Szerző Téma: Titkos Invázió  (Megtekintve 71707 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

ollépeti

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Titkos Invázió
« Válasz #80 Dátum: 2016. Február 06. - 19:52:06 »
Az ÚBA kötetek hogy viszonyulnak a Titkos Invázió kötetekhez?

A fősorozatban megy a csihi-puhi, a mellékszálban (ÚBA) meg karakterizálnak is, mint a Polgárháborúban?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Titkos Invázió
« Válasz #81 Dátum: 2016. Február 06. - 20:26:39 »
Durván leegyszerűsítve igen. :)

ollépeti

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Titkos Invázió
« Válasz #82 Dátum: 2016. Február 06. - 20:41:19 »
Durván leegyszerűsítve igen. :)
Akkor sajnos sok pénzt hagyok a börzén...

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Titkos Invázió
« Válasz #83 Dátum: 2016. Február 08. - 14:35:13 »
Nagyon sarkosan fogalmazva a Titkos Invázióban ment az egyáltalán nem titkos Invázió rész, mert Bendis a Titkos felét igazából a két Avengers címen adta le.

Ami a kapcsolódó kiadványokat illeti, az Avengers: Initiative leadta, hogyan győzték le a skrullokat valójában (ugye a fősorozatban megölték a vezetőjüket, de arra az apró tényre nem tért ki, hogyan győzte le az emberiség a maradék pár tízezer szupererejű lényt…), az Incredible Hercules pedig a teológiai háború részét (Herk felkereste és kinyírta a skrull istent, akinek a nevében az egész vallásháború ment ugye, csak nem igazán volt szó róla a Bosszúangyal-címekben).
A többi nagyrészt annyiból állt, hogy adott hős szembesült a háború tényével, megölte a neki szánt aktuális skrullt, majd ment tovább. Kivéve a Ms. Marvelt, aki ezalatt kb. többet rombolt le New Yorkból, mint az inváziós sereg együttvéve, meg Pókembert, akinek a társuló címéből csak egy apróságot hagytak ki: Pókembert. És MEgtorlót, akinél szerintem ember nem tudta, hogy mi a fene történt abban a három füzetben.
Ja, meg marha nagy volt Fekete Párducon az esemény. Skrull sereg jön, Wakanda mondja, aha, cuki, skrull sereg hulla. Talán az egész event magasan legjobb tie-inje volt a Ms. Marvel mellett.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Február 08. - 14:36:47 írta talgaby »

ollépeti

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Titkos Invázió
« Válasz #84 Dátum: 2016. Február 08. - 16:32:52 »
Ez a Párduc tie-in érdekesen hangzik. Ms. Marvel-nél Danvers-ről vagy Khamala Khan-ról beszélünk?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Titkos Invázió
« Válasz #85 Dátum: 2016. Február 08. - 20:47:44 »
Carol Danversről. KK még sehol se volt ekkor.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Titkos Invázió
« Válasz #86 Dátum: 2016. Február 08. - 23:16:57 »
Ahogy Sofen se, aki kettejük között vitte a nevet.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Titkos Invázió
« Válasz #87 Dátum: 2016. Február 12. - 14:32:57 »
No, most végeztem a Titkos Invázióval: mind a négy kötet és mellette az összes tie-int is elolvastam :).

Remek sztori volt, ami egységbe foglalta az elmúlt éveket. Nagyon jó korszak volt ez a Marvel történelmében és még nincs vége :). Még a Polgárháború is egyre jobb lesz, ahogy egyre terebélyesednek az ismereteink :). Bár elég sok a furcsaság és a hiba a történetekben (főleg a tie-in-ekben), de végül is egy ekkora kaliberű történetnél az lenne a fura, ha nem lenne :).
Viszont azt nem értem, hogy mindenki azt mondogatta eddig, hogy minden nagy esemény a Skrullok miatt történt, de igazából én egyáltalán nem láttam, hogy valóban így lett volna. Mármint persze jelen voltak, de a Káosz csak előzményként volt emlegetve (akkor még nem is nagyon voltak jelen), a Kitörés úgy tűnt valóban az ő húzásuk, de végül a Bosszúangyalok újraalakulása nem volt a számítsukba véve, így ezzel a cselekedetükkel is csak maguknak ártottak :). Utána az áruló SHIELD-esek Vadföldön valóban az ő érdemük. A Mutánsvilág és az utána következő No More Mutants időszaknál persze az volt a céljuk, hogy így lecsökkenjen a mutánsok száma, de gyakorlatilag szinte semmi szerepük nem volt benne. És mivel se Tony, sem az Új Harcosok nem voltak Skrullok, így a Polgárháború sem az ő érdemük. Szóval ezt nem teljesen értem, hogy most én értettem félre valamit, vagy mindenki más :).

A fő szál nagyon erős volt és alapvetően érthető volt a tie-in-ek nélkül is, bár attól még hiányérzete lehetett az olvasóknak bizonyos események miatt. Ha valaki teljes képet akar, akkor érdemes lehet elolvasni a Thunderbolts-ot és a Mighty Avengers kimaradt részeit, valamint a Fantasztikus Négyes sztorit, ami bár nem annyira fontos, de azért elég szépen körbe volt lőve a főszálban, hogy kíváncsivá tegye az olvasókat :). Ezek közül mindegyik nagyon bejött, még a Nick Fury új csapata se volt annyira rossz :). Norman Osborne-t meg most éreztem először jól sikerült karakternek. Zöld Manóként már annyira erőltetett és elcsépelt volt, hogy már megőrülök, ha csak meglátom, de ilyen csapatvezetőként remekül helyt állt. Meg a csapata is ütős: nem álszentkednek vagy finomkodnak: összevissza gyilkolásznak meg elárulják egymást, ha úgy alakul és még sok fordulat és poén is volt a történetükben :).

Ezeken kívül még ha valaki érdeklődik, akkor Ms. Marvel történetét érdemes elolvasni, mert bár nem túl fontos, de magasan a legjobb tie-in az összes közül. A karakter meg nagyon bejön, amilyen monológot levágott harc közben, meg a háború és úgy általánosságban a szuperhőslét valódi szörnyűségeit is bemutatta, amikor egy leomló ház alól megmentett egy csapat embert, de közben sokkal több meghalt, mert őket már nem tudta egyedül, az űber-super-skrull meg csak hab volt a tortán és felvetett pár kérdést a nyakán lévő Hydra jelzés. Egyre jobban bírom a karaktert :). Lehet majd nekiállok a saját sorozatának is valamikor.

SheHulk-nak az X-factorral közös crossoverje nem jött be túlzottan, bár lehet a sok ismeretlen karakter ennek az oka. Viszont az utolsó két része (SheHulk v2 #032-033), ami a Jazindás sztorit "lezárta" már igen jó volt, és szerintem érthető az előző részek nélkül is, így azt is ajánlom :).

Deadpool remek és igen őrült sztori volt. WarMachine története is érdekes volt. A Nova, Guardians of the Galaxy és az Inhumans meg kellemes meglepetés volt, mivel még nem olvastam tőlük semmit korábban, de mégis érhető és jól összerakott kreatív cuccok voltak.

A többi vagy nem jött be, vagy nem értettem belőlük semmit, mert azt se tudtam, ki-kicsoda, vagy mert belecsöppent egy random történet közepébe az invázió (mint a Punisher :) ), vagy csak átlapoztam, mert nem tetszett a rajz :).
« Utoljára szerkesztve: 2016. Február 12. - 14:53:25 írta kevinkain »

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Titkos Invázió
« Válasz #88 Dátum: 2016. Február 12. - 14:51:31 »
Viszont közben jónéhány kérdés megfogalmazódott bennem :). Spoilerbe teszem őket, hátha van bennük :).

Mi van itt Thor-ral? nem halt meg a Ragnarock-ban? És mikor mondta Tony-nak, hogy nem harcol mellette többet? Úgy tudom már jóval a PH előtt eltűnt.
Loki meg miért vált nővé?
És a Kapitány hogy tért vissza és mikor?
Hogy tud Hank méretet változtatni ruha nélkül? Azt hittem a ruha teszi, de akkor ezek szerint már genetikailag ilyen? És mióta?
Milyen baleset történt WarMachine-al, amitől ilyen lett?
Már korábban is volt ThorLány? Ezek a Marvelnél egyre kreatívabbak :).
Mi az az Annihilation War, amit annyit emlegetenek a Nova-ban?
Ki a fene az a vaspókruhás srác (Scarlet Spider?) a New Warriors-nál? Meg van ott valami Octopus csápos karakter is. Nagyon fura.
Hulkling-ot miért hívják Hulklingnak, ha fél-Skrull és semmi köze a Hulkhoz tudtommal. Elvileg azt olvastam, hogy azért Hulkling, mert az Ifjú angyalok csapatának tagjait minél inkább a fő csapat tagjaira akarták hasonlítgatni, de ez akkor is elég erőltetett így.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Titkos Invázió
« Válasz #89 Dátum: 2016. Február 12. - 17:34:50 »
A Ragnarök megtörtént, igen, de a skandináv mitológiának megvan az a jó része, hogy foglalkozik a világvége utáni résszel is. Az asgardi istenek egyszerűen egy új ciklusba kezdtek.
Loki egy machinációja folytán, hogy Thort egy kissé megviselje, Szif testébe költözött. Egy jó ideig úgy is maradt.
Kapi visszatéréséről szinte biztos írtam anno valamelyik Kingpin-kiadványba. Onnan részletesen tájékozódhatsz.
Hankről majd lesz szó egy nemsokára jövő doksiban. Ott benne lesz a válasz.
James Rhodes-nak a Polgárháború után valami háborús övezetben a képébe robbant egy gránát, emiatt odalett minden végtagja és a fél feje.
Thorlány létezik egy jó ideje, igen. Amúgy egy öntudattal bíró földönkívüli evolúciós katalizátor.
Az Annihilláció: A Megsemmisülésért lásd az aláírásomban található linket. :) Röviden: a Negatív Zóna inváziót indított az anyagi valóság ellen.
Ha az Iniciatívában lévő skarlát pókra gondolsz, az túl hosszú mese és olyan szereplőket érint, akikről valószínűleg sosem hallottál.
Pedig de, azért Hulkling, mint ahogy Skarlát Boszorkány néhai nemlétező fiának mágikus pre-reinkarnációja is kezdetben Asgardinak nevezte magát, mielőtt felvette a Wiccan kódnevet.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Titkos Invázió
« Válasz #90 Dátum: 2016. Február 12. - 19:08:14 »
Kösz a válaszokat :).

(Közvetlen válasznál ne idézd be az egész előző hozzászólást! Köszi.)
« Utoljára szerkesztve: 2016. Február 12. - 20:32:48 írta Sepi »

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Titkos Invázió
« Válasz #91 Dátum: 2016. Május 17. - 18:27:36 »
Beszereztem minden Titkos Inváziót érintő kötetet a Kingpintől.
De nem tudom milyen sorrendben olvassam őket. Tud valaki segíteni?
Köszönöm előre is!

BlackArrow

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 815
  • Fekete ruhás

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Titkos Invázió
« Válasz #93 Dátum: 2016. Június 12. - 23:30:03 »
Ez nagyon jó!

Egy ismerősöm pont azért nem kezdi el a magyar sztorikat mert nem tudja az olvasási sorrendet és macerás utána járni...

Nemcsak a kötetekre gondolok hanem a magyarul megjelent comicokra is. Nagyon nagy meló de olyan listát nem tudtok csinálni ami egységes egésszé és követhetővé teszi az itthon megjelent összes kiadványt?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Titkos Invázió
« Válasz #94 Dátum: 2016. Június 13. - 10:55:05 »
Mivel a legtöbb sztori nincs közvetlen kölcsönhatásban egymással, így nem is lehetne olyat készíteni. A köteteset is csak azért lehet, mert a zömét Bendis írta, aki folyamatában írja a történéseket.

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Titkos Invázió
« Válasz #95 Dátum: 2016. Június 14. - 21:02:27 »
Ha nincs is kölcsönhatásban időbebelőhető. Ha meg párhuzamosan játszódik akkor "olvasási" sorrendben, ahogy nagyobbat üt.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Titkos Invázió
« Válasz #96 Dátum: 2016. Június 14. - 21:48:06 »
Biztos meg lehetne csinálni, de ettől függetlenül is elég komoly meló lenne az összes itthon megjelent képregényt sorrendbe rakni. Hiszen azért a Semic idejében is elég sok minden megjelent. Valamint elég sok füzetben volt olyan, hogy a benne lévő történetek nem egy időben játszódtak. Lásd például a régi Csodálatos Pókember sorozatot, ahol gyakran voltak a második történetek klasszikusok.

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Titkos Invázió
« Válasz #97 Dátum: 2016. Június 14. - 22:13:20 »
Így-így.

De ha valaki ezt nem fogja meg csak rosszabb lesz.

Mint említettem van ismerősöm aki szívesen elolvasná egyben hogy értse ás lássa az összefüggéseket de így kb követhetetlen és megy vesz egy könyvet.

Én ugyanígy vagyok az amcsi kiadásokkal. Nyilván ott sokkal nagyobb a merítás de kb 2-3 rész után elmegy a kedvem az egésztől.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Titkos Invázió
« Válasz #98 Dátum: 2016. Június 14. - 23:03:49 »
Ha meglátná ezt a kb. 1000 megjelent sztoriból összeállt idővonalat, többé a közelébe se menne, szerintem.  :) Nem véletlen, hogy a kiadók is mindig újraindítják a sztorijukat, univerzumukat. Nem kell az elejétől beszállnia. Én sem az Amazing 1-gyel kezdtem a Pókember gyűjtést. Elkezdtem valahol, amikor eljutottam az aktuálisig, akkor elindultam egy korszakkal visszább, és így tovább. Nálunk ez teljesen adott is. Kezdje a Kingpin kiadványokkal, ha tetszenek, Panini, ha azok is, Semic első sorozat, és ha még mindig nem elég, akkor az Ultimate-vonal.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Titkos Invázió
« Válasz #99 Dátum: 2016. Június 15. - 07:58:50 »
Bár a füzeteket nem vettem hozzá, a kötetként/különszámként megjelenteket, amik fent vannak molyon, felvittem egy kronológiai sorrendbe. Talán ez segíthet. ;)
http://moly.hu/polcok/marvel-kepregenyek-idorendben-magyar
Szerintem egyébként a legjobb beugrási pont a Panini-féle HP, hisz azt a vonalat még Tomi is folytatja a kiadványaiban, a listában szereplő könyvekből meg az E, mint eltörölnitől, az M+-os X-Men és a Mutánsvilág miatt. De ez csak egy tipp.