Szerző Téma: Peter Parker Pókember  (Megtekintve 668582 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #120 Dátum: 2009. Május 05. - 09:32:03 »
Ju, a Kravent olvastad, az előzményt?
Nem, abszolút kezdő vagyok a témában...


Tök jó, ezt mindenkitől megkérdezted eddig.  :D
Igen. :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #121 Dátum: 2009. Május 05. - 23:40:59 »
Látszik, hogy a szívemen viselem.  ;D
Olvasd el, az is van ilyen jó!  :spidey:

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #122 Dátum: 2009. Május 05. - 23:45:23 »
Sőt, szerintem még jobb.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #123 Dátum: 2009. Május 06. - 12:15:01 »
Oké, utánanézek a kölcsönzőben. ;)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #124 Dátum: 2009. Május 06. - 13:39:10 »
Jóhogy megkérdezi az előzményt, mert csak úgy lehet teljes értékű a Vadász lelke. Ha végre majd megveszem valamikor, előtte biztosan elolvasom a Az utolsó vadászatot újra.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Május 06. - 13:59:33 írta pepo05 »
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #125 Dátum: 2009. Május 06. - 13:43:33 »
Miért akarod a Vadász Lelekét elolvasni újra előtte mikor az a Vadászat után játszódik?

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #126 Dátum: 2009. Május 06. - 13:55:18 »
Jóhogy megkérdezi az előzményt, mert csak úgy lehet teljes értékű a Vadász lelke. Ha végre majd megveszem valamikor, előtte biztosan elolvasom a Vadász lelkét újra.

(Hehe, pepo vegtelen ciklusba fog kerulni. :) )
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #127 Dátum: 2009. Május 06. - 13:59:49 »
Javítottam, utolsó vadászat akart lenni. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #128 Dátum: 2009. Június 05. - 22:32:15 »
Elolvastam ma a potenciális Amazing 39-49-ig részeket. Első könyvbe csak 39-43-ig férne bele, de nem csalódtam benne, nagyon jó minden rész közülük.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #129 Dátum: 2009. Június 05. - 22:36:18 »
Hm, jó kis Zöld Manó revenge.  :D És látsz is rá valami esélyt, hogy ki is tudod majd adni?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #130 Dátum: 2009. Június 05. - 22:39:49 »
Egészen biztosan ki fogom adni. Erről nagyon meg vagyok győződve. Mivel szerintem a legeslegjobb Pókember-időszak volt ez, mindenképpen érdemesnek tartom rá, hogy adjunk neki egy esélyt, mennyire fog fogyni. Minden rész digitalizálva van, vagyis ez sem lehet akadály. De nem akarok fejjel menni a falnak, előbb jó lenne egy olyan kötet, amiben csak van 1-2 ennyire klasszikus rész, hogy felkeltsem vele olyanok érdeklődését is, akik különben nem adnának neki esélyt.
Reálisan jövő év végén, vagy két év múlva jöhetne szóba.
Állat sok szöveg van benne.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #131 Dátum: 2009. Június 05. - 23:23:24 »
De könnyű. Egyedül az alliteráció szokott gondot okozni pár fordítónak, pedig az se különösebben nagy wasisdasz. Stan Lee elég olvasóbarát szövegeket alkalmazott akkoriban.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #132 Dátum: 2009. Június 05. - 23:31:31 »
Ha már itt járok ebben a topicban: összehasonlítottam a honosításos, meg a kiadott Vadász lelkét, és hát fényévekkel jobb, ami kiadásra került. Akkor, amikor először olvastam honosítva, nemigen zavart a dolog, de így, a kiadott után olvasni... :)

Klasszikus póknak örülök, de ezzel mindig úgy vagyok, ha emiatt bukunk valami mást, akkor inkább ne, mert szerintem nem lesz rá sok vevő.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #133 Dátum: 2009. Június 05. - 23:52:15 »
De könnyű.
Ma olvasva egyedül May néni tévesztésére nem tudnék hirtelen jó variációt mondani. Pussywillow, ha jól emlékszem, a pussycat helyett.
Ha már itt járok ebben a topicban: összehasonlítottam a honosításos, meg a kiadott Vadász lelkét, és hát fényévekkel jobb, ami kiadásra került.

Hát, ezt most igen komolyan vettem. Mégis nagy kedvenc. Ennyit javultam fordításban pár év alatt. Én is észrevettem a honosításban nem kevés hibát különben, mert azt is elolvastam előtte.
Idézet
Akkor, amikor először olvastam honosítva, nemigen zavart a dolog, de így, a kiadott után olvasni... :)
Amiket ma olvastam, a régen kézzel beírtak közé tartoznak, úgyhogy még tele vannak aw és yeah szavakkal.  :)
Idézet
Klasszikus póknak örülök, de ezzel mindig úgy vagyok, ha emiatt bukunk valami mást, akkor inkább ne, mert szerintem nem lesz rá sok vevő.
Úgy vagyok vele, hogy évente egy kötet belefér minden más mellett is. Angyalokból 1-2 jön évente, Pókból 2-3, vagyis egy plusz még biztosan belefér valami.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #134 Dátum: 2009. Június 06. - 00:56:28 »
Idézet
Úgy vagyok vele, hogy évente egy kötet belefér minden más mellett is. Angyalokból 1-2 jön évente, Pókból 2-3, vagyis egy plusz még biztosan belefér valami.
Akkor jó.

Idézet
Hát, ezt most igen komolyan vettem. Mégis nagy kedvenc. Ennyit javultam fordításban pár év alatt. Én is észrevettem a honosításban nem kevés hibát különben, mert azt is elolvastam előtte.
Az volt benne a feltűnő, hogy a nyomtatáshoz képest menynire csetlő-botló volt egyik másik mondat, és nem volt választékos.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #135 Dátum: 2009. Június 06. - 11:35:53 »
A legjobb sztorikkal épp az a baj, hogy mindig azokat csináltam meg elsőnek. Például az első honosításom a Child Within volt, mert annyira akartam azt magyarul olvasni. Így hát azzal kezdtem, aztán nézd meg, hogy néz ki. Még sima Painttel írtam be és retusáltam, mert akkor még ps-om sem volt. Ugyanez érvényes a kézzel átírt képregényeimre is. Azokkal kezdtem, amik a legjobban tetszettek. A legelső a Kraven U.V. volt. Úgy is néz ki.  ;) Fordítással dettó.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #136 Dátum: 2009. Június 06. - 11:39:43 »
Hát, nézhetjük máshogy is. Régen még az is nagyon jó volt. Örültünk, ha olvashattuk. Bár igen, sokszor a kézzel írottaknál találgatnom kellett néha, hogy ide most mit is írtál, de megérte, mert legalább magyarul olvashattam Pókembert. (főleg, hogy amikor először felfedeztem az oldalt, egy dekát nem beszéltem angolul). Szép nosztalgia. Néha még előkeresem azokat amúgy, aztán beleolvasok.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #137 Dátum: 2009. Június 06. - 14:12:59 »
A legnagyobb baj az, hogy ezek 20 oldalas történetek mind. Az első kötetnél még nem gond, de utána már nagyon nehéz lenne úgy összerakni őket, hogy 5-6 történet legyen mindegyikben. Például a 44-45 összefügg, a 48-49 is, 51-52 is, de rosszabb, hogy az 53-55, 56-58, 59-61 is mind, sőt, az 53-58 is eléggé.

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #138 Dátum: 2009. Július 08. - 12:58:25 »
Elovastam a Vadász Lelkét, egészen jó volt, valahogy rosszabbra számítottam, amolyan "húzzunk le még egy bőrt az Utolsó Vadászatról" szaga volt és még mindig van a dolognak de így utólag nem bánom.
A történet jó (de nem kiváló) a rajzok illenek a storyhoz de valahogy nincs olyan darkos benyomásom tőlük mint az UV-ban lévőktől (pedig ugyanaz rajzolta ha jól vettem észre) a havazás kifejezetten jó ötlet volt a rajzolótól adott egy kis "haláli" feelinget az egésznek.

Páran mondták hogy talán kicsit drága a kötet az oldalszámhoz képest... erre csak anyit mondanék hogy nem a könyvesboltban kell megvenni  :D Vagy Tomitól vagy más webboltban, az Alexandránál pl van rajt 20% kedvezmény és máris csak 1440(!) (persze érdemes egy nagyobb rendelés részeként megrendelni ahogy én is tettem mert úgy még postaköltség sincs)
Ami még kellemes meglepetés volt hogy a kötetnek van gerince !  8) Még a könyvespolcon is jól mutatna ! (kár hogy nincs helyem ott tartani az eddigeket  :surp: de ez van )
Valamiért azt hittem hogy mivel régi story nem fényes lapon jön majd ki de mégis, így még egy kellemes meglepetés ért.  ;D
A kötet kivitelezése a (milyen jó leírni) a megszokott Kingpin minőség  ;D  :kingpin:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #139 Dátum: 2009. Július 08. - 21:07:42 »
Köszönöm a véleményezést!  :)
Igen, a rajzoló, sőt, a kihúzó is ugyanaz, nem csak az író. A Vadászatban eső esett, tényleg jó ötlet volt most a hó, nagyon jó hangulatot adott az egésznek.
Bár nem matt, de ez nem a "szokásos" fényes lap, csak valamennyire fényes. Olyasmi, mint a Vertigo kötetek lapja.

Ja, és most nézd meg újra a legutóbbi Piramisfej stripet.  :D