Biztos képes rá más is, kérdés, hogy mikor, és hogy mennyire jut eszükbe például egy ilyennel foglalkozni, hogy segítsünk a mozgássérülteken.
Mar lassan 10 eve keszit ilyen szoftvereket a kutatocsoportom. Vannak fejmozgassal, szemmozgassal vezerelheto megoldasaink. Idonkent jelennek meg roluk cikkek index-kaliberu oldalakon, vagy epp tv-sek jonnek, de ilyen profi, vilagmeretu marketinget, mint ami a japan videohoz kellett, nem tudunk.
Mindazonáltal, egy Google Glass-re szerintem már nem lenne akkora kihívás elkészíteni egy hasonló programot, bár ezt majd az ezen a téren jártasabbak biztos jobban fel tudják vázolni...(Zozi vagy esetleg Ju)
Google Glassra pont nem lehet, mert nincs olyan kameraja, ami a szemet veszi. A giroszkopjaval megoldhato hasonlo vezerles, de az sokkal nehezkesebben lenne hasznalhato. Glassra amugy mar nem nagyon keszit senki semmit, miutan mult heten lenyegeben leallitotta a Google a fejleszteset.
Ha mar kozismert uj kutyu, akkor inkabb Oculus Rift az SMI eye trackerevel - ennek probal konkurense lenni (egyelore nem tul sikeresen) a japan video mogott allo ceg.
Vagy mondjuk desktopon jo ugyanerre a Tobii EyeX. Ez utobbival epp az osszel raktam ossze egy szemmel vezerelheto szoftvert.
Szoval technologiai ujitas nem volt a videoban, ezek a dolgok mar regota mennek tobb helyen, mozgasserultekkel is.