Szerző Téma: Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)  (Megtekintve 596834 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3480 Dátum: 2011. Február 11. - 20:58:00 »
Tény, hogy vannak jó poénjai, persze.  :)

Egyet például nagyon sajnálok, hogy kimaradt a 2. részből. A 2. oldalon.
-  Most viccelsz? Ez vastagabb, mint a legutolsó Harry Potter-regény! Inkább megvárom, míg kijön filmen!
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 11. - 21:57:00 írta kaine »

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3481 Dátum: 2011. Február 11. - 22:16:04 »
Én a múltkor, még mielőtt tudtuk volna, hogy mi is lesz a Póki sorsa, valamiért esténként lefekvés előtt elkezdtem olvasgatni a paninis pókokat, majd miután végig értem vele, folytattam a Kingpinekkel.
Szóval, tök érdekes volt a bejelentés, hogy folytatódik az Amazing cím a Semicnél havi bontásba, így tökre véletlen felfrissítettem az emlékeket az előzményekből. :D

vicces, de én is úgyanígy olvastam újra őket néhány hete. nem vagyok egyedül. :D
This is a joke. A real practical Joke.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3482 Dátum: 2011. Február 11. - 22:18:30 »
Tény, hogy vannak jó poénjai, persze.  :)

Egyet például nagyon sajnálok, hogy kimaradt a 2. részből. A 2. oldalon.
-  Most viccelsz? Ez vastagabb, mint a legutolsó Harry Potter-regény! Inkább megvárom, míg kijön filmen!
De ez nem maradt ki, benne volt. Vagy rosszul emlékszem? :headscratch:

Én a múltkor, még mielőtt tudtuk volna, hogy mi is lesz a Póki sorsa, valamiért esténként lefekvés előtt elkezdtem olvasgatni a paninis pókokat, majd miután végig értem vele, folytattam a Kingpinekkel.
Szóval, tök érdekes volt a bejelentés, hogy folytatódik az Amazing cím a Semicnél havi bontásba, így tökre véletlen felfrissítettem az emlékeket az előzményekből. :D

vicces, de én is úgyanígy olvastam újra őket néhány hete. nem vagyok egyedül. :D
Vannak megérzéseink. :D Bezzeg a rohadt lottó ötös nem akar bejönni. ;D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3483 Dátum: 2011. Február 11. - 22:25:37 »
Tény, hogy vannak jó poénjai, persze.  :)

Egyet például nagyon sajnálok, hogy kimaradt a 2. részből. A 2. oldalon.
-  Most viccelsz? Ez vastagabb, mint a legutolsó Harry Potter-regény! Inkább megvárom, míg kijön filmen!
De ez nem maradt ki, benne volt. Vagy rosszul emlékszem? :headscratch:

Benne volt, csak máshogy lett fordítva:
Előbb filmesítik meg minthogy kiolvasom.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3484 Dátum: 2011. Február 11. - 22:31:58 »
De ez nem maradt ki, benne volt. Vagy rosszul emlékszem? :headscratch:

Benne volt, csak, nem pont így.

A minőségről meg annyit, hogy csütörtökön nagyon gondolkoztam rajta, hogy vegyek-e egy + példányt belőle, az előfizetőin túl, de, amikor kézbevdettem az újságosnál, inkább lemondtam rőla. Viszont az előfizetői példányt szépen csomagolva elteszem, annál is inkább, merthogy külön öröm volt, hogy a postás ezt végre nem gyűrte össze.
Ja igen, és azért küln köszönet a kiadónak, hogy az előfizus ilyen gyorsan megjött, csak egy napot kelltt várni rá, szóval ennek tökre örültem. :)
És a biztonság kedvéért itt is leírom, hogy a borító gyönyörű szép lett.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 11. - 22:35:10 írta grey gargoyle »
This is a joke. A real practical Joke.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3485 Dátum: 2011. Február 12. - 07:56:51 »
Amúgy, most esténként, miután végeztem a Paninivel, Kingpines pókokkal, elvettem a régi Batmeneket, Marvel Extrákat és azt olvasgatom, ha nem vagyok nagyon fáradt. :D
Na most, azoknak a 20 éves comicsoknak is sokkal jobb papírjuk van mint a jelenlegi Póknak, pedig az se olyan hú de klassz papírnak tűnik. :D Tényleg ennyi különbség lenne árban e kettő között, hogy nem éri meg  a Semicnek  arra beruházni? Vagy van még egyáltalán olyan papír forgalomban? ;D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

raveon

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 94
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3486 Dátum: 2011. Február 12. - 08:28:52 »
Nem akarok okoskodni, de nekem egy ideje az a gyanúm, hogy a semicnek nem(csak) az a problémája, hogy drágább lenne, hanem hogy nem tudja megcsinálni. Az egy dolog, hogy van nyomdájuk, de nem minden gép jó mindenhez, egy új beszerzése pedig nemcsak nagy pénzügyi befektetés, de helyigényes is (amit szintén fizetni kell). Bár a Spawn 7-12 száma más dimenzió, de nem véletlenül volt Németországban nyomtatva.

Egyébként az a múltkori 8 oldal se volt annyival jobb minőség, de azért tényleg rendben volt a többihez képest.

Javítsanak ki bennfentesek.

Amúgy elolvastam, a sztori tetszett, de a minőséggel most szembesültem igazán és azon is elgondolkodtam, hogy a következőt megvegyem-e.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3487 Dátum: 2011. Február 12. - 09:01:42 »
Nos, tegnap én is megvettem végre. Sztori szerintem piszok jó, az egyik kedvenc Pókember sztorim az elmúlt 5-6 évben. De a minőség... ez borzalmas. Komolyan mondom ez így szinte élvezhetetlen volt és én speciel nagyon gondolkodok rajta, hogy nekem ennyi pénzért ez nem éri meg, inkább megveszem akkor már eredetiben. Mondjuk én az Ulti Csodapókot nem vettem, de ha az is ilyen volt, akkor nem csodálom, hogy mindig szidta valaki a minőséget... :roll:

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3488 Dátum: 2011. Február 12. - 09:12:25 »
inkább megveszem akkor már eredetiben.

Ha gondolod megírom miből van duplám és 200 pénzért darabja a tiéd.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3489 Dátum: 2011. Február 12. - 09:15:08 »
Köszi, majd lehet elgondolkodom rajta. Azért a következő számnak még adok egy esélyt, bár magam sem tudom, miben reménykedem... :roll:

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3490 Dátum: 2011. Február 12. - 10:21:29 »
Bármit is mondunk , szerintem nem fog változni semmi.

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3491 Dátum: 2011. Február 12. - 10:24:55 »
A minőség tényleg nem a legjobb, de a kezdeti lelkesedéshez képest ("egyből hatot veszek az első számból") elég nagy visszaesést tapasztalok. Remélem a keménymag egyes reakciói nem tükrözik az egész véleményét, különben nagy xarban leszünk. Ugyanis, ha nem lesz újságárusnál havi megjelenésű képregényfüzet, akkor nem nagyon lesz semmi, ami egy kicsit is növelné a képregényes bázist. És ha a kölykök nem szoknák rá 850-ért a képregényre, akkor később nem fognak beruházni a 3000-s kötetekre.
"Live for nothing or die for something, your call."

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3492 Dátum: 2011. Február 12. - 10:26:01 »
inkább megveszem akkor már eredetiben.

Ha gondolod megírom miből van duplám és 200 pénzért darabja a tiéd.

Ez kb hány számot jelent?

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3493 Dátum: 2011. Február 12. - 10:31:44 »
Reális és irreális lelkesedés. Én kettőt terveztem venni , de be is tartottam a tervet.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3494 Dátum: 2011. Február 12. - 10:45:19 »
inkább megveszem akkor már eredetiben.

Ha gondolod megírom miből van duplám és 200 pénzért darabja a tiéd.

Ez kb hány számot jelent?

 :headscratch: 30-50 között most fejből nem tudom. A csereberébe kiírom ha valakit érdekel.

És ha a kölykök nem szoknák rá 850-ért a képregényre, akkor később nem fognak beruházni a 3000-s kötetekre.

Azért álljunk már meg. A mostani csodapók minősége még a Spectacular első számáét se éri el, pedig azt nem tegnap adták ki. Voltak olyan oldalak amelyek annyira sötét tónust kaptak, hogy elő kellett vennem az eredetit megnézni mi van a képen.

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3495 Dátum: 2011. Február 12. - 10:53:26 »
Ben: Most ezt úgy mondod, mintha nem tudtad volna, hogy milyen minőségre számíthatsz. Sajnos ez ilyen trágya, ez van. Ha tényleg ennyire nem tudtok mit kezdeni vele, akkor ne vegyétek, ennyi. Én csak azt mondtam, ha ez nem lesz, akkor pár év múlva már csak ötvenéves atomgeekek álldogálnak majd a börzéken, és nem lesz egy új arc sem.
"Live for nothing or die for something, your call."

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3496 Dátum: 2011. Február 12. - 10:58:31 »
Ben: Most ezt úgy mondod, mintha nem tudtad volna, hogy milyen minőségre számíthatsz.

Tudtam én csak nem sejtettem.

Ha tényleg ennyire nem tudtok mit kezdeni vele, akkor ne vegyétek, ennyi.

Oszt akkor vegyünk mangát?

raveon

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 94
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3497 Dátum: 2011. Február 12. - 11:02:07 »
Ami engem illet, nem vagyok egy pók-rajongó, bár a régiből elég sok sztori van amit szeretek, és volt idő amikor legalább annyira érdekelt, mint mondjuk Batman. Én nosztalgiából akartam ezt a sorozatot venni, nem igazán érzem magam potenciális vásárlónak se erre, se az SW-re (amiből 9 éve vettem 4 db-ot, aszt annyi is). Én eredetileg kettő vételét terveztem.

A Probléma az, hogy ha azt vesszük, akkor már így is xar-ban vagyunk, de azért nem függ minden ettől a kiadótól. A Semic-bumm generációja 5-8 sorozatból nőtt ki (és ezekbe még nem számoltam az ALfot, Nils-t satöbbi), ráadásul többek nyomása ezek közül a 30e-t is elérte, pl. régi pók és TTT, de a Spawn is 16ezres volt, nem a vétel miatt szűnt meg.
Ezzel szemben ma van 3 ilyen jellegű füzet. A Garfield mindig is egy kicsit más tészta volt, mert az strip. A pók vásárlói között a nullás években már sokan felnőttek-félfelnőttek voltak, az SW-t meg nyilván sok brand-rajongója veszi. Ezeket állítólag 12-14e körül nyomják, a G-t több, mint kétszer annyiban.

Magyarul, a maiakból nem valószínű hogy lesz annyi felnőtt-rajongó, mint belőlünk (feltételezem, hogy a fórumon lévők többsége 18-32 közötti életkorú).

A Semic amúgyis valószínűleg ezt az évet még leviszi, aztán heló. De az még nem biztos, hogy évek múlva ne próbálkozna be más ezzel a formával, függetlenül attól, hogy most erre nem sok esélyt látunk. Például ha én megnyerem a 2 milliárdos lottót, akkor... :D

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3498 Dátum: 2011. Február 12. - 11:06:14 »
Az a baj , hogy nagyon nagy az ár és az elvárható minőség aránya. Megnézel egy színes ,fényes papíros havi megjelenésű nagyobb alakú kiadványt , akkor nem értem a pókembert.

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3499 Dátum: 2011. Február 12. - 12:08:10 »
Bár nekem most különösebb gondom nem volna a minőséggel, de szerintem csak 1 megoldás létezne erre a probléméra. 24 oldalasra csökkentik a Pókembert, s akkor talán lehetne jobb minőségű papírra nyomni (nyilván valahol 700-850Ft között lenne az ár) . De akkor meg a füzet rövidsége lenne a gond  ;)  .