Szerző Téma: Gotham City: Ragadozók  (Megtekintve 103766 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Gotham City: Ragadozók
« Dátum: 2011. április 05. - 14:22:17 »
Idézet
A Ragadozók az ugye a Birds of Prey? Miért lett végül is Ragadozók a címe?
Mert a "Ragadozómadarak" című képregényt itthon csak az a 100 ember venné meg, akik már ismerik, és tudják, mennyire jó, viszont akkor nem lehetne folytatása. Nagyon sokáig próbáltunk megfelelő nevet találni hozzá, de nem igazán sikerült. Szerintem ez jó. Figyelemfelkeltő is, van köze az eredetihez (mellesleg ott is csak Fekete Kanári az egyetlen "madár", hacsak nem számítjuk bele Orákulum régi énjét, a Batgirlt, de azóta már a Vadásznő is benne van, meg még néhány másik hős is), nem hangzik bénán, ráadásul a DC-nek le kellett adni a magyar címet, így nem is lehetett volna tovább húzni a névadást. Szóba jött a Vadmacskák, Gotham Girls, Gotham lányai, meg hasonlók.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #1 Dátum: 2011. április 05. - 14:29:04 »
Nem kötözködöm, vagy ilyesmi. Szóval neked kellett elnevezni a füzetet és nem volt régebben már ez a csapat magyarul valamilyen Batmanban esetleg. Értem.
A Ragadozómadarak miért logikusabb mint a ragadozók? Az eredeti cím, szó szerint fordítva ugye valami olyasmi, hogy az Imádság madari? Tehát a ragadozó szó egyáltalán nincs is benne. Szerintem a madár itt a lányokra utal. Mint a Charlie angyalaiban az angyal = nő.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #2 Dátum: 2011. április 05. - 14:35:12 »
Birds of prey, nem pray. Szó szerint ragadozómadarakat jelent.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #3 Dátum: 2011. április 05. - 14:40:03 »
Birds of prey, nem pray. Szó szerint ragadozómadarakat jelent.
ja... :-[ ;D
Én meg már gondolkodtam, hogy hogy lehetne jól lefordítani :lol:
Egész jó cím lenne a Birds of pray. Rimánkodj mert jönnek a az amzon hősnők és szétrúgják a..  :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #4 Dátum: 2011. április 05. - 14:41:37 »
Ja, a legjobb választás az lett volna, hogy "Gotham angyalai", az kifejező is, találó is, meg minden, csak éppen nem akartam túlerőltetni az "angyalok" elnevezést a Bosszú Angyalai miatt.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #5 Dátum: 2011. április 05. - 14:45:36 »
Hú, szerintem ez lett volna a legbénább választás... :roll: Akkor már inkább a Ragadozók, bár nincs az az Isten, hogy én ezt a nevet honosításban használjam... :)

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #6 Dátum: 2011. április 05. - 14:47:45 »
Hú, szerintem ez lett volna a legbénább választás... :roll: Akkor már inkább a Ragadozók, bár nincs az az Isten, hogy én ezt a nevet honosításban használjam... :)
akkor mit használnál? A ragadozómadarakat?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #7 Dátum: 2011. április 05. - 14:48:40 »
Idézet
bár nincs az az Isten, hogy én ezt a nevet honosításban használjam...
Majd az ötödik kötet után meggondolod.  :D Szerintem különben a "ragadozómadarak", mint csapatnév honosításban sem hangzik annyira jól. Főleg, ha a "hívjuk a ragadozómadarakat" felkiáltás után beszélnek a Vadásznővel. :)

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #8 Dátum: 2011. április 05. - 14:54:26 »
Idézet
akkor mit használnál? A ragadozómadarakat?
Amit eddig is: a Ragadozómadarakat. Mivel most épp nincs NewGen, így nem tudok linket mutatni.

Idézet
Szerintem különben a "ragadozómadarak", mint csapatnév honosításban sem hangzik annyira jól.
Ezt még talán el is tudom fogadni, viszont jóval nagyobb részt takar ki a borítón, mint a Ragadozók, ergo könnyebb retusálni... :D

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #9 Dátum: 2011. április 05. - 15:06:13 »
Szerintem nincs akkora probléma a választott névvel, bár a legjobb lett volna a "Gotham City: Ragadozómadarak", szimplán azért, mert a "-madarak" rész utal arra, hogy nőkkel van dolgunk, meg könnyebb felismerni az eredeti címet, ha valaki esetleg már sok jót hallott róla, de nem olvasta még. Különben így már majdnem jobban hasonlít a "Gotham City Sirens" címére, vagy a "Ragadozók" alapján lehetne egy Batman vs. Predator is. Utóbbi nem is akkora gond, hátha belelapoznak majd a Predator rajongók.  ;)
De amúgy nincs vele semmi gond, kíváncsi leszek, hogy fog mutatni a cím a borítón. :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #10 Dátum: 2011. április 05. - 15:10:09 »
Ezt még talán el is tudom fogadni, viszont jóval nagyobb részt takar ki a borítón, mint a Ragadozók, ergo könnyebb retusálni... :D
Ó, ezek a honosítói érvek!  :lol:
szimplán azért, mert a "-madarak" rész utal arra, hogy nőkkel van dolgunk
Már hogy miért? Legfeljebb, ha "Gotham City: Tojók" lenne a címe.  ;D
Idézet
De amúgy nincs vele semmi gond, kíváncsi leszek, hogy fog mutatni a cím a borítón. :)
Na arra én is, de Atit ismerve úgyis bulis lesz. :)

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #11 Dátum: 2011. április 05. - 16:35:02 »
Idézet
Ó, ezek a honosítói érvek!  :lol:
Felőlem nevethetsz, de ez igenis egy szempont! Főleg, ha magam retusálok egy-egy borítót/címfeliratot, akkor ügyelek arra, hogy a szöveg és a körvonal a lehető legnagyobb részt takarja ki az eredetiből. Nem vagyok egy nagy grafikus, ezt mindig is mondtam, és úgy segítek magamon, ahogy tudok. Mondjuk a BoP borítókat BuB csinálta/csinálja, szóval az már az ő gondja, őt meg én is szívesebben szívatom, az is igaz... ;D

Tényleg, akartam is kérdezni, nem tudom, hogy ez valami nagy hadititok-e? Ti, amikor megkapjátok a könyvekhez az anyagokat, nyers borítókat és oldalakat kaptok? Mármint gondolom a bubik rajta vannak, de a borítót mindenféle felirat és vonalkód nélkül kapjátok meg?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #12 Dátum: 2011. április 05. - 16:47:42 »
Idézet
Tényleg, akartam is kérdezni, nem tudom, hogy ez valami nagy hadititok-e? Ti, amikor megkapjátok a könyvekhez az anyagokat, nyers borítókat és oldalakat kaptok? Mármint gondolom a bubik rajta vannak, de a borítót mindenféle felirat és vonalkód nélkül kapjátok meg?
Így van. Nézd meg a Káosz borítógalériáját, nagyjából olyan. A régebbiek azok, ahol a képben van a szöveg, például a Hulk a Marvel Extrában, vagy ilyenek. Ott nekünk is retusálni kell. A Mutánsvilág 1-ben Magneto világában az az újság, emlékszel? Na annak az első oldaláról például Petshop retusálta le a szöveget.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #13 Dátum: 2011. április 05. - 16:51:56 »
Idézet
A régebbiek azok, ahol a képben van a szöveg, például a Hulk a Marvel Extrában, vagy ilyenek. Ott nekünk is retusálni kell.
Igen, azt sejtettem, hogy úgy kaptátok meg, ahogy a Peter David Visionaries kötetekben is van.

Idézet
A Mutánsvilág 1-ben Magneto világában az az újság, emlékszel? Na annak az első oldaláról például Petshop retusálta le a szöveget.
Persze, hogy emlékszem. De ha nem emlékeznék, akkor is csak le kellene nyúlnom a mellettem lévő szekrénybe és megnézni. :) Az nem kis meló lehetett, én még annak a honosított verziójára is emlékszem, kíváncsi is lennék rá, hogy anno azzal Honfi a honosításnál mennyit szívott. Vagy Petshop a könyv előkészítésénél. Az ilyesmi az, amire nekem nincs idegzetem...



VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #14 Dátum: 2011. április 05. - 17:12:39 »

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #15 Dátum: 2011. április 05. - 22:55:55 »
Annyi kérdésem lenne ezzel a jövőbeni kiadvánnyal kapcsolatban,hogy mennyire illeszkedik bele a Batman-féle Képes Kiadó történeteihez,ill. van-e bármiféle kapcsolat hozzá vagy az Igazság Ligája kiadványhoz?
Csak azért kérdezem,hogy érdemes-e megvenni ezeket az eddigi DC-képregénykönyveket?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #16 Dátum: 2011. április 06. - 07:34:12 »
Szerintem mindenképpen érdemes néhányat, de ha csak emiatt vennéd meg, akkor tök fölösleges, mert szerintem ez egy full önállóan is élvezhető sorozat.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #17 Dátum: 2011. április 06. - 07:42:45 »
Idézet
Ó, ezek a honosítói érvek!  :lol:
Felőlem nevethetsz, de ez igenis egy szempont! Főleg, ha magam retusálok egy-egy borítót/címfeliratot, akkor ügyelek arra, hogy a szöveg és a körvonal a lehető legnagyobb részt takarja ki az eredetiből. Nem vagyok egy nagy grafikus, ezt mindig is mondtam, és úgy segítek magamon, ahogy tudok. Mondjuk a BoP borítókat BuB csinálta/csinálja, szóval az már az ő gondja, őt meg én is szívesebben szívatom, az is igaz... ;D
He, lehetne akkorára feltuningolni aa Ragadzókat is, hogy takarjon, na majd egyszer megpróbálom. :hehe:
Doki, inkább a fontot próbáljuk elkunyizni, mert nekünk nem a "hivatalos" van, hanem csak egy utángyártott a filmből. ;D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #18 Dátum: 2011. április 06. - 10:06:10 »
Nem tök mindegy mindegy milyen font van? :D

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #19 Dátum: 2011. április 06. - 10:46:24 »
Hát gondoltam jobban mutat az eredeti fonttal... :uhoh:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL