Szavazás

Marvel Extra címe

Mega Marvel
0 (0%)
Marvel +
12 (37.5%)
Marvel Világ(a)
2 (6.3%)
Marvel Univerzum
2 (6.3%)
Marvel Kalandok
4 (12.5%)
Marvel Képregények
1 (3.1%)
Marvel Magazin
4 (12.5%)
Marvel Történetek
3 (9.4%)
Marvel Hősök
4 (12.5%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 02. - 11:56:11

Szerző Téma: Marvel +  (Megtekintve 727224 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Zöldlámpás

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 451
  • Sid , a lajhár
Re:Marvel +
« Válasz #5380 Dátum: 2017. Március 08. - 20:12:09 »
A HP levelezési  rovatában ott van a válasz hogy  Amerika Kapitány  meghalt , ezért  Bucky  lépet a helyébe . Vagyis átmenetileg  Bucky  lesz Amerika  Kapitány . A különszámban  szereplő M, Szírén , Rictor-ról lesz-e majd karakter ismertető .  ??? ??? Layla Miller   hős  vagy  ellenfél  :headscratch:. Mert úgy látszik mintha  enyhe  mentális és érzelmi problémái lennének . De lehet hogy az átélt  élmények  következménye  ként .  Talán már igy hogy sokan olvastuk nem nagyon el árulás  hogy a képességei  amiről azt mondja ˝ Tudok dolgokat  ˝  azok nagyjából  előre megérez eseményeket  és  tudja befolyásolni  őket . Ezeken kívül   léteznek-e más képességei is  ???
Mindannyan ragyogó  lelkek vagyunk

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Marvel +
« Válasz #5381 Dátum: 2017. Március 08. - 20:45:34 »
Lizard: Szívesen. Sajnos azóta már vannak olyan sztorik amikben a múltból idekerültek karakterek, és máig sem mentek vissza. Ugyanis az X-Men First Class (Küklopsz, Jean Grey, Angyal, Bestia, Jégember) átjöttek 2012 körül a jelenbe, és azóta se vitték vissza őket. Nem tudom, hogy gondolják ezt az írók, akkor most azzal a múlttal mi van? Akkor egy csomó dolognak nem úgy kéne történnie, mint eredetileg, esetleg a világ is elpusztulhatna, mert nem voltak ott, hogy megvédjék egy adott (régi) kalandjukban. Tiszta hülyeség szerintem. De az íróknak kapóra jön, mert így még jobban kavarhatnak mindent, aztán ráfoghatják, hogy az nem is úgy történt, mert az X-ek nem voltak ott... áhh, kiábrándító.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Marvel +
« Válasz #5382 Dátum: 2017. Március 08. - 21:09:11 »
Ez az egész arra ment ki, hogy így fiatalítsák vissza a fő X karaktereket. Érdekes, hogy ezt a megoldást a 90-es években sokkal elegánsabban tudták megoldani. Ott is volt egy ilyen csere, amikor Vasembert cserélték ki egy fiatalabb verziójára, de rá akkor azt mondták, hogy egy párhuzamos dimenzióból van.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #5383 Dátum: 2017. Március 08. - 21:23:22 »
Amúgy az X-faktor nagyon király, végre nem a klissés hősök vannak egy kupacban hanem a kevésbé ismert arcok, nekem ez nagyon tetszik
Nekem is nagyon bejön. Jó csapat.
A különszámban  szereplő M, Szírén , Rictor-ról lesz-e majd karakter ismertető . 
Igen, a következő számban lesz benne.
Idézet
Layla Miller   hős  vagy  ellenfél

Barát. Többet nem akarunk elárulni róla.
Ugyanis az X-Men First Class (Küklopsz, Jean Grey, Angyal, Bestia, Jégember) átjöttek 2012 körül a jelenbe, és azóta se vitték vissza őket.
Úgy rémlik, hogy a First Class nem része a kánonnak.

Lizard

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 182
Re:Marvel +
« Válasz #5384 Dátum: 2017. Március 08. - 23:14:58 »
Én gyerek korom óta benne vagyok kisebb kihagyással a képregények világába(inkább marvel) és eléggé kesze-kusza minden, valamilyen szinten érthető hogy a filmeket kicsit megbuherálják, de akkor ne mondják hogy a képregényről készült egy adott story, maga a Logan mint film nagyon tetszik, végre nem arról szól egy Marvel film hogy New York közepén minden szét rombolnak, tetszik az a poszt apokaliptikus jövőkép, de semmi köze az eredetihez, az hogy ekkora a kavar szerintem senkinek se jó, persze ennyi karaktert és történetet egyiktől a másikhoz való igazítása biztos nem könnyű, na mindegy, a kisebb kihagyás úgy látszik sokat nyomott a latba, de próbálom behozni a lemaradást, összeszedni mindent egyszerűbb mint elolvasni, ugye időm sincs rá nagyon de ha van akkor olvasom őket, az Új Titkos Háború volt az utolsó amit a napokban eltudtam olvasni, az a story is nagyon tetszett nekem, söt kiemelkedöen jó volt szerintem, viszont elég gyorsan lezárták:D

Még egy kérdés, a polgárháború 2-t olvasta valaki, milyen story? lesz magyarul?
"May the force be with you"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Marvel +
« Válasz #5385 Dátum: 2017. Március 09. - 00:04:15 »
Úgy rémlik, hogy a First Class nem része a kánonnak.
Nem arra értette, hanem az eredeti csapatra. Őket hozta át Bendis a jelenbe az All-New X-Menben, és az igencsak része a kánonnak.

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Marvel +
« Válasz #5386 Dátum: 2017. Március 09. - 19:42:57 »
Lizard: Nem, a 80-as évekig nem volt ilyen kuszaság, figyeltek a kontinuitásra. Magasan kiemelendő Mark Grüenwald szerkesztői tevékenysége, aki vasmarokkal fogta össze a szálakat, nála nem volt figyelmen kívül hagyott történés, karakter.
A 90-es évek második felében kezdődött el ez a hanyattlás, ami a 2000-es évektől csúcsosodott ki, és mára már oda jutott, hogy az alkotók konkrétan egymás tányérjára sz*rnak, hogy szépen fejezzem ki magam.
Talán Bendist, Dan Slottot és Peter Davidet tudnám mondani, akik próbáltak takarítani, a nagy katyvaszságok közepette, megmagyarázni, lezárni dolgokat...

Sepi: Persze, First Class alatt a... First Class-t értettem, így hívják őket.  ;D Nem a mini(?) sorozatra gondoltam.
De azóta rájöttem, hogy "expert" időutazós technikával végülis megoldható, hogy akár az idekerülésük utáni pillanatokban térjenek vissza, azaz ott "nem maradnak el sokáig", de azért akkor is furcsa, hogy pár évet öregedtek hirtelen, és, hogy még csak meg sem említik, hogy ők a jövőben voltak. Nem mondom, hogy nem lehetne jól lezárni, de abban biztos vagyok, hogy nem fogják.  ;D
Én a Hidden Years ideje alatt csináltam volna meg velük ezt a dolgot, mert ott még simán megmagyarázható, mivel akkor ugye évekig tetszhalott állapotban volt az X-Men sorozat. Azaz simán hihető, hogy ott öregedtek is. És mondjuk azért nem beszélnek róla, mert:
A) megbeszélik, megesküdnek, hogy senkinek egy szót sem szólnak erről, mert befolyásolhatná a jövő alakulását
B) valamelyik telepatát megkérik, hogy tűntesse el az emlékeiket a jövőről, nehogy ezzel valami bajt okozzanak a múltban.
Például.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #5387 Dátum: 2017. Március 09. - 20:20:23 »
Bendist. A Retconatinak csúfolt Illuminati v2 íróját. Aki szintén kitalálta, hogy a SHIELD a Hidra fedőszervezete, mert csak. Akinek az első Bosszúangyal története után két írónak kellett kimagyaráznia, hogy miért illeszkedett az mégis valahogy a kontinuitásba annak ellenére, hogy csak vagy egy évtizednyi BA-történetnek mondott azonnal ellent.

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Marvel +
« Válasz #5388 Dátum: 2017. Március 09. - 20:41:55 »
Tudtam, hogy nem leszel képes ellenállni a csábításnak, hogy Bendist anyázhasd. Csak neked, miattad raktam bele. Szívesen!  ;D

Ettől függetlenül voltak takarító megmozdulásai, de emellett kavarásai is, igen. De sok íróval ellentétben nem csak kavarásai.
Az Illuminati v2 már csak kifejezetten a Titkos Invázió előkészítése miatt készült, annak ágyazott meg.

A Bosszú Angyaloknál mi volt a baj? Felbomlottak, és erre egy évtizede nem volt példa?  :hehe:
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 09. - 20:44:13 írta petshop »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #5389 Dátum: 2017. Március 09. - 23:15:53 »
Azzal indított, hogy bevezetett egy sosem létezett Fehér Kód vészjelzést, amit az Angyalok azért adtak ki, mert felrobbant valami a házuk előtt. És a magyarázat szerint ez az alapításuk óta létezett, de sose használták. Szerintem még a hazai olvasók is kapásból tudnának mondani egy olyan történetet, amikor az egész kúriát elfoglalták és ledózerolták, de még csak a tartalékosokat sem hívták be miatta.
Utána kiderült, hogy Vízió testében végig ott volt egy rakás Ultron arra az esetre, ha ez a kód érvénybe lép. Az az apróság, hogy vízió testét leglaább kétszer teljesen körbenézték odabentről illetve hogy az eredeti teste ezer éve megsemmisült és ő maga épített egy másikat, már csak bónusz.
A semmiből előtűnő Jack of Hearts akinek épp egy másik galaxisban kellett volna lennie, szinte apróság.

Azt hiszem, ezzel még csak az első szám felénél tartok most Bendis BA-ténykedéséből.

Dominik

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Marvel +
« Válasz #5390 Dátum: 2017. Március 11. - 19:23:42 »
Gyors kérdés kaine felé: előreláthatólag az X-Faktor folytatólagosan/hiánytalanul megy végig? Tehát pl. a polgárháborús/titkos inváziós/messiah complexes eseményekre való X-Faktor reakciók sem maradnak ki? :)
(előre is köszi a választ!)

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Marvel +
« Válasz #5391 Dátum: 2017. Március 11. - 20:14:26 »
Azt hiszem, ezzel még csak az első szám felénél tartok most Bendis BA-ténykedéséből.

A hozzászólás után elolvastam a Káoszt. Durva, hogy már 10 éve jelent meg magyarul! Jó sztori volt, pörögtek az események, ugrált az időben, volt csavar a történetben, nagyon jók a rajzok, már-már moziba illő.
Azért is olvastam el, mert az új X-Faktorban szerepel Layla Miller, emiatt újra kezdtem olvasni a Mutánsvilágot, ahol szintén szerepel Layla, ahol utaltak a Káoszra, úgyhogy azt is elolvastam.
Engem nem zavart a fehér kód, se Jackpot, se Vízió/Ultronok, mert nem vagyok Bosszú Angyalai szakértő, nagyjából csak azt olvastam, ami magyarul is megjelent.
Az igaz, hogy még én is tudok olyan sztorit, ahol felrobbant a kúria és nem volt fehér kód :).
Engem 1000x jobban idegesít a 26x feltámadó Norman Osborn. Azt is Bendis írta? ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #5392 Dátum: 2017. Március 11. - 20:22:51 »
Nem, azt a 90-es évek Marvelének marketingesei.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #5393 Dátum: 2017. Március 12. - 11:54:34 »
Gyors kérdés kaine felé: előreláthatólag az X-Faktor folytatólagosan/hiánytalanul megy végig? Tehát pl. a polgárháborús/titkos inváziós/messiah complexes eseményekre való X-Faktor reakciók sem maradnak ki? :)
(előre is köszi a választ!)
Előre láthatólag igen.
Engem 1000x jobban idegesít a 26x feltámadó Norman Osborn. Azt is Bendis írta? ;)
Miért támadt fel 26x?

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Marvel +
« Válasz #5394 Dátum: 2017. Március 12. - 17:41:45 »
Btw Marvel+ díszdobozból maradt még nálatok? Mintha láttam volna valahol, hogy 1-2 éve csináltatok ilyet.

mutkacsaba

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 277
Re:Marvel +
« Válasz #5395 Dátum: 2017. Március 12. - 19:11:50 »
Segítene valaki abban, hogy az Ezüst Utazó és Warlock történet hová illeszthető be időrendben a magyar kiadások közé? Előre is köszönöm.

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Marvel +
« Válasz #5396 Dátum: 2017. Március 12. - 20:06:30 »
Engem 1000x jobban idegesít a 26x feltámadó Norman Osborn. Azt is Bendis írta? ;)

Miért támadt fel 26x?

Szerintem már nagyon-nagyon sokat kihoznak a Zöld Manóból, már kicsit sem hiteles, a Norman Zöld Manó 2x, majd Harry Zöld Manó 1x, majd Ned Leeds Vészmanó sokszor (bár az zseniális volt), majd Lámpás Jack Vészmanó, majd Démanó, közben megint Harry Zöld Manó 2x, másodszorra meg is hal, majd feltámad a Norman Zöld Manó, majd elviszik Normant a Final chapter-ben a Scrierek, majd újra előkerül, és a börtönből manipulál, majd csatázik a Pókemberrel (Pókember - végső harc), közben persze kiderül, hogy az egész klón sztoriért is ő a felelős, és ezek után (ezek mellett) még felcsinálta Gwent is, sőt most már Lily-t is, és ezek után a fia válik a Szürke Manóvá. Hát ez nekem már bőven sok. :D Azt se tudom hogyan keveredett a Mennydörgők élére.
És az is zavar, ahogy már korábban is írtam, hogy megölte Gwent, és meghalt. Pont. Megérdemelte (volna).
És most még Harry is feltámadt.  :stupid:
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 12. - 20:08:45 írta jst22 »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #5397 Dátum: 2017. Március 12. - 20:47:39 »
Segítene valaki abban, hogy az Ezüst Utazó és Warlock történet hová illeszthető be időrendben a magyar kiadások közé? Előre is köszönöm.
A Végtelen háború egyik levezető története.

Dominik

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Marvel +
« Válasz #5398 Dátum: 2017. Március 13. - 11:50:48 »
Előre láthatólag igen.
Ez jól hangzik, köszi. Fel is merül a következő kérdés: a Messiah Complex várható esetleg valamilyen (Box, Marvel+különszám) formátumban? :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #5399 Dátum: 2017. Március 13. - 13:08:18 »
Hát az még nagyon messze van.