Szerző Téma: Pókember  (Megtekintve 638739 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember
« Válasz #7760 Dátum: 2017. Augusztus 25. - 12:10:10 »
(na jó May mindig idegesítő, csak általában másképp XD)
Nekem a világon semmi bajom nem volt se a Raimi-féle May nénivel, se a következővel, a Csodálatossal. Az első kedves nénike volt, a második meg tök emberi.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Pókember
« Válasz #7761 Dátum: 2017. Augusztus 25. - 13:34:21 »
Most, hogy így mondod, igazad van. Nem volt egy izgalmas karakter, de valóban nem is volt igazán zavaró.
A képregényekben sokszor nem szeretem a figuráját, mert azt érzem, hogy elnyomja Petert, és érzelmi zsarolással próbálja magához láncolni, vagy bűntudatot éreztetni benne (amúgy ilyen helyzetben ez teljesen tipikus és reális viselkedés), de a filmes karakterekre ez nem volt jellemző.

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Pókember
« Válasz #7762 Dátum: 2017. Október 21. - 12:58:01 »
Tegnap megnéztem a Pókember-Hazatérés filmet, de még mindig sokkos állapotban vagyok! :)
Flash egy zsíros hajú indiai Harry Osborn, a csontszőke Liz afro néger, a vörös hajú MJ fanyar és sejtelmes líbiai. Brutál polkorrekt, vagy lehet már ilyen New York (11 éve voltam ott 1x, akkor még nem volt mindenki arab, lehet már az, de nem hiszem).
Amúgy May néni szerintem is jó, a Keselyű is tetszett, a tini Pókember is elfogadható.
A ráomlott törmelékből kiszabadulás "súlytalan", sem szerelem se bűntudat, se szeretet nincs jelen mint mozgatórugó. Ben bácsi ugyan nem hiányzott újra harmadszor, de a nagy erő nagy felelősség teljesen hiányzik.
Részemről a film 5/10.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Pókember
« Válasz #7763 Dátum: 2017. Október 21. - 13:02:38 »
A ráomlott törmelékből kiszabadulás "súlytalan", sem szerelem se bűntudat, se szeretet nincs jelen mint mozgatórugó.

Köszönöm! Akkor mégsem vagyok egyedül :D


BTW mit szólnátok egy ilyen Mary Jane-hez a filmekben, mondjuk a Pók 2-3. vagy a Vasember 4. magasságában?

« Utoljára szerkesztve: 2017. Október 21. - 21:53:01 írta coleman »

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Pókember
« Válasz #7764 Dátum: 2017. Október 22. - 08:06:04 »
a vörös hajú MJ fanyar és sejtelmes líbiai.
Valahol olvastam a film után, hogy a Marvel nyilatkozta, hogy ez az MJ nem az az MJ, akire mi gondolunk. Csak a nevük rövidítése egyezik, mert ő nem Mary Jane, és hogy ő nem lesz Peter barátnője. Mondjuk ezzel nem mondott sok újat a Marvel, mert ezt az összes karakterre el lehet mondani, hogy csak névben hasonlít az eredetire. De így legalább maradt némi esély rá, hogy később mégis csak jön egy, az eredetihez jobban hasonlító Mary Jane a filmbe.

Amúgy a sulihíradóból kihagytad Betty Brantet, aki meg szőke csaj lett.  ;)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Pókember
« Válasz #7765 Dátum: 2017. Október 22. - 10:04:23 »
BTW mit szólnátok egy ilyen Mary Jane-hez a filmekben, mondjuk a Pók 2-3. vagy a Vasember 4. magasságában?
https://i.pinimg.com/564x/66/07/c3/6607c333d8b01103a47fb7c6bbe47c7c--mary-jane-watson-amazing-friends.jpg
De ez lényegében a szokásos MJ nem? :headscratch:
Legalábbis megjelenésben, ellenben annak örülnék, ha a szupermodell munkakört kissé hanyagolnák, az mindig olyan komolytalannak tűnt, mikor Pókember komoly felelősségteljes problémáival azt állították szembe, hogy közben MJ otthon edz, hogy jól nézzen ki a következő fotózásra.  :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2017. Október 22. - 10:08:08 írta Todd »

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Pókember
« Válasz #7766 Dátum: 2017. Október 22. - 10:14:48 »
mégis csak jön egy, az eredetihez jobban hasonlító Mary Jane a filmbe.

Vagyis visszakoznak az eredeti elképzeléshez képest. Jól tennék.
mindig olyan komolytalannak tűnt, mikor Pókember komoly felelősségteljes problémáival azt állították szembe, hogy közben MJ otthon edz, hogy jól nézzen ki a következő fotózásra.  :lol:
Pedig jól visszaverni a fényt nem könnyű munka.  :hehe:

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Pókember
« Válasz #7767 Dátum: 2017. Október 22. - 11:40:13 »
mindig olyan komolytalannak tűnt, mikor Pókember komoly felelősségteljes problémáival azt állították szembe, hogy közben MJ otthon edz, hogy jól nézzen ki a következő fotózásra.  :lol:
Pedig jól visszaverni a fényt nem könnyű munka.  :hehe:
Jaja, gondolj csak bele, hogy te cosplayként miket élsz át.  ;D Ugye, hogy nem is volt egyszerű munkája?  :D

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Pókember
« Válasz #7768 Dátum: 2017. Október 22. - 11:59:05 »
A cosplay-es jelmezt készít és csak a vége a "mutogatás". Az egy komoly ipar- és képzőművészeti kreatív munka.  :D

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Pókember
« Válasz #7769 Dátum: 2017. Október 22. - 12:07:22 »
De ez lényegében a szokásos MJ nem? :headscratch:

Az, egy éles váltás után. Itt nem színész/szupermodell/másegyéb, hanem Stark jobbkeze. Nagyon el tudnám képzelni, hogy a filmekben Tony vonaláról tűnjön fel. Bőven vannak is ötleteim a sztorihoz :D

Még pár kép a poén kedvéért (bízom benne, hogy ez nem számít komoly spoilernek):






jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Pókember
« Válasz #7770 Dátum: 2017. Október 22. - 17:35:31 »
Idézet
Amúgy a sulihíradóból kihagytad Betty Brantet, aki meg szőke csaj lett.  ;)

Ne is mondd! Még mindig a hatása alatt vagyok! A Disney egy végzős gimis bál filmet csinált belőle. Ultimate cím alatt rendben volna egyébként. Kár és nagy szívás, hogy a Disney megvette a jogokat. És akkor arról nem beszélve, hogy a pókösztöne nem figyelmeztette, mikor bemászott a szobájába és bent ült a kínai forma dagi tech-es srác. Pedig ahogy a nagy erő nagy felelősség úgy a pókösztön is nagyon fontos része a Pókembernek.

Amúgy nekem semmi bajom azzal, ha csinálnak egy polkorrekt színes tini végzős bál filmet szuperhőssel, csak minek ebbe a Pókember? Találjanak ki maguknak egy saját új szuperhőst, aki ilyen. Ja, bocs, az nem megy, mert fantáziájuk már nincs. Inkább forgassuk ki a karaktert, és várjuk, hogy dől a lé.
Én megértem, hogy aktualizálni kellett a karaktert, de a főbb vonásokat kifelejteni belőle gáz. Más karaktert nem szúrtak hátba, pl. Amerika Kapitány, Thor, Fekete Párduc, a Galaxis őrzői. Szerintem legközelebb Thanos csináljon rózsaszín lufis bulit tinilányoknak, és legyen egy pudli kutyája. :) 

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Pókember
« Válasz #7771 Dátum: 2017. Október 23. - 13:11:39 »
Shocker pedig a cselekmény közben változik négerré  ;D
A híradós rész után, Peter mögött a folyosón sétál egy hosszú fehérre szőkített hajú lány. Talán Felicia Hardy  :brow:
Azt tudja valaki, miért ült Peter mellett egy katonai egyenruhás srác? Amerikában ez normális? Valami yougen tagja?  :hehe:
« Utoljára szerkesztve: 2017. Október 23. - 13:59:38 írta VTomi »

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Pókember
« Válasz #7772 Dátum: 2017. Október 23. - 15:29:21 »
Pár hete láttam én is az új Póki filmet, hát én nem voltam elájulva tőle. Mondjuk előre sejtettem is, hogy nem a mi generációnknak fog szólni. Kicsit bárgyú, könnyed gimis tinifilm lett, bár összességében vállalható és teljesen nézhető mozi, de rajongóként engem nagyon zavart a mellékkarakterek totális félrecastingolása, ez nálam rengeteget rontott az élményen. (De jó lenne, ha a kövi film elején Peter sulit váltana, és ott lennének az igazi mellékszereplők... Hiú remény. :D ) Peter is túl idétlen lett kicsit, oké, hogy tini meg éretlen, de nekem jobban tetszett Tobey érettebb, visszafogottabb Petere. De egyébként nem volt rossz, Holland és Keaton voltak a két jó pont a félrement castingben. :D Viszont a finálé elég visszafogott, urambocsá gyenge lett, ennél sokkal jobb és látványosabb végső összecsapást is láttunk már a korábbi filmekben. Arról nem is beszélve, hogy Tony összes ultratech kütyüjét és cuccát totálisan védtelenül, mindenféle őrizet nélkül szállították át az új bázisra? WTF???! Az új pókruha sem tetszik nekem annyira, bár ez ízlés dolga, mondjuk az jópofa hogy fel van spécizve, de ezt is kicsit túlzásba vitték, ezek után egy vaspók ruhának kb semmi értelme. Egyébként kétségtelenül jól beépítették Pókit a Marvel Univerzumába, a film tényleg szerves része lett az Avengers történetfolyamnak, viszont ezzel meg a saját világából szakították ki kicsit Pókembert, nem tudom, ti éreztétek-e ezt. Összességében nem lett rossz film, de azért nem is a legjobb Pókember film, sajnos számomra még mindig a Raimi-féle Pók 1 csücsül a trónon.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Pókember
« Válasz #7773 Dátum: 2017. Október 23. - 16:10:28 »
Nekem az ne tetszik, hogy Peter segélykéréseit folyamatosan semmibe veszi Happy. Ki lehetne rúgni ezért. Aztán meg azt mondja Tony, hogy de hát mi küldtük az FBI-t!? Szólhatott volna. Ezért mondják a katonák is: "Vettem!"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember
« Válasz #7774 Dátum: 2017. Október 23. - 18:13:04 »
Legalábbis megjelenésben, ellenben annak örülnék, ha a szupermodell munkakört kissé hanyagolnák, az mindig olyan komolytalannak tűnt, mikor Pókember komoly felelősségteljes problémáival azt állították szembe, hogy közben MJ otthon edz, hogy jól nézzen ki a következő fotózásra.  :lol:
De a szembeállítás lényeges része egy karakternek, a jellemének is. Ebbe mondjuk sosem gondoltam bele, hogy Peter alighanem egy felelősségteljesebb nőt választana élete társául, nem MJ-t (például Gwent), ugyanakkor melyik geek gyerek tol el magától bármiféle indokkal egy modell nőt, amikor sokszor még egy átlagoshoz is alig mernek szólni?  :D
Az, egy éles váltás után. Itt nem színész/szupermodell/másegyéb, hanem Stark jobbkeze. Nagyon el tudnám képzelni, hogy a filmekben Tony vonaláról tűnjön fel. Bőven vannak is ötleteim a sztorihoz :D
Nem fog megtörténni. Olyan lenne, mintha egyszerűen leváltanák Peppert.
Az új pókruha sem tetszik nekem annyira, bár ez ízlés dolga, mondjuk az jópofa hogy fel van spécizve, de ezt is kicsit túlzásba vitték, ezek után egy vaspók ruhának kb semmi értelme.
Szerintem nagyjából ez volt az.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Pókember
« Válasz #7775 Dátum: 2017. Október 23. - 21:17:13 »
De a szembeállítás lényeges része egy karakternek, a jellemének is. Ebbe mondjuk sosem gondoltam bele, hogy Peter alighanem egy felelősségteljesebb nőt választana élete társául, nem MJ-t (például Gwent), ugyanakkor melyik geek gyerek tol el magától bármiféle indokkal egy modell nőt, amikor sokszor még egy átlagoshoz is alig mernek szólni?  :D
Peter gyakorlatilag tobzódott a házassága előtt a jobbnál jobb barátnőkben.
Amúgy nekem Gwen ugyanolyan üres női karakternek tűnt a magyarul megjelent történetek alapján, mint bárki más abból az időszakból. Mintha Gwen egész személyisége csak arra lenne alapozva, hogy hogyan gondolnak rá emberek a halála után, miközben mindazokkal a személyiségjegyekkel igazából nem nagyon rendelkezett. Megjegyzem, ez szerintem egy teljesen reális életszerű megközelítése egy ilyen tragédiának.
Nekem az ne tetszik, hogy Peter segélykéréseit folyamatosan semmibe veszi Happy. Ki lehetne rúgni ezért. Aztán meg azt mondja Tony, hogy de hát mi küldtük az FBI-t!? Szólhatott volna. Ezért mondják a katonák is: "Vettem!"
Mondom én, hogy Tony a film főgonosza. :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember
« Válasz #7776 Dátum: 2017. Október 23. - 21:30:32 »
Pedig a magyarul megjelentek között is voltak olyanok, ahol kiderült, hogy Gwen intelligens nő. Kémiából ugyanolyan ász volt, mint Peter, ő szervezte meg Flash búcsúbuliját, a díszítéstől a meghívottakig, kaja, pia, satöbbi, vagyis szervezőkészsége, önállósága is mutatja, hogy nem MJ-féle "bulizzunkból" állt a személyisége. Magyarul nem jelent még meg, de az egyetemi diáklázadásoknál határozott véleménye volt, kiállt magáért és Peterért, a személyes tragédiái (anyja és apja elvesztése) pedig a jellemét erősítették.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Pókember
« Válasz #7777 Dátum: 2017. Október 23. - 23:49:46 »
Nem fog megtörténni. Olyan lenne, mintha egyszerűen leváltanák Peppert.

Látva, hogy milyen keveset szerepeltették az elmúlt nem is tudom már, hány évben, az sem lenne nagy meglepetés. De van egy verzióm, amiben Peppernek is fontos szerepe lehetne: először vetélytársat látna benne, aztán Anna nénivé avanzsálna. Márpedig ha én ki tudok találni rá valamit, akkor Hollywoodban garantáltan le tudnak akasztani egy írót, aki ezt a megfelelő összegért összerakja :D

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Pókember
« Válasz #7778 Dátum: 2017. Október 24. - 08:46:25 »

Mondom én, hogy Tony a film főgonosza. :D
Nagyon várom mióta először mondtad :)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Pókember
« Válasz #7779 Dátum: 2017. Október 24. - 12:06:38 »
De van egy verzióm, amiben Peppernek is fontos szerepe lehetne: először vetélytársat látna benne, aztán Anna nénivé avanzsálna. Márpedig ha én ki tudok találni rá valamit, akkor Hollywoodban garantáltan le tudnak akasztani egy írót, aki ezt a megfelelő összegért összerakja :D
Csak azt nem veszed számításba, hogy Peter jelen állás szerint 15 éves a filmben, így hasonló korúnak kellene lennie MJ-nek is. És azért egy 15-16 éves lányban nem hinném, hogy nagy vetélytársat látna Pepper, tekintve, hogy a film szerint is nagyjából kétszer annyi idős. A Stark féle vonalból maximum úgy jöhetne MJ, hogy ő is egy tehetséges fősulis, aki ösztöndíjat kapott a Stark művektől, és ott ismeri meg. Vagy, ami még reálisabb lenne, hogy mondjuk továbbtanuláskor ismerné meg őt Peter, pl az MIT-n, amit Tony a film elején említett is Peternek.