Szerző Téma: Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)  (Megtekintve 596685 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #2260 Dátum: 2010. Június 15. - 22:52:38 »
Most olvastam, hogy júniusban a Semic behozza a lemaradást és a hónap végén megjelenik a júniusi szám is.  :)

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #2261 Dátum: 2010. Június 15. - 23:12:52 »
Így is egy hónapig marad kint a májusi szám az újságárusoknál?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #2262 Dátum: 2010. Június 15. - 23:29:59 »
Igen, egy ideig párhuzamosan mindkettő kapható lesz.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #2263 Dátum: 2010. Június 16. - 06:59:40 »
Na, ez egy jó hír.

Atimen

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 111
    • Csodálatos Pókember
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #2264 Dátum: 2010. Június 16. - 08:42:05 »
Így még jobb lesz a nyár!:D
Akkor ez azt jelenti h a nyáron összesen 4 képregény jelenik meg?

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #2265 Dátum: 2010. Június 16. - 08:48:32 »
Ez egy jó hír mindenesetre. Ja, akkor júniusban 2, és júliagusztus meg 2, tehát igen, 4. :P

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #2266 Dátum: 2010. Június 16. - 08:54:00 »
Pókember a magyar szuperhős kiadás szimbóluma esetleg. Hisz tényleg magasan a legtöbbet adtak el belőle.
Igen, valahogy így értettem.  :)
Jó, de úgy könnyű ha más meg sem jelenik. :)

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #2267 Dátum: 2010. Június 16. - 08:57:57 »
Az is egy tény, hogy nem bírná soká az "ipar", ha olyan sok szuperhősös képregény jelenne meg itthon. Lásd a Panini betörését 4 képregénnyel annó, amiből csupán kettő bírta úgy-ahogy. És ez esetben, akkor inkább Pókember legyen a Frontember, mint más. Szerintem.  :)

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #2268 Dátum: 2010. Június 16. - 09:17:53 »
Ezt sajnos el kell fogadni, itthon nincs piaca a szuperhősös képregényeknek (meg úgy nagyon a sima képregényeknek sem, a manga láz most kivétel szerintem 1-2 éven belül az is kiég). Már most is telített a piac, egyre több kiadvány érkezik egyre kevesebben veszik. :) És ezt most rá lehet fogni a papírminőségtől kezdve a rajzolón át egészen az UFO-ig mindenre. :) Haverjaimtól (akik állítólag nagy képregényesek, bár szerintem ez sokszor kimerül abban, hogy látják valamelyik képregényfilm trailerét) hallottam már olyan kifogásokat is, hogy miért nem vesznek meg egy egy kiadványt, hogy szó szerint befordult az arcom.

És Pókemberre sokszor azt mondják már, hogy a csapból is ez folyik és már unalmas. ;)

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #2269 Dátum: 2010. Június 16. - 09:20:40 »
Ez is csak azt mutatja, hogy mikor van valami új film vagy valami új Pókemberről, akkor mindenki nagy Pókember fan és pár évre rá mindenki unalmasnak és gyerekesnek tartja. Sok híg ember. Még jó, hogy a remény neve KINGPIN  8)

raveon

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 94
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #2270 Dátum: 2010. Június 16. - 09:37:49 »
Lehet, hogy esetleg ha szűkösen is, de meg tudna lenni egymás mellett 3 jó minőségű füzet, ha az elején normálisan lenne reklámozva és ha kisebb költségvetéssel is de később se felejtenék el felkelteni újabb körök érdeklődését. Ha esetleg ez még a futó tpb megjelenésekkel is kapcsolatban állna, az talán mégjobb lenne.

Atimen

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 111
    • Csodálatos Pókember
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #2271 Dátum: 2010. Június 16. - 09:45:59 »
Az újságosnál már lehet kapni a 83-ast! ;D

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #2272 Dátum: 2010. Június 16. - 10:24:05 »
Meg is vettem , olvasom is. :D

Összevont üzenet ideje: 2010. Június 16. - 10:43:50
Szörnyű , levelezési rovat megint kimaradt.A történet mármint a pókos nagyon rövid ,alig kezdődik el és már is a végén voltam. Nagyon rossz így olvasni . Venom
" táplálkozása "nem semmi.Az újvilág hatalom részeit én nem olvasom mivel már egybe megtettem egyszer.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június 16. - 10:43:50 írta venom75 »

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #2273 Dátum: 2010. Június 16. - 11:53:00 »
hallottam már olyan kifogásokat is, hogy miért nem vesznek meg egy egy kiadványt, hogy szó szerint befordult az arcom.
Mondj pár darabot, légyszíves. Hallani akarom.  :D Kiváncsi lennék, hogy egy laikus rajongónak mik az indokai.

Ezt sajnos el kell fogadni, itthon nincs piaca a szuperhősös képregényeknek (meg úgy nagyon a sima képregényeknek sem, a manga láz most kivétel szerintem 1-2 éven belül az is kiég).
Ez nagyon könnyen előfordulhat. Régen a szuperhős képregény is nagy divat volt, elvégre volt olyan időszak itt magyarországon, amikor nem egy szuperhős képregény ment egyszerre.

Lehet, hogy esetleg ha szűkösen is, de meg tudna lenni egymás mellett 3 jó minőségű füzet, ha az elején normálisan lenne reklámozva és ha kisebb költségvetéssel is de később se felejtenék el felkelteni újabb körök érdeklődését. Ha esetleg ez még a futó tpb megjelenésekkel is kapcsolatban állna, az talán mégjobb lenne.
A reklám nem egy elhanyagolható tényező. A Panini is itt bukta el az egészet, már rögtön a legelején. Semennyire nem voltak reklámozva a képregények. Amikor az első számok kijöttek, csak lestem az újságosnál, hogy ez most mi, nem is hallottam róla, hogy lesz ilyen. Az egy dolog, hogy az internetezők egy része olvashatott róla, de azért még mindig nem elhanyagolható tény, hogy nagyon sok helyen nincs internet. És bár rohamosan terjed, még mindig nem ez a legjobb módja egy új kiadvány elindításának a reklámozására. Az internet csak kiegészítő marketing, egyelőre nem pótolhatja a nagyobb hírdetéseket, reklámokat. És amíg nem lesznek reklámozva a képregények, nehéz lesz új vásárlókat szerezni neki.

raveon

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 94
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #2274 Dátum: 2010. Június 16. - 12:20:52 »
Igen, ez a reklám dolog engem is meglepett, pláne egy felületen egyszerre is reklámozhatták volna mind a négy kiadványukat, mint ahogy a mozinet hásó borítóján is volt. Utólag amúgy az is meglepett, hogy megtudtam más helyen vastagabb kiadások vannak - oldalszámhoz képest egész jó árért, nálunk meg 22 oldalas füzetekkel indítottak.

Amúgy én először az est.hu-n olvastam a dologról, mire készül a Pannini. Ott volt valami cikk ezzel kapcsolatban. :)

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #2275 Dátum: 2010. Június 16. - 13:04:02 »
Én úgy érzem mintha ciki lenne szuperhősös képregényeket olvasni , azok közül is pókembert. Szerintem a gyűjteményes kötetek azért fogynak jobban ( talán ez is lesz a jövő ) mert az jobban megcélozza a felnőtt korosztályt. Azért belegondolva én sem adnék a gyerekem kezébe egy 700ft-os újságot , ami néhány nap elteltével a szemetesben köt ki.

barghest

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 497
  • Timber Wolf
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #2276 Dátum: 2010. Június 16. - 13:37:20 »
Én igen, aztán kikukáznám :brow:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #2277 Dátum: 2010. Június 16. - 18:34:28 »
A Panini akart reklámozni. Úgy volt, hogy minden újságoshoz kikerül egy poszter, de aztán valamelyik fél visszatáncolt.
Országos reklám olyan drága lenne, hogy nincs, aki ki tudná fizetni.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #2278 Dátum: 2010. Június 16. - 19:16:15 »
Az újságosnál már lehet kapni a 83-ast! ;D
Akkor ma énis leugrok érte ;)

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #2279 Dátum: 2010. Június 16. - 19:20:30 »
Az újságosnál már lehet kapni a 83-ast! ;D
Akkor ma én is leugrok érte ;)
Nesze neki.