Szavazás

Kit kedveltek a legjobban a Pók-mellékszereplők közül?

May néni
Flash Thompson
Mary Jane
Betty Brant
Fekete Macska
J. Jonah Jameson
Robbie Robertson
Glory Grant

Szerző Téma: Spider-Man (amerikai kiadás)  (Megtekintve 486553 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Spider-Man
« Válasz #520 Dátum: 2007. December 29. - 22:40:37 »
Ez a sarkallatos pontja az egésznek. Ha Pókember visszkerült az időben, a Marvel univerzum többi része is vissza kellett, hogy kerüljön. Ahogy láttam, nagyjából az Amazing Spider-Man 100-140 között lehetünk. Harry még nem Lizzel jár, Peter viszont haverkodik Flash-sel.
JQ interjú erről, nagyon tele spoilerekkel!
http://www.comicbookresources.com/news/newsitem.cgi?id=12664

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Spider-Man
« Válasz #521 Dátum: 2007. December 29. - 22:42:03 »
Én ahogy nézem a mostani NA történetek még a OMD előtt vannak, mert például ott még a fekete szerkóban vírit, míg itt már a klasszikus piros-kék ruhában van. Csak az lesz a kérdés, hogy mennyi lesz az időbeli eltérés.

Idézet
Ahogy láttam, nagyjából az Amazing Spider-Man 100-140 között lehetünk. Harry még nem Lizzel jár, Peter viszont haverkodik Flash-sel.
Na várjunk csak. Most a végén lévő időben való visszaugrás nem azt akarta érzékeltetni, hogy nincs ott MJ, és a következőkben már újból a jelenben vagyunk csak annyi lesz a különbség, hogy nem lesz ott MJ és May sem tudja, hogy ki is Peter? Mert én eddig azt hittem. Az nagy hülyeség lenne, ha a régebbi időktől folytatnák a történeteket.
« Utoljára szerkesztve: 2007. December 29. - 22:45:22 írta Sepi »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Spider-Man
« Válasz #522 Dátum: 2007. December 29. - 22:54:49 »
Nos, először is, kivételesen egyet kell értenem Quesadaval, amennyiben is  asecret Invasiontől tényleg be fog golyózni jó pár ember... csak nem úgy, ahogy ő gondolja.űEgyébként érdekes, de a "karaktereket frissnek és az új generáció olvasóinak is élvezhetőnek kell tartanunk" beszéde mintha szóról szóra megegyezne az Ultimate-univerzum nagyiprai beindulásakor mondottakkal, nem? Vagy csak én érzem így? De gyakorlatilag mintha pont ugyenezt mondta volna akkor, amikor ongoing lett az USM... mínusz persze a Bendis-dicshimnuszt.
*sigh* Hát, lassan úgyse lehet mit tenni ellene. De kicsit legalább megnyugtat a tudat, hogy az iszonyat nagy hype ellenére, amit az összes marvel-füzetben kerítettek neki, mégis lemaradt eladásokban a Messiah Complex mögött... az  asztori legalább megérdemli, hogy vegyék.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Spider-Man
« Válasz #523 Dátum: 2007. December 29. - 23:48:42 »
Még semmit se lehet tudni. May néni tudhatná attól még, az ő emlékét nem törölték ki. Hacsaknem kitörlik az egész JMS-érát, akkor azzal együtt menne May néni tudása is.  :hehe:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Spider-Man
« Válasz #524 Dátum: 2007. December 30. - 00:18:48 »
Csak hogy tudjátok: elvileg Ben Reilly még szabadon kószál valahol...

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re: Spider-Man
« Válasz #525 Dátum: 2007. December 30. - 00:26:00 »
Csak hogy tudjátok: elvileg Ben Reilly még szabadon kószál valahol...
Feltéve, ha nem olyan sokat töröltek a póktörténelemből, hogy annak a klónozás is áldozatul esett.

/Mellesleg sziasztok, még friss hús vagyok a fórumon./
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Spider-Man
« Válasz #526 Dátum: 2007. December 30. - 00:29:33 »
Hát, az is lehetséges, ki tudja?
Különben helló itt.  :D

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Spider-Man
« Válasz #527 Dátum: 2007. December 30. - 08:58:03 »
Ezekre a kérdésekre úgyis csak jövő héten kapunk választ, amikor kijön az első új Amazing SM. Addig teljesen felesleges találgatni.
És üdv zozi. :D

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re: Spider-Man
« Válasz #528 Dátum: 2007. December 30. - 11:57:54 »
Megálmodtam a megoldást egy lehetséges megoldást. :) Talán Lokira nem hatott Mephisto... "cselekedete", hiszen mégiscsak isten. És ő még tartozik egy szívességgel Peternek.
Idézet
Ezekre a kérdésekre úgyis csak jövő héten kapunk választ, amikor kijön az első új Amazing SM. Addig teljesen felesleges találgatni.
Nem hiszem, hogy ezekre rögtön választ kapnánk, először ki kell élniük az íróknak magukat a vadiúj Ultimate-Amazing világban, hogy majd később feloldhassák a logikai ellentmondásokat.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Spider-Man
« Válasz #529 Dátum: 2007. December 30. - 12:04:32 »
Én úgy értettem, hogy majd azt látjuk meg, hogy valóban visszamentünk az időben, és onnan folytatjuk a történetet, vagy pedig egy megváltozott múltú jelenben. ;)

Dr Manhattan

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 269
Re: Spider-Man
« Válasz #530 Dátum: 2007. December 30. - 12:11:57 »
Sepi,ti honnan szeditek le a friss számokat?Én torrenten keresem nuku sikerrel :( Nem tudnál priviben küldeni egy linket?

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re: Spider-Man
« Válasz #531 Dátum: 2007. December 30. - 12:12:21 »
Én úgy értettem, hogy majd azt látjuk meg, hogy valóban visszamentünk az időben, és onnan folytatjuk a történetet, vagy pedig egy megváltozott múltú jelenben. ;)
Ja, így már értem. Eddig valami oknál fogva eszembe sem jutott, hogy ez nem csak egy megváltozott múltú jelen lehet.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Spider-Man
« Válasz #532 Dátum: 2007. December 30. - 13:39:17 »
Loki kilőve, ő most támadt fel nőként a Thor v3 legújabb számában (amit egyébként szintén JMS ír). És időben az elviekben a OMD után történt.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re: Spider-Man
« Válasz #533 Dátum: 2007. December 30. - 14:32:44 »
AAAA!!
Nem ertem, miert ugrottunk volna vissza az idoben?? A megallapodas nem ugy volt, hogy egy-ket dolgot kitorol Peter eletebol, oszt annyi?? Ez persze nagy valtozasokah hozhat a jelenben, de az meg oke.

Szerintem ez csak egy emlekezes. Aminek kovetkezteben mondjuk Harry nem hal meg a Spectacular 200-ban, es most o lesz az uj Mano.
Ez a Lokis dolog erdekes. Legalabb 1 szam elejere erdemes lenne elovenni, hogy vegleg elvarrjuk azt a szalat.
A legngyobb dolog, ami piszkalja az orromat, az a Gwen klon. Egy sztori elejeig meg szivesen latnam ot is, mi tortent vele azota.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re: Spider-Man
« Válasz #534 Dátum: 2007. December 30. - 23:26:33 »
Loki kilőve, ő most támadt fel nőként a Thor v3 legújabb számában (amit egyébként szintén JMS ír). És időben az elviekben a OMD után történt.
Ezért jutott eszembe. Ezek szerint azzal nem voltam tisztában, hogy ezek már OMD utáni események. Ezt egyébként honnan lehet tudni/sejteni?

A marvel-fórum megfelelő topikjában találtam egy érdekes hozzászólást:
Idézet
I noticed in this month's editon of Wizard, it states that in New Avengers #44, Peter Parker's part in the alien invasion is uncovered.
Nem tehetek róla, fejben sorozatosan gyártom a lehetséges folytatásokat, az ilyen megjegyzések meg csak táplálják a fantáziám.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re: Spider-Man
« Válasz #535 Dátum: 2007. December 31. - 01:25:08 »
szerintem csak azért ugrott vissza időben, hogy megmutassa mikor is csinált változtatást Peter életében, de szerintem vissza is fog ugrani egy "x évvel később" felirattal és pár sorral milyen változások vannak (Osborn él stb, soha nem lett GG2 vagy mittomén)
Miért ne hatna Thor-ra? Annyi időutazás volt már, meg miegyéb, max kitalálhatnak valamit a történetírók, mert mindig kitalálnak valamit.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Spider-Man
« Válasz #536 Dátum: 2007. December 31. - 11:05:52 »
Kakarotto: Ha olvasnád az új Thor-sorozatot (vagy ismernéd az Earth X-et), akkor tudnád, miárt nem hathat most már Thorra. :D Túl nagy az ereje és másik síkon van jelenleg.
zozi: Hát, inkább elméleti következtetés az időrendiség... nagyon hosszú és nagyon bonyolult, ráadásul van benne egy szép kis paradoxon is, amit sajna lassan csak Bendis oldhatna fel, így inkább nem untatok vele senkit.

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re: Spider-Man
« Válasz #537 Dátum: 2008. Január 01. - 15:33:24 »
okey, nem vagyok nagy Thor expert, amugy az uj Thor sorozat alatt azt erted mikor most visszajott, megverte IronMant, most meg megtalalta a haverjait? abban hol van ilyesmire utalas amit te mondasz?

Ja amugy Happy new Fruzsina day!

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Spider-Man
« Válasz #538 Dátum: 2008. Január 01. - 17:31:29 »
Abban, hogy megverte Vasembert. Tony-nak nem túl sok ideje van össze-vissza szaladgálni, jelenleg ő az egyetlen karakter, aki majdnem annyi helyen van egyszerre, mint Rozsomák. Egyszer nagy nehezen kisakkoztam, hova férhetett be az a találkozó, igaz, az NA megkavarta az egészet...

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Spider-Man
« Válasz #539 Dátum: 2008. Január 01. - 21:17:55 »
Egyszer nagy nehezen kisakkoztam, hova férhetett be az a találkozó, igaz, az NA megkavarta az egészet...
:lol: