Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 978249 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #17060 Dátum: 2018. November 13. - 21:03:21 »
Köszi, hogy belinkelted.  :spidey:

Zöldlámpás

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 451
  • Sid , a lajhár
Re:OFF
« Válasz #17061 Dátum: 2018. November 13. - 22:14:16 »
Nyugodjék békében. :'(  Részvétem. :stan-surp: Köszönjük a sok képregény hőst akiket adott nekünk
Mindannyan ragyogó  lelkek vagyunk

keildavid

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 474
Re:OFF
« Válasz #17062 Dátum: 2018. November 13. - 22:38:02 »
Nyugodjék békében. :(
Milyen sok tehetséges emberek meghaltak. Júniusban Steve Ditko, és tegnap Stan Lee.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:OFF
« Válasz #17063 Dátum: 2018. November 16. - 09:41:29 »
Stan egyik utsó videóját posztolta a CBM oldal...  :'(

Twitter üzenetet nem tom hogy lehetne másképp linkelni...
https://www.comicbookmovie.com/comics/marvel_comics/one-of-the-late-stan-lees-final-videos-was-a-heartfelt-message-to-his-fans-a164755
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #17064 Dátum: 2018. November 23. - 12:01:00 »
Egyértelmű volt, kiről fog szólni az Economist heti megemlékező rovata:

The Economist | Prepare to be astonished!

(Elvileg előfizetés nélkül is el tudjátok olvasni, de szóljatok, ha mégsem.)

fefeaty

  • Pókirtó
  • *
  • Hozzászólások: 233
Re:OFF
« Válasz #17065 Dátum: 2018. November 23. - 20:44:10 »
« Utoljára szerkesztve: 2018. November 23. - 20:52:36 írta fefeaty »

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #17066 Dátum: 2018. December 11. - 18:50:11 »
This is a joke. A real practical Joke.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #17067 Dátum: 2018. December 12. - 08:39:16 »
Nagyon király. :)

Baleszmode

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:OFF
« Válasz #17068 Dátum: 2018. December 30. - 22:19:27 »
Hello Hollók. Egy kérdésem lenne
Mégpedig: Melyik Philip K.Dick könyvet ajánlanátok kezdésként? (Tudom, higgy a könyvek nem kapcsolódnak egymáshoz, de egyesek szerint a Jones Kezében a Világ nem a legmegfelelőbb erre a pozícióra)
"There are no heroes. No villains. Just people with different agendas."-Daredevil

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #17069 Dátum: 2019. Január 01. - 13:18:15 »
Hát azért van ami nagyon kemény. Supergirl tv sorozatban Jimmy Olsen! egy kigyúrt 1,90 m magas néger férfi modell. Gyerekek, én megértem ha néger kell legyen, mert polkorrektség meg az igények meg a kiskutya füle, de azért ennyire elrugaszkodni az eredeti karaktertől gáz. Akkor legyen egy alternatív univerzum és ne Jimmy Olsen-nek hívják, onnantól oké, de tiszta hányinger ami megy. Akkor a néger Liz Allen-ről még ne is beszéljünk, meg a dagadt kínai-spanyol-dél amerikai keverék segítőtől, aki rájön fél perc alatt, hogy Peter a Pókember, ami egy vicc, pókösztön meg ilyesmi (ja, az nincs is, azt kihagyták).
Pl. Miles Moralessel semmi baj, mert az egy alternatív univerzum, de amikor ennyire beleb***nak az eredeti történetbe, csak hogy kipipálhassuk, hogy:
- a filmben vannak négerek, lehetőség szerint a főszereplő (pl. a Setét torony:), na az se semmi)
- a filmben vannak egyéb kisebbségek (ha még azok, de dögivel legyen benne)
- legyenek benne homoszexuálisak, lehetőség szerint csókolózzanak a filmben (minimum, de jobb ha d**nak)

https://www.youtube.com/watch?v=CUlbiMNYs1Q
Egy nagyon jó kritika, pont erről a témáról, ami rengetegszer felmerült már a fórumon is. Soha ki nem beszélhetős téma lesz, hogy miért kell rassz váltás megszokott karaktereknél. Én sem szeretem, és sajnos már trend lett belőle. Van amikor nincs vele baj, van amikor csak egyszerűen felesleges, mint egy mellékszereplőnél megtenni, pl. Ben Urich a Daredevil sorozatban vagy Turk a régebbi Hulk filmben, és van amikor teljesen más karakter lesz ezáltal, mint a Suicide Squadban Deadshot.
Igaz, hogy régen, az 50-60-as években tényleg jószerivel csak a fehéreknek szóltak a képregények, de aztán jócskán lettek behozva fekete szereplők, és szerintem lett annyi, hogyha egy filmbe azt akartak volna berakni, akkor találtak volna, és nem egy megszokott szereplőt kellett volna átrakni. De ez csak az én véleményem, és többször leírtam a "megszokott" szót, de a fiatalabb közönségnek valószínűleg teljesen mindegy, hogy Liz Allen néger lett, mert őnekik nem a 60-70-es évekbeli Pókember az etalon.

Egyébként meg a véleményed 3 utolsó bekezdésére reagálva. Próbálják a filmstúdiók és alkotók is sulykolni az emberekbe, hogy olyan társadalomban élünk, ahol ezeknek elfogadottnak kell lenni, ahol nem a kirekesztés a lényeg, sőt annak el kéne tűnnie, és az elfogadásnak átvenni a helyét, csak sajnos van egy alsóbb réteg, aki ezt sose fogja megérteni, és mindig uszítani fog, lenézni, és lökni a homofób meg rasszista dumákat, mert azt hiszi az vagány, és nem tud agyilag túljutni ezen. Pedig számtalan ember lelkivilágát és életét megnyomorította már ez a fajta szemlelet, és vannak akik szerint ennek van létjogosultsága, de én azok közé tartozok, akik szerint nem kéne hogy legyen.
Mint ahogy a Khamala Khan féle pakisztáni Ms Marvellel se volt semmi baj, most hogy így olvasgattam a sorozatát. Szimpatikus szereplőt sikerült alkotni. Szerintem.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Január 01. - 13:21:42 írta grey gargoyle »
This is a joke. A real practical Joke.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:OFF
« Válasz #17070 Dátum: 2019. Január 01. - 16:47:47 »
https://www.youtube.com/watch?v=CUlbiMNYs1Q
Egy nagyon jó kritika, pont erről a témáról, ami rengetegszer felmerült már a fórumon is. Soha ki nem beszélhetős téma lesz, hogy miért kell rassz váltás megszokott karaktereknél. Én sem szeretem, és sajnos már trend lett belőle. Van amikor nincs vele baj, van amikor csak egyszerűen felesleges, mint egy mellékszereplőnél megtenni, pl. Ben Urich a Daredevil sorozatban vagy Turk a régebbi Hulk filmben, és van amikor teljesen más karakter lesz ezáltal, mint a Suicide Squadban Deadshot.
Igaz, hogy régen, az 50-60-as években tényleg jószerivel csak a fehéreknek szóltak a képregények, de aztán jócskán lettek behozva fekete szereplők, és szerintem lett annyi, hogyha egy filmbe azt akartak volna berakni, akkor találtak volna, és nem egy megszokott szereplőt kellett volna átrakni. De ez csak az én véleményem, és többször leírtam a "megszokott" szót, de a fiatalabb közönségnek valószínűleg teljesen mindegy, hogy Liz Allen néger lett, mert őnekik nem a 60-70-es évekbeli Pókember az etalon.

Ez nem csak a te véleményed, ebben nagyjából mindenki egyetért. A felesleges rasszváltásokkal kapcsolatban a legpozitívabb gyakori megnyilvánulás, hogy "engem nem érdekel" vagy "mit törődsz vele?" Élő embert még nem láttam mellette kardoskodni.

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:OFF
« Válasz #17071 Dátum: 2019. Január 01. - 22:52:28 »
Ez nem csak a te véleményed, ebben nagyjából mindenki egyetért. A felesleges rasszváltásokkal kapcsolatban a legpozitívabb gyakori megnyilvánulás, hogy "engem nem érdekel" vagy "mit törődsz vele?" Élő embert még nem láttam mellette kardoskodni.
Itthon lehet, de Amerikában, ahol jóval vegyesebb a lakosság, biztos, hogy vannak olyanok, akik örülnek ha egy karaktert az ő rasszukhoz tartozó színész fog játszani. És van, amikor az ilyesmi igenis jól sül el: ott van pl. a Samuel L. Jackson - Nick Fury páros, szerintem ma már el se tudnák képzelni az emberek, hogy más alakítsa Furyt az MCU-ban. De meg lehetne említeni a West-családot is a Flash-ből: a rasszváltással nem vitték bele a sztorijukba a diszkriminációt, vagyis szinte egyáltalán nem írták át a karaktereiket, nem is lettek kevesebbek, viszont ennek köszönhetően szerepelhet a sorozatban Jesse L. Martin és Jessica Parker Kennedy, akik tök üde színfoltok. Vagy mondhatnánk Elektrót is a ASM2-ből. Zavart bárkit is a film nézése közben, hogy egy fekete színész játszotta a karaktert? Engem nem igazán. Vagy a DCEU-s Aquamant is lehetne példának hozni, mert nem éppen egy szőke, kékszemű, fehér fickót választottak.

James viszont tényleg egy orbitális méretű baklövés a Supergirlben, de a bőrszíne kb. az utolsó a problémák sorában. Sokkal nagyobb baj, hogy egy rettenetesen unalmas karaktert egy nem túl tehetséges színész játszik, aki ráadásul nagyobb, mint Superman, és semmi sincs meg a karakter képregénybeli személyiségéből. Igazából a bőrszínének köszönhető, hogy egyáltalán van valami mélysége a karakternek, mert az ő esetében belevitték a háttérsztorijába a diszkriminációt, csak már ez is olyan szinten klisés, hogy nem lehet nagyon pozitívumként értékelni.

Szerintem, ha a karakternek nem fontos tulajdonsága a bőrszíne, akkor különösebben nem gáz, ha megváltoztatják, kivéve, ha mindezt csak azért csinálják, hogy rajta keresztül mutassák be, hogy a diszkrimináció rossz. Akkor inkább tényleg keressenek egy olyan karaktert a filmbe, akinek ez része a sztorijának. Amúgy meg amíg jó színészt választanak a szerepre, addig lényegtelen a bőrszín.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:OFF
« Válasz #17072 Dátum: 2019. Január 02. - 00:00:46 »
Ez nem csak a te véleményed, ebben nagyjából mindenki egyetért. A felesleges rasszváltásokkal kapcsolatban a legpozitívabb gyakori megnyilvánulás, hogy "engem nem érdekel" vagy "mit törődsz vele?" Élő embert még nem láttam mellette kardoskodni.
Itthon lehet, de Amerikában, ahol jóval vegyesebb a lakosság, biztos, hogy vannak olyanok, akik örülnek ha egy karaktert az ő rasszukhoz tartozó színész fog játszani. És van, amikor az ilyesmi igenis jól sül el: ott van pl. a Samuel L. Jackson - Nick Fury páros, szerintem ma már el se tudnák képzelni az emberek, hogy más alakítsa Furyt az MCU-ban. De meg lehetne említeni a West-családot is a Flash-ből: a rasszváltással nem vitték bele a sztorijukba a diszkriminációt, vagyis szinte egyáltalán nem írták át a karaktereiket, nem is lettek kevesebbek, viszont ennek köszönhetően szerepelhet a sorozatban Jesse L. Martin és Jessica Parker Kennedy, akik tök üde színfoltok. Vagy mondhatnánk Elektrót is a ASM2-ből. Zavart bárkit is a film nézése közben, hogy egy fekete színész játszotta a karaktert? Engem nem igazán. Vagy a DCEU-s Aquamant is lehetne példának hozni, mert nem éppen egy szőke, kékszemű, fehér fickót választottak.

James viszont tényleg egy orbitális méretű baklövés a Supergirlben, de a bőrszíne kb. az utolsó a problémák sorában. Sokkal nagyobb baj, hogy egy rettenetesen unalmas karaktert egy nem túl tehetséges színész játszik, aki ráadásul nagyobb, mint Superman, és semmi sincs meg a karakter képregénybeli személyiségéből. Igazából a bőrszínének köszönhető, hogy egyáltalán van valami mélysége a karakternek, mert az ő esetében belevitték a háttérsztorijába a diszkriminációt, csak már ez is olyan szinten klisés, hogy nem lehet nagyon pozitívumként értékelni.

Szerintem, ha a karakternek nem fontos tulajdonsága a bőrszíne, akkor különösebben nem gáz, ha megváltoztatják, kivéve, ha mindezt csak azért csinálják, hogy rajta keresztül mutassák be, hogy a diszkrimináció rossz. Akkor inkább tényleg keressenek egy olyan karaktert a filmbe, akinek ez része a sztorijának. Amúgy meg amíg jó színészt választanak a szerepre, addig lényegtelen a bőrszín.

Szóval az álláspontod, hogy nem zavar, és te sem láttál még senkit, aki kifejezetten erre vágyott :D :D

Értem én, hogy elméletileg lehetséges, de online sem láttam még olyat, hogy bárki szerint érdemben adott volna bármihez egy karakter átszínezése nettó dísznek, amíg az ellenkező vélemény ott van minden sarkon. Közben világosan mutatják a visszajelzések, hogy a Luke Cage, ami nem csak színben, hanem közegben és kultúrában fekete, betalált a fekete közönségnek. Ugyanez a Black Pantherre duplán igaz.

Én ebből azt olvasom ki, hogy a lényegi cél nélküli cserék jó esetben semlegesek a közönségnek, rossz esetben pedig utálják a váltást. A "valódi" színes karaktereket pedig jó esetben zabálják, rossz esetben nem foglalkoznak velük.

Ez olyan ritka felállásnak tűnik, amikor egy oldalon van a kisebb kockázat és a nagyobb haszon esélye. Én tudom, melyikbe ölnék több energiát és melyiket használnám nagyon óvatosan.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #17073 Dátum: 2019. Január 02. - 00:42:11 »
Elektro engem pl zavart. Minek kellett, jobb lett tőle a karakter? Nem. Pedig jó színész játszotta. Vagy ne hívják akkor Max Dillonnak.
Most visszanèzve ugylátom ott ashley kafkából meg férfit csináltak. Semmi gond azzal, hogy az ashley női név.  :stupid:
« Utoljára szerkesztve: 2019. Január 02. - 00:49:06 írta grey gargoyle »
This is a joke. A real practical Joke.

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:OFF
« Válasz #17074 Dátum: 2019. Január 02. - 01:43:20 »
Szóval az álláspontod, hogy nem zavar, és te sem láttál még senkit, aki kifejezetten erre vágyott :D :D

Értem én, hogy elméletileg lehetséges, de online sem láttam még olyat, hogy bárki szerint érdemben adott volna bármihez egy karakter átszínezése nettó dísznek, amíg az ellenkező vélemény ott van minden sarkon. Közben világosan mutatják a visszajelzések, hogy a Luke Cage, ami nem csak színben, hanem közegben és kultúrában fekete, betalált a fekete közönségnek. Ugyanez a Black Pantherre duplán igaz.

Én ebből azt olvasom ki, hogy a lényegi cél nélküli cserék jó esetben semlegesek a közönségnek, rossz esetben pedig utálják a váltást. A "valódi" színes karaktereket pedig jó esetben zabálják, rossz esetben nem foglalkoznak velük.

Ez olyan ritka felállásnak tűnik, amikor egy oldalon van a kisebb kockázat és a nagyobb haszon esélye. Én tudom, melyikbe ölnék több energiát és melyiket használnám nagyon óvatosan.
Tényleg nem láttam még senkit, de úgy őszintén szólva nem is szoktam ilyesmiről beszélni másokkal, fekete ismerőseim meg sajnos nincsenek, pedig szerintem köztük igenis vannak olyanok, akik ennek örülnek. :D Vagy várj, én annak pl. örültem, hogy az Ender's Game-ben Viola Davis játszotta Anderson őrnagyot, aki a könyvben fehér férfi, de az mondjuk elsősorban azért volt, mert én őt bármilyen szerepben megnézném. :D

Amúgy az ilyen változtatásoknak valószínűleg van egy nagyon erős üzleti és pr oka is: a stúdiók megmutatják, hogy ők lehetőséget adnak minden rassznak, a kritikusok és az egyenlő esélyekért küzdő szervezetek pedig isteníteni fogják őket, és ez nekik sokkal többet ér, mint hogy a képregényrajongók kiakadnak és pár hétig hangoskodnak az interneten, mert a bevétel nagy részét nem ők hozzák, hanem a laikusok, akik csak a filmekből ismerik a karaktereket. Meg a többség úgyis elmegy megnézni a filmet, és őket lekenyerezik a látvánnyal, meg egy csomó olyan dologgal, ami meg tényleg olyan, mintha egy az egyben a képregényből ugrott volna ki. Ha valakinek nem fog tetszeni egy film, akkor nem azért nem fog tetszeni neki, mert egy szereplőnek megváltoztatták a színét (nem hallottam még olyanról, hogy valaki azt mondta volna, hogy ez a film 10/10-es lenne, ha x fehér lenne, és nem fekete, így csak 4/10), ha meg jó a film, akkor úgyis szemet fog hunyni a változtatás felett. De nem akarlak meggyőzni, én azt is megértem, ha valaki szerint az ilyesmi felesleges, amíg nem azzal érvel, hogy mocskos feketék. :)

Elektro engem pl zavart. Minek kellett, jobb lett tőle a karakter? Nem. Pedig jó színész játszotta. Vagy ne hívják akkor Max Dillonnak.
Most visszanèzve ugylátom ott ashley kafkából meg férfit csináltak. Semmi gond azzal, hogy az ashley női név.  :stupid:
Tényleg nincs vele semmi gond, mert az Ashley lehet férfi és női név is, ld. Ashley Wilkes. :) Elektro meg nem lett tőle se jobb, se rosszabb, mert a bőrszíne nem ad hozzá semmit a karakteréhez, így viszont egy fekete színész eljátszhatott egy olyan karaktert, amire sose lett volna lehetősége, ha nem engednek az ilyen kreatív változtatásoknak. És azért lássuk be, a Pókember sztorik nem hemzsegnek a fekete mellékszereplőktől. Rakéta Robi meg Robertson sose lesz húzónév egy Pókember filmben, akik miatt emberek mennek majd moziba. Lehet, hogy Elektró sem, de ő legalább látványos.

Igazából én azt tartanám ideálisnak, ha az ilyen karaktereknél, akiknél a bőrszín mellékes tulajdonság (a Warriors Three és Heimdall esetében pl. szerintem nem az, és furák is voltak, az MCU-s Pókember filmben meg már az volt a gáz, hogy Peter volt az egyetlen fehér, és szabályosan világított a többi szereplő között... de pl. ott engem még mindig jobban zavart Ned és Flash fizimiskája, mint a bőrszínük), a szereplő leírásában nem kötnék ki a rasszot, hanem csak a színészi tehetség számítana, de ezzel valszeg egyedül vagyok, és ezzel nincs is semmi baj. :)

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #17075 Dátum: 2019. Január 02. - 08:03:51 »

 a stúdiók megmutatják, hogy ők lehetőséget adnak minden rassznak,
Ez nagyon szép, és jó, csak akkor adjanak olyan szerepet neki, amibe feketét játszik el. Azt írod a bőrszíne nem ad hozzá a karakteréhez. Szerintem meg a bőrszíne miatt más lesz a karaktere, mert egy más rassz játsza el. Vagy ha ez nem számít, akkor eleve töröljük el azt a szót, hogy rassz, majd máglátjuk néhány nép mit fog hozzá szólni.

Idézet
Tényleg nincs vele semmi gond, mert az Ashley lehet férfi és női név is, ld. Ashley Wilkes. :) Elektro meg nem lett tőle se jobb, se rosszabb, mert a bőrszíne nem ad hozzá semmit a karakteréhez, így viszont egy fekete színész eljátszhatott egy olyan karaktert, amire sose lett volna lehetősége, ha nem engednek az ilyen kreatív változtatásoknak. És azért lássuk be, a Pókember sztorik nem hemzsegnek a fekete mellékszereplőktől. Rakéta Robi meg Robertson sose lesz húzónév egy Pókember filmben, akik miatt emberek mennek majd moziba. Lehet, hogy Elektró sem, de ő legalább látványos.
Igazából én azt tartanám ideálisnak, ha az ilyen karaktereknél, akiknél a bőrszín mellékes tulajdonság (a Warriors Three és Heimdall esetében pl. szerintem nem az, és furák is voltak, az MCU-s Pókember filmben meg már az volt a gáz, hogy Peter volt az egyetlen fehér, és szabályosan világított a többi szereplő között... de pl. ott engem még mindig jobban zavart Ned és Flash fizimiskája, mint a bőrszínük), a szereplő leírásában nem kötnék ki a rasszot, hanem csak a színészi tehetség számítana, de ezzel valszeg egyedül vagyok, és ezzel nincs is semmi baj. :)
Örülök, hogy találtál egy Ashley nevű férfit, de ettől az Ashley jellemzően még női név. De nem is ez a lényeg, hanem hogy ez megint csak egy fölösleges változtatás. Azok akik ismerik a karaktert, meg a világát, ami alapján készült az adott film,  nem nagyon fogják elfogadni, hogy egy más rassz fogja eljátszani, faji előítélettől függetlenül. És ahogy te is kiemelted, igenis számít, mint a Thorban Heimdall, ahol egy norvég vikingből négert csinálnak. Az ember megnézi, meg nem lesz tőle valóban roszabb a film, ha az ember el tud vonatkoztatni, de attól még hülyeség. Csak neked más az ingerküszöböd ezzel a témával kapcsolatban, ennyi a különbség.
This is a joke. A real practical Joke.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #17076 Dátum: 2019. Január 02. - 10:36:02 »
Az Ashley elég gyakran használt név férfire is.

Ott inkább az volt a hatalmas baj, hogy az elkötelezett pszichológusnő helyett, kaptunk egy tipikus férfi őrült tudóst. Vagyis amennyire előrelépőnek tűnt volna a fekete Elektró, annyira visszalépés volt ez, mivel egy erős karizmatikus női karakterből csináltak egy férfi klisét.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #17077 Dátum: 2019. Január 02. - 10:39:43 »
Eddig akkor találtaok két fikcionális férfi karakter Ashley névvel. :)
This is a joke. A real practical Joke.

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:OFF
« Válasz #17078 Dátum: 2019. Január 02. - 11:54:28 »
Azok akik ismerik a karaktert, meg a világát, ami alapján készült az adott film,  nem nagyon fogják elfogadni, hogy egy más rassz fogja eljátszani, faji előítélettől függetlenül. És ahogy te is kiemelted, igenis számít, mint a Thorban Heimdall, ahol egy norvég vikingből négert csinálnak. Az ember megnézi, meg nem lesz tőle valóban roszabb a film, ha az ember el tud vonatkoztatni, de attól még hülyeség. Csak neked más az ingerküszöböd ezzel a témával kapcsolatban, ennyi a különbség.
Nem t'om, én inkább azt látom a neten, hogy még ha hőzöngenek is a változtatás miatt a fanok, ha jó a film, tökre elfelejtik, ha meg rossz, akkor egy plusz negatívumként hozzák fel. És én azt írtam, hogy vannak karakterek, akiknél számít (skandináv isteneknél szerintem fura, ha van egy fekete vagy egy ázsiai, ettől függetlenül azon kívül, hogy kicsit furcsálltam, nem rontott az élményen), és vannak olyanok, akiknél nem, mert a történetükben (sem az eredetiben, sem a filmesben) nem történt semmi olyan meghatározó dolog, ami a bőrszínükből adódott volna. 

Eddig akkor találtaok két fikcionális férfi karakter Ashley névvel. :)
Nézd meg a wikipedia oldalt a névről, több létező férfit találsz felsorolva, mint nőt, méghozzá azért, mert eredetileg férfi név volt. ;) https://en.wikipedia.org/wiki/Ashley_(name)#First_name,_male

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #17079 Dátum: 2019. Január 02. - 12:35:35 »
De nem is a karakter neve volt a fő baj, hanem az, hogy sz*r karakter volt. :)