hogyan lehetett ilyen ostoba. Szóval szépen átvágják, felhasználják, jól összevereteik, életveszélybe küldik... kijut a jóból bőven. Az Elektróval való bunyó jóra sikeredett ugyancsak, de van itt pár dolog, amit nem értek, inkább tudományos eredetú. naszóval Elektrp hogy a fenébe mozgatj a tárgyakat? mert oké, hogy feltölti őket elektromossággal, de azon túl hogy? Meg ha ionizálja a fémeket, azoknak az elektromos áram terészete miatt, negatív töltést kéen felvenniók szerintem...vagyis még nemhogy egymásba repülnének, hanem elfelé egymástól....
Továbbá a Keselyű hogyan és mióta tud így lebegni? Szegény már régen meghalhatott volna...huszanhatmilliószr megfiatalította magát már. Megmondom őszitnén egyáltalán nem tartom jó ötletnek, hogyaz unokája miatt llopott pénzt...ő már számomra mindig is az a piti bűnöző marad, aki a  haszonért csinál mindent. Erre előjönnek az emberi oldalával, jóformán mártírt csinálnka belőle...olyna szinten, hogy miután Macsi elintézi, összevagdossa meg minden,  szinte már megsajnálom.
Felicia viszont nagyon ügyes volt, nagyon jó volt nézni, ahogy szétkapja Kesit. :D Főleg, hogy amúgyis őket kereste.
Azt is jó volt látni, hogy végre valaki foglalkozik a szuperhősökkel is...legalábbis a kórházas jelenet, amikor leugatták a dokit, hogy álnevet kell használni...tetszett. Meg egyáltalán az is, hogy Póki nem szépen hazablattyog kidől egy hétre, otthon kikúrálja magát satöbbi. Hanem beviszik, műtik, ahogy kell...életszerű, legalábbis mindenképpeb életszerűbb, mint szokott lenni! Az utolsó oldalra meg nagyon kíváncsivá tettek, hogy Jameson mit fog lépni... :D
Na és persze a nagy kérdés eddig, hogy mi a  Bagoly pontos szerepe és főleg ki az a mindig fejjel lefelé függő emberke! Szóval lesz itt még érdekesség és meglepetés úgy érzem :D
Az alaptémát (titokban kell tartanom a tikkos kiléteme, mert a családomnak baja eshet...már megint az én lelkeemn fog száradni egy családtagom halála) egy CW után eléggé elavultnak mondhatnám, de persze ez előtte született, de én sosem tudom megunni az ilyet, mindig van benne érdekesség, tartalék, meg tényleg sok mindent ki lehet hozni egy ilyen indítással. Jó ötlet volt, hogy ezzel indította el Millar az események lavináját!(amúgy Pókember sorait olvasva a Kúriában, még jobban idegesít a leleplezés a CW-ból :drying:)


Hú, hát ez elég hosszú lett. :D
Összességében tetszik a történet, vannak nyitott és megválaszolatlan kérdések, érdekesnek ígérkezik a folytatás, megöl a kíváncsiság, gyönörű a kiadvány...egyszóval várom a folytatást!
Köszi kaine, hogy ezt megjelentetted nekünk. ;)
 :kingpin: :kingpin: :kingpin:
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #226 Dátum: 2007. December 21. - 01:21:48 »
Hú, Pepo, köszi a jó hosszú beszámolót, öröm volt olvasni!  :D

No és Fekete Macsiról ne beszéljünk egy szót se, elég csak ránézni a drágára :D
:lol: Igazi Fekete Macska-fan!  :D
Idézet
És most is elég gyorsan legyakja Peter, ha már itt van, többet érdemelt volna szerintem
Ennél, jóval többet is kap.  ;) Norman Osborn szerepe ezzel még csak elkezdődött, a többit később...
Idézet
Gondolok itt arra, hogy mindent tud szinte Harryékről, meg mindenkiről...én Peter helyében amennyire csak tudnám, kihagynám ezekből a dolgokból.

Volt egy Spider-Man rész, amiben részletesen elbeszélgettek egymással erről a részéről Peter életének. Azt szeretném egyszer kiadni még.
Idézet
Apropó Norman "lecsapoltunk egy kis folyadékot?" mondatát nem értem.
Csak egy kis poén volt Normantől. Az őr ugye pisilni ment ki, amivel kicseszett Normannel (hogy Pókember odajusson). Ezért kérdezte kicsit vészjóslón, amit kérdezett, amit természetesen úgy is lehet érteni, hogy vért. Vagyis, hogy "a folyadék lecsapolásra még visszatérünk".  :D
Idézet
Az Angyalokhoz is elég érdekesre sikeredett a behatolás...nem értem miért kellett eleve az őröknek rálőniük.
Azt én se értem, kicsit túlbuzgóak voltak. Hisz, ha ez tényleg egy diákcsíny lett volna, lelövik a srácot? De lehet, hogy Pókember ugrott valamerre az őrök láttán, ezért lőtt valaki reflexből.
Idézet
A Bagoly viszont nagyon szépen csőbe húzta Pókit.
Az tényleg csúnya volt, és szépen megemelte a Bagoly ázsióját.  :D
Idézet
Továbbá a Keselyű hogyan és mióta tud így lebegni?

Azt hiszem a fiatalítása óta. De talán ez benne van a doksiban róla, nem?
Idézet
Megmondom őszitnén egyáltalán nem tartom jó ötletnek, hogyaz unokája miatt llopott pénzt...
Ez az unoka már előjött egyszer, talán a Call Me Al 6 részes miniben (aminek nem is ez a címe, hanem a Get Kraven)
Idézet
Köszi kaine, hogy ezt megjelentetted nekünk. ;)
Ó, hát én örülök a legjobban!  :D
« Utoljára szerkesztve: 2007. December 21. - 01:23:57 írta kaine »

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #227 Dátum: 2007. December 21. - 08:10:31 »
Idézet
A Bagoly viszont nagyon szépen csőbe húzta Pókit.
Az tényleg csúnya volt, és szépen megemelte a Bagoly ázsióját.  :D
Egy pici off. Velem néha előfordul, hogy egy-egy képregény olvasása közben, egy-egy szereplőhöz odaképzelek hangokat. És amikor ezt a MK Pókember olvastam, én a Bagolynak Sztankai István hangját képzeltem el, szerintem nagyon jól menne hozzá. ;D

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #228 Dátum: 2007. December 21. - 08:41:48 »
Én állandóan ezt csinálom. Az a rossz, ha valakinek nem találok hangokat, pl Rozsinak az evolúciós hang nem mindig jut eszembe, akkor addig nem olvasok tovább, ameddig nem tudom a hangot párosítani a mondandójával.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #229 Dátum: 2007. December 21. - 11:04:14 »
És egyből Norman Osbornnal kezdünk...cuki az új rucija, de továbbra is egy idegen érzés fog el, amikor látom. A fia továbbvitte a saját örökségét, meghalt a saját őrülete miatt..de ő mintha mi sem történt volna, visszatér a halálból, klón sztorizik, még mindig Pókember a szíve csücske...Nagyon nem tetszett hogy visszahozták.
Ezzel én is totál így vagyok, én javarészt csak magyar sztorikat olvastam, így az új Normen totál kimaradt az életemből, és egész egyszerűen képtelen vagyok rá ugyanazon emberként tekínteni, mint aki a régi sztorikban szerepelt. A Marvel legeslegnagyobb bakija volt Normen visszahozása, ehhez képest JR Junior lepkefing.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #230 Dátum: 2007. December 21. - 12:36:37 »
Idézet
Hú, Pepo, köszi a jó hosszú beszámolót, öröm volt olvasni!
Igazán nincs mit. ;)
Idézet
Ennél, jóval többet is kap.  Kacsint Norman Osborn szerepe ezzel még csak elkezdődött, a többit később...
Ez esetben nem panaszkodom a kevés szereplése miatt. :D
Idézet
Azt hiszem a fiatalítása óta. De talán ez benne van a doksiban róla, nem?
Annyi van a doksiban, hogy a ruhája közelében tud lebegni? De hogy a fészkes fenébe?
Idézet
A Marvel legeslegnagyobb bakija volt Normen visszahozása, ehhez képest JR Junior lepkefing.
Nem a legeslegnagyobb, de nagyon nem kellett volna visszahozni, ha már egyszer kinyírták. Jellemző a Klón sztorik végére, hogy már nem tudtak semmi eredetit kitalálni, ezért jött az, hogy álljon ő az egész mögött, biztos jól megdöbbennek az olvasók. Hát sikerült, csak nem pozitív értelemben...
Ráadásul ezzel elvesztette az a szép jelenet az értelmét, amikor Peter egyszer a temetőben elhalad Norman és Harry sírja mellett és ezt mondja: "Vannak szörnyetegek, amelyek örökké halottak maradnak"...vagy valami ilyesmi.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #231 Dátum: 2007. December 21. - 13:15:20 »
Egy pici off. Velem néha előfordul, hogy egy-egy képregény olvasása közben, egy-egy szereplőhöz odaképzelek hangokat. És amikor ezt a MK Pókember olvastam, én a Bagolynak Sztankai István hangját képzeltem el, szerintem nagyon jól menne hozzá. ;D
Én is mindig hanggal képzelem el, de sosem egy létező emberével. Vagyis színész hangját még sose társítottam egyikükkel se. Bagolyhoz amolyan nem túl mély, de mégis afelé hajló hangot tudtam elképzelni.
Ezzel én is totál így vagyok, én javarészt csak magyar sztorikat olvastam, így az új Normen totál kimaradt az életemből, és egész egyszerűen képtelen vagyok rá ugyanazon emberként tekínteni, mint aki a régi sztorikban szerepelt.
Igazából magyarul mindössze két klasszikus történetben jelent meg, úgyhogy nehéz egyazon emberként tekinteni rá ezekben a modern történetekben. De én már nagyon hozzászoktam, már nem zavar. Sokkal jobban zavart az, hogy egy időben mindenért ő volt a felelős Pókunk életében.
Annyi van a doksiban, hogy a ruhája közelében tud lebegni? De hogy a fészkes fenébe?
Olyasmit olvastam róla, hogy ugye rákos lett (JMD történet, még ki akarom adni  ;D) a hátán lévő cucc kisugárzásától. A fiatalodás meggyógyította valahogy, és azután vette észre, hogy minden egyes képessége, ami Keselyűként létezik, a felszerelése közelében szintén működik. Így a repülés is. Minél messzebb van a cuccától, annál kevésbé működik, de a közelében egészen jól. Szerintem jó ötlet volt, mégha kicsit elrugaszkodott is. De legalább kitaláltak valami újat az ezeréves karakterrel.
Idézet
Ráadásul ezzel elvesztette az a szép jelenet az értelmét, amikor Peter egyszer a temetőben elhalad Norman és Harry sírja mellett és ezt mondja: "Vannak szörnyetegek, amelyek örökké halottak maradnak"...vagy valami ilyesmi.
Én úgy emlékszem, azt csak Harryre mondta.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #232 Dátum: 2007. December 21. - 13:26:44 »
Szerintem nem. :D
Még egy doksiban is volt anno, hogy amint elhaladt Harry és Normna sírja mellett...legalábbis nekem így rémlik.
Talán pont a Maximum Carnage féle doksiban volt ez benne.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #233 Dátum: 2007. December 21. - 13:29:08 »
Nekem is az a sztori rémlik. Na majd, utánanézek.  :)

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #234 Dátum: 2007. December 21. - 15:35:59 »
Akkor adjuk ki az agyon hypeolt MC-t is!! :P :P

Azt az unokas dolgot nem feltetlenul kell elhinni.
A hangokra visszaterve, engem nagyon idegesit, hogy nem tudom, mas kit milyennek kepzel el. Mert az en felfogasom szerint az a hang illik a legjobban a karakteremnek, amit en krealtam, es ugy erzem masok ezt nem kepesek ugyanigy megjeleniteni, igy csorbat szenvednek a kepregeny elvezhetosegeben. Hiaba na, az alkoto es a befogado soha az eletben nem lesz kepes ugyanazt erezni semmien muveszetben...

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #235 Dátum: 2007. December 21. - 15:53:11 »
Enegm nem zavar, mások milyennek gondolják. Kivéve akkor, ha találkozom velük rajzfilmben, vagy videójátékban. Emlékszem, amikor megjelent a Pif rajzfilm, ki voltam akadva, milyen hülye hangja van neki és Herkulesnek is. Viszont a PSX első Pókjátékban nagyon eltaláltak minden egyes hangot. Pókembert, Venomot, Vérontót, klassz volt.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #236 Dátum: 2007. December 21. - 16:10:34 »
Az tényleg kegyetlen nagy volt. Amúgy szerintem Vérontó szerepére Steve Buscemi a legalkalmasabb ember a földön.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #237 Dátum: 2007. December 21. - 16:16:58 »
Alkatra, kinézetre jó, de már öreg a szerepre, szerintem.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #238 Dátum: 2007. December 21. - 17:01:13 »
Jim Carrey.
Es szerintem nem, egyaltalan nem rohognek ki!!
A Batmanben is volt mar orult, igaz nem is volt egy felhotlen jo film.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Marvel Könyvek: Pókember
« Válasz #239 Dátum: 2007. December 21. - 17:14:39 »
A Mindörökké Batmanben túlságosan elripacskodta - bár nem csak ő, de ő a legjobban -, a visszafogottabb jeleneteiben viszont tényleg jó volt.