Szerző Téma: Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)  (Megtekintve 592392 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #260 Dátum: 2007. December 13. - 19:36:57 »
Nyertél. :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #261 Dátum: 2007. December 13. - 22:19:42 »
Egyébként én nagyon örülnék neki, ha a régi klasszikus történeteket újrarajzolnák és úgy adnák ki (a szereplőkön és a történeteken nem változtatnának). Kiváncsi lennék rá, hogy milyen lenne.  :D
Azt hiszem történt ilyesmi már. Nem vagyok benne biztos, de talán az F4 annual 3. Meg hát, az Adventures sorozat is hasonló. Csak még rosszabb rajzokkal.  :hehe:
Azért furcsa, hogy azt mondod, hogy az eredetit kell ismerni, amikor nem is arra építkezik, hanem az Avengers v2 tesztozteronozott változata... :)
Nem úgy értettem, hogy az alapító tagokat.  :D

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #262 Dátum: 2007. December 14. - 11:10:05 »
Régi Ba-számokat is adtak ki újrarajzolva, bár abból se sokat. Az Adventures meg egy teljesen független alterverzum, sokszor még lazán se követi a régi eseményeit (ld. Ego).

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #263 Dátum: 2007. December 14. - 16:02:12 »
Gyerekek, megjelent az 54-es! :D Szerintem nem volt olyan rossz, a legjobban a bunyó tetszett. És már azt is tudni, hogy mennyi lesz az újságárusoknál! Ez is jó hír! :)

Dr Manhattan

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 269
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #264 Dátum: 2007. December 14. - 16:06:28 »
Jaja,én is ma délután vettem meg :D Engem is a Póki vs Vészmanó bunyó ragadott meg igazán,meg ahogy látjuk Harryt egyre jobban becsavarodni :twisted:

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #265 Dátum: 2007. December 14. - 16:14:31 »
Az tényleg jó volt! "Kihez beszélsz?" Ott néztem egy kicsit, de azért rájöttem, hogy mi van, de hogy ennyire becsavarodott volna, azt nem hittem volna.

Dr Manhattan

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 269
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #266 Dátum: 2007. December 14. - 16:54:10 »
Hát, igen elég aktívan hallucinált :hehe:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #267 Dátum: 2007. December 14. - 18:04:25 »
Elég baj az nekünk, hogy Harry a vészmanó. :'(
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #268 Dátum: 2007. December 14. - 18:08:20 »
Nekem semmi bajom ezzel. Igaz fura, de érdekes megoldás, végülis mivel itt átváltoznak, nem lehet ő is Zöld Manó.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #269 Dátum: 2007. December 14. - 18:09:53 »
Elég baj az nekünk, hogy Harry a vészmanó. :'(
Már megint kezded... :D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #270 Dátum: 2007. December 14. - 18:14:23 »
Jóhogy kezdem. Ebbe nem tudok belenyugodni.
Idézet
Nekem semmi bajom ezzel. Igaz fura, de érdekes megoldás, végülis mivel itt átváltoznak, nem lehet ő is Zöld Manó
Igaz, csak ezzel elvesztettük a Vészmanó karakterét, kaptunk helyette egy írtó gyenge Harrymanót.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #271 Dátum: 2007. December 14. - 18:19:06 »
Még más is lehet Manó, nem? Igaz, a név már foglalt, de még csak címben nevezték így. Meg ahogy én Bendist ismerem a póki írásában, lehet, hogy lesz még egy Vészmanó, ezzel a névvel.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #272 Dátum: 2007. December 14. - 18:25:43 »
Nem hinném, hogy ez lenne, odakint is csak most jött vissza a Zöld Manó, és ez a Vészmanós történet nem annyira nagy durranás.

Jóhogy kezdem. Ebbe nem tudok belenyugodni.
Elhiszem, de kérlek, ez egy alternatív történet, nem 616-os. Ez olyan, mint egy What if, ami azt mutatja be, hogy mi lett volna, ha a mai korban születik meg Pókember, és ezzel csak azt látjuk (akárcsak a What If-eknél), hogy mennyivel jobb, hogy nem így alakultak a dolgok. Nézd ezt az oldalát, és így máris nem lesz rossz. ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #273 Dátum: 2007. December 14. - 18:51:30 »
Vagy gondold azt, hogy ő a második Zöld Manó, mint a 616-ban, csak elcseszték a festést.  ;D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #274 Dátum: 2007. December 14. - 19:20:03 »
Ez utóbbi jobban menne. ;D

Ez nem egy What is. Annka benne van a nevében, hogy What if..és nem is az a klaszskus alterverzum. Hanem a őuniverzumnak az újkori kiadása...azárt van különbség. É spont ezért felelősséggel tartoznak az írók, hogy egyik másik szereplő azért a nevén kívül hasonlítson, legalább egy kicsit is az eredetire.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #275 Dátum: 2007. December 14. - 19:26:38 »
Ez nem egy What is. Annka benne van a nevében, hogy What if..és nem is az a klaszskus alterverzum. Hanem a őuniverzumnak az újkori kiadása...
Miért, szerinted nem ezzel jellemeznék az alterverzumot? Azért mert nincs a nevében a What if, attól még ez közelebb áll ahoz az alterverzumhoz, mint a 616-hoz. Hasonlít a régire, csak itt máshogyan történnek a dolgok. ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #276 Dátum: 2007. December 14. - 19:27:55 »
A What If sorozat What If-je.  :D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #277 Dátum: 2007. December 14. - 19:33:41 »
Idézet
Miért, szerinted nem ezzel jellemeznék az alterverzumot? Azért mert nincs a nevében a What if, attól még ez közelebb áll ahoz az alterverzumhoz, mint a 616-hoz. Hasonlít a régire, csak itt máshogyan történnek a dolgok.
Szerintem nem What if akkor sem. Vannak alterverzumok, amelyek alterverzumok. Van a what if univerzum, ami szintén egy alterverzum, de az a lényege(de ezt úgyis tudja mindneki), hogy a 616-os univerzum bizonyos pontjai alakulnak benne másként. De sok dolog egyezik. És van az Ultimate, ami szintén egy alterverzum, d eolyna alterverzum, ami a 616-os eredeti újraalkotás. És mint az, elvárok bizonyos egyezéseket. Pl. hogy Harry legyen a Zöld manó. És legyen külön Vészmanó....legyen más a kinézete. Legyen más a jelleme...legyen más a története. Legyne modernebb, legyne királyabb...de két karaktert ne fúzionáljanak már össze. Főleg ne ilyen gyökér szinten.
Ezért nem fogok én sosem megbékélni ezzel az ultipókkal teljesen. Lehet, hogy én vagyok elborult, d eén így látom.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #278 Dátum: 2007. December 14. - 19:41:34 »
A What If sorozat What If-je.  :D
:lol:

Pl. hogy Harry legyen a Zöld manó. És legyen külön Vészmanó....legyen más a kinézete. Legyen más a jelleme...legyen más a története. Legyne modernebb, legyne királyabb...de két karaktert ne fúzionáljanak már össze. Főleg ne ilyen gyökér szinten.
Ezért nem fogok én sosem megbékélni ezzel az ultipókkal teljesen. Lehet, hogy én vagyok elborult, d eén így látom.
Persze érthető amit mondasz, meg szerintem lehet, hogy eredetileg ez lett volna az elképzelés, de miután kinőtte magát ez az egész Ultimate univerzum, igyekeztek inkább olyan dolgokat is belevinni, hogy ne csak az új olvasók, hanem azok is találjanak benne új és meglepő dolgokat, akik már korábban olvasták az eredeti Pókember képregényeket. Ezt már az elején le is tisztázták már a magyar olvasók előtt is (ha jól emlékszem az első számban). Így lehetett az, hogy például Harry lett a Vészmanó. Nem olyan bonyolult ez, és mint azt már beszéltük pár nappal korábban is, mivel ez egy alterverzum, nem kell véresen komolyan venni. Itt Bendis szabad kezet kapott, gondolom olyan instrukciókkal, hogy lepje meg az embereket.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #279 Dátum: 2007. December 14. - 19:44:00 »
Ez sikerült is neki. Alkotói kvalitásaihoz képest feltűnően gyenge történeteket hozott össze. Lásd zöld manó sztori, lásd Gwen halála, lásd Venom sztori, lásd ez a mostani sztori. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"