Szerző Téma: Y, az utolsó férfi  (Megtekintve 163641 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

grey gargoyle

• Thanos
  • A Komédiás
Re:Y, az utolsó férfi
« Válasz #1120 Dátum: 2018. December 22. - 09:19:58 »
Idézet
És nagyon drága is 3.300-ért. Ennyiért, vagy olcsóbban más kiadóknál 2-szer ilyen vastag és nagyobb köteteket kapni.
Ezt többször kell ismételnem, de megteszem: mi országos terjesztésben gondolkodunk, amihez jóval nagyobb nyomdaköltség járul. A legtöbb kiadó csakis direktben ad el, náluk nincs terjesztői jutalék.
A 3200 körüli HC nem országos terjesztésben fog menni azt írtad, szóval akkor nem emiatt járul hozzá nagyobb nyomdaköltség, ő pedig itt azt emelte ki. Vagy valami félreérthető így.
This is a joke. A real practical Joke.

Riworar

• Gibbon
  • *
« Válasz #1121 Dátum: 2018. December 22. - 10:16:10 »
A Gyilkos tréfa is 48 oldal volt HC-ben, mégis sokan megvették.

Azt gondolom, a GyT egy kétséget kizáróan klasszikus. És egy önálló sztori. (Nem volt kérdés, hogy viszik majd, mint a cukrot - ezt 100-ból 98 ember megmondja.)
Kissé erősnek érzem összehasonlítani az Y 72 oldalaival.

coleman

• Homokember
  • **
« Válasz #1122 Dátum: 2018. December 22. - 11:03:21 »
Tény, hogy tettél dolgokat. Azt vitatom, hogy az igényeknek megfelelő dolgokat tetted.
Ez nem igaz. A TE igényednek nem lett megfelelő, ezek szerint. Mindenkiének meg nem is lehet.
Idézet
A Gyilkos tréfa is 48 oldal volt HC-ben, mégis sokan megvették.
Idézet
Köztük én is, és nagyon elégedett voltam vele, mert volt értelme HC-ba rakni.
Azaz máris megdől, hogy a HC legyen 96 oldalas, és extrákkal teli.  ;)

Válaszolhatnék, de kínosan egyértelmű, hogy el se olvasod, amit leírok. Ebben a pillanatban van kedvem remélni, hogy a te bajod lesz, de talán annyira azért mégse akarok kibaszni veled.

Tudom, hogy a kritika mindig éles és savanyú, de amikor vásárlók megjelennek, és világosan megmondják neked, hogy mit akarnak megvenni, miért, és mit miért nem, akkor talán tudsz a sértett mellébeszélésnél okosabbat is tenni. Lehetne például 5 percet szánni rá, hogy átgondold. Különösen akkor, ha kevinkain egyetért velem, mert biztosra vettem, hogy amit én pirosnak látok, az szerinte minimum kék lehet, de inkább zöld.

Azt viszont leszel szíves regisztrálni, hogy a fórumra jöttem leírni a véleményemet, amiről tudom, hogy kb. egy tucat ember olvassa, nem a faszbúkra, ahol több százan látják, és pontosan tudom, hogy vannak vallásos Kingpin fanyalgók. Azért, mert közölni akartam veled, nem parasztlázadást vezetni ellened.

Tartottunk már itt egyszer, alig néhány hete. Én elmondtam, amit akartam, és ha nem érdekel, hát ez van. Te kiadsz, amit akarsz, én meg majd megveszem, ha akarom. Az Y HC-t már most 100%-ra mondom, hogy nem fogom. A "TPB" csak 88,3%.

Tőlem erről nem hallasz többször, de valószínű, hogy sokszor hallod még ugyanezt a következő három évben.

Pedig a gerinces füzetet amúgy pont a DC találta ki még anno. Nekem is van ilyen kiadványom tőlük.

Azért akadnak itt újítások.

egy 72 oldalas vékony HC nagyon hülyén néz ki

Ebben az egy pontban egy jobb napon megvédeném a Kingpint, de most nincs kedvem.

kaine

• Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
« Válasz #1123 Dátum: 2018. December 22. - 11:59:13 »
A 3200 körüli HC nem országos terjesztésben fog menni azt írtad, szóval akkor nem emiatt járul hozzá nagyobb nyomdaköltség, ő pedig itt azt emelte ki. Vagy valami félreérthető így.
A nyomdaköltsége közös, de a HC miatt magasabb, mintha nem lenne.
Válaszolhatnék, de kínosan egyértelmű, hogy el se olvasod, amit leírok.
Csak mert mindenre tételesen válaszoltam? Fura megállapítás.
Idézet
Tudom, hogy a kritika mindig éles és savanyú, de amikor vásárlók megjelennek, és világosan megmondják neked, hogy mit akarnak megvenni, miért, és mit miért nem, akkor talán tudsz a sértett mellébeszélésnél okosabbat is tenni.
Szerintem tarts egy tükröt magad elé. Én nem vagyok sértett, mitől lennék? Te írsz abszolút sértettségből. És még mindig igaz, amit eggyel lejjebb írtam: TE világosan akarod megmondani nekem, hogy mit és hogyan adjak ki, amihez nyilván semmi jogod. Pontosan a vásárlók megjelentek, és közölték, hogy Vertigo, HC-t szeretnének. Hogy ez neked valamiért nem tetszik - és különben külön téma lehetne, hogy mi bajod van vele, hisz ha baromságnak tartod, van alternatíva, a TPB, és az miért fáj neked, ha közben HC is megjelenik? -, az más kérdés. Hogy durván rám akarod tolni, hogy márpedig te vagy a vásárlóréteg, és nem az a néhány száz megkérdezett, az csak nekem fura?
Idézet
Tartottunk már itt egyszer, alig néhány hete. Én elmondtam, amit akartam, és ha nem érdekel, hát ez van. Te kiadsz, amit akarsz, én meg majd megveszem, ha akarom. Az Y HC-t már most 100%-ra mondom, hogy nem fogom. A "TPB" csak 88,3%.
Úgyszintén a szíved joga. De az, hogy te akarod diktálni a kiadásainkat, az már kicsit meredek. Mintha bemennél a helyi pékségbe, és te akarnád megmondani, hogy milyen pékárukat forgalmazzanak, mert hogy szerinted a 2 kilós félbarna kenyér az felesleges.
Idézet
Tőlem erről nem hallasz többször, de valószínű, hogy sokszor hallod még ugyanezt a következő három évben.
Ebben biztos vagyok.

coleman

• Homokember
  • **
« Válasz #1124 Dátum: 2018. December 22. - 12:32:22 »
Válaszolhatnék, de kínosan egyértelmű, hogy el se olvasod, amit leírok.
Csak mert mindenre tételesen válaszoltam? Fura megállapítás.

Igaz, a másik verziót kihagytam, hogy nem érted. Esetleg valami teljesen mást értünk az alatt, hogy "mindenre tételesen válaszolni."

Idézet
Tudom, hogy a kritika mindig éles és savanyú, de amikor vásárlók megjelennek, és világosan megmondják neked, hogy mit akarnak megvenni, miért, és mit miért nem, akkor talán tudsz a sértett mellébeszélésnél okosabbat is tenni.
Szerintem tarts egy tükröt magad elé. Én nem vagyok sértett, mitől lennék?

Hát erre gondoltam, azért írtam oda:

a kritika mindig éles és savanyú

Persze lehet, hogy tévedtem. Azt mondod, valójában elolvasod, amit írok, én pedig ennek hiányára alapoztam a sértettséged feltevését. Most úgy tűnik, hogy a másik két alternatívából az egyik van.

Idézet
Te írsz abszolút sértettségből. És még mindig igaz, amit eggyel lejjebb írtam: TE világosan akarod megmondani nekem, hogy mit és hogyan adjak ki, amihez nyilván semmi jogod. Pontosan a vásárlók megjelentek, és közölték, hogy Vertigo, HC-t szeretnének. Hogy ez neked valamiért nem tetszik - és különben külön téma lehetne, hogy mi bajod van vele, hisz ha baromságnak tartod, van alternatíva, a TPB, és az miért fáj neked, ha közben HC is megjelenik? -, az más kérdés. Hogy durván rám akarod tolni, hogy márpedig te vagy a vásárlóréteg, és nem az a néhány száz megkérdezett, az csak nekem fura?
Idézet
Úgyszintén a szíved joga. De az, hogy te akarod diktálni a kiadásainkat, az már kicsit meredek. Mintha bemennél a helyi pékségbe, és te akarnád megmondani, hogy milyen pékárukat forgalmazzanak, mert hogy szerinted a 2 kilós félbarna kenyér az felesleges.

Ezen szívesen végigmennék "szerintem tételesen", és megkérnélek, hogy idézd tőlem az odavágó gondolatokat, de ez már rég olyan szintű beszélgetés, amibe nem megyek bele. Mindenesetre leszel szíves nem a számba adni hülyeségeket.

Bízzunk benne, hogy egyedülálló, kaki ízlésem van, és az Y eladásai szárnyalni fognak. Különösen a HC. Idáig azért ugattam, mert úgy vettem észre, hogy nem.

Szerk.: Egy év múlva, a számok birtokában nyugodtan dörgöld az orrom alá, hogy igazad volt.
« Utoljára szerkesztve: 2018. December 22. - 12:51:04 írta coleman »

jst22

• Puma
  • **
  • rajongó
« Válasz #1125 Dátum: 2018. December 22. - 12:57:15 »
Nekem még megvannak a Vertigok, úgyhogy ahogy már más is írta, onnantól veszem majd a sorozatot, ami eddig még nem jelent meg. Persze megértem, hogy nem lehet arra alapozni, hogy mindenkinek megvan a régi 2006-ból  :D , lehet akkor a vásárlók egy része még nem is élt! :) Szóval egyetértek, hogy előröl kell kezdeni.
Azzal is egyetértek, hogy ha lesz film tökéletes az időpont a kiadásra.
A 72 oldallal nem értek egyet, túl vékonynak tartom. Szerintem 96 oldaltól volna értelme, mint pl. a Batman karácsonyi ének, az úgy okés már.
Nincs értelme facebook szavazást alapul venni erre, mert pont a másik facebook szavazás mutatta meg, hogy az emberek azt szeretik a legjobban, amit pl. én is, tehát Mega-Marvel- X-Men Messiáskomplexus, Venom, ezek vezették a listát. Azt is érdekes volna látni, hogy egy ilyen szavazás után milyenek az eladások. Nem lepődnék meg, ha ellentmondásos lenne. Végülis a kiadó a szakértő, neki kell a legjobban tudni az igényeket, pl. az eladási adatokból, és mert eleve már érzi minek van realitása, és mekkora a konkurencia. Egy rosszul belőtt formátum egy rossz árazással vagy terjesztési formával a jelenlegi túlkínálati képregény piacon gyorsan padlóra küldhet egy kiadványt. A legnagyobb tiszteletem ellenére én itt most ezt érzem. Annak idején a Vampirella kiadásánál is megírtam, hogy szerintem nem lesz jó. Úgy is lett.
Az Y árát magasnak találom, pont a kínálat dömping miatt. Pl. a képkocka kiadót sokan drágának találják, de 10! klasszikus X-Men rész van benne, tele szöveggel, úgyhogy az szerintem nem drága. És ők is ott vannak már az újságosnál is, úgyhogy nem igaz, hogy csak a kiadótól lehet megvenni.
Érdekes dolog ez az ár kérdés, az első Vertigo 2850 Ft volt, 96 oldal, 2006-ban, na az drága volt. Közben 30-70%-ot emelkedett az átlagbér. Meg a 90-es évek közepén 2-300 Ft volt a 72 oldalas CSP, na az is drága volt. Meg se tudtam venni. Mondjuk csődbe is ment az a Semic-es vonal akkor. Most azonban a kínálat nyomja le az árakat. Én eddig 1-2 nagyon ritka kivételtől eltekintve mindent megvettem a Kingpin-től, de a most megjelent Batman különszámot 2200 Ft-ért nem, mert nekem az jelenleg már nem éri meg. A csapból is képregény folyik, hegyekben állnak az olvasatlan kötetek nálam, úgy, hogy tényleg megválogattam mit veszek meg, kivéve a Kingpin-t, de most már nálatok is sajnos meg kell szűrnöm, főleg ha valami rossz ár-érték arányú.
Ne legyen igazam, de a Vertigo vonal nagyon réteg képregény, a vázolt paraméterekkel nem hinném, hogy sikersztori lesz, ahogy egyszer már meg is bukott ez is, igaz, akkor még könyvesbolti terjesztésben.
Amúgy elővettem a Vertigo2-t a polcról, és sajnos legnagyobb bánatomra egy reccsenés mellett elengedett a ragasztás, igaz, csak az első oldal ragasztása vált le a borítóról.

kaine

• Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
« Válasz #1126 Dátum: 2018. December 22. - 14:08:18 »
Nekem még megvannak a Vertigok, úgyhogy ahogy már más is írta, onnantól veszem majd a sorozatot, ami eddig még nem jelent meg. Persze megértem, hogy nem lehet arra alapozni, hogy mindenkinek megvan a régi 2006-ból  :D , lehet akkor a vásárlók egy része még nem is élt! :) Szóval egyetértek, hogy előröl kell kezdeni.
Jelenhetne meg az Y a 10. résztől is, ameddig már kiadtuk magyarul, de két ok miatt nem lesz úgy. 1/ A Vertigo sincs meg mindenkinek, de a külön Y kötetből mindössze 500 darab fogyott. Ha arra alapoznánk, hogy azok veszik meg csak, akiknek az már megvan, az nagyon kevés lenne. 2/ Kialakult egy trend, hogy a képregényt sokan már nem csak olvassák, hanem az is számít, hogy mennyire komfortos olvasni, meg hogy mutat egy polcon. Ezért akarunk egységes sorozatot, nem olyat, ahol az elejét a Vertigóból kell olvasni, a folytatást egy Y kötetből, a végét meg az új formátumból.
Idézet
A 72 oldallal nem értek egyet, túl vékonynak tartom. Szerintem 96 oldaltól volna értelme, mint pl. a Batman karácsonyi ének, az úgy okés már.
A nagyobb terjedelemnek akkor lenne jogosultsága, ha időszakos kiadvány lenne, mint a Prédikátor. Ahol nem számít, hogy 3 hónapot kell várni a folytatásra, mert lezárult az aktuális sztori benne, és új kezdődik. Az Y-t inkább úgy képzeld el, ahogy eredetileg megjelent: havi egy résszel. Csak mi annyival felgyorsítjuk, hogy kéthavi 3 rész lesz. Míg a Prédikátor jól működik sztorinként, az Y története sokkal jobban működik folytatásokban, sorozatként.
Idézet
Nincs értelme facebook szavazást alapul venni erre, mert pont a másik facebook szavazás mutatta meg, hogy az emberek azt szeretik a legjobban, amit pl. én is, tehát Mega-Marvel- X-Men Messiáskomplexus, Venom, ezek vezették a listát.
Persze, de az szóba sem jöhetett.

Idézet
Egy rosszul belőtt formátum egy rossz árazással vagy terjesztési formával a jelenlegi túlkínálati képregény piacon gyorsan padlóra küldhet egy kiadványt. A legnagyobb tiszteletem ellenére én itt most ezt érzem.
Azt igazából nagyon szomorúnak tartom, hogy egy képregényt padlóra küldhet az, hogy füzet vagy kötet vagy HC verzióban jelenik meg, mert ez azt jelenti, hogy sokak számára nem a tartalom számít, hanem a külső. De ismétlem: nem lesz baj, végig fogjuk vinni a sorozatot ezúttal.
Idézet
Az Y árát magasnak találom, pont a kínálat dömping miatt.
Ok-okozat következménye. Ha csak TPB jelenne meg belőle, tudna olcsóbb lenni, viszont akkor azok, akik egy Vertigo kiadványt csak HC-ben tudnak elképzelni, kiesnének, és azt nem engedhetjük meg magunknak. Az árat pedig a DC adja, nem mi. A Prédikátort még drágábban kaptuk, de elhatároztam, hogy akkor is kiadjuk mindkettőt.
Idézet
És ők is ott vannak már az újságosnál is, úgyhogy nem igaz, hogy csak a kiadótól lehet megvenni.
Csakhogy az Marvel. A DC sokkal másabb. És azt is vedd figyelembe, amikor egy kiadó 2-3 hónappal a megjelenés után teszi újságoshoz a köteteit (nem tudom, ők ilyenek-e, ez csak példa), amikor már tőlük megvették elegen. És még ott vannak azok is, akik eleve dupla áron árazzák a köteteket, hogy a bolti árrés után is annyi haszon maradjon rajta, amennyi kell, ráadásul így mondhatják, hogy a saját eladásaikból 50%-ot akcióznak. Ezek mind kiadói "trükkök", amiket a boldoguláshoz találnak ki, az elég borsos terjesztői jutalék miatt. Mi semmi ilyet nem csinálunk. Tudomásul vesszük az árakat, és kiszámoljuk, hogy mennyiért kell minimum adnunk ahhoz, hogy folytatni tudjuk. A HP 790 már 7 éve, a M+ 990 7 éve, a PPP is csak azért emelkedett, mert az oldalszám is. Ha valamit, hát azt biztosan nem lehet ránk fogni, hogy nyerészkedni akarunk.  ;)

jst22

• Puma
  • **
  • rajongó
« Válasz #1127 Dátum: 2018. December 22. - 14:47:45 »
Köszi a részletes válaszokat! Nem tornáztatni akartalak, csak leírtam miket érzek és mi a véleményem, hátha segít, mivel már a Spidertom-os idők óta olvasód vagyok :), nagyon sok mindent olvastam már, és talán már van némi rálátásom. :)
Én nem is feltételeztem soha, hogy nyerészkedni akarnátok, bár persze fontos a fenntartható működés, és mindenkinek élni kell valamiből, családot fenntartani, stb, szóval az sem volna ördögtől való, ha a nyereség maximumára törekednétek. Pont azért írtam le amiket gondolok, mert féltelek titeket a veszteséges kiadástól, és a Y-t vékony jégnek érzem, de remélem nem lesz igazam :).
Inkább a Hachette kötet az, ami valahogy túl olcsó, nem? Nyilván mások a lehetőségei tőke tekintetében.
Egy jó kötet után úgy érzem, ajándék a Hachette annyiért, főleg úgy, hogy ami nem tetszik azt nem veszem meg és pont.
Persze mit sem érne az egész Hachette a Kingpin nélkül, mert azt sem tudnám körülbelülre sem, hogy hol járunk időben vagy univerzumban.
A Hachette-re inkább úgy tekintek, mint a Kingpin kiegészítésére, olyanok is vannak köztük, ami egyébként nem jelent volna meg soha.

kevinkain

• Kaméleon
  • **
    • KevinKain
« Válasz #1128 Dátum: 2018. December 22. - 18:45:06 »
A DC nincs alatta. A 48 oldalas is éppen csak, de bármelyik különszám 64 oldal fölött már 1500-től indul - és az még kapcsolt, míg a gerinces drágább.

Ha a gerinces drágább, akkor miért nem füzet az alapkiadás? :)

Nem minden ok nélkül gerinces: ez is rengeteg kérés eredménye.

Ez a rengeteg kérés konkrétan a vékony gerinces kötetekről szólt, vagy csak a gerinces/kapcsos kérdés volt? Csak mert én is azt látom általában, hogy a többség gerincest akar meg HC-t, de ha arról van szó, hogy 72 oldalas cucc milyen legyen, akkor csak nagyon kevesen szeretik a gerincest. Főleg, hogy olcsóbb is lenne füzetként, ahogy tartósabb és meg olvasni is sokkal könnyebb. Ezzel legtöbben egyet értenek.

Persze, az első kötet még nem mutat majd sehogy. De amikor már 5-6 lesz egymás mellett, akkor már klasszul fog kinézni, meglátod.

Perszer a HC biztos nem lesz ronda még így se, de mégiscsak jobban nézne ki ha mondjuk 2 (3-4) füzetnyi kerülne HC-be ;).

Hidd el, semmi lehúzás nincs benne, nem vagyunk rászorulva 11 évnyi képregénykiadás után. Drágán kapjuk őket, a HC nyomtatás is drága, főleg kis mennyiségben.

Én elhiszem persze, mert eddig ezt tapasztaltam tőletek, hogy teljesen korrekt az ár/érték arány. Meg igazából azzal se lenne különösebb gond, mert végül is ez egy vállalkozás, nem jótékonysági szervezet. Csak azt mondom, hogy rengeteget lehetne spórolni (kiadóként is meg a vevőknek is), ha a füzet kapcsos lenne, a HC meg több részt tartalmazna, mint a füzet. Mert a gyűjtők azért akarnak HC-t, mert nagy és szép a polcon, az átlagolvasó meg azt akarja, hogy minél olcsóbban megkapja a történetet a lehető leggyakoribb kiadással. Én speciel egy rossz szót nem szólnék és gondolkodás nélkül venném mindkettőt, ha mondjuk kapcsos füzetben kb 1800 Ft-os alapáron menne az egyik, miközben 4000 Ft-ért menne a 6 részt egybe gyűjtő HC. És a Prédikátornál se hallottam sok panaszt ;).

De persze ez csak az én véleményem, hogy a rövid gerinces dolgoktól a falra mászok, meg a Fumax és a Pesti Könyv miatt eléggé zavar már a többféle kiadás. Szóval ez természetesen a ti dolgotok, a ti döntésetek, a ti befektetésetek, szóval nem beleszólni akarok, csak ahogy eddig olvastam a beszélgetéseket, hozzászólásokat, az eddig tapasztalataim alapján arra következtetek, hogy így kiadva nagyon kevesen lesznek elégedettek. Sőt: az Y és Prédikátor kiadása, amikor felmerült mindenki örült neki, de miután az Y konkrét formátumai és árai kitudódtak még nem olvastam róla pozitív reakciót. És csak azért mondogatom ezt, mert később már nem lehet változtatni, mert az végképp hülyén néz ki, ha már elkezdődött valahogy, aztán közben változnak a dolgok.

Most végigmegy. Ha törik, ha szakad.

Úgy legyen! Én már várom, csak még azt nem döntöttem el, melyeiket vegyem :).

Előfizetni ezt lehet úgy, hogy év végén külditek ki az összes számot egyszerre, ahogy pár éve a PPP-vel is volt? Valamint a HC-t előrendelni lehet úgy, hogy egyben rendelném elő az összes számot és szintén év végén kapnám meg az összeset egyben? Vagy ha nem is év végén, évente kétszer szoktam rendelni csomagot és akkor azokhoz csatolva mondjuk :).

Kit Walker

• Vérontó
  • " The Ghost Who Walks. "
« Válasz #1129 Dátum: 2018. December 30. - 13:08:18 »

Jelenhetne meg az Y a 10. résztől is, ameddig már kiadtuk magyarul, de két ok miatt nem lesz úgy. 1/ A Vertigo sincs meg mindenkinek, de a külön Y kötetből mindössze 500 darab fogyott. Ha arra alapoznánk, hogy azok veszik meg csak, akiknek az már megvan, az nagyon kevés lenne. 2/ Kialakult egy trend, hogy a képregényt sokan már nem csak olvassák, hanem az is számít, hogy mennyire komfortos olvasni, meg hogy mutat egy polcon. Ezért akarunk egységes sorozatot, nem olyat, ahol az elejét a Vertigóból kell olvasni, a folytatást egy Y kötetből, a végét meg az új formátumból.

Na, nekem csak ennek a hozzáállásnak a hiánya hiányzott, a 2. PPP különszámból. Az az egy kis füzetet már bele lehetett volna tenni, hogy ne kelljen a Marvel extrából elolvasni. Remélem, ha adódik még ilyesmi, akkor ott már ennek a 2. trendnek megfelelően jártok el. :)

" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

kaine

• Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
« Válasz #1130 Dátum: 2018. December 30. - 13:49:53 »
Igen, már most is úgy csinálnánk, de hát változnak az idők, ugye. :)

Idézet
Csak azt mondom, hogy rengeteget lehetne spórolni (kiadóként is meg a vevőknek is), ha a füzet kapcsos lenne, a HC meg több részt tartalmazna, mint a füzet.
Nem, jóval drágább lenne. A nyomtatáson lehet fogni valamennyit, ha az oldalszám nem változik. És mindig a nyomda a legdrágább az egészben. És mivel a végeredmény nálunk összeadódik a két formátumból, így akkor a kapcsos ára is menne fel miatta.
« Utoljára szerkesztve: 2018. December 30. - 13:54:06 írta kaine »

kaine

• Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
« Válasz #1131 Dátum: 2019. Március 11. - 20:57:54 »
Elkészültünk az Y1 anyagával, már nagyon várom a megjelenést! :)

Scrapwencher

• Rózsa
  • *
« Válasz #1132 Dátum: 2019. Március 12. - 12:53:27 »
Elkészültünk az Y1 anyagával, már nagyon várom a megjelenést! :)

Önálló füzet lesz? Gerinces vagy kapcsolt? Oldalszám? :)

Mike

• Zöld Manó
« Válasz #1133 Dátum: 2019. Március 12. - 13:54:53 »
Itt minden kérdésedre megtalálod a választ, csak görgetni kell. ;)
https://pokember.hu/index.php/2015-01-08-20-28-09

BenGee

• Rózsa
  • *
« Válasz #1134 Dátum: 2019. Március 12. - 14:36:52 »
Hát még én mennyire várom! Nagyon kíváncsi vagyok rá! :)

kaine

• Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
« Válasz #1135 Dátum: 2019. Március 12. - 16:54:35 »
A borító a főoldalra került.

Scrapwencher

• Rózsa
  • *
« Válasz #1136 Dátum: 2019. Március 12. - 19:32:35 »
Itt minden kérdésedre megtalálod a választ, csak görgetni kell. ;)
https://pokember.hu/index.php/2015-01-08-20-28-09

Kösz.

keildavid

• Mysterio
  • **
« Válasz #1137 Dátum: 2019. április 01. - 19:12:03 »
Az Y cikk túl kicsi, nem lehet jól olvasni. És ez melyik újságból való? mert én ezt nem ismerem.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

kaine

• Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
« Válasz #1138 Dátum: 2019. április 01. - 20:17:23 »
Nem véletlenül kicsi. Mert ez már vagy 6-8 éves cikk. Még az önálló Y kötethez írták. Csak a képek miatt tettem be, illusztrációnak.

keildavid

• Mysterio
  • **
« Válasz #1139 Dátum: 2019. április 01. - 20:38:55 »
Értem. Ez hasonló, mint 10 évvel ezelőtt, amikor a Vertigo 1. kötetről volt cikk. Asszem a kepregeny.neten volt régen(nem elérhető).
Egy mindenkiért, mindenki egyért.