Szerző Téma: Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)  (Megtekintve 596834 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3760 Dátum: 2011. április 09. - 07:25:51 »
Ezt már követni sem lehet, mármint a megjelenéseket.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3761 Dátum: 2011. április 09. - 12:02:59 »
Múlt pénteken voltam benn, akkor mondták, hogy még sehol sem tart...
Ezt úgy jó hallani  ;) *IRÓNIA*

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3762 Dátum: 2011. április 09. - 13:52:06 »
És sajnos ha megszűnne a kiadó ezen a néven nem mehetne todább, mivel jogutód nélküli megszűnés fenyegeti!
Hidd el, ha tovább menne, akkor az lenne a legkisebb probléma, hogy nem ezen a néven megy tovább. A Hihetetlen Pókember is rendben volt azon a néven. Mellesleg lehetne "Új Csodálatos Pókember".  :D

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3763 Dátum: 2011. április 09. - 13:57:23 »
Miért lenne olyan őrült, aki bevállalna egy havi rendszerességű sorozatot?  :o Egyébként a név szerintem is huszadrangú kérdés, ez egy borzasztó nagy hiba szerintem, hogy nálunk ömlesztve jött minden Csodálatos Pókember alatt...

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3764 Dátum: 2011. április 09. - 14:01:06 »
Szerintem kaine nem feltétlen erre gondolt, a Hihetetlen Pókembert is kiadhatta ugyanazon a néven kötetes formában.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3765 Dátum: 2011. április 09. - 14:10:45 »
ez egy borzasztó nagy hiba szerintem, hogy nálunk ömlesztve jött minden Csodálatos Pókember alatt...
Nagy tévedés, pontosan az lett volna a borzasztó nagy hiba, ha külön címenként jelenik meg. Rajongói szempontból érthető, amit írsz, de mivel nálunk nem rendszeresen, vagy huzamosabb ideig jelentek meg az egyéb címek, ha azoknak más magyar címe lett volna, csak hatalmas káoszt és keveredést okozott volna. És nem csak a megjelenésekor, amikor az egyszeri vevő keresi a következő Csodálatos Pókembert az újságosnál, de nincs, helyette ajánlanak neki egy "Pókember hálóját", de az nem kell, mert ő a Csodálatost gyűjti, aztán egy év múlva, amikor visszatértünk rá, már nem keresné - hanem még ma is, amikor valaki most kezdi összegyűjteni a régi számokat, és tudnia kell, hogy megjelent 127 darab Pókember, ebből 95 Csodálatos, 15 Hálós, 17 Bámulatos, és akkor rakja össze, hogy idősorrendben a 17 Bámulatost mikor kell olvasnia. A Csodálatos 84. után következik a 13 Hálós, aztán 17 Bámulatos, majd még két Hálós, és onnan tovább a Csodálatos 85-től, viszont a Marvel Team-Up-okat hova tegye?
Még így leírva is bonyolult.  :)
« Utoljára szerkesztve: 2011. április 09. - 14:12:31 írta kaine »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3766 Dátum: 2011. április 09. - 14:36:33 »
Az amerikaiaknak is az.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3767 Dátum: 2011. április 09. - 14:44:08 »
Abszolút nem igaz. Sehol sem gáz, ha megjelenik az összes cím párhuzamosan. Akkor tudod, hogy a "tied" is megjelenik, másikat csak akkor veszel, ha még érdekel.

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3768 Dátum: 2011. április 09. - 15:18:54 »
Csak megnyugtatásul: a márciusi szám rég kész, arra várok, hogy nyomdába adjam. A májusi 2 történetet tegnap kaptam meg fordításra. Így a szándék megvan... Csak hát mindig akadnak dolgok, amelyek miatt késik, sajnos.  :(

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3769 Dátum: 2011. április 09. - 15:33:24 »
Nem kell elkapkodni, én még a 2. számot se vettem meg.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3770 Dátum: 2011. április 09. - 15:57:14 »
Nekem meg megint nem hozták még ki. Lehet olyat kérni a Semictől, hogy személyesen vehessem át náluk az előfizetett képregényeimet?
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3771 Dátum: 2011. április 09. - 16:02:32 »
Lehet olyat kérni, hogy a küldemény postán maradó legyen, vagyis a postás eleve csak az értesítőt dobja be. Én úgy emlékszem, ezt konkrétan a helyi postán kell kérelmezned és a címed veszik fel egy ilyen nyilvántartásba, de lehet, hogy a kiadó is tehet valami ilyen megjelölést a csomagra.
Viszont a postát nemigen kerülheted meg előfizetéseknél.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3772 Dátum: 2011. április 09. - 16:39:38 »
Még így leírva is bonyolult.  :)
Persze értem ezt, nem is erre gondoltam, csak arra, hogy nem feltétlenül kellene minden Pókember sorozatot Magyarországon Csodálatos Pókember címen "futtatni". Szerintem pontosan ebből lesz a káosz, meg a tudatlanság, mert, amikor próbálod elmagyarázni egy laikusnak, hogy ezeknek miért is nincs köze egymáshoz, akkor csak néz ki a fejéből értetlenül és azt kérdezgeti: "De akkor miért ez a címe?" Az Ultimate is simán mehetett volna Újvilág címen stb...

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3773 Dátum: 2011. április 09. - 16:41:21 »
Az Ultimate címnél egyetértek: az tényleg lehetett volna más című, de gondolom, maradni akartak a védjegynél.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3774 Dátum: 2011. április 09. - 18:18:39 »
Csak megnyugtatásul: a márciusi szám rég kész, arra várok, hogy nyomdába adjam. A májusi 2 történetet tegnap kaptam meg fordításra. Így a szándék megvan... Csak hát mindig akadnak dolgok, amelyek miatt késik, sajnos.  :(

Akkor talán bízhatunk a jövőheti megjelenésben. :spidey:

BlackArrow

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 815
  • Fekete ruhás
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3775 Dátum: 2011. április 09. - 20:29:33 »
Remélem a remény nem halt meg és Pókember szőni fogja a hálóját egy darabig még a semic-nél.   :roll:

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3776 Dátum: 2011. április 09. - 20:58:59 »
A remény hal meg utoljára.

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3777 Dátum: 2011. április 09. - 22:36:09 »
Lehet olyat kérni, hogy a küldemény postán maradó legyen, vagyis a postás eleve csak az értesítőt dobja be.

Postán maradónál nem kapsz semmilyen értesítőt. Én jó pár csomagot, ajánlott küldeményt kértem így, s akkor a címzettnek találomra kell bemennie a postára, s megkérdeznie, hogy jött-e valami neki......
Mondjuk én mindig kértem a feladót, hogy írja meg mikor postázott, s ahhoz viszonyítva kb. ki tudtam számítani, hogy mikor érdemes bemenni a küldeményért.

mikka

  • Fórum Tag
  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3778 Dátum: 2011. április 12. - 20:41:59 »
Na, már a HihiPóknál járok...ez a JMS mekkora arc, poénosabb, mint Kevin S. mester a Fekete Macs' első 3 számában: radioaktív Jennifer Lopez :lol: kész!
« Utoljára szerkesztve: 2011. április 12. - 21:16:33 írta mikka »
"Én vagyok James Dean, kapcsolom a hármat"

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3779 Dátum: 2011. április 12. - 22:06:09 »
Csak megnyugtatásul: a márciusi szám rég kész, arra várok, hogy nyomdába adjam. A májusi 2 történetet tegnap kaptam meg fordításra. Így a szándék megvan... Csak hát mindig akadnak dolgok, amelyek miatt késik, sajnos.  :(

Jó hír, egy jövő heti megjelenésnek én is örülnék.
Kíváncsileszek a borítóra  ;)
 :spidey: