Szerző Téma: Tini Nindzsa Teknőcök  (Megtekintve 41111 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Tini Nindzsa Teknőcök
« Válasz #20 Dátum: 2016. Október 05. - 10:50:45 »
Szerintem komoly (vagyis én inkább úgy mondanám, hogy komolykodó) történetekből bőségesen el vagyunk látva, hadd legyen néha valami könnyed is.
A jelenlegi képregények szinte csak (nem csak a Kingpinnél, mindenhol) a 10-12 fölötti korosztályt célozzák meg, de az ajándék játékos magazinok és a Kingpin kiadványok közötti átmenetre ez tökéletesen megfelelőnek tűnik nekem.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Tini Nindzsa Teknőcök
« Válasz #21 Dátum: 2016. Október 05. - 12:07:13 »
Van egy érdekes dokufilm kb 45 perces a youtubén a teknőcökről. Igazi sikersztori. Olyan, amit direkt nem lehwt megcsinálni, de szeretetből önmagáért készült dolgoklal megeshet.
Raising Shell a címe. Talán...
« Utoljára szerkesztve: 2016. Október 05. - 12:09:25 írta VTomi »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Tini Nindzsa Teknőcök
« Válasz #22 Dátum: 2016. Október 05. - 13:51:29 »
Netán sikeres lesz a képregény, mindössze 24 számot élt meg a Nick-es kiadvány. Akárhogy nézzük, négy éven belül lecseng és ennyi. Akkor talán lehet esély a komolyabb darabra is?
Nem. Ez gyerekképregény, értétek meg. NEM. NEKTEK. SZÓL! Ha véget ér, utána újabb gyerekképregényt fogunk keresni. Ha nektek tudnék kiadni újabb képregényt, az biztosan Marvel/DC/Vertigo lenne.
Idézet
A gyerek részleget lehetne még Disney képregényekkel bővíteni a közel jövőben valamikor (van választék bőven a kiadó által kiadott történetek között). 2012 óta a Donald kacsa zsebkönyv megszűnésével az Egmont elég nagy űrt hagyott ebben a részlegben. Ideje lenne valamivel kitölteni.  :)
Talán nem véletlen, hogy megszűnt a Donald is. A Disneyvel még nehezebb szerződni, mint a Marvellel. Ezért nincs pld. Star Wars sem.

Edwest12

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 292
  • Vészmanó
Re:Tini Nindzsa Teknőcök
« Válasz #23 Dátum: 2016. Október 05. - 15:19:04 »
Kicsit OFF, de ha már szóba került:
Már jó ideje nem vettem Disney képregényeket, de szerintem minőségi problémák is voltak ott. Hosszú évtizedek alatt egy csomó jópofa történetet adtak ki szerte a világon, ehhez képest nálunk se füle se farka, erőltetett sztorik jelentek meg. Szomorú, mert pl. a három klasszikus album és az első pár Vidám zsebkönyv (különösen az első) olyan minőséget képviselt, hogy még a jellemzően nem képregényolvasó, negyvenen túli testvéreim is szívesen veszik elő néha (illetve kérik kölcsön tőlem, mert persze az én birtokomban van! :) ).

Zöldlámpás

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 451
  • Sid , a lajhár
Re:Tini Nindzsa Teknőcök
« Válasz #24 Dátum: 2016. Október 05. - 19:45:10 »
Végre egy új  :kingpin: sorozat .  Az sem baj hogy nem a mi korosztályunknak szól.  De egy ,a gyereknek szóló sorozat is lehet jó . Szóval akkor kb négy évig olvashatják  a gyerekek ezt sorozatot. Úgy hogy még bőven lesz gondolkodni hogy mi lesz majd később . Volt az IDW-nél   egy néhány részes  új Little Nemó  sorozat az eredeti sorozat emlékére . Annak menny az esélye hogy ezt az új  néhány részes  új szereplővel játszódó  képregény , egyszer majd itthon is olvashatják magyarul a gyerekek  ???. Meg adná-e a kiadás jogait a Kingpingnek az IDW kiadó  :headscratch:
Mindannyan ragyogó  lelkek vagyunk

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Tini Nindzsa Teknőcök
« Válasz #25 Dátum: 2016. Október 05. - 20:04:15 »
Mouse Guard? Vagy az nem illik a Kingpin stílusába? :headscratch: Az Archaia adja ki, őket nem ismerem.
Nem igazán értem, hogy ha sikerül felvenni a kapcsolatot egy másik, itthon eddig még nem igazán szereplő kiadóval, mint az IDW, miért nem lehet a kapcsolatot ápolni velük a későbbiekben is? És egyútal megkérdezném, hogy ők a többi nagyobb kiadóhoz képest milyenek, mennyire lehet velük üzletelni? :headscratch:
« Utoljára szerkesztve: 2016. Október 05. - 20:07:33 írta balogh44 »

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Tini Nindzsa Teknőcök
« Válasz #26 Dátum: 2016. Október 05. - 20:32:57 »
Hát a Mouse Guard közel sem az a könnyed gyerek képregény. Legalábbis szerintem.

Azt vegyétek figyelembe, hogy a Kingpin ezzel az új sorozattal a 6-12 év közötti korcsoportot célozza meg, akik majd később talán elkezdik venni a többi Kingpin kiadványt is később. Tehát a fő célja, hogy egy új képregényrajongó generációt neveljen ki, nem az, hogy a már felnőtt olvasóknak/régi TNT rajongókat szolgálja ki. Persze azok is vehetik a képregényt, de el kell fogadni, hogy nem ők a célcsoport, és ezért nem kell folyamatosan agitálni, hogy mi jelenjen meg belőle.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Tini Nindzsa Teknőcök
« Válasz #27 Dátum: 2016. Október 05. - 20:49:42 »
Köszönöm!

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Tini Nindzsa Teknőcök
« Válasz #28 Dátum: 2016. Október 05. - 21:38:16 »
Én ugyan nem agitáltam.
Plusz Zöldlámpás se szerintem, ő is csak kérdést tett fel, amire gondolom ő IS várna valami választ! ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Tini Nindzsa Teknőcök
« Válasz #29 Dátum: 2016. Október 05. - 21:53:13 »
Hát a Mouse Guard közel sem az a könnyed gyerek képregény. Legalábbis szerintem.
De, az. Ifjúsági és gyermektörténet kategóriákban jelölték és nyert díjakat.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Tini Nindzsa Teknőcök
« Válasz #30 Dátum: 2016. Október 05. - 22:01:36 »
Lehet, bár én annyira nem voltam elszállva tőle, és nem feltétlenül az volna az a képregény, amit a gyermekemnek elsőként a kezébe adnék. Én gyerek képregénynél azt tartom fő szempontnak, hogy könnyed, vicces és szórakoztató legyen. Elhiszem, hogy nagyon szép és művészi album a Mouse Guard, de ezerszer inkább egy Garfieldot vagy egy ilyen Teknőc képregényt adnék egy kisgyereknek.

Zöldlámpás

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 451
  • Sid , a lajhár
Re:Tini Nindzsa Teknőcök
« Válasz #31 Dátum: 2016. Október 05. - 22:09:48 »
Többek közt azért is örülök az új sorozatnak mert nálunk Magyarországon   sajnos nagyon kevés a képregény olvasó -kedvelő  ember . Új,  képregény kedvelők eddig  kb csak családi , rokoni , generációs alapján váltak a műfaj kedvelőivé .   Pl Az apa szeret képregényeket olvasni , tőle a gyermekei is kedvet kaptak hozzá. Vagy a nagyobb testvér  után a fiatalabbat is érdekelni kezdte a téma. Így  lett egy újabb fiatalabb nemzedék is  rajongóvá  [nagyjából ] Vagy így hogy kifejezetten nekik szóló sorozat jelenik meg . Remélem hogy akik most gyerekként elkezdik olvasni a Tini Nindzsa Teknőcöket majd más képregényeket is olvasni , kedvelni fognak .Megszületik egy új generáció  akik  szintén  szeretni fogják képregényeket . Mert hála istenek a képregény kedvelésből NEM lehet kínöni   ;) . Akár még csak 12  vagy már 70 éves is az ember
« Utoljára szerkesztve: 2016. Október 05. - 22:15:30 írta Zöldlámpás »
Mindannyan ragyogó  lelkek vagyunk

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Tini Nindzsa Teknőcök
« Válasz #32 Dátum: 2016. Október 05. - 22:12:04 »
Merthogy nem vicces. Értem én, de nem kell a gyerekeket teljesen idiótának tekinteni.
Én pl. emlékszem, mikor anyukám mesélt nekem régebbi mesekönyvekből, na hát az sem volt éppen humorbonbon, és vizuálisan is voltak ott komoly megoldások bennük, amik attól hogy realistábbak még nem feltétlenül nem valók gyereknek. ;)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Tini Nindzsa Teknőcök
« Válasz #33 Dátum: 2016. Október 05. - 23:07:56 »
Az én hozzászólásomban miből vetted ki, hogy idiótának nézem a gyerekeket?  :nemtudom:
Csak annyit mondtam, hogy egy gyerek figyelmét és érdeklődését sokkal könnyebb egy humoros, szórakoztató történettel felkelteni, mint egy "realistább" mesével. Attól persze az nem rossz, csak közel se biztos, hogy hosszú távon fenntartja az érdeklődést az adott téma iránt, mint a másik.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Tini Nindzsa Teknőcök
« Válasz #34 Dátum: 2016. Október 06. - 08:59:26 »
Lehet próbálkozni azzal, hogy úgymond neveljük a gyerekeket az igényességre, a komolyabb ízlésesebb mesékkel (de pl. Gaiman és McCean Farkasok a falban-ja is bebukott itthon, már szinte ingyen hozzád vágják), de most Kaine nem kísérletezni akar, hanem kiadni valami színes szagos akciódús cuccot, ami felkelti a fiatalok figyelmét.

Chris90

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Tini Nindzsa Teknőcök
« Válasz #35 Dátum: 2016. Október 06. - 18:51:34 »
Kaine: Bennem csupán az merült fel kérdésként, hogy egy 6-12 éves gyermeket mennyire lehet lekötni egy olyan képregénnyel, ami kéthavonta jelenik meg, 24 oldalon? Nem vagyok tisztában ennek az anyagi vonzatával, de nem lenne érdemes ebben az esetben havilapra váltani? (Bár gondolom az időben és pénzben is jóval nagyobb terhet jelentene.) Csak így nem félő, hogy épp emiatt bukik be a sorozat?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Tini Nindzsa Teknőcök
« Válasz #36 Dátum: 2016. Október 06. - 22:30:09 »
Egy gyereknek az 1 hónap is sok. De mivel nem folytatásos képregények, így nem lesz probléma.

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Tini Nindzsa Teknőcök
« Válasz #37 Dátum: 2016. Október 06. - 23:53:22 »
Bennem csupán az merült fel kérdésként, hogy egy 6-12 éves gyermeket mennyire lehet lekötni egy olyan képregénnyel, ami kéthavonta jelenik meg, 24 oldalon?
Ha visszagondolok a gyerekkoromra, akkor legjobb emlékeim szerint néha megvettek nekem egy-egy képregényt, vagy én magamnak, ha már volt zsebpénzem. De azt tudom, hogy abszolút foghíjas volt a "gyűjtemény". Egyszerűen azért, mert egy gyereket ez még annyira nem érdekel, csak később, ha már nagyobb, és rajongóvá válik, akkor próbálja teljessé tenni a gyűjteményét.
Biztos, hogy mindenkinek voltak ilyen-olyan 1-2 számai valamely képregényekből, de gyerekként ez abszolút nem szempont, hogy most folyamatosan havonta, vagy kéthavonta megvegye az új részt. Nem néztük azt se, hogy most az új képregény, amit kaptunk, szereztünk, vagy régebbi, mert egyszerűen nem volt fontos.
Szerintem egy mai gyereknek éppen elég egy 24 oldalas képregény. Sőt szerintem jobban elvannak az ilyen rejtvényes, fejtörős feladatokkal. pl. amik a Garfield-ban is vannak.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Tini Nindzsa Teknőcök
« Válasz #38 Dátum: 2016. Október 10. - 00:29:49 »
Remek ötlet ezzel bevonzani a gyerekeket a képregények világába. Reméljük sikeres lesz. Én is biztos vevő leszek, mert TMNT-n nőttem fel, így kötelező vétel :). Bár szerintem biztos az lesz, ha más elsősorban szintén fiatalabbaknak szóló könnyed kiadványokat nézzük. Ott van pl. a Garfield, aminek egyszerre több sorozata is fut: Garfield a 319. résznél tart, aztán a ZsebGarfield, ami 130-nál. Mellette megjelent már 21 különszám és külön kötetek. Ha a Garfield ennyire sikeres tud lenni, akkor talán a TMNT is :).

Amúgy, ha sikeres lesz, akkor van esély rá, hogy nőjön az oldalszám, vagy esetleg havilappá váljon a 2. évadtól?

Meg szerintem ha véget ér ez a sorozat, nem feltétlenül kellene újabb sorozatot indítani helyette. Biztos vannak más, újabb vagy épp régebbi TMNT képregények, amikkel folytatódhatna a dolog :).

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Tini Nindzsa Teknőcök
« Válasz #39 Dátum: 2016. Október 10. - 12:07:45 »
Bár szerintem biztos az lesz, ha más elsősorban szintén fiatalabbaknak szóló könnyed kiadványokat nézzük. Ott van pl. a Garfield, aminek egyszerre több sorozata is fut: Garfield a 319. résznél tart, aztán a ZsebGarfield, ami 130-nál. Mellette megjelent már 21 különszám és külön kötetek. Ha a Garfield ennyire sikeres tud lenni, akkor talán a TMNT is :).
Kicsit más kategória, mert a Garfield évtizedeken át ment a TVR7-ben, ami több százezres példányban ment akkoriban, szóval azt veszik minden korosztálynak.
Idézet
Amúgy, ha sikeres lesz, akkor van esély rá, hogy nőjön az oldalszám, vagy esetleg havilappá váljon a 2. évadtól?
2-tól nem, mert 2 éves a szerződésünk majdnem. Legfeljebb különszámokra...
Idézet
Meg szerintem ha véget ér ez a sorozat, nem feltétlenül kellene újabb sorozatot indítani helyette. Biztos vannak más, újabb vagy épp régebbi TMNT képregények, amikkel folytatódhatna a dolog :).
Ha sikeres és véget ér, egyértelműen ezzel folytatjuk.