Nem csak az, hanem az erotikus jelleg is.
Emiatt azt nem vehettetik meg a tizenéves kölkök a szüleikkel, pedig ez azért elég nagy réteg.
Szerintem is sokkal inkább ez a legfőbb oka. A másik, hogy az ilyen csöcskidobós-erotikus dolgok többnyire pont a külcsínnel ellensúlyozzák a nagy nulla történetüket, kimondottan kevés kivételtől eltekintve, így a legtöbben a "buta, de látványos" kategóriába sorolják ránézésre és esélyt se adnak neki. Valljuk be, Vampirellára, mint karakterre nézve a legtöbbünknek egy olcsó pornófilm karaktere jut eszébe, vagy a Baywatch, szóval valami olyasmi, ami csak a látványról szól, történetet meg csak kifogásnak körítettek hozzá.
Ha meg már erotika, akkor a legtöbben az élő nőkre buknak, nem a rajzolt vagy festett verziókra.
Úgyhogy a Vampirella ellen rengeteg indok szólt, szerintem nem kellene nagy következtetéseket levonni belőle.
Marketing szempontból sokkal előnyösebb egy szép női arc a borítón, mint egy szép női mell. A mellre többen felfigyelnek, de az arc az a kategória, ami "megengedett" (pl. az "asszonynak" sincs baja vele, gondoljunk csak a női magazinok borítóira: mindegyiken női arc szerepel), de azért mellet sejtet a tartalomban, vagy legalábbis felkelti a férfiak érdeklődését is.
Hamlet (gondolom a legtöbben ismeritek) viszont alapvetően téved abban, hogy "csöcsökkel lehet eladni a képregényt". Éppenhogy neten, ahol senki se ellenőrzi, tonnaszámra kattintanak az emberek az ilyen cikkekre, de nyomtatott kiadványoknál sokkal óvatosabbak az emberek, nem akarnak verést az asszonytól, meg csomóan "szégyellősek" is, hogy kirakjanak a polcukra egy nagymellű vámpírcsajt.
A lényeg, hogy GC:R borítók közül valószínűleg nyugodtan lehet "csajos", de nem "csöcshangsúlyos" borítókat választani. Alapvetően azért jóval visszafogottabb a figurák öltözéke is, mint Vampirelláé. Amúgy ez főként az első szám(ok)nál lényeges, aztán ha megtalálja a célközönségét, utána úgyis mindegy lesz.