Szerző Téma: Prédikátor  (Megtekintve 28359 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Prédikátor
« Dátum: 2018. November 17. - 14:06:26 »
Jövőre jön a sorozat az elejétől. Ha rajtam múlik.

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Prédikátor
« Válasz #1 Dátum: 2018. November 17. - 14:51:48 »
Van rá esély, hogy legalább normál méretben és keményfedelesben jöjjön? Illetve a hat vagy a kilenc kötetes kiadást tervezitek?

zoli1863

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 363
Re:Prédikátor
« Válasz #2 Dátum: 2018. November 17. - 19:50:38 »
Szuper jó!!!! Ha rajtam múlik biztos,hogy megveszem!!! Imádom a képregényt, a sorozatot na meg Ennis-t is!!!  Remélem tartós marad a kiadása és végi tud menni az egész sor, rajtam nem fog múlni!! :D :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Prédikátor
« Válasz #3 Dátum: 2018. November 17. - 20:14:38 »
Egyáltalán nem akarunk keményfedeles sorozatot, abból pont több mint elég van már így is a piacon.

BBandika

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Prédikátor
« Válasz #4 Dátum: 2018. November 18. - 09:55:51 »
Még 1 hónap van karácsonyig,de rendesen elkényeztetsz minket!:)
Megtorló,Prédikátor...
Nálam is kötelező vétel!

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Prédikátor
« Válasz #5 Dátum: 2018. November 18. - 10:55:59 »
Eddig Bendis dominált PAD és Slott mellett, ideje, hogy Ennis is becsatlakozzon. :)

oli21

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Prédikátor
« Válasz #6 Dátum: 2018. November 18. - 20:34:50 »
Nagyon feldobtátok a napom azzal a hírrel, hogy jön a Prédikátor képregény, ez igazán remek meglepetés! :oh: Pont azon gondolkodtam, hogy meg kéne rendeli a külföldi kiadásokat, mert a sorozat nagy rajongója vagyok (nagyon remélem, hogy bejelentik lassan a 4.évadot). Remélem sikeres lesz, nálam is kötelező vétel lesz az biztos! :D Köszönöm ezt a remek hírt és további jó munkát kívánok! :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Prédikátor
« Válasz #7 Dátum: 2018. November 19. - 08:55:42 »
Egyáltalán nem akarunk keményfedeles sorozatot, abból pont több mint elég van már így is a piacon.
Egyetértek, szerintem nagyon kevés olyan képregény van, ami igazán igényli ezt a formátumot, mondhatni számomra a kemény fedeles az a képregények szépirodalma, így mondjuk egy Killing Joke, Kraven, Death, Sandman, V For Vendetta, The Crow stb. jellegű dolgot el tudok ebben képzelni, de a mostani dömpinget abszolút túlzásnak érzem (a Jessica Jones-t megvettem, de csak azért, mert az ára megegyezik az angol tpb árával).
Ezek könnyed, szórakoztató, ponyva történetek, amikre a Kingpin féle kiadási mód pont ideális. :)
« Utoljára szerkesztve: 2018. November 20. - 14:15:27 írta Todd »

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Prédikátor
« Válasz #8 Dátum: 2018. November 19. - 13:26:49 »
Nem sok olyan Kingpin cucc van, aminél sajnálom, hogy nem lett belőle HC. Talán csak a TDKR, az Old Man Logan és esetleg a Gwen Stacy. Amúgy szeretem a HC-kat, szóval ha valamivel mégis arra állnátok be, azt bírnám, pl. a Star Wars sorozat eléggé bejön küllemre.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Prédikátor
« Válasz #9 Dátum: 2018. November 19. - 15:15:39 »
A Gwent én is sajnálom, az a kiadvány megérdemelte volna, de HP különszámként nem volt sok esélye. Ha egyszer újra kiadjuk, az már HC lesz.

matrixhv

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 33
Re:Prédikátor
« Válasz #10 Dátum: 2018. November 19. - 20:29:02 »
A Gwent én is sajnálom, az a kiadvány megérdemelte volna, de HP különszámként nem volt sok esélye. Ha egyszer újra kiadjuk, az már HC lesz.
A Gwenes kötet az egyik kedvencem, ha valaha lesz HC-ben úgy is megveszem.

A Prédikátor remek hír, venni fogom, ha lesz. :) Szóltam 1-2 munkatársnak akik nézi a sorozatot, és régen vettek képregényt, szerintem befogják próbálni. Majd emlékeztetem őket megjelenéskor. :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Prédikátor
« Válasz #11 Dátum: 2018. November 20. - 00:04:46 »
 :) :) :)

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Prédikátor
« Válasz #12 Dátum: 2018. November 20. - 13:25:06 »
Van rá esély, hogy legalább normál méretben és keményfedelesben jöjjön?
Ha ez a legalább, akkor nem tudom mi az elvárt? Vagy mivel lennének elégedettek?
Oversized, Hexachrome nyomású, HC, 3D-s dombornyomással, arany-ezüstprégelt, UV fóliás-lakkozott, lekerekített sarkokkal, aranyozott szélekkel? Minimum!  :D

Egyetértek, szerintem nagyon kevés olyan képregény van, ami igazán igényli ezt a formátumot, mondhatni számomra a kemény fedeles az a képregények szépirodalma, így mondjuk egy Killing Joke, Krave, Death, Sandman, V For Vendetta, The Crow stb. jellegű dolgot el tudok ebben képzelni, de a mostani dömpinget abszolút túlzásnak érzem (a Jessica Jones-t megvettem, de csak azért, mert az ára megegyezik az angol tpb árával).
Ezek könnyed, szórakoztató, ponyva történetek, amikre a Kingpin féle kiadási mód pont ideális. :)
Ugyanígy gondolom. Én ebből a listából még a Death-et, és a Hollót is kivenném (a Watchment meg beletenném). :) Csak olyan érdemli meg ezt a formátumot, ami tényleg már-már szépirodalmi igénnyel, valódi, mögöttes mondanivalóval is bír (egyébként erre is lett eredetileg ez a formátum kitalálva, nem véletlenül). Ami miatt tényleg oda lehet tenni egy könyvespolcra egy egy irodalmi kötet mellé anélkül, hogy röhejes legyen az összehasonlítás. Mert én nem hiszem, hogy egy Ady kötet mellett életbevágóan fontos lenne, ahogy TC megdug egy csirkét, vagy hogy Jesus DeSade-nek csurom sz*ros az ökle, mert hát... na.  ;D

De nem lehetünk egyformák, vannak akiknek ez, meg a Megtorló szétrobbanó fejei, kifolyó belei a könyvespolc igazi ékességeinek számítanak, a magaskultúra kézzelfogható megtestesülésének.
Szerintem ezek ponyvák, amiknek az eredeti forma is tökéletesen megfelel.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Prédikátor
« Válasz #13 Dátum: 2018. November 20. - 14:17:24 »
Én ebből a listából még a Death-et, és a Hollót is kivenném (a Watchment meg beletenném). :)
Ezen nem fogunk összeveszni, de a lényeg érthető. :)

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Prédikátor
« Válasz #14 Dátum: 2018. November 20. - 14:28:13 »
Én nem értek egyet veletek. Szerintem bizonyos oldal szám felett, szép egy kiadvány ha kemény borítós. Én kimondottan örülök neki, hogy egyre több ilyen van a piacon és azt hittem, hogy Tomi is lát ebben fantáziát.
« Utoljára szerkesztve: 2018. November 21. - 06:43:47 írta venom75 »

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Prédikátor
« Válasz #15 Dátum: 2018. November 20. - 15:54:21 »
Ezen nem fogunk összeveszni, de a lényeg érthető. :)
Nem szándékozom.  :) Csak arra akartam célozni, hogy az a lista tényleg nagyon szűk, Marvel/DC például igencsak soványan férne bele.

Én nem értek egyet veletek. Szerintem bizonyos oldal szám szerint szép egy kiadvány ha kemény borítós. Én kimondottan örülök neki, hogy egyre több ilyen van a piacon és azt hittem, hogy Tomi is lát ebben fantáziát.
Bizonyos oldalszám felett igen, és az időtállósága miatt is jobb. De az nem 4-6 részes sztori, és szerintem egy minőségi kritériumnak is meg kell felelnie annak a történetnek.
Mondok példát is: a 12 részes Watchmen, és a 12 részes V, mint Vérbosszú abszolút megérdemli a HC kiadást, még talán azt is, hogy nagyobb legyen. Mert bizonyított klasszikusok, a képregényipar kiemelkedő alkotásai. Egy 4 részes Lokinál a grafikán kívül semmi sem indokolja ezt, de az meg kevés hozzá az én szememben. A HC-hoz is, meg a nagyobb mérethez is. Jessica Jonest meg nem is mondom, ott semmi sem indokolja ezt, sőt pont a sorozat "szellemiségétől" áll távol, hogy ilyen luxuskivitelben lássuk a lepukkant, trágárul beszélő, kriksz-kraksz rajzú történetet. Az pl. direkt ponyva, szerintem HC-ban még amcsiban se adták ki, mert érezték ezt az ellentmondást.
A Kraven és a Gyilkos tréfa az oldalszáma ellenére is azért érdemli meg a HC-t, mert kimagaslóan jó képregények.
« Utoljára szerkesztve: 2018. November 20. - 17:33:34 írta petshop »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Prédikátor
« Válasz #16 Dátum: 2018. November 20. - 22:04:54 »
Jessica Jonest meg nem is mondom, ott semmi sem indokolja ezt, sőt pont a sorozat "szellemiségétől" áll távol, hogy ilyen luxuskivitelben lássuk a lepukkant, trágárul beszélő, kriksz-kraksz rajzú történetet. Az pl. direkt ponyva, szerintem HC-ban még amcsiban se adták ki, mert érezték ezt az ellentmondást.
Az Aliast először HC-ben gyűjtötték össze, majdnem egy évvel a TPB kiadás megkezdése előtt. A keményfedeles omnibus változatból utánnyomást kellett készíteni, talán lassan másodszorra is.
Nem is igazán hallottam bárkiről, akinek az Alias puhafedelesben lenne meg, pedig két éve csináltak egy vadiúj kiadást neki, amikor belendült a webes sorozata.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Prédikátor
« Válasz #17 Dátum: 2018. November 21. - 06:51:09 »
Ízlések és pofonok.......mind kiadásban mind képregény stílusban.
Szerintem jót tesz a piacnak ez a változatosság formátumba is és karakterek terén is.
 

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Prédikátor
« Válasz #18 Dátum: 2018. November 21. - 09:17:26 »
Szerintem jót tesz a piacnak ez a változatosság formátumba is és karakterek terén is.
Szerinted. Szerintem. Sokak szerint. Viszont vannak sajnos olyanok (valszeg szintén sokan), akik szemében jelenleg a Kingpin a fekete bárány, mert "igénytelen" az, amit kihoz... Nem értik meg, hogy más a profil, üzletpolitika, stb. Nem HC, nem eredeti, ennél tovább nem látnak... Emlékezz, a Megtorló miatt is volt itt egy hsz, hogy most Tomiék miatt nem jelenhet meg a megfelelő formátumban a kötet/sorozat más kiadó által.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Prédikátor
« Válasz #19 Dátum: 2018. November 21. - 10:48:57 »
Ugyanezt megkaptuk most már a Prédikátorral is, pedig azt aztán tényleg senki sem akarta kiadni. Hát, így múlik el a világ dicsősége, ahogy mondani szokás. Nem baj, mi azért csak kiadjuk, amit szeretnénk, aztán lesz ahogy lesz.