Szerző Téma: Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)  (Megtekintve 596883 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3520 Dátum: 2011. Február 12. - 19:19:51 »
Nagyon reménykedtem valami jobb minőségre , de nem kaptuk meg, így én most azt mondom nem bántam volna ha nem jön ki ez a szám . Remélhetőleg megkaptuk volna a sztorit Kingpin kötetben elérhető áron nagyon jó minőségbe.

Most nem rosszindulatból írom, de honnan tudod/tudjátok, hogy mondjuk lesz Kingpin kiadó 2012-ben, 2013-ban és így tovább (senkit nem akarok megbántani a kérdéssel, főleg Kaine-t nem)?

Mi van, ha egy idő után Kaine úgy ítéli meg, nincs elég bevétele az egyes kötetek folytatásához, s szünetet tart (gondolom a képregények eladásából befolyt tőkét/összeget forgatja be az új kötetekbe, mert ha mindig máshonnan kell bevonnia pénzt a képregények kiadásához, az azt jelenti, hogy eléggé veszteséges az "üzlet")?
Ugye azt mondta már többször is Tomi, hogy az egyes kötetek megtérülési ideje egyre jobban elhúzódik (már, ha egyáltalán megtérülnek és nem lesznek bukták). Egyre több kötet van a piacon, egyre többen le vannak maradva, mert ugye válogatni lehet most már X számú nyugati kötetből.
2007-ben 1 Pókember-kötet jelent meg; 2008-ban 3 db; 2009-ben 3 db, 2010-ben 1 db, 2011-ben meg úgy néz ki 0 db fog megjelenni a Kingpintől. Ez sem azt mutatja, hogy vinnék Parker kalandjait, mint a cukrot.
Itt csak az önálló Pókember-köteteket néztem.

Semmi sem biztos....
Lehet, hogy a Semic tervezetében szereplő újságok közül Kaine nem adott volna ki mindent...
Na de mindegy, nem rabolom tovább a szót....

Amúgy meg érdemes volna megkérdezni a Semictől, akinek van rá lehetősége, hogy jobb papírminőségen mennyibe kerülne a füzet (nem tudom, hogy egy mezei embernek válaszolnának-e ilyen kérdésre, vagy elkezdenének-e most sakkozni, hogy Xy papírral mennyibe kerülne a lap ára, mikor nekik is van más gondjuk). Akkor látnánk mi a helyzet, de gondolom 850Ft-nál húzósabb lenne a Pókember ára. 


És akkor az Újvilág X-men és Fantasztikus Négyes bukását mivel magyarázod? Mindegyik sztorit a legelejéről kezdték, semmi előismeret nem kellett hozzájuk.
Idézetet írta: Killingjoke
Plusz még ott volt az Ulti X és az F4, azokba is lett volna potenciál, mégis megszűntek, hiába volt jó a minőség + jó történet. Egyrészt a hirtelen nagy túlkinálat volt az oka, nem bírt el ennyi sorozatot a piac, másrészt meg az F4 ismertsége nálunk 0. :uhoh: És ezt nem én mondom, annak idején ki lett tárgyalva a Panini bukása itt a fórumon, onnan emlékszem.


A 90-es évkben is volt egy csomó sorozat, mégsem szűnt meg a többségük 1-2 év után.
Az F4 azért nem volt annyira ismeretlen. Volt éppen egy mozifilm a sorozat indulása előtt, és a Marvel Extrában ők is szerepeltek. A Bosszú Angyalaiból sem jelent meg annyi történet a Marvel Extrában, hogy valami baromi ismertek legyenek (mégis azért megjelent több kötetük). Sőt abból még mozifilm sem volt! Amúgy meg szerintem most van túlkínálat a "piacon". 2005-ben nem volt ennyi kötet eladósorban (ha voltak akkor egyáltalán kötetek az egyes könyvesboltokban)....és az újságárusoknál sem lehetett nagy túlkínálat, mert csak az Ulti-Pók és a Star Wars futott.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 12. - 19:41:57 írta D-TOX »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3521 Dátum: 2011. Február 12. - 19:25:37 »
Az tuti, hogy én nem adtam volna ki mindent, amit a Semic ki fog. Például a jelenlegi, az előzmény se fért volna bele sajnos.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3522 Dátum: 2011. Február 12. - 19:41:09 »
de pár éve a Pókemberben lévő reklámok díjának 70%-a a Marvelt illeti meg...
Ez azért marha nagy köcsögség. :drying:
Idézet
Hát szerintem a gonoszai vannak olyan jók, mint egy hatalmas rinocérosz vagy egy fémkarú polip doktor.
Rettenetes különbség, hogy az általad említettek a 60-as évek elején alkotódtak, amikor még menők voltak. Ma már nyilván nem így lenne.
Erre mondanám azt, hogy pár éve szerepelt mozivásznon az a bizonyos fémkarú polipdoktor, és milyen állat jó volt. ;D Egyébként szerintem pont ez a fantasztikus az akkori idők (főleg Stan Lee által kitalált) legjobb Pók-ellenségeiben, hogy - némi modernizálással persze - ma is simán működőképesek. :D Pl Homokemberre is lehet mondani, hogy milyen idióta eredettörténete van, meg milyen hülyeség, mert ha az egész teste homok, akkor a sejtjei sem működnének meg stb, de mégis, marha látványos a képessége, és filmen is marhajól működött. :D

Idézet
Vagy 2100, ha előfizetsz. Szerintem nagyon jó, hogy van havilap. Ha megszűnne, a könyvek is erősen visszaesnének. És mindenki jobban szeret havonta 2 sztorit olvasni, mint félévente 6-ot egyben.
Ezzel én egyetértek, félreértés ne essék, én is örülök, hogy létezik havilapként, illetve hogy a 616-ost folytatja a Semic. ;) Csak azt akartam mondani, hogy azokat is megértem, akik túl drágának találják, vagy "nyavajognak" a minőség miatt. És itt nem csak a hardcore fanokra gondolok, hanem pl. ahol még a szülők veszik a képregényeket a gyerekeknek, és anyuci könnyen dönthet úgy, hogy nem ad 850 forintot ilyen "marhaságra" (szülők szemével nézve).
Ami az előfizetést illeti, úgy valóban olcsóbb. Csak én nem bízok az itteni postásokban, de ez egyéni szoc problem. ;D 

Idézet
MIvel a saját nyomdája, így a nyomdai árrést megspórolja. Ha más nyomdában nyomná, máris drágább lenne a lap.
Értem. Egyébként ha a lap minőségén akarnának javítani, elég lenne jobb minőségű festékre váltani, vagy akkor muszáj lenne magát a papírt is jobb minőségűre cserélni, mert a jobb festék megköveteli? (Magyarán arra irányul a kérdésem, hogy melyik tényezőtől függ jobban a képregény minősége.)
Idézet
Egy cég a gazdaságtalan termékekkel leáll. Pontosan ezért tiszteletreméltó, amit a Semic csinál, mert ő VALÓBAN tett bele a Pókemberbe máshonnan, amikor a legveszteségesebb volt, csak azért, hogy maradjon képregényük is.
Igazad van, ez tényleg tiszteletreméltó dolog. Meg így, hogy ekkora a gáz körülöttük, valóban nagy döntés volt folytatni a Pókit...
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3523 Dátum: 2011. Február 12. - 19:43:59 »
Deodato nekem igazi megkönnyebbülés volt JR jr után.

Úgyszint nekem is.  Rajzolta valaki nála szebben, kidolgozottabban?
Tejet kérek! Csokisat!

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3524 Dátum: 2011. Február 12. - 19:49:54 »
És mindenki jobban szeret havonta 2 sztorit olvasni, mint félévente 6-ot egyben.
Nem. Nem mindenki. És nem elenyésző kisebbségre gondolok. Bárki, aki a sorozatokat évadonként zúzza le, pontosan ezt a mentalitást követi.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3525 Dátum: 2011. Február 12. - 20:31:22 »
Én úgy gondolom,hogy Marvel-hősöket kimondottan a Marvel Extrával lehetne a legjobban bemutatni. Így nyilván sokkal több Marvel-hőst tudnának megismerni azok,akiknek eddig ez az univerzum ismeretlen. A reklámozásról pedig az egyes könyvesboltokban lehetne jobban megismertetni a közönséget. (igaz,nem tudom, Kaine mennyire tudott dűlőre jutni reklámozás címén az egyes könyvesboltokkal).
Nekem rendszeresen jönnek a Libritől az új megjelenésű könyvek e-mail-ben (mivel klubtag vagyok),de képregény-könyv újdonságról még soha nem jött reklám. Pedig Asterix-olvasó is vagyok--az Egmont kiadó sem reklámoz--nem értem,hogy miért.
A könyvesboltokban csak egy pici hely van a képregényeknek,szerintem ezen nagyban változtatni kéne,aztán nyilván nagyobb is lenne a kereslet.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3526 Dátum: 2011. Február 12. - 20:38:00 »
Idézet
Nekem rendszeresen jönnek a Libritől az új megjelenésű könyvek e-mail-ben (mivel klubtag vagyok),de képregény-könyv újdonságról még soha nem jött reklám. Pedig Asterix-olvasó is vagyok--az Egmont kiadó sem reklámoz--nem értem,hogy miért.
Mert a hirdetési árak lehet, hogy magasabbak, mint egy teljes kiadvány elkészítésének költsége.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3527 Dátum: 2011. Február 12. - 20:38:48 »
Idézet
Egyébként ha a lap minőségén akarnának javítani, elég lenne jobb minőségű festékre váltani, vagy akkor muszáj lenne magát a papírt is jobb minőségűre cserélni, mert a jobb festék megköveteli?
Nem tudom. Vannak papírok, amik "nem bírják el" a sok színt, az biztos.
Nem. Nem mindenki. És nem elenyésző kisebbségre gondolok. Bárki, aki a sorozatokat évadonként zúzza le, pontosan ezt a mentalitást követi.
Szerintem ég és föld a különbség a kettő között. Elsősorban azért, mert a sorozatokat, ha tudod, persze hogy lehúzod egyben. A Pókembert is megvennék előre sokan, ha megjelenne előre. Csakhogy nem jelenik meg előre. Akik egyben húzzák le a sorozatokat, azok is pontosan azok, akik a megjelenési időben türelmetlenek várni a következő részre. De a Pókemberből kénytelenek megvárni a megjelenést.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3528 Dátum: 2011. Február 12. - 20:55:34 »
Mert a hirdetési árak lehet, hogy magasabbak, mint egy teljes kiadvány elkészítésének költsége.

Szerintem egy könyvesboltnak is az előnyére válik,ha jobban fogynak az általa forgalmazott könyvek. Ebbe beleillenek a Kingpin könyvei is. Sokkal jobban járna mindkét fél,ha egymást segítve reklámoznának.Mert úgy tudom,a hazai könyveladási mutató is a béka segge alatt van!
Itt egy olyanra volna szükség,hogy : én reklámozom a képregény-könyvedet,és te reklámozod-a könyvedben a boltjaimat-.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3529 Dátum: 2011. Február 12. - 21:50:52 »
A Pókembert is megvennék előre sokan, ha megjelenne előre.
Miért, a tpb az mi, ha nem ez? :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3530 Dátum: 2011. Február 12. - 21:56:47 »
Az utólag van. :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3531 Dátum: 2011. Február 13. - 11:03:33 »
Ma én is megkaptam az első részt.
A tőrténet jó volt, viszont megmondom őszintén ezért a minőségért én se csengetnék ki 850 ft-ot.

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3532 Dátum: 2011. Február 13. - 11:32:07 »
Én beszerzem szerintem ezt az első számot, aztán meglátom a folytatást.

Anathema

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 94
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3533 Dátum: 2011. Február 13. - 21:38:38 »
Egyedül Morlun volt jó, bár ott is kiakasztott az "Ilyen erősen még Hulk se ütött meg soha" szöveg, hisz Hulk egyetlen ütésébe belehalna, és ezt ő is pontosan tudja.
Érdekes, nekem az a rész, az a mondat az egyik kedvencem az egész Hihetetlen Pókember sorozatban, azt szerintem nem igazán szó szerint kell érteni, inkább azt jelenti hogy maga az érzés amit az az ütés kiváltott, olyan volt amit még egyetlen másik ütés sem váltott ki, méghozzá azért mert olyan ellenfele, mint Morlun, aki a 'pók'-ot akarta kifalni belőle, még nem volt.
Amúgy annak idején nagyon szerettem JMSt, de aztán rá kellett jönnöm, hogy nagyon sok hibát vétett, sokszor ellentmondásba keveredett önmagával. Nem a stílusával vagy az ötleteivel volt a baj, hanem szerintem azzal, hogy néha ő maga sem tudta hogy mit akar kihozni bizonyos dolgokból (pl. Ezékiel), inkább csak homályos elképzelései voltak hogy mit szeretne írni később.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3534 Dátum: 2011. Február 13. - 21:41:59 »
Nem, elég szilárd elképzelései voltak. Csak volt fölötte egy szerkesztő és egy aktív főszerkesztő. A Marvelnek akkoriban muszáj volt, hogy az ASM vezérsorozat legyen. Akkor még nem volt ott a Bendisvengers, hogy húzza az egész céget, és az X-ek is kezdtek nagyon elkopni.
Plusz nem titkolt, hogy Quesadának Pókember a mániája.

Anathema

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 94
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3535 Dátum: 2011. Február 13. - 21:48:14 »
Nem, elég szilárd elképzelései voltak. Csak volt fölötte egy szerkesztő és egy aktív főszerkesztő.
Akik viszont nem bírtak arra odafigyelni hogy esetleg ne írja át (valószínűleg akaratlanul) Ben bácsi halálának körülményeit?

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3536 Dátum: 2011. Február 13. - 21:49:54 »
Plusz nem titkolt, hogy Quesadának Pókember a mániája.
Igen? Ahhoz képest sikerült jól a földbe döngölnie...
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3537 Dátum: 2011. Február 13. - 22:10:11 »
Akik viszont nem bírtak arra odafigyelni hogy esetleg ne írja át (valószínűleg akaratlanul) Ben bácsi halálának körülményeit?
Ja, hogy ilyesmikre gondolsz.
Amikor Quesadát kinevezték főszerkesztőnek, egyik döntése a sok közül jelek szerint az volt, hogy a kontinuitás lényegtelen: a fő, hogy olyan írókat szerezzenek, akikre jönnek az olvasók, cserébe pedig szabad kezet kapnak arra, hogy azt tegyék, amit akarnak (ha megnézed, Ben bácsi halála smafu ahhoz képest, hogy teszem azt Bendis eltörölte a komplett II. titkos háborút a végső soron nagy semmi miatt, de amit Morrison művelt az X-Menben, az se volt egy leányálom az előző negyven év történeteinek szemszögéből). Aztán egyszer csak Q fogta magát, és a Sins Past környékén elkezdett igen aktívan beleszólni - nem titok, hogy Straczynski eredetileg Petert akarta az apának, de Quesadának végig azt volt a dédelgetett terve, hogy visszahozza a nyolcvanas évek Pókembereinek hangulatát, és akkora a cég már volt olyan helyzetben, hogy elkezdhessen főnökösködni. De nem csodálkoznék, ha a viszony is megromlott volna Straczynski és a szerkesztőség között, legalábbis a távozásának körülményei ezt sejtetik (valljuk be, konkrétan megszegték a neki adott szavukat).

Anathema

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 94
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3538 Dátum: 2011. Február 13. - 22:19:13 »
Akik viszont nem bírtak arra odafigyelni hogy esetleg ne írja át (valószínűleg akaratlanul) Ben bácsi halálának körülményeit?
Ja, hogy ilyesmikre gondolsz.
Amikor Quesadát kinevezték főszerkesztőnek, egyik döntése a sok közül jelek szerint az volt, hogy a kontinuitás lényegtelen: a fő, hogy olyan írókat szerezzenek, akikre jönnek az olvasók, cserébe pedig szabad kezet kapnak arra, hogy azt tegyék, amit akarnak (ha megnézed, Ben bácsi halála smafu ahhoz képest, hogy teszem azt Bendis eltörölte a komplett II. titkos háborút a végső soron nagy semmi miatt, de amit Morrison művelt az X-Menben, az se volt egy leányálom az előző negyven év történeteinek szemszögéből). Aztán egyszer csak Q fogta magát, és a Sins Past környékén elkezdett igen aktívan beleszólni - nem titok, hogy Straczynski eredetileg Petert akarta az apának, de Quesadának végig azt volt a dédelgetett terve, hogy visszahozza a nyolcvanas évek Pókembereinek hangulatát, és akkora a cég már volt olyan helyzetben, hogy elkezdhessen főnökösködni. De nem csodálkoznék, ha a viszony is megromlott volna Straczynski és a szerkesztőség között, legalábbis a távozásának körülményei ezt sejtetik (valljuk be, konkrétan megszegték a neki adott szavukat).
Nem igazán erre gondoltam, azaz nem csak erre, de ez ugrott be mikor azt említetted hogy ott volt fölötte egy szerkesztő és főszerkesztő. Hogy pont erre nem figyeltek. Akkor ezek szerint kezdetben valóban szabad kezet kapott és csak a Sins Past környékén kezdtek beleszólni.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3539 Dátum: 2011. Február 13. - 22:28:29 »
Hát, ha megszerkesztésre mint olyanra gondolsz, ilyen jellegű munkát én a Marvelnél nagyon régóta nem tapasztalok. Az X-es címeken volt, miután végre kirúgták a francba Martsot, de amúgy nem igazán jellemző. Meg hát nekem akkor már szembetűnőbb lett volna a New Avengersben halottként vígan szaladgáló Ms. Marvel vagy Ego, aki egyszerre volt a Nova Alakulat zombiszintű központja és hadakozott az Oltalmazókkal egy mesterséges bolygó elpusztításának ügye felett a galaxis túlfelén.