Death Note filmek rövid
-es kritikája (fordítás, mert hogy én meg nem nézem az ziher)
Az elsőt még 2006.június 17-én mutatták be és hatalmas sikert aratott Japánban. A film apró részletességgel mutatja be Yagami Light/Kira (Fujiwara Tatsuya- aki túlélte a Battle Royal-t) életét, azt hogy hogy kerül hozzá a Halállista, láthatjuk Ryuk-ot, a Halálistent, akit nagyon szépen megcsináltak és a megszólalásig hasonlít a rajzolt formájára, valamint megjelenik L (Matsuyama Kenichi - Yamatoban láthattuk itthon) a világ legjobb nyomozója is. A film felénél, amikor L-t bevonják a nyomozásba, még csak a történet elején járunk. Végig azt várja a néző mikor kerül sor kettejük szellemi harcára, de csalódni kellett, mert a legeslegvégén találkoznak csak. 150 percnyi izgalom és döbbenet, mikor vége.
Azonban van egy érdekessége az első résznek, Kaneko Shusuke japán filmtörténelmet írt, ugyanis ez volt az első film, amelyben egy metróvonalat használtak, kb. 500 statisztával.
Az alábbi videón jól össze van vágva az anime és a film, gondolom az összehasonlítás miatt.
http://www.youtube.com/watch?v=k4YzB1an_FoA második részt (Death Note - The Last Name) először Hong Kongban mutatták be 2006 október 28-án. Végre megtörténik Light és L harca, valamint bonyolódott a történet egy újabb halálistennel Rem-el (senkit ne zavarjon a külseje és a hangja, ő nőnemű) és Aname Misa-val (Toda Erika - aki elég gyengén szerepelt). A film nagyon jól el lett készítve, majdnem visszaadta az anime hangulatát. Meglepő fordulatokat tartalmaz és ezáltal szimpatikusabb ez a verzió, mint az anime. Bár sokaknak nem tetszett, hogy eléggé elrugaszkodik a mangától.
A film alapjába véve nézhető, a két főszereplő jól eljátssza a szerepét, valamint a fel-felbukkanó halállista szabályok érthetővé teszik hogy hogyan is működik a lista.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Szem. megj: A halállista - mint manga és anime - óriási hatással volt a világ minden táján. Kína bizonyos tartományaiban be is tiltották, számos igazi halállista került elő (Dél-Carolinában, Alabamában, Washingtonban) melyeket elborult agyú fiatalok készítettek. A leghíresebbek azonban minden bizonnyal a belgiumi esetek, amelyek mind a mai napig megoldatlanok. A sorozatgyilkos az áldozatok mellett egy-egy halállistát hagyott.
http://www.animenewsnetwork.com/news/2007-11-27/police-reach-dead-end-in-belgian-manga-murder-case