Szerző Téma: Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)  (Megtekintve 592390 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Kókuszolaj

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 100
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #5060 Dátum: 2021. Február 15. - 23:13:28 »


 :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #5061 Dátum: 2021. Február 16. - 20:55:31 »
De jó! :) Ezt annak idején nem láttam a tévében.

Nojbee

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #5062 Dátum: 2021. április 05. - 17:07:55 »
Sziasztok!

Érdemes beszerezni a Semic csodapók 1. széria azon füzeteit amik illenek Amazing számozásban a PPP füzetek közé, vagy várható esetleg később átfedés?

Illetve a Panini sornál is ugyan ez a kérdésem, hogy nem pénzkidobás ha megveszem ezt a régi kiadást?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #5063 Dátum: 2021. április 06. - 10:24:04 »
Szia!
A CSP-nál várható átfedés, igen. A Panini-féle HP-t viszont nem ismételjük meg.

Kókuszolaj

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 100
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #5064 Dátum: 2021. Május 23. - 19:23:47 »
Húsz éve adta ki a Semic. Hogy repül az idő!

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #5065 Dátum: 2021. Május 24. - 12:10:17 »
Tényleg durván gyorsan.  :spidey:

BlackArrow

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 815
  • Fekete ruhás
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #5066 Dátum: 2021. Szeptember 18. - 19:36:35 »
Most fedeztem fel, a CSP első sorozat 3. számának utolsó két oldala egy What If?. Pontosabban a vol 1 19-esből van egy álomjelenetként feltűntetve. Nem tudom a jövőben tervben van-e a megjelenése egy hasonló albumos vagy legendás megjelenésben a teljes sztori bemutatása. Számomra az egyik ilyen emlékezetes Pókemberes sztori a What If? vol. 1 7-es, amely tökéletesen megérti az ember, miért Peter lehet az egyetlen és igazi Pókember, miközben mára már van rajta kívül féltucat másik.







Zöldlámpás

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 451
  • Sid , a lajhár
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #5067 Dátum: 2021. Szeptember 18. - 20:43:53 »
Üdv,  Igaz nem a régi  magyar  Csodálatos  Pókemberel  kapcsolatos,  hanem az  amerikai  Amazing  Spider  _ man  sorozathoz. Ami  magyarul ,  Csodálatos  Pókembert  jelent  .Megint  egy  pókemberrel  több  lesz.  Titok  , és  nem  szabad  elmondani  kiaz. De,......dupla  változat  lesz,  ugyanaz  a  személy  meg kettőzve   . Egyszere   fognak  létezni  a Marvel  univerzumban.  Csak  a ruhájuk, jellmezük   különbözik  majd.   Mostanában  eléggé  különös  események  ,  cselekmények   történnek  ebben  a sorozatban
« Utoljára szerkesztve: 2021. Szeptember 18. - 20:57:47 írta Zöldlámpás »
Mindannyan ragyogó  lelkek vagyunk

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #5068 Dátum: 2021. Szeptember 18. - 21:01:41 »
Most fedeztem fel, a CSP első sorozat 3. számának utolsó két oldala egy What If?. Pontosabban a vol 1 19-esből van egy álomjelenetként feltűntetve. Nem tudom a jövőben tervben van-e a megjelenése egy hasonló albumos vagy legendás megjelenésben a teljes sztori bemutatása. Számomra az egyik ilyen emlékezetes Pókemberes sztori a What If? vol. 1 7-es, amely tökéletesen megérti az ember, miért Peter lehet az egyetlen és igazi Pókember, miközben mára már van rajta kívül féltucat másik.

Ezek közül tényleg jó lenne pár.

Üdv,  Igaz nem a régi  magyar  Csodálatos  Pókemberel  kapcsolatos,  hanem az  amerikai  Amazing  Spider  _ man  sorozathoz. Ami  magyarul ,  Csodálatos  Pókembert  jelent  .Megint  egy  pókemberrel  több  lesz.  Titok  , és  nem  szabad  elmondani  kiaz. De,......dupla  változat  lesz,  ugyanaz  a  személy  meg kettőzve   . Egyszere   fognak  létezni  a Marvel  univerzumban.  Csak  a ruhájuk, jellmezük   különbözik  majd.   Mostanában  eléggé  különös  események  ,  cselekmények   történnek  ebben  a sorozatban

Ezt meg ne ide, bár tényleg érdekes. ott a célra a Marvel képregények. ;)
« Utoljára szerkesztve: 2021. Szeptember 19. - 07:50:55 írta Sepi »

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #5069 Dátum: 2021. Szeptember 19. - 08:01:07 »
Üdv,  Igaz nem a régi  magyar  Csodálatos  Pókemberel  kapcsolatos,  hanem az  amerikai  Amazing  Spider  _ man  sorozathoz.
Ezt meg ne ide, bár tényleg érdekes. ott a célra a Marvel képregények. ;)
Pontosabban a "Spider-Man (amerikai kiadás)" topik. Úgyhogy, légy szíves, ne floodold tele az összes topikot a sokszor kivehetetlen üzenetekkel. köszi. Ha valamit mondani akarsz, akkor azt írd le normálisan, ha spoiler, akkor használd rá a megfelelő funkciókat (már a másik topikban is írtam, hogyan kell), de ha csak azt írod, hogy "titok", meg "nem mondhatom el" és szidd a Marvelt, akkor inkább ne írj semmit, mert törölni fogom.

Zöldlámpás

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 451
  • Sid , a lajhár
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #5070 Dátum: 2021. Szeptember 19. - 12:06:41 »
Üdv,  Bocsánat  teljesen igazad  van, jogos  a  leb@$ z@sod  megérettem  , elfogadtam.  De,ez is inkább  az off  topikba  való.  Viszont  ez  is  bele piszkitásnak,  ide  szemetelésnek   számit.  Még egyszer  elnézést  kérek.
Mindannyan ragyogó  lelkek vagyunk

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #5071 Dátum: 2021. Szeptember 19. - 19:40:34 »
Most fedeztem fel, a CSP első sorozat 3. számának utolsó két oldala egy What If?. Pontosabban a vol 1 19-esből van egy álomjelenetként feltűntetve.
Akkor ezek szerint nem nézed a youtube csatornánkat, a Pókhálót, mert ott pont erről beszéltem talán a legelső adásában.

Bukowski

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 78
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #5072 Dátum: 2021. Szeptember 19. - 20:21:52 »
Üdv,  Bocsánat  teljesen igazad  van, jogos  a  leb@$ z@sod  megérettem  , elfogadtam.  De,ez is inkább  az off  topikba  való. 
Viszont  ez  is  bele piszkitásnak,  ide  szemetelésnek   számit.  Még egyszer  elnézést  kérek.

Az, hogy reagálsz valamire, amit neked írtak, az nem flood, és nem offtopic, az mindenhol elfér, ahol éppen téged szólítanak meg.

Egyébként nem is írta, hogy offtopic, azt írta, hogy az amerikai megjelenesékre az amerikai Spider-Man topicját használd.
(A Csodálatos Pókember és az Amazing Spider-Man között nem lesz kapcsolat attól, hogy az "Amazing" szót lefordítod magyarra.)

A másik dolog, amit írt, az meg az volt, hogy a spoileres dolgokat nyugodtan írd le konkrétan, de rejtsd el egy spoiler-sávval,
hogy az olvasókra legyen bízva, hogy megnézik-e, vagy nem. (Aki nem olvassa angolul, az lehet, hogy meg fogja nézni.)

Nem az a baj, ha írsz valamit, az a zavaró, ha nem lehet érteni, hogy mire gondolsz konkrétan.

Nem leb@szni akart, csak jelezte, hogy a mostani kommented nem megfelelő helyre ment, a korábbiak meg nem voltak érthetőek.
Nyugodtan írjál az amerikai megjelenésekkel kapcsolatban, ha éppen olyan kedved van, nem mindenki olvassa angolul.
« Utoljára szerkesztve: 2021. Szeptember 19. - 20:25:04 írta Bukowski »

BlackArrow

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 815
  • Fekete ruhás
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #5073 Dátum: 2021. Szeptember 20. - 13:38:08 »
Most fedeztem fel, a CSP első sorozat 3. számának utolsó két oldala egy What If?. Pontosabban a vol 1 19-esből van egy álomjelenetként feltűntetve.
Akkor ezek szerint nem nézed a youtube csatornánkat, a Pókhálót, mert ott pont erről beszéltem talán a legelső adásában.
Továbbra is találgatni tudok, jövőben terveztek-e Pókemberes (vagy vegyes) What If? történeteket kiadni gyűjteményes kötetként valamelyik sorozaton belül. Azt tudom, a Hatchette-ben lesz ilyen, az nem konkrétan Pókis lesz. Az említett két történet benne sem lesz. Szerintem van pár egész jól sikerült alternatív történet a hálószövőről, ami nem jelent meg még magyarul. Egyszer megérné egy-két kötetes válogatásban kiadni ezeket valahogy.  ;D  :kingpin:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #5074 Dátum: 2021. Szeptember 20. - 14:04:50 »
Lesz ilyen, pókos, de nem pont ezek. Egy már volt is, különben, a Gwen.

BlackArrow

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 815
  • Fekete ruhás
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #5075 Dátum: 2021. Szeptember 20. - 14:30:38 »
Vagy ott van még a Póklányos. Talán az volt az egyetlen What If?, amiből egyből önálló sorozatot idítottak tudtommal.  ;D :roll:

Zöldlámpás

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 451
  • Sid , a lajhár
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #5076 Dátum: 2021. Szeptember 20. - 19:55:22 »
Üdv,  Nem  szoktam  venni  a  Péter Parker Pókembert  . Csak  abban  róla  szóló  topikból  tudom  hogy nagyjából  milyen  történetek  jellenek  meg  benne. A régi   Csodálatos  Pókember  sorozat  megszünt. Viszont  ha  jól  tudom akkor  a Péter Parker Pókemberben  azok  történetek  jellenek meg  ami  anno  CS. P. _böl valamiért  kimaradtak.   Még  ha  nem  is  olvasom  a PPP_t   jó ötletnek  tartom  hogy  What  If....sztorikat   adjatok   ki  a sorozatban  amik  Pókemberhez  kötődnek.  Pl ha valaki  más  válik  Pókemberré.  Vagy  Parker  más féle   szuper erőt,  képesset  kap.  Van  olyan  ahol  bárány  ember  lesz,  ez  nem  vicc  tényleg  létezett  ez  a  What  If..  sztori.  Tényleg  a Póklány  az  amiből  saját, önálló  sorozat  készült.  Hulk ról  is  létezik  egy  olyan  What  If   amiben  teljesen   eltérö    megjelenést,  külsőt,  szuper  képességet   kap  . Valami  energia  lényé  alakul. Nekem  tetszett  ,kár  hogy  nem  vált   sorozattá. Érdekesség  lehetne  egy  olyan  sorozat  amiben  totálisan   eltéröen  nézz  ki  , mint  ahogyan  azt  megszokotuk  . De  ilyen   témájú  történet  nem  kapcsolható  a Péter  Parker  Pókember képregény  füzet  sorozathoz,  mert   ahogy  említettem  .És remélem  jól  tudom  az  egykori   Csodálatos Pókember  magyarul  elmaradt   eseményei t  közlitek  , jellenititek, adjátok  ki  a PPP sorozatban  Ahogy  mondtam  nemtudom  ,nem  szoktam  olvasni  a  Péter Parker  Pókembert. A róla  szóló topikból  értesülök   róla  nagyjából  miféle  történetek  kapnak  helyet  benne.


« Utoljára szerkesztve: 2021. Szeptember 20. - 20:04:40 írta Zöldlámpás »
Mindannyan ragyogó  lelkek vagyunk

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #5077 Dátum: 2021. Szeptember 20. - 22:14:41 »
"Péter" Parker Pókember???!!! :P :D
Ne már.
A Peter Parker Pókember valóban azért indult, hogy az évek alatt keletkezett lyukakat valahogy betömje, kijavítsa. Sok olyan fordítói "bravúr" született, amit meg tudtak akkoriban oldani. Ilyen a CSP 13. száma, ahol nem érti Pókember mitől borult ki ennyire, talán a Tisztogató miatt? Az eredti szövegben természetesen a Fekete Macska szerepelt, csak akkor mi még nem ismerhettük őt. Ilyen apróságok is pl. ,vagy mert hiányosan lettek a történetek leközölve.
Aztán nemrég átalakult, és kihagyás nélkül lett elkezdve benne a 70-es évek leközlése, és reméljük lesz olyan sikeres, hogy sokáig eljussunk benne. Idővel, mondjuk lehetne a Spectacular, Web of címek történetei is, kibővítve ezzel a felújított, újrafordított 80-as évek Amazing történeteit is majd. ;)


Tipca

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 46
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #5078 Dátum: 2021. Szeptember 21. - 08:16:43 »
"Péter" Parker Pókember???!!! :P :D

Ha már fordítói bravúroknál tartunk, szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy a régi képregényekben - ha nem is folyamatosan, de egy-két bubiban tuti - tényleg "Péter" lett Peterből. :D Emlékszem, azokon már kölyökként is nagyot vigyorogtam.  ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #5079 Dátum: 2021. Szeptember 21. - 11:59:52 »
Igen, a legelején még előfordult, annyira akartak a gyerekekhez szólni. :)