Szerző Téma: Pókember  (Megtekintve 638735 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember
« Válasz #7800 Dátum: 2019. Július 04. - 12:36:31 »
Nagyon jó film volt, szerintem is. Vicces, szerethető, érdekes, jó akciókkal és Mysterio is király volt benne.

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Pókember
« Válasz #7801 Dátum: 2019. Július 04. - 12:58:52 »
Jó volt valóban, a Homecomingnál mindenképpen jobban tetszett (bár azt annyira nem szerettem).
Sok látványos, remek akciójelenet volt benne, sok poén, vicc -de nem olyan bénák, mint az elsőben-, a sztori is csavaros volt, az is verte az előző részt a számomra.
Tom Holland a legjobb Pókember eddig, itt már teljesen bebizonyosodott nekem. (Remélem nem akarják sokáig fiatalon tartani, alig várom, hogy lássam, ahogy idősödik, mert már itt is eléggé hasonlított a képregényekből megszokott Peter Parkerre, pár év múlva kiköpött olyan kinézete lesz, mint a huszonéves Peternek, és nem szeretném, ha még akkor is középiskolás lenne.) Ha nagyon nem mondták a mellékszereplők valódi képregényes neveit, akkor el tudtam vonatkoztatni, és ők is "tetszettek".

Amit szerintem már iszonyatosan túltoltak viszont, az a ruhák. 4 különféle Pókruha 1 filmben?! Szerintem ez már gáz, Batman és Robin szint. Értem, hogy el kell adni minél több játékot, de azért ez már sok.

A stáblista utáni jelenet pedig kihagyhatatlan (az első)!! De olyannyira, hogy szerintem az volt az egész filmben a legjobb rész! Nagyon intenzív élmény!

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Pókember
« Válasz #7802 Dátum: 2019. Július 04. - 21:29:34 »
Két stáblistás jelenet van?

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Pókember
« Válasz #7803 Dátum: 2019. Július 04. - 21:44:33 »
Két stáblistás jelenet van?
Igen, a második a legvégén van teljesen, de nem nagy szám. Illetve lehetne jó, de sajnos poént csináltak belőle.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Pókember
« Válasz #7804 Dátum: 2019. Július 04. - 21:55:55 »
JAMESON AZ ISTEN! :D :D

Nagyon várom a hármat.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Pókember
« Válasz #7805 Dátum: 2019. Július 07. - 17:14:58 »
Most biztosan egyedül leszek a véleményemmel, de vállalom, leírom. Ez az én véleményem. Szerintem ezek a mostani Pókember filmek borzasztóak. Ha nem lennének különféle technikai trükkök, meg miegymás, akkor forintot sem érne egyik sem. Hangsúlyozom, ez csak az én kis véleményem! A Pókemberes főszereplők unszimpatikusak. Egyszerűen NEM Pókembernek valók. Az első 3 rész (Tobey Maguire-féle) volt még a "legjobb". Bár a Zöld Manó maszk totál gagyi volt, de ez, és a következő két rész ki volt találva, sőt volt átszövés az egyes részek között. Csak hát, a főszereplő...
Garfield-os Pókember: idióta eredettörténet, a főszereplő szintén nem "Pókemberes", ficánkol, játszik, de mégsem az az ....., szóval nem látom benne a Pókembert, na. Ráadásul itt kezdődött el a szereplők változtatása: pl. Elektro afroamerikai, amit utálok, mármint egy megszokott "színű" szereplő maradjon már az (Pl. F4 új filmje).
Térjünk rá a mostani Pókemberre: Na, ez az igazi übergáz nekem! Úgy viselkedik a címszereplő, mint egy nyavalygó idióta. Főleg a "Hazatérés"-ben. Basszus, nekem nincs szupererőm, de 16 évesen sem nyavalyogtam ennyit! És itt a fő gond: 16 éves! Mi a jóistennek kellett középiskolássá visszatenni a főhőst?! Ez a mostani 2 Pókemberes film egy tinikalandfilm. Borzalom! Lehet, hogy öregszem, de én imádtam a tv-ben: volt egy pókemberes sorozat, ahol Peter Parker már fotóriporterként dolgozott, na ott felnőttként volt már Pókember. szerettem azt a sorozatot, csak sajnos, a technika nem tett lehetővé akkoriban jobb filmeket. De legalább felnőtt volt a címszereplő, nem pedig nyavalygó tini. Ezért is szabadultam meg az Ultimate Pókember képregényeimtől korábban. (Amikor korábban újra elkezdtem gyűjteni a Pókember képregényeket, akkor nem tudtam, hogy az UltiPók=Tinipók). Még jó, hogy a Kingpin az idősebb Pókember sztoriait adja ki.
Talán a következő film már nem középsulis-nyavalygós lesz, de sajnos erre nincs semmi garancia, mert a népnek ez(?) kell. Pedig nem csak tinik vannak, akik szeretnének egy IGAZI Pókemberes (értsd: felnőttesebb, nem tini nyavalygós) filmet látni. Vagy nincs igazam?

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Pókember
« Válasz #7806 Dátum: 2019. Július 07. - 18:19:14 »
(Amikor korábban újra elkezdtem gyűjteni a Pókember képregényeket, akkor nem tudtam, hogy az UltiPók=Tinipók).
Dettó ugyanez volt velem is.
A filmről viszont nem egyezik a véleményünk. Szerintem azt az esszenciális Peter Parkert sikerült ebben a filmben eltalálni, ami (aki) miatt a 60as évek elején is sikeres lett. Egy emberi szereplő, akinek olyan gyengeségei és problémái vannak, mint egy átlagos tinédzsernek, de ez még megfejelve a szupererő adta felelősséggel, és látszik hogy fejlődik a szereplő. Ki van találva ez is nagyon, minden a helyén van benne. Én is azon a véleményen vagyok, mint egy korábbi hozzászóló írta, hogy Tom Holland a legjobb Pókember eddig.
This is a joke. A real practical Joke.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Pókember
« Válasz #7807 Dátum: 2019. Július 07. - 21:54:35 »
(Amikor korábban újra elkezdtem gyűjteni a Pókember képregényeket, akkor nem tudtam, hogy az UltiPók=Tinipók). Még jó, hogy a Kingpin az idősebb Pókember sztoriait adja ki.

Ezzel mélyen egyetértek, én is az Ultimate miatt hagytam abba a gyűjtést régebben.

Csakhogy nekem Holland Pókembere kellemes csalódás volt, egyáltalán nem idegesít. Hozzáteszem, felnőtt fejjel az Ultimate is jobban tetszett, ha nem is szerettem meg.

Idézet
Talán a következő film már nem középsulis-nyavalygós lesz, de sajnos erre nincs semmi garancia, mert a népnek ez(?) kell. Pedig nem csak tinik vannak, akik szeretnének egy IGAZI Pókemberes (értsd: felnőttesebb, nem tini nyavalygós) filmet látni. Vagy nincs igazam?

Igazad van. A baj az, hogy nincs más jelentős tini szuperhős a palettán, akit meg lehet csinálni a tinédzsereknek, úgyhogy Pókembernek jutott a szerep. Btw a következő filmben még mindig középiskolás lesz.

Egy kis szerencsével megtartják a srácot a trilógia után is, hagyják felnőni, és behozzák Moralest tininek. Lehetne olyasmi, mint a PS4 Peter, az nagyon bejött, meg Oki is király volt benne.

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Pókember
« Válasz #7808 Dátum: 2019. Július 08. - 14:55:45 »
Az a helyzet, hogy igazából Pókember egyik alap "jellemvonása" az volt, hogy fiatal. Ezt Stan Lee így találta ki, tehát ezzel nem gyalázták meg a karaktert, vagy bármi ilyesmi, csak visszatértek az alapokhoz.
Annak idején Martin Goodman is ezen volt kiakadva, hogy hogy lehetne egy hős tini, mikor azok a hős segítői (sidekick) szoktak lenni (a másik, hogy hogy lehet Pókról mintázni, attól mindenki fél. Mintha egyébként a denevéreket meg imádnák az emberek...  :hehe:). Az Amazingben is középsulis volt az első 10-20 részben.

Szóval ezzel szerintem csak hűek voltak az alapanyaghoz. De ezt Kevin Feige is nyilatkozta már a Polgárháború előtt, hogy Pókember fő tulajdonságait fogják kidomborítani még jobban, ezek pedig, hogy fiatalabb, mint a többi Bosszúálló, és hogy hatalmas felelősségérzete van.

Félreértés ne essék, én se szeretném, ha most 10 részen keresztül középiskolás lenne, nekem az lenne a tökéletes, ha a vásznon látnám felnőni, ahogy az általunk ismert Pókemberré válik. Szóval pl. a kövi filmben már legalább befejezhetné a középsulit. Sajnos a mostani filmben is utaltak rá, hogy egy év kuka, merthogy a csettintés valami félév körül volt, és azt az évet újra kell járniuk...

Egy kis szerencsével megtartják a srácot a trilógia után is, hagyják felnőni, és behozzák Moralest tininek.
Na, ez így pl. tök jó lenne! Milest már úgy is megismerték a népek a Spider-Verse-el. Azon én s kiborulnék, ha Peter még 15 év múlva is suliba járna, kivéve, ha tanárként. :)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Pókember
« Válasz #7809 Dátum: 2019. Július 08. - 21:00:35 »
Sajnos a mostani filmben is utaltak rá, hogy egy év kuka, merthogy a csettintés valami félév körül volt, és azt az évet újra kell járniuk...
5 év.  ;) Annyi idő telt el a sztoriban a csettintés és a pitty között. De az évismétlésre jól emlékeztél.

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Pókember
« Válasz #7810 Dátum: 2019. Július 08. - 21:25:09 »
Az iskolai félévre gondoltam.  ;)

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Pókember
« Válasz #7811 Dátum: 2019. Július 09. - 01:03:31 »
Azt is mondják, hogy azt az ismételt évet éppen fejezik be, és 8 hónap telt el az Endgame óta.

Szóval Pókember legalább a másodikat kijárta a középiskolában, de simán lehet, hogy a harmadikat is. A Homecomingban másodikas volt, de azt nem tudjuk, hogy onnantól az Infinity Warig mennyi idő telt el.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Pókember
« Válasz #7812 Dátum: 2019. Július 31. - 18:32:23 »
Szerintem a Homecoming egy jó film magában, viszont egy rossz Pókember film. Elb*szni egy olyan ikonikus jelenetet, mint az ASM#33 beragadást Tom Holland vinnyogásával...sosem fogom megbocsátani a filmkészítőknek.

Ellenben a FFH teljesen meglepett, mennyire képregényhű(en nézett ki és harcolt) Mysterio és, hogy legalább megpróbálták Peteren tartani a maszkot amennyire lehet. Nameg már kezdett idegesíteni, hogy MJ is megtudja, hogy ő Póki és már minden Shield ügynök tudja és ez senkit sem zavar, de aztán megoldották a post-credit jelenettel ezt a problémámat. Meglepő és jó húzás volt szerintem, érdekel, hogy mi lesz ezután.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember
« Válasz #7813 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 00:13:38 »
Ez a 2. rész mérföldekkel jobb volt, mint az első, szerintem is.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Pókember
« Válasz #7814 Dátum: 2019. Augusztus 21. - 21:17:10 »
Jött is a plot twist. Vélemények a Sony - Marvel Pókemberes válásról?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember
« Válasz #7815 Dátum: 2019. Augusztus 21. - 23:19:51 »
Szomorú. Reméljük, még meggondolják.  :-\

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Pókember
« Válasz #7816 Dátum: 2019. Augusztus 22. - 13:17:42 »
Nekem az MCU-s irányvonal nem annyira jött be Pókemberrel kapcsolatban, úgyhogy engem annyira nem ráz meg a dolog (sajnos az sem igazán lep meg, hogy a pénzen vesztek össze, jellemző...  :-\ ), viszont azért nekem is vannak kétségeim, hogy a Sony tud-e önállóan jó Pókember filmet csinálni, de reméljük, hogy tanultak a Marveltől. Ha van eszük, akkor Hollandot megtartják, mert ha új casting jön, abból tényleg botrány lesz szvsz. (Bár a mellékszereplőket újracastingolhatnák. :hehe: )

Én a Sony helyében a PS4-es Spider-Man játék forgatókönyvírójára bíznám a filmet, és akkor már csak egy jó rendezőt kéne találni.  ;D Hollandra meg ráadnám a játékbeli Advanced Suitot, és mehet a buli.  ;D Legkirályabb Pókember film lehetne evör. 8)
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Pókember
« Válasz #7817 Dátum: 2019. Augusztus 22. - 13:37:20 »
Tény, hogy a Holland Pókember nekem sem volt a kedvencem, de most FFH-val kezdett picit javulni a véleményem és erre érkezett ez a bomba. Igazából nekem sem lenne semmi bajom egy Sony különálló Póki filmmel, ha lenne példa a közelmúltból arról, hogy jól döntött a stúdió és jó kezekre bízott IP-kat. A Venom attól, hogy sikeres volt, még nem jó. Az Andy Serkis hír az egy jó jel, de kevés ahhoz, hogy bízzak abba, hogy Sonyt igazából pénzem kívűl érdekel valami olyan koncepció is, hogy egy jó, minőségi filmet készítsenek.

Én a Sony helyében a PS4-es Spider-Man játék forgatókönyvírójára bíznám a filmet, és akkor már csak egy jó rendezőt kéne találni.  ;D Hollandra meg ráadnám a játékbeli Advanced Suitot, és mehet a buli.  ;D Legkirályabb Pókember film lehetne evör. 8)

Ez remek lenne!

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Pókember
« Válasz #7818 Dátum: 2019. Augusztus 22. - 20:43:24 »
Az Andy Serkis hír az egy jó jel, de kevés ahhoz, hogy bízzak abba, hogy Sonyt igazából pénzem kívűl érdekel valami olyan koncepció is, hogy egy jó, minőségi filmet készítsenek.
Úgy gondolom ezzel megfogtad a lényeget. Nekik csak az a fontos, hogy még több pénzt hozzon, mindegy hogyan, és mivel a marvel-disney-nél ottvan a recept, így a sony akkor is jól járt volna, ha engednek az ajánlatnak. szerintem
This is a joke. A real practical Joke.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember
« Válasz #7819 Dátum: 2019. Augusztus 22. - 22:00:37 »
Ebben csak az a szomorú, hogy a Sony belengette, hogy ha nem érik el az 1 milliárdot, akkor kiszállnak a közösből. Elérték, és kiszállnak a közösből.