Szerző Téma: Kingpin Képregények  (Megtekintve 356128 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Blue S

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 134
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #1880 Dátum: 2021. Július 13. - 20:50:29 »
Nem, nem jelent meg új. Még bő 3 hét, mire lesz új HP dobozunk. A venomos az már régi.

Ok, köszönöm.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #1881 Dátum: 2021. Július 15. - 21:46:42 »
A csökkenő eladások kérdése érdekes, de nem gondolom, hogy komplikált lenne. Van két dolog, ami józan paraszti ésszel teljesen egyértelmű:

1. Embereknek nincs pénze.

Épp most kezdünk kilábalni egy gazdasági válságból; mind tudjuk. Ez rendeződni fog, de idő kell hozzá.


2. Nem tombol a képregényőrület.

Az Endgame volt a csúcs. Azóta nem volt semmi nagy dobás. A Fekete özvegy némi bizakodásra ad okot, hogy az MCU-nál nem lesz "get woke, go broke" című harakiri. Persze nincs garancia, bármikor széteshet minden, és jó esetben is kelleni fog pár erős film, hogy megint felhajtsa az érdeklődést.


És hogy miért esett vissza pont a Faktor?

A sztori jó, úgyhogy nem azért megy rosszul. Inkább tűnik valószínűnek, hogy azért, mert nem mainstream karakterek vannak benne. A kevésbé szexi figurákat könnyebb elengedni, amikor nincs égetni való pénz.


Az Eaglemoss kivonulása nektek dolgozik. Hogy mennyit segít, az jó kérdés.


Mindig sajnálom, ha megszűnik valami, még akkor is, ha igazából nem érdekelt. A Vertigók nyilván már amúgy is kifutóban vannak, úgyhogy némi jóindulattal feltételezem, hogy nem azok megszűnéséről van szó. Én legkönnyebben az Albumokat engedném el, a másodikra pedig nincs ötletem. Attól is függ, hogy definiálod a sorozatot.

Bárhogy is lesz, hajrá  :kingpin:


U.i.: Akartam írni egy posztot arról, hogy vicc, amit a posta idén a kingpines előfizetésekkel csinál, de talán majd máskor.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #1882 Dátum: 2021. Július 16. - 11:37:59 »
Nekem meg pont az Albumok, a Marvel Legendák, és a Mega Marvel azok, amik nagyon bejönnek, és piszkosul kár lenne értük. Ebből is látszik, hogy nem vagyunk egyformán beállítva, nem mi foguk eldönteni hogy mi szűnik meg, hanem a kiadó látja, mi az aminek a fogyása nem úgy alakul ahogy kell. Nyilván az a kettő fog megszűnni.

Zöldlámpás

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 451
  • Sid , a lajhár
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #1883 Dátum: 2021. Július 16. - 12:02:36 »
Üdv, jaj  ne  . Az nem lehet  hogy ilyen rosszul  áll  a Kingping kiadó  hogy  kiadványokat  és  képregény  sorozatokat  kelljen meg  szüntetni. Remélem, nem a Hihetetlen Pókember  és Marvel  plusz lesz az.  Talán  a ķüllön számokból  kellene  vissza  venni.  Évente csak , mondjuk  két  Pókember, Marvel plusz  külön  szám  volna  az is csökkent hetné a plusz költségeket.
Mindannyan ragyogó  lelkek vagyunk

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #1884 Dátum: 2021. Július 16. - 13:48:21 »
Megnyugtatlak: a Hihetetlen Pókember az egyetlen, ami még mindig jól megy, az biztosan maradni fog.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #1885 Dátum: 2021. Július 17. - 14:46:09 »
Kaine, a Börzére jelent meg új díszdoboz?
Egy ismerős a Facebook-on egy csoportban belinkelt egy sötétkék Venomos dobozt és azon megy a tanakodás, hogy az most jelent-e meg vagy régebben.
A képregénydb-n már a díszdobozok is fent vannak ....így azt is megtudod nézni.

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #1886 Dátum: 2021. Július 17. - 23:43:20 »
Szia Tomi,
írtad, hogy több mindennek is lecsökkent az eladása, és érdekelne mi az oka. Szerintem túlkínálat van.
(Én a magam részéről a kezdetek óta gyűjtöm a Kingpin képregényeket, nagy űrt töltött be a kezdetekben. Köszi ezúton is érte! :) )
Továbbra is megveszem minden részét a következőknek: Hihi Pók minden különszámával, a Marvel+ minden különszámával, Mega Marvel és Bosszú Angyalai. Szűrve veszem a Legendákat és az Albumokat. Nem veszem a Vertigokat, a Megtorlót, a Batman-t, és az új Pókemberes válogatás kötetet. A PPP-t sok év után (a kezdetektől vettem) most abbahagytam.
Még felsorolni is sok, és ez csak a Kingpin.
Minden más kiadótól csak erősen szűrve vásárolok, de a Fumax-os dolgokat sokszor nem lehet kihagyni, pl. Sandman és most az új X-Men, Thor.
A DC sorból alig vettem meg valamit a pocsék fordítás miatt. A Marvel válogatásnak talán a 30%-át, erősen szűrve. Szerencsére te már sok mindent kiadtál, amit ők is, ilyenkor fellélegzem, hogy azokat legalább nem "kell" megvennem :).
A pénzen túl már olyan gondjaim vannak, hogy nincs annyi időm, hogy mind elolvassam, illetve lassan nem tudom hova rakni.
Az idő nálam azért is nehéz ügy, mert több sorozat is évente egyszer jön nálad, és ilyenkor újraolvasom a sort az elejétől, most pl. Hulk maratont nyomok, 2015-2021-ig. Élvezem így egyben, illetve el is felejtem 1 év alatt mi is történt.
De az előző hozzászólásokban lehet több az általános igazság, hogy nem volt mostanában új film és a válság is betett. De szerintem túl is tolta minden kiadó a kínálatot.
Meglepett, mikor olvastam vagy hallottam, hogy milyen alacsony darabszámokban nyomják a kiadók a füzeteket/köteteket. Kis piac ez úgy néz ki.


« Utoljára szerkesztve: 2021. Július 17. - 23:46:05 írta jst22 »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #1887 Dátum: 2021. Július 18. - 14:31:45 »
Persze, nyilván minden lenti is játszik, de egyik sem domináns: pont ennyire volt túlkínálat 1-2 éve is, amióta 2 Eaglemoss sorozat ment, mint idén, mégis most a leglátványosabb a visszaesés. A filmek helyett voltak sorozatok, de amúgy sem jelentős a filmes vásárlókör, ők csak 1-1 kiadványt vesznek meg, többségük nem rendszeres vevő. Sokkal inkább hiszek abban, hogy sokan vesztették el a munkájukat, nincs rá pénzük, vagy a karantén alatt jöttek rá arra, hogy nincs helyük vagy/és idejük mindent elolvasni.

keildavid

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 474
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #1888 Dátum: 2021. Július 18. - 16:54:12 »
Valóban igaz, hogy az elmúlt években volt túlkínálat. Főleg az említett 2 Eaglemoss sorozat(és persze a Marvel sorozat a Hatchette-től is, de ez egy más kérdés).
A régi időkben pl. 90-es évek környékén is volt valamennyire túlkínálat. Úgy tudom(nagyjából), hogy néhány sorozat egymás után megszűnt, mert némelyeknek az eladása gyenge volt, érdeklődés is alig volt rá. És persze nagyon sokat változott a világ kb. 20 év alatt. Főleg amióta van internet(de ez persze nézőpont kérdése).
De a lényeg, hogy így is vannak olyan képregények, amik érdekelnek, és veszem is. Ott van Pl. a Hihetetlen Pókember, Marvel+, Batman, Marvel Legendák, Marvel Albumok, Megtorló, Prédikátor és Y.
Ezekből most főleg az Y képregényt vettem a múltkor, mivel ezek nem jelentek meg újságárusnál és a börzén pótoltam be a lemaradás. Jelenleg a 14-nél tart az Y sorozat(bár nekem még a 10-es nincs meg), és tervezem a későbbiekben letudni, ha majd lesz börze. És persze majd a Prédikátort is, mivel abból is van némi lemaradásom.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #1889 Dátum: 2021. Július 18. - 20:04:39 »
A 90-es évek sose jön vissza. Ott füzetes képregényekből volt több, de túlkínálatról szerintem nem beszélhetünk. Pláne ha célcsoportokra is bontjuk azokat a füzeteket. Nem amiatt szűnt meg mert csökkent volna az érdeklődés. A Pókembernél McFarlane idején elképzelhető volt némi csökkenés, de ott is látványosan csak akkor, mikor már összevont kiadványként jelent meg, viszonylag magasabb áron. A többi képregény pedig azért szűnt meg, mert a kinti partner nem volt együttműködő, és vagy úgy megemelték az árakat, hogy a Semic, Adoc-Semic már nem bírta azokat bevállalni. Ne legyünk már mi a bűnbakok ha lehet. ;)
A jelenlegi helyzetre vonatkozóan pedig, igen, megváltozott 20 év alatt a világ szerencsére, könnyebb felvenni a kapcsolatot a jogtulajokkal, a digitális forrásoknak hála jobb minőségű termékeket kaphatunk. Több olyan cím is meg tud jelenni, ami eddig nem, és vagy az adott kiadó nem tartotta ildomosnak rombolni a "gyerekek" lelkivilágát. Több kiadó van, nincs monopolhelyzet. Egészséges versenyszellem viszont szerintem van, pláne majd most, ha kimegy az Eaglemoss.
Egy kisebb kiadónak persze el kell számolni, és mérlegelni kell, mi az ami megéri neki a továbbiakban is, és mi az ami nem. Pláne ha egyszerre több formátumú terméket is kibocsát, mint a Kingpin. Hogy mi okozhatja a visszaesést, az nem biztos hogy a túlkínálat hibája, ha egyáltalán hiba. Inkább ahogy írtam is, sokan mérlegelnek, mindenkinek más lesz a fontosabb, értékesebb kiadvány. És itt a minőség is szerepet játszik.


jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #1890 Dátum: 2021. Július 28. - 18:36:19 »
Továbbra is fenntartom, hogy a kiadott képregények mennyisége túl sok, olyan, mintha egyszerre akarnánk elolvasni az elmúlt X év minden valamirevaló történetét. Azért mondom, hogy sok, mert pl. Kb 3 hete nyomok Peter David maratont a Hulk-al és a Pókember 2099-el. Végigolvasom a teljes kiadást, most vagyok a Pókember 2099 37. részénél. Totál elfelejtettem már az elejét, jó volt újra végigrágni magam az egészen, PD szépen összerakott egy teljes világot, lett volna még benne potenciál. De ha nem vagyok szabadságon nem tudok ilyen mennyiséget végigtolni.
Próbálom tartani a lépést, de sokszor már évekre le vagyok maradva.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #1891 Dátum: 2021. Július 28. - 19:40:27 »
Igazad van, tényleg sok, de szerintem elsősorban a nagy HC-k miatt, amik kéthetente jelennek meg, vagyis jelenleg hetente több, mint egy. Azt szerintem senkinek sincs ideje elolvasni folyamatában. Nekünk átlag havi 4 képregényünk jelenik meg, amiből kettő minimum füzetes.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #1892 Dátum: 2021. Július 29. - 11:10:46 »
Jaj, igen, persze, de én nem a mostani helyzetre értettem a nem túlkínálatot. Hanem a 90-es évekre. Most persze, ahogy Tamás is írta a multi (mivel már csak 1 ilyen van bent nálunk), alaposan ellát olvasnivalóval. De ezeknél is ott a szelektálás lehetősége. Hiszen ők nem egybefüggő sorozattal jönnek, hanem válogatásokkal. Azóta azt is tegyük hozzá, többen is beléptek a képregény kiadási bizniszbe, és Marvel terén el vagyunk látva, de egészségesen. Nem tudok olyan országról (aztán lehet hogy tévedek), ahol csak egy kiadó add ki termékeket.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #1893 Dátum: 2021. Július 31. - 20:13:34 »
Szerintem is a HC-k miatt érezhetjük a túlkínálatot. Régen füzetek jelentek meg amik 2-3 történetet ( eredeti kiadást ) tartalmazott és néha jött egy HC, de mostanság nagyon sok a vaskos kiadvány ami néha 15 történetet is tartalmaz. Egyszer azért érdekes lenne azt is megnézni, hogy a 2008-as kiemelkedő megjelenésnél hány történet volt közölve illetve a majdnem hasonló megjelenésével a 2018 mennyi történetet tartalmazott. A 2019-es év kiemelkedő darabszámáról nem is beszélve.

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #1894 Dátum: 2021. Július 31. - 22:32:28 »
ott a szelektálás lehetősége

Szelektálom már több oldalról is, nyilván egyrészt tartalom szerint, de a kiadás korszaka szerint is, mert össze-vissza jön ki minden, nehéz követni.
Pl. benne vagyok a 90-es évek közepébe (Hulk, X-Generáció, Pókember 2099), és a 2010-es évek elejébe (Bosszú Angyalai, X-Faktor és az ezekhez kötődő Hachette kötetek) és követem a Pókembert, ami ezeket már lehagyta. De jól bekever ebbe egy 2016-os Logan. Illetve elhatároztam, hogy a 80-as évek alá nem megyek, ezért kiesik a PPP2 és jó sok Hachette. Ezenkívül az új Pókember válogatás kötet a 2000-es évek eleje, tehát úgy gondoltam, abba sem csapok bele.
Alaposan felaprózódott a magyar kínálat, és nem csak címek, hanem korszakok szerint is, 60-70-es évek, a 80-as most épp talán nem jellemző (sok lement már onnan), 90-es évek közepétől, 2000,2004,2007,2010-2014, 2016, 2019.
Szerintem ennyire azért nem széles a vásárló réteg.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #1895 Dátum: 2021. Augusztus 01. - 20:22:25 »
Az van, hogy nem mindenki így szelektál. Van aki a sztorit nézi, és függetlenül kiadótól, megjelenési évjárattól. Kinek mi a fontos. Az hogy pár embernek ez túl soknak tűnik, az azért van mert még sok minden hiányzik a gyűjteményéből. Mondom én, akinek szintén van még felzárkózni valója, de nem láthatunk bele a másik ember pénztárcájába, és a számok talán azt mutatják, hogy de, van olyan széles a vásárló réteg, hogy be hozzanak egy újabb "gyűjtsd össze mind" szériát is még pluszba. ;)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #1896 Dátum: 2021. Augusztus 01. - 21:39:24 »
és a számok talán azt mutatják, hogy de, van olyan széles a vásárló réteg, hogy be hozzanak egy újabb "gyűjtsd össze mind" szériát is még pluszba. ;)
Az ilyen kiadók teljesen más kategóriát képviselnek. Az Eaglemoss és a Hachette is olyan kiadó, akiknek számtalan ilyen és ehhez hasonló sorozata van, de amivel óriási előnyben vannak, az az, hogy egyrészt angol kiadók, akiknek a fő célterületük Anglia, ahol azért nem olyan gázos a helyzet képregényfronton, a másik (és egyáltalán nem elhanyagolható) szempont, hogy nekik a terjesztési jogaik egész európára vonatkozik. Tehát ugyanazt a sorozatot több országban is kiadhatja, nem kell pluszba fizetniük érte, max csak a fordítási és beírási költségeket. Ekkora mennyiségben már a nyomdaköltség szinte elhanyagolható a számukra, így szinte fillérekből jönnek ki nekik ezek a sorozatok, tehát ha még nem is veszik annyian, akkor is megéri nekik. Az ilyenek ellen a hazai kiadók nem tudnak versenyezni, nem vagyunk velük egy súlycsoportban. Ha pedig még ennél is rosszabbak a számok, akkor meg szívfájdalom nélkül abbahagyják és vagy indítanak egy másikat, vagy hanyagolják az olyan kiadványokat. Ezért is mosolyogtam azon amikor a Facebookon könyörgött sok ember, hogy legalább fejezzék be a Batman sorozatot, mert tudtam, hogy ez olyan petíció ami eleve bukásra van ítélve, mert nem fognak vele még csak elméleti szinten sem foglalkozni, hiszen nem ez lesz az első sorozatuk amit csak úgy félbehagytak (lásd például a DC és a Marvel figurás sorozatokat).

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #1897 Dátum: 2021. Augusztus 01. - 21:59:23 »
Persze, simán. De nem csak a figurásokra kell gondolni, kint is meglépték, hogy elindítottak kísérleti jelleggel teszt szériákat és szépen pár szám után meg is szűntették. De csak ott abban a régióban, ahol nem produkált az úgy, ahogy kellett volna szerintük. Ilyen pl. az X-Men, ami pár más országban (talán francia de nem biztos) ahol mégis tovább engedték.
Az látható, hogy jobb itthon a helyzet mint 2008 és az azt megelőző időszakban. Hogy ez meddig tart ki kérdéses, minden esetre az Eaglemoss kivonulása is teremt majd egy helyzetet.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #1898 Dátum: 2021. Augusztus 02. - 12:13:53 »
Sajnos most a Covid-helyzet felülír mindent. A Sasmoha is azért távozik, és mi is azért veszünk vissza jövőre.

MrRabbit

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #1899 Dátum: 2021. Augusztus 03. - 15:15:34 »
Sajnálom hogy így alakultak a dolgok a kiadó számára,bár én csak a füzeteket szoktam venni újságosnál,meg pár gerinces kiadványt,a járvány miatt kimaradt az újságosnál való vásárlás,bár a füzeteket amúgy sem kedvelem annyira,a tárolás meg a sérülékenység miatt,de a Webshopos akció alkalmával több dolgot is megvettem ami újdonság volt számomra,a Marvel albumok a kedvenceim,a megtorló meg a Mega Marvelek is jók,Marvel Legendákat nem rendeltem,szerintem jó ez a változatos kínálat,X-Faktor-ba tervezek belekezdeni,meg a Fenegyerek, Boszzú Angyalai sorozat is érdekel,csak utóbbi kettő elég hiányos,ezekből a kifogyott részekből akkor gondolom nem várható újranyomás ? és Vasember Gyilkológépből?