Szerző Téma: TV Műsorok  (Megtekintve 688906 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: TV Műsorok
« Válasz #160 Dátum: 2007. Július 30. - 18:25:29 »
Különben fénykardozós szempontból tökre látszik a különbség a régi trilógia első két része között: az első részben Obi-Van és Vader hihetetlenül bénán kardoztak egymással, míg a második részben már baromi jó volt Luke és Vader kardpárbaja (a Jedi visszatérben szintén).
No ja, hisz addigra eltelt újabb pár év, addigra jobban megtanultak kardozni.  ;D

Idézet
Ami viszont a legkevésbé tetszett, az pont a régi trilógia első része, az új remény volt. Mert azon kívül, hogy megsemmisül benne a halálcsillag és megismerjük a főbb szereplőket, semmi sem történik.

Ahogy a mai képregényfilmeknél: be kellett mutatni a szereplőket.  ;) Akkoriban (első rész volt) nem az Erőn volt a hangsúly, nem a Jedi renden, hanem a látványos űrcsaták, fénykardok vitték a prímet. Abban az időben hihetetlenül látványos film volt, csak ma már el vagyunk kényeztetve.
De ha már sorrend:
1: Birodalom
2: Csillagok
3: Jedi
4: 3. rész
A maradék kettőt nem rangsorolom, mert mindkettő kritikán aluli volt.

Ja, nekem nem tetszett Anakin gyerek mészárlása. Pont az volt a bajom, hogy következetlen volt. Anakin akkor még közel se volt annyira szemét rohadék gonosz, hogy ezt megtegye. Nem voltak fokozatok igazán.
A film előtt kijött a könyv verzió?

Tovima

  • Rakéta Robi
  • *
  • Hozzászólások: 163
Re: TV Műsorok
« Válasz #161 Dátum: 2007. Július 30. - 18:32:41 »
De ha már sorrend:
1: Birodalom
2: Csillagok
3: Jedi
4: 3. rész
A maradék kettőt nem rangsorolom, mert mindkettő kritikán aluli volt.
Épp írni akartam én is egy sorrendet, de valaki már megelőzött. ;D
de azért:
5: Klónok
6: Baljós

Speciel az Új remény, az filmes iskolákban tananyag, mert tiszta karakterek vannak benne, meg minden ilyen. Amúgy a régi népmesékre építve mesél el egy történetet(ami ugye mindig bejön):
Van a legkissebb fiú, aki elmegy szerencsét próbálni, megmenti a királylányt, legyőzi a gonoszt, és boldogan él(ne ha nem lenne még két rész :D) amíg meg nem hal.
"So Captain Marvel zapped in right between the eyes." Lennon-McCartney

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: TV Műsorok
« Válasz #162 Dátum: 2007. Július 30. - 18:37:36 »
Meg ha nem lett volna autóbalesete.  :-\

Tovima

  • Rakéta Robi
  • *
  • Hozzászólások: 163
Re: TV Műsorok
« Válasz #163 Dátum: 2007. Július 30. - 18:41:17 »
Meg ha nem lett volna autóbalesete.  :-\
Ezért kezdődik úgy a Birodalom, hogy arcbavágja egy Wampa. Így már rá tudták fogni valamire.  :D
Vagy mint az Indy és az utsó kereszteslovagban River Phoenix álloncsapja magát az ostorral, és máris tudjuk miért van Ford állán a forradás ;D
"So Captain Marvel zapped in right between the eyes." Lennon-McCartney

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: TV Műsorok
« Válasz #164 Dátum: 2007. Július 30. - 18:54:31 »
A film előtt kijött a könyv verzió?
Igen. Igaz nem sokkal de már kijöttek. Én mind a három résznél azt csináltam, hogy előbb elolvastam a könyvet és csak utána mentem el a moziba megnézni a filmet.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: TV Műsorok
« Válasz #165 Dátum: 2007. Július 30. - 19:39:45 »
Idézet
Ja, nekem nem tetszett Anakin gyerek mészárlása. Pont az volt a bajom, hogy következetlen volt. Anakin akkor még közel se volt annyira szemét rohadék gonosz, hogy ezt megtegye. Nem voltak fokozatok igazán.
Nah ezt én is kifogásoltam, de az AOL off topicjában egy nagy SW fan kioktatott. namármost ez úgy van, hogy ha egyszer átállsz, a Setét Ódal totál elemészt...már amikor Anakin feláll és Sidius nyomja neki a rend lesz és béke dumát, már akkor is látszik, hgy kezd elborulni az agya Szóval ha átállsz, akkr kész vége, felemészti a leked..mire Anakin elment  a Jedi templomba, már eléggé sok időt töltött a Dark side-on. Meg azt is hallottam, hogy a filmbe már nem fért bele a bővebb átállási procedúra...
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: TV Műsorok
« Válasz #166 Dátum: 2007. Július 30. - 19:45:31 »
Idézet
Meg azt is hallottam, hogy a filmbe már nem fért bele a bővebb átállási procedúra...
Alapvetően arra az átállásra alapult az egész trilógia!!!  :surp: Nem fért bele?? Nem kellett volna az első két részt telepakolni mezőn szaladgálással, meg idióta lóemberekkel!  :twisted: Akkor talán belefért volna a lényeg is.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: TV Műsorok
« Válasz #167 Dátum: 2007. Július 30. - 19:48:21 »
Ebebn igazat adok. De ez viszont annál megdöbbentőbb volt a számomra, hogy a Setétség így kifordítja az embert magából...
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: TV Műsorok
« Válasz #168 Dátum: 2007. Július 30. - 21:31:16 »
Ezt komolyan mondod egy Darknesses avatarral? ;D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: TV Műsorok
« Válasz #169 Dátum: 2007. Július 30. - 21:32:34 »
Naná...megdöbbentő számomra, hogy mást ilyen könnyen magával ragad a Sötétség. Pedig csak a kiválasztott keveseket ragadja el így. :P
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Daredevil

  • Fekete Tarantula
  • **
  • Hozzászólások: 437
  • Proctector os Hell"s Kitchen
Re: TV Műsorok
« Válasz #170 Dátum: 2007. Július 30. - 21:39:06 »
Nekem sokkal jobban teszettek a régi trólógia vívó jelenetei. Valahogy valósághűbbnek éreztem.
A félelem nélküli

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re: TV Műsorok
« Válasz #171 Dátum: 2007. Július 30. - 21:47:05 »
Idézet
Viszont az valami iszonyat gáz volt, hogy a kis Anakin véletlenül(!) felrepül az űrbe, és ha már ott van, akkor játszi könnyedséggel meg is teszi azt, ami a legképzettebb-legtapasztaltabb pilótáknak sem sikerült...
Mondjuk ott azért rendesen mákja volt, meg valaahogy be kellett mutatni, hogy ő az egyik, ha nem a legjobb pilóta a galaxisban.

Na de könyörgöm, akkor is egy tejfelesszájú kiskölyök! Nekem nagyon erőltettek voltak azok a jelenetek. A fogatverseny maga is elég lett volna, hogy bemutassa, hogy van tehetsége a kölöknek. :P
Idézet
Nekem sokkal jobban teszettek a régi trólógia vívó jelenetei. Valahogy valósághűbbnek éreztem.
Kivéve az Új reményt. :hehe: Ott mintha csak egymás kardját piszkálták volna kb. :hehe:
Idézet
Meg azt is hallottam, hogy a filmbe már nem fért bele a bővebb átállási procedúra...
Alapvetően arra az átállásra alapult az egész trilógia!!!  :surp: Nem fért bele?? Nem kellett volna az első két részt telepakolni mezőn szaladgálással, meg idióta lóemberekkel!  :twisted: Akkor talán belefért volna a lényeg is.
Ju mondta még nekem korábban, de nemrég itt is írták, hogy a könyvben baromi jól le van írva az átállás. De egyetértek, a filmben nekem is túl gyors volt az egész, lecsapja Windu kezét, aztán már hűséget is fogad Palpatine-nak... :roll: Nem volt kellően kibontva.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: TV Műsorok
« Válasz #172 Dátum: 2007. Július 30. - 22:19:21 »
Nekem akkor is a 3. a kedvencem! :P
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re: TV Műsorok
« Válasz #173 Dátum: 2007. Július 30. - 22:24:23 »
Azt nem mondtam, hogy nekem nem tetszett. ;D Az új trilógiából magasan a legjobb rész.
Egyébként nem tudom hogy kamu-e, de valami olyasmit hallottam, hogy SW filmsorozatot terveznek... Más is hallott valami ilyesmiről?
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: TV Műsorok
« Válasz #174 Dátum: 2007. Július 30. - 22:31:17 »
Azt időről időre szokás tervezni, de megint előkerült, talán a Knet SW-topicjában volt szó róla. Aztán vagy lesz belőle vmi, vagy nem.

beigli69

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 66
Re: TV Műsorok
« Válasz #175 Dátum: 2007. Július 31. - 09:54:58 »
Pepo5: beugrotta rajzfilm ami "homályos"  ;D videókaziról másoltam anno valahol még megvan otthon a sokfejű sárkány pedig ha nem tévedek Tiamat volt.

SW: bár nem néztem még rendesen az első részt de az ifjú Anakin beszáll - repül - repül - győz -ből inkább azt hoznám ki hogy kiskrapeknak még nem volt teljesen tiszta a veszély mértéke és inkább egy játéknak fogta fel a dolgot (olyan mint a buckapatkány vadászat csak nagyobbak ay célpontok és visszalőnek) ;D

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re: TV Műsorok
« Válasz #176 Dátum: 2007. Július 31. - 11:35:34 »
Nah ezt én is kifogásoltam, de az AOL off topicjában egy nagy SW fan kioktatott. namármost ez úgy van, hogy ha egyszer átállsz, a Setét Ódal totál elemészt...már amikor Anakin feláll és Sidius nyomja neki a rend lesz és béke dumát, már akkor is látszik, hgy kezd elborulni az agya Szóval ha átállsz, akkr kész vége, felemészti a leked..mire Anakin elment  a Jedi templomba, már eléggé sok időt töltött a Dark side-on. Meg azt is hallottam, hogy a filmbe már nem fért bele a bővebb átállási procedúra...
:roll: Ez egy totálisan belemagyarázós ötlet...
Egyszerűen elszúrták, hogy nem maradt idő a kifejtésre és elkapkodták. Egyetértek kaine-nel, nem kellett volna pl. bazinagy hangyászsünök közt szaladgálni (amik amúgy tök aranyosak voltak. :))

Daredevil

  • Fekete Tarantula
  • **
  • Hozzászólások: 437
  • Proctector os Hell"s Kitchen
Re: TV Műsorok
« Válasz #177 Dátum: 2007. Július 31. - 21:39:18 »
Azt nem mondtam, hogy nekem nem tetszett. ;D Az új trilógiából magasan a legjobb rész.
Egyébként nem tudom hogy kamu-e, de valami olyasmit hallottam, hogy SW filmsorozatot terveznek... Más is hallott valami ilyesmiről?

A hivatalos hír szerint lesz 2 Tv film.
A félelem nélküli

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: TV Műsorok
« Válasz #178 Dátum: 2007. Augusztus 01. - 15:03:39 »
Egyetértek kaine-nel, nem kellett volna pl. bazinagy hangyászsünök közt szaladgálni (amik amúgy tök aranyosak voltak. :))
Lehetett volna egy Harc a Hangyászsünök bolygóján helyette.  :hehe:

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re: TV Műsorok
« Válasz #179 Dátum: 2007. Augusztus 01. - 22:13:09 »
Hamarosan kezdődik a Hősök évadzáró epizódja, ugye senki nem felejtette el? :D (Igaz, én nem néztem rendszeresen a sorozatot, de az évadzáróra azért kiváncsi leszek. :) )
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.