Szavazás

Az öt témakör

1/ Kedveled-e (10-ből mennyire)
2/ Mennyire nagy ellenfél / jó barát?  (10-ből)
3/ Első találkozásod vele
4/ Legjobb sztorija
5/ Egyéb, bármi vele kapcsolatban

Szerző Téma: Képregény karakterek  (Megtekintve 165664 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Képregény karakterek
« Dátum: 2007. December 15. - 16:06:26 »
A Gyíkos témáról jutott eszembe: akinek van kedve játszani, indítsunk egy ilyet. Mondok egy karaktert, aztán mindenki hozzáfűz, amit gondol róla. Például kezdjük a Gyíkkal, ha már szóba jött.
1/ Kedveled-e (10-ből mennyire)
2/ Mennyire nagy ellenség / jó barát szerinted (10-ből)
3/ Hol láttad először
4/ Kedvenc sztorid vele
5/ bármi (mit lehetne vele kezdeni, szerinted, ki tudta jól írni - rajzolni, stb).

Hogy jó példával járjak elöl:

1: Kedvelem. Olyan 6-7 körül.
2: Ellenségnek mondjuk olyan 6-os veszélyességi fokozatú, civilben jó barát
3: Azt hiszem az Amazing 44-45-ben láttam elsőként
4: Vagy az Amazing 44-45, az első, amit Romita rajzolt, vagy a Spider-Man Unlimitedben van egy hosszú történet vele, ami nagyon tetszett.
4: Ahogy valaki már mondta: amit lehetett, kihoztak belőle. Inkább érdekes a fia-felesége kapcsolata.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Július 30. - 07:23:31 írta Sepi »

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Képregény karakterek
« Válasz #1 Dátum: 2007. December 15. - 16:28:15 »
Akkor lássuk
1: Kedvelem, kb 4-5 körül.
2: Én inkább barátnak tartom, akinek néha elborul az agya.
3: Erre már sajnos nem emlékszem, valamikor a régi CsodaPókban. :headscratch:
4: Erre szintén nem tudok válaszolni, amiket olvastam, annyira nem voltak nagy durranások.
5: Én is inkább azt kedveltem benne, hogy hogyan alakult az élete a családjával és a Pókember elleni harcai, amikor Peter tudta, hogy ő valójában Connors doki, és nem tehet róla, hogy a szörnyeteg énje ennyire eluralkodik rajta.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Képregény karakterek
« Válasz #2 Dátum: 2007. December 15. - 17:37:17 »
Gyík:
1. 5
2. Elenség: régen 7-8, jelenleg 3-4; barát: régen 8-9, jelenleg 2-3
3. Talán ASM 44-45, az a sztori, amikor a végén Póki lejegeli őt.
4. Feral. Vhogy jobban illett hozzá az agyatlan vadállat, mint a folyton dumáló emberszerű hüllőfajzat.
5. Tipikus régi Pók-bűnöző, aki még Lee alatt egy elvileg hiperveszélyes ellenfél volt, de azóta stagnált a karakter, és egy gyenge kis harmadvonalas lett belőle. Az elhanyagolás tpikus esete.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re: Képregény karakterek
« Válasz #3 Dátum: 2007. December 16. - 09:46:25 »
Nekem:
1. 7.
2. Ellenségnek 7, barátként még nem nagyon láttam.
3. Vagy az esküvős részben, vagy az német RTL-en a rajzfilmben.
4. Az EGyík szülő.
5. Sok sztorit én sem tudok vele elképzelni, ennek ellenére kiváncsi vagyok a további történeteire is (ha lesznek).

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Képregény karakterek
« Válasz #4 Dátum: 2007. December 16. - 11:00:15 »
1, 6 Falra másztam a hidegvérűs dumájától.
2, Régen valóban veszélyesebb volt, de akkor is csak úgy harangozták be. Hogy hú...az atomveszélyes Gyík. Szerintem egy olyan 6-os szint. Igazából mindig ott lesz benne Connors doki, és Póki ésszel vagy tud hatni rá, vagy ha nagyon elborul az agya, kicselezi.
3, Én sem emlékszem, de az EGyík-os sztori volt.
4, Talán ez is a kedvencem.
5, Én írtam, hogy lassan kimerült a karaktere. Ellehetne játszani vele, még hogy szegény Connors doki, meg akarta gyógyítani magát stb, de nem lenne olyna érdekes már. Valóban a feleségével és a fiával való kapcsolatában lehetne még valami. Egyébként meg, ha eszénél van, nem nagyon ellenség, ha meg elborul az agya, túl hülye, hogy valami nagyobbat alkosson. Talán nem meglepő, de őt is Bagley rajzolja a legjobban. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Képregény karakterek
« Válasz #5 Dátum: 2007. December 16. - 11:53:05 »
Szerintem is ő rajzolja a legjobban. A Gyíkkal az a nagy szám, hogy úgy kell legyőznie a nálánál jóval erősebb ellenfelét, hogy ne okozzon neki komolyabb sérülést. Például Skorpival ilyen aggályai sosem voltak.  ;D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Képregény karakterek
« Válasz #6 Dátum: 2007. December 16. - 12:11:36 »
Meg is látta a kárát. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Képregény karakterek
« Válasz #7 Dátum: 2007. December 16. - 12:36:35 »
Na lépjünk tovább. Csináljuk úgy, hogy 3 ellenség- 1 civil ismerős? Hogy ne mindig csak szuperbűnözők legyenek?
Mivel semmiféle sorrendet nem tudnék felállítani, menjünk sorjában. Az első ugye a Betörő (aki JMS verziójában már nem is betörő, hisz be se ment a házba  :roll: ), de róla túl sokat nem lehetne írni, lévén, hogy kettő történetben szerepelt összesen. Úgyhogy vonjuk össze a Kaméleonnal.

1/ Kedveled-e (10-ből mennyire)
2/ Mennyire nagy ellenség / jó barát szerinted (10-ből)
3/ Hol láttad először
4/ Kedvenc sztorid vele
5/ bármi (mit lehetne vele kezdeni, szerinted, ki tudta jól írni - rajzolni, stb).

Betörő/ Kaméleon:

1/ Nem, kicsit se, olyan 0 / Kicsit, de nem igazán: 3
2/ A legnagyobb (10). Nélküle nem lenne Pókember / Piti, olyan 3
3/ Első Csodapók (svéd verziójában) / Amazing 186, amikor rehabilitálták Pókembert, kiderült, hogy nem ő ölte meg Stacy kapitányt, hanem Oki.
4/ Amazing 200. Az a kép, ahogy Peter széttépi magán a ruháját, miután a székből kitör  :spidey: / Spectacular 240-ben kezdődik, JMD írta. Az egyik első honosításom volt, Petshopnak az első
5/ A Betörő, bár fontos volt Pókember életében, csak kétszer szerepelt, nem zavart különösebben sok vizet. Még a svéd verzióban nem értettem, Peter miért veszi le előtte a maszkot. / Megjelenésekor még nem volt öve, amitől változott, csak sok zsebe, és sok maszkja. Furi volt.  :D Túl sokat vele se tudtak kezdeni az évek során, de persze jött JMD és életet lehelt bele.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Képregény karakterek
« Válasz #8 Dátum: 2007. December 16. - 12:59:42 »
Betörő/Kaméleon:

1: Nekem is 0 / Kaméleont már közepesen, kb 5
2: Én nem tartom ellenfélnek, csak egy embernek, aki később fontos benyomást tett Peter életére, de ettől függetlenül nem számítom nagynak. / Kaméleon nem volna rossz karakter, csak ő is olyan, hogy nem tudnak vele mit kezdeni. Kb 4.
3: CsodaPók 1 / Képregényben  ;D (Már nem emlékszem).
4: Nincs / Az a sztori ami még magyarul jelent meg a Pókírtók inváziója után.
5: Szerintem Kaméleonnal még lehetne mit kezdeni, csak egy jó író kell hozzá, ezt láthattuk JMD esetében is. Örülnék neki, ha visszatérne és egy kis borsot törne Pókember orra allá.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Képregény karakterek
« Válasz #9 Dátum: 2007. December 16. - 13:58:20 »
Ellehetne játszani vele, még hogy szegény Connors doki, meg akarta gyógyítani magát stb, de nem lenne olyna érdekes már. Valóban a feleségével és a fiával való kapcsolatában lehetne még valami.
Már megtették. A felesége és a fia is rákosak lettek a testéből áradó vegyszerek és alacsony sugárzás miatt. A felesége meghalt, a fiát meg a gyík-szérummal mentette meg. Az először olyan vad lett, mint ő, aztán most hasonló, mint Komodó, de elvileg nem alakul át, csak ha nagyon akarja. Eléggé összeveszett az apjával, külön vannak.

Betörő/Kaméleon

1. 0, mert akármynnit törődtek vele később, akkor is egy arctalan kis senki maradt/ 4
2. 1, mert pszichológiai előnye van Pókival szemben/ 3-4 (de ennél sokkal több is lehetne)
3. AMF v1 15/ASM 1
4. AMF v1 15/ASM 1
5. Felesleges volt elővenni még egyszer, bár a magyarázat, hogy miért ment Parkerékhez, tényleg sokáig a levegőben lógott, de akkor is túl erőltetett lett végül nekem./ Az egyik legveszélyesebb ellenfél lehetne az arcváltoztatásával, mintha egy rafinált szuperkémet kellene átvernie Pókinak. Háttérmachinációkkal és átverésekkel még talán Osbornnál is könnyebben tönkrethette volna Póki életét, ha vki meg mert volna írni egy ilyen sztorit. Nagyon korán sütötték el, ő inkább a mai képregényírási stílushoz illene.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Képregény karakterek
« Válasz #10 Dátum: 2007. December 16. - 14:39:32 »
Ne viccelj, hogy a Kaméleon az Amazing 1-ben tetszett a legjobban!  :D

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Képregény karakterek
« Válasz #11 Dátum: 2007. December 16. - 14:56:10 »
Ott annyira gagyin a majd' fél évszázaddal előtti kézdörzsölős gonosz kém volt, aki egy iszonyat banális dolgon csúszik el, hogy nem lehetett nem szeretni. A már annyira vészes, hogy jó kategória. Az ellenkező véglet, amit leírtam, hogy milyen lehetne, meg még a szülőkkel való kavarás és az egyéb (néha retconos) machináció alatt sem jött össze, úgyhogy ott meg egy jó lehetőség elpuskázása nekem. Akkor már inkább a kétbalkezes maszváltogató. ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Képregény karakterek
« Válasz #12 Dátum: 2007. December 16. - 15:02:32 »
Sajnos én nem szeretem ezt a mostani divatot, amikor semmiben sem lehetünk biztosak. Kezdődik Mysterioval, vele bármit meg lehet magyarázni. Második lépés a skrullok, innen már csak egy pici a Kaméleon is.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Képregény karakterek
« Válasz #13 Dátum: 2007. December 16. - 17:08:53 »
Betörő:
1, 0
2, Szintén egy 1-es. Ezt is Ben bácsiért.
3, Nem tudom már pontosan. Egy visszaemlékezésben, de hogy melyikben a sok közül? :headscratch:
4, Nincs ilyen.
5, Kérdés nem teljesíthető. ;D

Kaméleon:
1, Alapból egy 1-es, JMD idején 5.
2, 6-os. Kiaknázatlan maradt sokáig, igazából csak JMD tudott kzdeni vele valamit. A szülők visszatérése nagyon nagy ötlet volt.
3, Erre sem emlékszem már. :D
4, Ugyanaz, mint kaine-nek.
5, Mint írtam, kár, hogy nem használták ki...igazából lehetett volna Pókember Jokere szerintem. Főleg azután, miután nagy fájdalmat okozott neki a szülőkkel.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Képregény karakterek
« Válasz #14 Dátum: 2007. December 16. - 17:50:16 »
Sajnos a szülőket is később Harry nyakába varrták, mint minden nagyobb eseményt valamelyik Zöld Manóéba.  :drying:

Beírtam felülre, jobb híján szavazásba az öt kérdést, hogy ne kelljen mindig beírni/keresgélni. Vagyis szavazni felesleges bármelyikre is. :)
« Utoljára szerkesztve: 2007. December 16. - 17:53:55 írta kaine »

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re: Képregény karakterek
« Válasz #15 Dátum: 2007. December 16. - 19:16:22 »
Betörő/Kaméleon:
1. 1/5.
2. 3/7.
3. Filmben, a régi a 22-ben./Rajzflmben, régi 114-115.
4. Nincs, csak a 99-ben láttam, mint szereplőt./Az arcnélküli ember.
5. Róla szerintem már nincs mit írni./Jó szereplő, csak kicsit hanyagolják sajnos. Nagyon nagy ellenfele lehetne Pókinak.

Viszont ezt a szavazást nem nagyon értem. :headscratch:

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Képregény karakterek
« Válasz #16 Dátum: 2007. December 16. - 19:23:09 »
Viszont ezt a szavazást nem nagyon értem. :headscratch:
Itt van rá a válasz:  ;)
Beírtam felülre, jobb híján szavazásba az öt kérdést, hogy ne kelljen mindig beírni/keresgélni. Vagyis szavazni felesleges bármelyikre is. :)

Le is zártam a szavazást, hogy ne is kelljen szavazni.  :D

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re: Képregény karakterek
« Válasz #17 Dátum: 2007. December 16. - 19:24:32 »
Ja jó! Kössz!

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Képregény karakterek
« Válasz #18 Dátum: 2007. December 16. - 19:36:19 »
Nekem tetszett az ötlet, hogy Harry tervelte ki az egészet. Két előnye is volt:
1. Ismét az történt, hogy Harry a síron túl is ilyen fájdalmat tudott okozni szegény Peternek..és még durvábbá vált az ő kapcsolatuk. Annak tükrében, hogy ők korábban barátok voltak..és ide jutottak.
2. Harry halála után az az érzés maradt meg bennem, hogy végül jóként halt meg. Peter barátként engedte el, nem hagyta meghalni MJ-t stb.
Bár nagyon megható volt, de mégis jobb Harry-re egy ilyen szemétként gondolni nekem.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Képregény karakterek
« Válasz #19 Dátum: 2007. December 16. - 19:42:54 »
Pedig szerintem jobb lett volna hagyni azt, hogy a halálában Harry és Peter végül kibékültek és barátok lettek újra. Elvégre ahogy te is mondtad, régen barátok voltak, és alapból Harry jó srác volt, csak a körülmények tették őt Zöld Manóvá.