Szerző Téma: Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)  (Megtekintve 592359 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1660 Dátum: 2009. November 24. - 19:42:40 »
Régen is kifejezetten gázos volt képregényt gyűjteni Magyarországon, de ha a régi Csodapókból egy képregényt nem kedvelő ismerősömnek kölcsönadtam egy számot, úgy adta vissza, hogy tetszett neki amit olvasott. De az Ultimate képregénnyel, legalábbis a Pókember vonallal ugyanezt már nem tudnám megtenni, mert pont azt testesíti meg, ami miatt bennünket képregényeseket gyerekes idiótáknak tart mindenki. Ostoba történetek mellett színvonaltalan rajzok. A most Amerikában futó Ulti Pók pedig csak még azt a kevés pozitívumot is végleg elkaparná rólunk a béka segge alá, amit így vagy úgy sikerült kivívnunk ettől a mangásoktól túlzsúfolt országban. El kell szakadni az Ultimate vonaltól, sőt szerintem egy időre még a Pókembertől is a Semic részéről, és vagy jöjjön egy válogatás képregény sorozat mint a Marvel Extra, vagy DC.

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1661 Dátum: 2009. November 24. - 20:05:45 »
DC szerintem biztos nem lehet, hisz a keverést nem engedik. :roll:
Hát én nem tudom, a levrov-ból eddig nagyon úgy tűnik, hogyha nem bukik meg a sorozat addig (a hazai), akkor kiadják a v2-őt is. 616-ost nem hiszem, hogy beletennének, ugyanis még abból is nagy kavarodás lenne. Szóval elég kérdéses a dolog. Kíváncsi vagyok nagyon, hogy hogy fog dönteni a Semic.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1662 Dátum: 2009. November 24. - 20:17:29 »
Ki mondta, hogy Marvel és DC egy füzetben legyen? Szerintem Ben sem úgy értette. ;) Viszont én nem hinném, hogy nagy kavarás lenne, ha áttérnének a 616-os Pókra. Mert azt mi sem mondtuk, hogy a számozás onnan induljon, ahonnan a Ulti abbamaradt, hanem teljesen újra kellene indítani a számozást. Így legalább az új olvasók is jobban belekezdenének, hogy nem a 90-es számtól kezdik el gyűjteni, hanem a legelsőtől.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1663 Dátum: 2009. November 24. - 20:20:17 »
Tényleg nem úgy gondoltam, hogy a DC és a Marvel egy füzetben jelenjen meg. Kár hogy a Semic soha a büdös életben nem fog hallgatni a véleményünkre.

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1664 Dátum: 2009. November 24. - 20:35:51 »
Ja, vagy úgy... De nem hiszem hogy indítanának DC-t külön, és a Pók számozását sem lenne ésszerű szerintem elölről kezdeni.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1665 Dátum: 2009. November 24. - 20:39:14 »
Úgy tűnik még mindig nem értjük egymást. Nem azt mondom hogy legyen külön Pók és külön DC, hanem azt, hogy csak DC legyen. Egynél több lapot úgysem tudna megjelentetni a Semic (ami mondjuk kis hazánkra nézve szégyen), és az legyen DC-s. A Marvel-től sokaknak már úgyis csömöre van.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1666 Dátum: 2009. November 24. - 20:51:05 »
Édes istenem, Ben Dc-t akar. ;D Büszke legyek magamra, megfertőztem. ;D

Sepi: de te honnan indítanád a 616-ot?
Én tartom hogy onnan kellene, ahonan ugrottunk: Szerintem jó páran örömükben bepisilnának, ha látnák a Vörös Pókot végre magyarul, plusz Mark Bagley ismét visszatérne.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1667 Dátum: 2009. November 24. - 20:56:05 »
Édes istenem, Ben Dc-t akar. ;D Büszke legyek magamra, megfertőztem. ;D

Azért nem kis érdeme van ebben Dokinak is.  ;D

Szerintem jó páran örömükben bepisilnának

Az első számhoz ajándék katéter vagy kacsa választható színben.  :brow: ;D

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1668 Dátum: 2009. November 24. - 21:01:00 »
a Pók számozását sem lenne ésszerű szerintem elölről kezdeni.
Dehogynem, már megtették egyszer. ;)
Lehet, hogy a te szemszögedből nézed, és azért tűnik zavarosnak, de üzleti szempontból nagyon is jó döntés lenne egy új cím indításával újrakezdeni a számozást. Egyrészt több új olvasó is jöhet vele, mert az 1-es szám mindig azt jelenti, hogy valami most kezdődött el. 2001 már régen volt, sok fiatal, akik most kezdenének el képregényt olvasni, nehezen veszik rá magukat, hogy a 80-as vagy 90-es számnál kapcsolódjanak bele egy történetbe. Mit gondolsz, miért olyan nagy divat amerikában az, hogy egy címet újraindítanak? Mert ha valami nem megy, újraindítják, és ezzel általában sikerül is megdobniuk az eladásokat. Nem véletlen, hogy az Ulti Pókot is újraindították. Szóval itt nem az a kérdés, hogy jó ötlet vagy sem, hanem hogy a Semic képes-e rá, hogy meglépje ezt a teljesen logikus lépést, vagy inkább hagyják, hogy teljesen elsüllyedjen a Csodálatos Pókember.

Sepi: de te honnan indítanád a 616-ot?
Szerintem is onnan kellene folytatni, ahol a 119-es számban abbahagyták. Korábbról nem sok értelme lenne, mert a lényeges sztorik ki lettek adva korábban, bár azért még lehetne onnan is mit csipegetni. De egy klónsztori biztos jó lenne, de erre látom a legkisebb esélyt.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1669 Dátum: 2009. November 24. - 21:06:52 »
Márcsak azért is kicsi a sansza, mert sok mostani olvasónak nincs meg a Csodapók végéről az "Erő és felelősség" sztori, és ahogy Tomi is mondta egyszer, a Semicnek nem érné meg újra kiadni ezt. Ennélkül pedig értelmetlen lenne a Klón sztori, mint ahogy a klasszikus Klón történet nélkül is a régi ASM-ből.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1670 Dátum: 2009. November 24. - 21:10:32 »
Szerintem teljesen felesleges lenne az Erő és felelősséget is kiadni a klón-sztorihoz. Arról bőven elég lenne egy összefoglaló is. Annyira azért nem volt egy nagy durranás az a történet. Bőven kihagyható. De erről kár vitatkozni, mert ez túl utópisztikus álom lenne.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1671 Dátum: 2009. November 24. - 21:13:13 »
Annyira azért nem volt egy nagy durranás az a történet.

 :o Bocsáss meg neki Istenem mert nem tudja mit beszél.
De igazad van, ezzel csak azt érjük el hogy mi alaposan beléljük magunkat miközben a kezünk belelóg a xaros bilibe.

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1672 Dátum: 2009. November 24. - 21:32:13 »
A Kingpin-féle Pókemberekből is a Másik után befejezem a gyűjtést, legalábbis a One more dayig biztos...
Hogyhogy? Téged a Brand New Day érdekel?  :o

A probléma az, hogy a Másik után történnek "bizonyos események", amik gyakorlatilag "törölve" lesznek.
Nem nagyon látom értelmét az egésznek.....
A Brand New Day és az azutániak meg végképp nem érdekelnek, kivéve a John Romitás számokat.....azokra biztos vevő lennék.
Mindenesetre a Bosszú Angyalaira és az esetleges egyéb kiadványokra továbbra is vevő leszek....
« Utoljára szerkesztve: 2009. November 24. - 21:35:05 írta D-TOX »

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1673 Dátum: 2009. November 24. - 21:34:42 »
Ez kicsit nem ellentmondás? Mert a Bosszú Angyalaiban is történnek olyan dolgok amelyeket az OMD-BND töröl.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1674 Dátum: 2009. November 24. - 21:39:59 »
És az OMD nem csak a Másiktól töröl bizonyos dolgokat, hanem konkrétan a Amazing Spider-Man Annual 21-től. ;) Szóval ennyi erővel a régi Csodálatos Pókember 62-es számától abba lehetne hagyni a gyűjtést. De tudtommal kaine is mondta, hogy ameddig lehet, addig nem fogja kiadni az OMD-t, hátha addig azt is visszacsinálják.

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1675 Dátum: 2009. November 24. - 21:49:54 »
Ez kicsit nem ellentmondás? Mert a Bosszú Angyalaiban is történnek olyan dolgok amelyeket az OMD-BND töröl.
Igen, de ott még el bírom viselni a "változásokat"....
Plusz valamennyire a Bosszú Angyalai közelebb állnak a szívemhez, mint a jelenlegi Pókember.


ennyi erővel a régi Csodálatos Pókember 62-es számától abba lehetne hagyni a gyűjtést.
Jó, de akkor még nem tudhattam, hogy mi fog történni évekkel, évtizedekkel később....

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1676 Dátum: 2009. November 24. - 22:50:02 »
Kaine, azt meg tudod erősíteni, hogy jövőre is lesz még CsodaPók?
Nem. Még a kiadó meggyőzése hátravan.
Mert a kártyás magazint sem a történet adja el, míg ezzel szemben a Csodálatos Pókembernek ez a célja. Konkrétan, hogy magáért a benne lévő történetért vegyék meg az olvasók. Csak ahogy kaine is mondta, az új Ultimate Pókember történetben is gyenge, a rajza meg aztán pláne minden kritikán aluli.
A kártyásnak legalább jó a rajza. Ez is sokat számíthat. Az új Ultinak ellenben olyan, mint bármelyik paródia képregénynek. Mary Jane például totál felismerhetetlen, kockaszemüveges, nem is tudom. Gwent meg fel se ismertem.
A Kingpin-féle Pókemberekből is a Másik után befejezem a gyűjtést, legalábbis a One more dayig biztos...
Pedig a Polgárháború marha jó lesz. Oké, a leleplezést visszacsinálják, ám addig is millió cucc lesz, amiből kiderül, hogy milyen hatása lesz/lehet egy ilyen lépésnek (vagy éppen annak, ha egy ellensége végül csak leleplezi mindenki előtt).
Szerintem is onnan kellene folytatni, ahol a 119-es számban abbahagyták. Korábbról nem sok értelme lenne, mert a lényeges sztorik ki lettek adva korábban, bár azért még lehetne onnan is mit csipegetni. De egy klónsztori biztos jó lenne, de erre látom a legkisebb esélyt.
Az teljesen kizárt, hogy ide visszalépjenek, hisz itt már megbukott egyszer a Pókember. Meg drágább is, stb. Ha már ez a gyerek részleg így bejött, talán maga a Brand New Day lehetne esélyes. Végül is annak éppen az a célja, hogy fiatalítsa Peter Parkert, hogy kevesebb túl durva dolog és nagy esemény történjen benne, vagyis hogy laza, minden korosztály számára fogyasztható Pókemberről szóljon. Szerintem a Semic számára ez lenne a legjobb megoldás.
ennyi erővel a régi Csodálatos Pókember 62-es számától abba lehetne hagyni a gyűjtést.
Jó, de akkor még nem tudhattam, hogy mi fog történni évekkel, évtizedekkel később....
Úgy érted, ha akkor tudtad volna, hogy lesz OMD, már akkor abbahagytad volna? Vagyis, ha valaki ma megváltoztatná mondjuk Pókember eredetét (azaz az Amazing Fantasy 15-öt), megbánnád, hogy életedben olvastál Pókembert eddig?  :surp: :)

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1677 Dátum: 2009. November 25. - 00:04:55 »
Idézet
ennyi erővel a régi Csodálatos Pókember 62-es számától abba lehetne hagyni a gyűjtést.
Jó, de akkor még nem tudhattam, hogy mi fog történni évekkel, évtizedekkel később....
Úgy érted, ha akkor tudtad volna, hogy lesz OMD, már akkor abbahagytad volna? Vagyis, ha valaki ma megváltoztatná mondjuk Pókember eredetét (azaz az Amazing Fantasy 15-öt), megbánnád, hogy életedben olvastál Pókembert eddig?  :surp: :)

Nem hagytam volna abba, viszont biztos leálltam volna a "gyűjtéssel", amikor elérünk valami "sületlenséghez", ami már nagyon nem tetszik nekem.
És természetesen nem bánnám meg, hogy addig olvastam X szuperhős kalandjait.....
Ha valaki megváltoztatná Pókember-eredetét, akkor azt alapból figyelembe se venném. Az olyan volna nekem, mint egy What if-történet.
Egy eredet-történet van, és kész!
Az nem tetszik, hogy egyes írók (olykor évtizedekkel később) belekavarnak a múltban, közelmúltban történtekbe, s jó pár dolgot másképp "mesélnek el"!
Mind a múltban történteket, mind a jelenben történteket össze-vissza kavarják......követhetetlenné válik az egész történet-vonal....
Tudom, hogy mindent ki lehet magyarázni, de nálam már van egy határ, ami után betelik a pohár  :D.
Azt is megértem, hogy új olvasókat is szerezni kell, akik biztos nincsenek annyira képben és nem zavarja őket annyira 1-2 dolog, csak hát ezzel régi olvasókat vesztenek....

 



 
« Utoljára szerkesztve: 2009. November 25. - 07:06:53 írta Sepi »

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1678 Dátum: 2009. November 25. - 19:30:05 »
Az teljesen kizárt, hogy ide visszalépjenek, hisz itt már megbukott egyszer a Pókember. Meg drágább is, stb. Ha már ez a gyerek részleg így bejött, talán maga a Brand New Day lehetne esélyes. Végül is annak éppen az a célja, hogy fiatalítsa Peter Parkert, hogy kevesebb túl durva dolog és nagy esemény történjen benne, vagyis hogy laza, minden korosztály számára fogyasztható Pókemberről szóljon. Szerintem a Semic számára ez lenne a legjobb megoldás.
Ha  a BND-t adná ki a Semic, akkor tényleg ésszerű lenne újraindítani. Bár nem tudom, és akkor az OMD-t nem adnák ki, csak a BND-t? És ha a BND véget ér?  :D Ja és kinek kell meggyőznie a Semicet, hogy folytassák? Neked? :)

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1679 Dátum: 2009. November 25. - 19:49:22 »
Ma elolvastam az új Csoda Pókot. Hát ez a történet ritka gyenge volt.  :-\ A rajzok detto, az első rész végén mikor MJ-ék pityeregnek inkább valami 65 éves öregasszonyra emlékeztettek, Peter arca már hagyományosan gyökér civilben. A haja miatt meg olyan benyomásom volt néha mintha hátul kidudorodna a koponyája.