Szerző Téma: Témák  (Megtekintve 48807 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Témák
« Dátum: 2010. Augusztus 18. - 13:15:25 »
Mit jelent számotokra a képregény?
Hol foglal helyet az életetekben, mennyire fontos, "hányadik"?

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Témák
« Válasz #1 Dátum: 2010. Augusztus 18. - 13:24:44 »
Hááát,réges régen(egy messzi galaxisban ;D )ugy tini koromban mindenképp az elsö helyezett volt.Most már a párom a számomra a LEGfontosabb igy csak ezüstérmes.
Nekem ezek jelentik a szórakozást,a nosztalgiát, a furcsa nézéseket az ujságárosoknál,és az idegen társaságokban :uhoh:
Hozzámnött,és szerintem már sose fogom levetkezni  :brow: Söt józan kereteken belül a gyerekeimet is fogom "tanitani" a képregény fontoságára.
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Témák
« Válasz #2 Dátum: 2010. Augusztus 18. - 13:34:46 »
Sajna kb. fél éve szenvedélyt, amiről most már marhára le kell szoknom, főleg a honosítás tekintetében. Nagyon szeretném még idén valami egészséges érdeklődés/hobbi szintjére vinni, ami nem viszi el a szabadidőm 95%-át.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Témák
« Válasz #3 Dátum: 2010. Augusztus 18. - 13:36:08 »
Söt józan kereteken belül a gyerekeimet is fogom "tanitani" a képregény fontoságára.

Meg vagy Te huzatva. A képregény gyerek kezébe nem való.
Nekem a képregény jóformán mindent jelent. Gyerekként az tartott távol az őrülettől, amit az okozott, hogy az asztmám miatt naponta két-három alkalommal vénás injekciót kellett kapjak. Iskoláskoromban edzetté tett, mert amint megláttak egyet a kezemben futnom kellett az életemért. Szakközépben a két legjobb barátomat köszönhettem a képregényeknek, és a két srác közül az egyik teljesen normális volt. Később amikor már fordítgattam ide-oda megkaptalak általa titeket. Hogy ez jó vagy nem azt nem tudom.

Sajna kb. fél éve szenvedélyt, amiről most már marhára le kell szoknom, főleg a honosítás tekintetében.

Ezzel én is így vagyok. A napjaim nagy részét az tölti ki, hogy a fordításokon agyalok.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Témák
« Válasz #4 Dátum: 2010. Augusztus 18. - 13:40:47 »
"...és a két srác közül az egyik teljesen normális volt. "   :lol:

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Témák
« Válasz #5 Dátum: 2010. Augusztus 18. - 13:46:32 »
Nekem a hobbik között a legfontosabb, átlagosan napi egy képregényt mindig elolvasok. Nekem ez jelenti a kikapcsolódást is, amikor fáradtan ideülök a gép elé, elolvasok egy képregényt, és kikapcsol kicsit. :D Már több, mint a fele életkorom óta megvan ez a hobbi, és nem szeretnék soha felhagyni vele.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Témák
« Válasz #6 Dátum: 2010. Augusztus 18. - 14:15:02 »
Mit jelent számotokra a képregény?

És neked?  :brow:

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Témák
« Válasz #7 Dátum: 2010. Augusztus 18. - 14:46:21 »
Mit jelent számotokra a képregény?
Egy olyan regényt, amiben képek vannak.

Idézet
Hol foglal helyet az életetekben, mennyire fontos, "hányadik"?
A könyvespolcon. Fontos. Ki hányt hova?  ;D

Na, de most komolyan:

Számomra a képregény egy jó kikapcsolódást jelent, amivel sikerül elszakadni a szürke hétköznapoktól. Ezért van az, hogy inkább a könnyed, akciódús történeteket, mint a mélyenszántó gondolatokat imitáló sztorik azok amiket jobban szeretek. Rangsort nem szoktam az életemben emelni, igyekszek mindent egyformán kezelni. Természetesen ez egy hobbi, ami fontos a számomra, de attól még hobbi. Szeretem olvasni, és foglalkozni vele, de természetesen vannak amik fontosabbak a számomra. Elsőként főleg a család, és talán azután jön a képregény. De vele együtt több más hobbi is egyszinten van. Ha nagyon leegyszerűsíteném a dolgot, akkor azt mondhatnám, hogy a képregény egy olyan hobbi a számomra, ami egyrészt szórakoztat és kielégíti a gyűjtői szenvedélyem.  :D

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Témák
« Válasz #8 Dátum: 2010. Augusztus 18. - 15:27:22 »
A képregény számomra egy mocskosul költséges hobbi, erre azóta kezdek rájönni, amióta rendszeresen rendelek külföldről... :) Amúgy azért nem egy létszügséglet, szeretem olvasgatni, lapozgatni őket, de ha épp nincs semmi olyan, ami érdekelne, akkor napokig el vagyok nélküle, szóval azért jócskán a rangsor hátulja felé van nálam. Meg hát valahogy nekem nosztalgikus is, mindig eszembe jut, amikor ovis koromban megkaptam az első képregényeimet és egy büdös szót nem értettem belőlük, de tetszett a sok, színes kép. :D

Genzo

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 340
    • Genzo Comics
Re:Témák
« Válasz #9 Dátum: 2010. Augusztus 18. - 16:13:29 »
Mit jelent számotokra a képregény?
Hol foglal helyet az életetekben, mennyire fontos, "hányadik"?

Nos, mostanság egyre fontosabb, de igyekszek megtartani hobbiszinten. Viszont mivel egyelőre nem rendelkezek olyannal, hogy munkahely/feleség/gyerek, sőt jelenleg barátnőm sincs, ezért a szabadidőm nagy részét a képregények töltik ki. Főleg, hogy nemrég a honosító "pályafutásom" is kezdetét vette,  amit most nagyon lelkesen csinálok. De napi 1-2 képregényt elolvasok, már csak azért is, hogy legyen miről írjak a blogon, meg azon kívül is. Nem írok minden képregényről, amit elolvasok. Mit jelent számomra? Nos, mint azt mondtam, egy hobbit, és az egyik legfőbb szórakoztatási tényezőt. Nem szeretném, ha csak ez töltené ki az életemet, vagy szenvedély lenne, mint talgabynál. viszont jó, hogy az életem része, egész addig, amíg tudok másra is koncentrálni. Utána bajok vannak.


Genzo Comics - Ahol a képregények vannak becélozva

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Témák
« Válasz #10 Dátum: 2010. Augusztus 18. - 18:31:23 »
Számomra a harmadik legfontosabb dolog az életemben. Az első természetesen a családom, a második az emberi kapcsolataim (barátok, tanítványok), vagyis mondhatom, hogy az embereken kívül a legfontosabb.  :D
Elsősorban én is a szórakozást látom benne, ezért tetszenek általában a vicces képregények (Deadpool, Asterix, Pókember), de persze a komolyakat is szeretem. Minden nap foglalkozom képregényekkel, és mindig a legjobb kikapcsolódás számomra. Nehezen tudnám elképzelni nélküle az életem.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Témák
« Válasz #11 Dátum: 2010. Augusztus 18. - 18:45:41 »
Nem is tudom , én gyerek korom óta szeretem a rajzokat  illetve szeretek rajzolni, de a képregény mint szenvedély az első külföldi képregény beszerzése után jelentkezett., nálam . Másolgatni kezdtem majd egyre többet keresgéltem az itthon fellelhető újságokat. Majd jöttek a Bobók és Góliátok és elkezdtem egyre többet gyűjteni , ami a mai napig folytatok.A feleségem már úgy ismert meg , hogy tisztában volt szenvedélyemmel és szerencsémre sosem szerettet volna megváltoztatni. Nagyon örülök neki , hogy tolerálja a szenvedélyem és az azzal járó foglalatosságaim. Nekem mindig is első a lányom és a feleségem és utána jön csak a képregény . Nagyon megnyugtat akár az olvasás akár a rendezgetés , de bármikor letudom tenni , ha a család hív. Sokan azt mondják máig gyerek maradtam , de én ezt nem bánom , nem érdekel mert jól érzem magam így. Sosem érdekelt mások rólam szóló véleménye. Mindig azt mondom otthon , ha egyszer megunom kiárulom a gyűjteményem és elmegyek nyaralni egy szép helyre , de ahogy a lányom kezd elmerülni a képregények világában egyre kisebb esélyem van erre. Volt egy bátyám aki mindig is csodálta kitartásom , és energiám , de sosem értette hogyan tudom ezt összeegyeztetni a mindennapjaimmal.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Témák
« Válasz #12 Dátum: 2010. Augusztus 18. - 19:16:45 »
A lányodat melyik képregényekkel ismerteted meg?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Témák
« Válasz #13 Dátum: 2010. Augusztus 18. - 19:17:49 »
Látom már készülsz a jövőre.  :D De ez engem is érdekel, mert nemsokára nekem is aktuális lesz.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Témák
« Válasz #14 Dátum: 2010. Augusztus 18. - 19:19:22 »
Csak ismerek két embert is, akik próbálták, de a lányuk végül mangás lett.  ;D Szeretném ezt kikerülni valahogy.  :D

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Témák
« Válasz #15 Dátum: 2010. Augusztus 18. - 19:21:08 »
Dettó.  :twisted:

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Témák
« Válasz #16 Dátum: 2010. Augusztus 18. - 19:24:48 »
Csak ismerek két embert is, akik próbálták, de a lányuk végül mangás lett.  ;D

Legalább kitagadták őket vagy valami?

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Témák
« Válasz #17 Dátum: 2010. Augusztus 18. - 19:32:38 »
Szerencsém van a lányom a Garfield párti .

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Témák
« Válasz #18 Dátum: 2010. Augusztus 18. - 19:41:19 »
Csak vigyázz nehogy olyan filmet lásson, amiben Robert Patiszon szerepel. Az Alkonyat után ugrásszerűen megnőtt a mangások száma, pedig a két médiumnak nem nagyon van köze egymáshoz, a mangások mégis felkapták.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Témák
« Válasz #19 Dátum: 2010. Augusztus 18. - 19:56:41 »
Látta a filmet. Azt mondta "nyálas".Szerintem ezzel mindent elmondott.Smallville jobban tetszik neki illetve Zöld Íjász.