Szavazás

Marvel Extra címe

Mega Marvel
0 (0%)
Marvel +
12 (37.5%)
Marvel Világ(a)
2 (6.3%)
Marvel Univerzum
2 (6.3%)
Marvel Kalandok
4 (12.5%)
Marvel Képregények
1 (3.1%)
Marvel Magazin
4 (12.5%)
Marvel Történetek
3 (9.4%)
Marvel Hősök
4 (12.5%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 02. - 11:56:11

Szerző Téma: Marvel +  (Megtekintve 729330 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

szabocsab2

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 71
Re:Marvel +
« Válasz #4660 Dátum: 2015. Szeptember 06. - 22:29:26 »
Az első Claremont korszak végig nagyon tetszett nekem is. A későbbi irományai viszont egyáltalán nem. Talán az xtreme x-men volt elfogadható csak.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #4661 Dátum: 2015. Szeptember 06. - 22:42:54 »
Nagyon-nagyon jó volt még az X-Men Forever első évada is. Amúgy a balogh által említett korszaka pont az egyik legunalmasabb az Uncannyn – volt egy egészen jól induló sztori, meg egy zseniális egyrészes, ami simán díjat érdemelt volna: a „24 Seconds”, nem sokkal a távozása előtt, és ennyi. Mellette meg olyan borzalmak, mint az eXiles v2 vagy a New eXcalibur, amire már szinte ember nem emlékszik.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel +
« Válasz #4662 Dátum: 2015. Szeptember 06. - 23:02:21 »
Kinek mi tetszik, de te valahogy mindig elfelejted odaírni, hogy "szerintem" Talgaby, nem egyformák az ízlések, ennyi.  :drying:
Amúgy, ami igazán nagyot szólna, az az lenne, ha Kaine megpróbálná valahogy ott folytatni, ahol abba maradt a Semic-nél, bár nem tudom digitálisan elérhető-e, és hogy vajon engedné a Panini?  :roll:

szabocsab2

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 71
Re:Marvel +
« Válasz #4663 Dátum: 2015. Szeptember 06. - 23:33:15 »
Azt a korszakot szerintem maximum a PPP-hez hasonlóan lehetne kiadni. De nem hiszem hogy ez valamikor megtörténne.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #4664 Dátum: 2015. Szeptember 07. - 00:18:10 »
Szerintem sem. Több okból sem.

Rebellis

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 196
Re:Marvel +
« Válasz #4665 Dátum: 2015. Szeptember 07. - 17:26:57 »
Szerintem sem. Több okból sem.
Szerintem tök jó ez a mennyiség képregényből ami van, szóval csak elméletben érdekelne, hogy viszont a Morrison érát ki lehetne "PPP formátumban"?

Marvel+: Az X-Men még mindig állati jó, a "tégla" kilétére nem is emlékeztem... Illetve arra sem hogy (ebben az egyébként drámaibb részben) ennyi humor is volt. pl."...amint betölti a 12-t" :D

A Deadpool viszont (akármennyire is imádom) laposabbnak tűnt, mint eddig. Sírkő arctalan idegeneket aprít minden részben, ami már kicsit túlontúl is hatásvadász és unalmas, Megtroló pontosan tudja h Fenegyerekre lehet hallgatni ha őszinteségi kérdésről van szó, ennek ellenére továbbra is teszi amit tesz, Wade pedig durván spórol a jó szövegekkel. Az egyedüli dolog ami most megmosolyogtatott az az volt, ahogy a hirdetésnek utánajárt. Remélem a zárásra újra felpörögnek a dolgok!
Ha azt hiszed, túl kicsi vagy ahhoz, hogy nagy hatással lehess bármire, feküdj le este aludni úgy, hogy egy szúnyog van a szobádban.

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Marvel +
« Válasz #4666 Dátum: 2015. Szeptember 07. - 20:24:13 »
Arra azért kíváncsi vagyok,abból hogy jön ki jól Deadpool,ami az utolsó oldalon történt.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #4667 Dátum: 2015. Szeptember 07. - 22:01:47 »
Nem, a PPP formátum egyedi és nem ismételhető.
A Deadpool a közepén tart, egy sztori közepe mindig a leggyengébb, a folytatásban megint jobb lesz.

szabocsab2

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 71
Re:Marvel +
« Válasz #4668 Dátum: 2015. Szeptember 07. - 23:21:31 »
Fura,nekem pont ez a rész tetszett eddig legjobban a Deadpoolból.Lehet most olvastam megfelelő hangulatban. :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Marvel +
« Válasz #4669 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 08:27:20 »
Az X-ment egyben újra kéne olvasni, már nagyon kezdem elveszíteni a fonalat...

Arra azért kíváncsi vagyok,abból hogy jön ki jól Deadpool,ami az utolsó oldalon történt.
Ez neki csak egy horzsolás. ;)

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Marvel +
« Válasz #4670 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 16:24:29 »
Az a baj,hogy én Batmannel is így vagyok. :lol:

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Marvel +
« Válasz #4671 Dátum: 2015. Szeptember 12. - 17:10:16 »
Annak a kötetnek a bebukása egy nagyon fájdalmas pont volt a magyar kiadásnak...

Szerintem alapból nem jó ötletek a kötetek: drága és egyáltalán nem biztos, hogy lesz folytatás. Ezért is örülök, hogy a Kingpin egyre jobban ráment a füzetekre és azok különszámaira :).

Amúgy most olvastam csak el az idei Hulk különszámot és azt kell mondanom, hogy hatalmas pozitív csalódás volt :). Bevallom semmit nem vártam tőle, mert alapból Hulkot önállóan (mármint nem csapatban) unalmas karakternek tartom, a BannerHulk-ot meg egy giganagy baromságnak gondoltam, de ez a sztori annyira kreatív és olyan remekül van megírva, hogy le a kalappal az alkotók előtt :).
Egyszerűen életszerű az egész. Mindenkinek van személyisége és a karakterek egymáshoz való viszonya is remekül bemutatásra került. A rengeteg poén és kidolgozott apró részlet meg csak hab a tortán. Például a Förtelem alapvetően egy nem túl érdekes karakter, mégis egy kis személyiség-tuning és mintha kicserélték volna. A végén meg, amikor elköszön a Hulktól, vagyis végig tudta, hogy ő az. Zseniális.

A megrajzolás is tetszett, pedig én az újabb stílust jobban szeretem. Marlo nagyon szexisre sikeredett. Bár talán azért, mert a Ragadozókat megszégyenítő pózokban feszeng szinte minden képkockán, amin rajta van :).

Még a Végtelen Hatalomba való átkötés is kreatív volt. Nem csak hozzácsapták, mint manapság az eventeknél, hogy "event van, ahhoz kell igazodni".

Amúgy az eredetiben angolul a Pékember poénnál mi volt?

A kimaradt részt is olvastam és bár jó kis történet volt, de teljesen jogos a kihagyás, mert abban nem is szerepelt a Hulk :).

Szóval le a kalappal a Kingpin előtt, amiért ilyen remek sztorikat válogat össze kezdve a Fenegyerekkel, most meg ezzel. Az X-ment és a Batman-t, Ragadozókat azért nem említem, mert azokat magamtól is lehet olvasnám, ezekre viszont nem biztos hogy valaha is sor került volna, ha nincs magyar kiadás :).

Amúgy úgy éreztem a sztorit, mintha több kis történet kapott volna helyet a kötetben, vagyis nem egy nagy egység. Ez azt jelenti, hogy jövőre is ha lehet ki lesz töltve 6 résszel, vagy akkor rövidebb lesz?

És egy olyan kérdésem lenne még, ha a kötetek közé szeretném betenni, akkor hova kéne tennem?

És egy ráadás kérdés :). Ha esetleg máskor is gerinces lesz a Hulk vagy a Fenegyerek, akkor azok nem kaphatnának alcímet, hogy könnyebben elkülönüljenek egymástól és így aki a kötetek közé rakja, annak jobban nézzen ki? :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #4672 Dátum: 2015. Szeptember 12. - 18:07:20 »
Amúgy az eredetiben angolul a Pékember poénnál mi volt?
Ha jól emlékszem, Rick azt mondta, hogy megy egy James Spader-film a plázában, és onnan tudja, mert megsúgta a "Spader-sense", vagy mi. :) Nemigen lehetett szó szerint fordítani.  :)
Idézet
Szóval le a kalappal a Kingpin előtt, amiért ilyen remek sztorikat válogat össze kezdve a Fenegyerekkel, most meg ezzel. Az X-ment és a Batman-t, Ragadozókat azért nem említem, mert azokat magamtól is lehet olvasnám, ezekre viszont nem biztos hogy valaha is sor került volna, ha nincs magyar kiadás :).
Köszi! :) Még kettő olyan sorozat van, amit NAGYON szívesen kiadnék magyarul valamilyen formában, és még nemigen volt magyarul sosem. Az egyikkel jövőre megpróbálkozunk a Marvel+ lapjain (az idei próbálkozást visszaverték, sajnos), a másikra viszont majdnem nulla százalék az esély, sajnos. Bár ez utóbbi nem is lenne népszerűbb, mint a Ragadozók, azazhogy megosztó lenne. De az elsőben erősen bízom.
Idézet
Amúgy úgy éreztem a sztorit, mintha több kis történet kapott volna helyet a kötetben, vagyis nem egy nagy egység. Ez azt jelenti, hogy jövőre is ha lehet ki lesz töltve 6 résszel, vagy akkor rövidebb lesz?
Jövőre 5 részes lesz. Sajnos a hatodik-hetedik összefügg. Gondoltam rá, hogy betehetnék egy klasszikust mellé - van egy egészen jó ötletem is hozzá -, csak nem hiszem, hogy nagyon belepasszolna.
Idézet
És egy olyan kérdésem lenne még, ha a kötetek közé szeretném betenni, akkor hova kéne tennem?
Jó kérdés. Az összes elé. :)
Idézet
Ha esetleg máskor is gerinces lesz a Hulk vagy a Fenegyerek, akkor azok nem kaphatnának alcímet, hogy könnyebben elkülönüljenek egymástól és így aki a kötetek közé rakja, annak jobban nézzen ki? :)
Az a baj ezzel - mármint a füzetes megjelenéssel -, hogy rajta van már a "Marvel+", a "Hulk", és ha mellé rakok még egy alcímet is, az már elég sok lenne. A borítógrafika rovására menne erősen. Meg hát, mint írtad, ezek nem szorosan összefüggő sztorik, mint a mai nagy eventek, hanem csak egymásra épülőek, vagyis milyen címet adhatnék nekik?

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel +
« Válasz #4673 Dátum: 2015. Szeptember 12. - 20:55:35 »
Jól van az így, csak minél több Hulk és Fenegyerek tudjon kijönni!
X-Men: Bármi is lesz az Astonishing helyett, valami hasonló kéne, amiben szinte mindegyik nagyobb karakter megfordul, szóval nem valami X-Factor szerűség. ;)
Phoenix: Endsong/Warsong?  :headscratch:

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Marvel +
« Válasz #4674 Dátum: 2015. Szeptember 13. - 09:11:17 »
A Deadpoolban az autótolvajok Döglégy Zoleet hallgatnak.  ;D

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Marvel +
« Válasz #4675 Dátum: 2015. Szeptember 14. - 17:11:33 »
Ha jól emlékszem, Rick azt mondta, hogy megy egy James Spader-film a plázában, és onnan tudja, mert megsúgta a "Spader-sense", vagy mi. :) Nemigen lehetett szó szerint fordítani.  :)

Gondoltam, hogy valami más szóvicc volt. Épp ezért kérdeztem rá :).

Köszi! :) Még kettő olyan sorozat van, amit NAGYON szívesen kiadnék magyarul valamilyen formában, és még nemigen volt magyarul sosem. Az egyikkel jövőre megpróbálkozunk a Marvel+ lapjain (az idei próbálkozást visszaverték, sajnos), a másikra viszont majdnem nulla százalék az esély, sajnos. Bár ez utóbbi nem is lenne népszerűbb, mint a Ragadozók, azazhogy megosztó lenne. De az elsőben erősen bízom.

Reméljük összejönnek, és hasonlóan jók, mint az eddigiek :).
Amúgy miért dobták vissza? Nem volt digitális változat, vagy valamiért nem engedték?

Amúgy tudom nem kívánságműsor, de azért leírom :).
Én SheHulk-ot olvasnék szívesen, mert nagyon bejöttek az eddigiek. Valamint Ms. Marvel is egy igen érdekel karakternek tűnik. Legalábbis jó sztorikat olvastam vele a Mighty Avengers-ben, meg a saját sorozatában, mint mondjuk a Polgárháborús spi-off-ja.
Nincs nekik valami olyasmi, amit érdemes lenne kiadni és esély is van rá? :)

Jövőre 5 részes lesz. Sajnos a hatodik-hetedik összefügg. Gondoltam rá, hogy betehetnék egy klasszikust mellé - van egy egészen jó ötletem is hozzá -, csak nem hiszem, hogy nagyon belepasszolna.

Nem baj, minél több, annál jobb :).
Vagy ha nem zavaró (vagyis nincsenek egymásra utaló részek), akkor akár fel lehetne cserélni a részeket, hogy mondjuk egy későbbi, a következőből meg az kimaradna.

Jó kérdés. Az összes elé. :)

Ezek szerint régebbi, mint a "Jean DeWolff halála"?

Az a baj ezzel - mármint a füzetes megjelenéssel -, hogy rajta van már a "Marvel+", a "Hulk", és ha mellé rakok még egy alcímet is, az már elég sok lenne. A borítógrafika rovására menne erősen. Meg hát, mint írtad, ezek nem szorosan összefüggő sztorik, mint a mai nagy eventek, hanem csak egymásra épülőek, vagyis milyen címet adhatnék nekik?

Mondjuk az igaz, hogy ha nem függ össze, akkor nehéz címet adni neki. Bár ki lehetne emelni a főszálat mondjuk: "Hulk és a Végtelen Hatalom". Újabb célközönség :).
A front borító lehet zsúfolt lenne tőle az igaz (bár ha a karakter neve a címbe van ágyazva, akkor nem feltétlenül :) ). Viszont a gerincre beleférne. Vagy ha a gerincre is rákerülne az évszám már attól is elkülönülne. Mert mondjuk a Fenegyerek borítója egy az egyben ugyan az, mint az Alfőnöké, ami most még nem gond (sőt, nagyon szeretem az egységes dolgokat), de ha lesz még egy, akkor már zavaró így.

Amúgy ha szóba kerülnek a hosszú címek, akkor mindig az "Avatar: The Last Airbender" sorozat címei ugranak be. Volt egy rész, aminek ez volt a teljes címe:
"Avatár: Aang legendája - 3. könyv: Tűz - 18. fejezet: Sozin üstököse - 1, rész: A Főnix király"
És ez nem volt egyedi eset és szép sorba bemondtak mindent :).

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #4676 Dátum: 2015. Szeptember 14. - 21:12:52 »
Amúgy miért dobták vissza? Nem volt digitális változat, vagy valamiért nem engedték?
Nem is volt, de elsősorban azért, mert nem fősodor, hanem kevésbé ismert cím.
Idézet
Én SheHulk-ot olvasnék szívesen, mert nagyon bejöttek az eddigiek.
Hidd el, ha lenne még egy olyan jó, mint azok voltak, kiadnám. De persze a legjobbakat adtam ki két éve.
Idézet
Valamint Ms. Marvel is egy igen érdekel karakternek tűnik.
Ő valójában kicsit ellenszenves. :) Nagyra van magával.

Idézet
Vagy ha nem zavaró (vagyis nincsenek egymásra utaló részek), akkor akár fel lehetne cserélni a részeket, hogy mondjuk egy későbbi, a következőből meg az kimaradna.
Mondjuk ez még eszembe sem jutott. Persze necces, mert épp most fog elindulni benne egy mellékszál, amelynek egészen messzemenő következményi lesznek, és amely annyira jó, hogy akkor is király olvasmány lenne, ha a Hulk benne se lenne.
Idézet
Ezek szerint régebbi, mint a "Jean DeWolff halála"?
Igazad van, annál nem régebbi. :)
Idézet
Viszont a gerincre beleférne. Vagy ha a gerincre is rákerülne az évszám már attól is elkülönülne.

Az lehet, hogy megoldható.

Rebellis

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 196
Re:Marvel +
« Válasz #4677 Dátum: 2015. Szeptember 14. - 21:41:33 »
X-Men: Bármi is lesz az Astonishing helyett, valami hasonló kéne, amiben szinte mindegyik nagyobb karakter megfordul, szóval nem valami X-Factor szerűség. ;)
Phoenix: Endsong/Warsong?  :headscratch:
Az Endsong nekem nagyon bejött és gyönyörű rajzokkal operál, de a Warsong - Xfanatikus létemre sem - tetszett annyira. Az X-Factornak viszont elkötelezett vásárlója lennék. :D
Ha azt hiszed, túl kicsi vagy ahhoz, hogy nagy hatással lehess bármire, feküdj le este aludni úgy, hogy egy szúnyog van a szobádban.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Marvel +
« Válasz #4678 Dátum: 2015. Szeptember 15. - 14:10:46 »
Idézet
Én SheHulk-ot olvasnék szívesen, mert nagyon bejöttek az eddigiek.
Hidd el, ha lenne még egy olyan jó, mint azok voltak, kiadnám. De persze a legjobbakat adtam ki két éve.

Mondjuk azokon kívül csak a Polgárháborús és egyéb spin-off-okat olvastam és azok tényleg nagyon gyengék voltak. De azt hittem csak a tie-in miatt :).
Bár korábban mondtad, hogy valami Titkos inváziós tie-in-jét amiben a skrull társa komolyabb szerepet kap, szeretnél kiadni, csak nem fért bele.

Idézet
Vagy ha nem zavaró (vagyis nincsenek egymásra utaló részek), akkor akár fel lehetne cserélni a részeket, hogy mondjuk egy későbbi, a következőből meg az kimaradna.
Mondjuk ez még eszembe sem jutott. Persze necces, mert épp most fog elindulni benne egy mellékszál, amelynek egészen messzemenő következményi lesznek, és amely annyira jó, hogy akkor is király olvasmány lenne, ha a Hulk benne se lenne.

Mondjuk a felcserélés valóban csak akkor működne, ha tényleg nincs folyamatosság a sztoriban. Bár szerintem a jelenlegiben is fel lehetett volna cserélni pár részt, így ha nem zavar bele nagyon az a mellékszál, akkor megoldható elvileg :).

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #4679 Dátum: 2015. Szeptember 15. - 17:00:54 »
Bár korábban mondtad, hogy valami Titkos inváziós tie-in-jét amiben a skrull társa komolyabb szerepet kap, szeretnél kiadni, csak nem fért bele.
Jó, de Titkos Inváziót épp kivégezzük.
Idézet
Mondjuk a felcserélés valóban csak akkor működne, ha tényleg nincs folyamatosság a sztoriban. Bár szerintem a jelenlegiben is fel lehetett volna cserélni pár részt, így ha nem zavar bele nagyon az a mellékszál, akkor megoldható elvileg :).
Annyira elültetted a bogarat a fejemben, hogy ma délelőtt nekiültem, és kitaláltam, hogyan lehet mégis 6 részes.  :D