Szerző Téma: Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)  (Megtekintve 596855 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3840 Dátum: 2011. április 22. - 14:05:54 »
Direkte nem börzét és fesztiválokat írtam (ott nyilván ha nem jelenik meg időre a hirdetmény, akkor semmit nem ért az egész....max. csak képregénytörténeti jelentősége lesz majd a hirdetésnek). A kötetek reklámjai, akármikor jelenjenek is meg, nem veszítenek annyira az értékükből. És még több év távlatából is jelentőségük lehet....(nyilván itt is előfordulhet az az eset, hogy X kiadó kihoz egy kötetet a börzére/karácsonyra stb., és csak miután elmúlt ez a 2 esemény, jelenik meg a reklám...nem éppen a legkellemesebb érzés....mert a fogyásban is megmutatkozhat.). De azért ne csak a negatív oldaláról közelítsük meg a dolgot...
« Utoljára szerkesztve: 2011. április 22. - 14:08:35 írta D-TOX »

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3841 Dátum: 2011. április 22. - 16:11:25 »
Szerintem a "havonta" megjelenő pókembernek nagyon kevés vásárlási hatása van a kötetekre.
Batman képregény sem jelenik meg havonta , a kötetek mégis fogynak. 

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3842 Dátum: 2011. április 22. - 18:12:19 »
Hát tavaly egy Batman-kötet sem jelent meg...vagyis de, az a bizonyos manga, de gondolom azzal is azért kísérleteztek, mert azokat többen veszik.
A Superman és Batman-sorozat folytatásához meg 3 év kellett...

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3843 Dátum: 2011. április 22. - 18:32:46 »
Teljesen jogos a felháborodásod Venom. Nálam pont ez az egyik ok amiért hidegen hagy a Csodapók. Ez talán a legselejtesebb minőségű kiadvány a teljes hazai médiapiacon a papírformátumúak között. Ez van.
Ebben sajnos teljesen igazad van, csak pontosan azért, mert nem veszi senki egyre drágább és silányabb a minőség. A Semic helyében én már rég lelőttem volna a sorozatot, azt viszont nagyon tisztelem bennük, hogy végigvitték az Újvilágot és most bepróbálkoznak a 616-al (és persze a rajongókért csinálják, tőlük meg sajnos nem sok köszönetet kapnak). Meg ne felejtsük el, hogy mekkora "szájkaratézás" ment itt (ill. egészen pontosan egy másik képregényes fórumon), mielőtt elkezdték volna, aztán még sincs semmi változás vásárlófronton...
Hát tavaly egy Batman-kötet sem jelent meg...vagyis de, az a bizonyos manga, de gondolom azzal is azért kísérleteztek, mert azokat többen veszik.
A Superman és Batman-sorozat folytatásához meg 3 év kellett...
Igen én is pont ezt akartam írni, hogy azért szerintem sem fogynak olyan észvesztő módon...  :D

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3844 Dátum: 2011. április 22. - 19:11:10 »
Pont azért írtam , hogy annak nincs is segítsége havi lap formában.

BlackArrow

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 815
  • Fekete ruhás
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3845 Dátum: 2011. április 22. - 19:30:58 »
A konkurencia végén beelőzi.  :hehe:

http://www.egmont.hu/spiderman_magazin.php

raveon

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 94
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3846 Dátum: 2011. április 23. - 06:53:03 »
Meg ne felejtsük el, hogy mekkora "szájkaratézás" ment itt (ill. egészen pontosan egy másik képregényes fórumon), mielőtt elkezdték volna, aztán még sincs semmi változás vásárlófronton...

Az ég adta világon semmit se tudunk arról, hogy hogyan fogy a kötet.

Abban egyetértek, hogy az újságosnál kapható képregény fontos bástyája az újabb olvasógenerációk megnyerésének (is) és a hirdetések is fontosak lehetnek, de itt egy döglődő lóról beszélünk, ami a mostani szerződés lejártával szinte biztos, hogy megszűnik.

Hogy a Semic a rajongókért csinálja... hát nem tudom. Halvány gőzöm nincs, hogy úgy általában miért csinálja. Hallottam már olyat, hogy azért folytatták évről évre,  hogy elmondhassák ők az egyetlenek, akik 20 éven keresztül képregényt adtak ki folyamatosan. A probléma az, hogy semmiféle presztízst nem ad egy Magyarországon, ahol le vannak nézve a képregények. Az se, ha egy kiadványt éveken keresztül rossz állapotban szállítanak a standra. Mert attól még hogy itt tűrhetőznek egyesek (ezt nem bántásiból írom így), ha ezt meglátja valami magát komolyan vevő szerkesztő vagy kiadó, stb., az rögtön röhögőgörcsben csuklik össze.

Egyébként a füzetes reklámok is működnének, ha nem egy éppen hogy köztudatban lévő valami (nem a pókember, hanem a füzet) egy éppen hogy beszerezhető valamit reklámozna.

BlackArrow

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 815
  • Fekete ruhás
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3847 Dátum: 2011. április 23. - 09:01:55 »
Ha a Semic nem lett volna, lehet idővel az Egmont behozza a szuperhősös képregényeket. A német anyacég számtalan számot kiadott odahaza. Voltak nekem régebben német Hulk, Pókember, Silver Surfer és azt hiszem Ironfist is, nem tudom pontosan, de mindet az Ehapa-Verlag adta ki még akkoriban. Már rég eladtam őket, így nem tudom megnézni már. Csak ennyi infót találtam róluk.

http://www.dcpedia.de/wiki/index.php/Ehapa-Verlag

http://de.wikipedia.org/wiki/Marvel_Comics

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3848 Dátum: 2011. április 23. - 10:49:15 »
ahol le vannak nézve a képregények.
Máshol is le vannak nézve a képregények, nemcsak nálunk. A különbség annyi, hogy máshol még mindig van egy "erős" vásárlói bázisuk, nálunk meg nincs. Ezt el kell fogadni.
ha ezt meglátja valami magát komolyan vevő szerkesztő vagy kiadó, stb., az rögtön röhögőgörcsben csuklik össze.
Ez is tény, de pont ezt próbáltam megfogalmazni én is, hogy ez a minőség már egy folyamat része, aminek az okai úgy gondolom ismertek...
Ha a Semic nem lett volna, lehet idővel az Egmont behozza a szuperhősös képregényeket. A német anyacég számtalan számot kiadott odahaza.
Az ég pedig lehet idővel zölddé változott volna, és lehet, hogy Magyarország képregény nagyhatalommá vált volna... :omg:
Ha itt nincs felvevőpiaca (és ez az egyetlen dolog, amit tényként kezelhetünk) teljesen mindegy, hogy ki és mit ad ki. ;)

raveon

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 94
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3849 Dátum: 2011. április 23. - 11:42:31 »
Máshol is le vannak nézve a képregények, nemcsak nálunk. A különbség annyi, hogy máshol még mindig van egy "erős" vásárlói bázisuk, nálunk meg nincs. Ezt el kell fogadni.

Tisztában vagyok vagyok azzal, hogy ez nem csak hazai állapot, a probléma a mértékkel van.

Ez is tény, de pont ezt próbáltam megfogalmazni én is, hogy ez a minőség már egy folyamat része, aminek az okai úgy gondolom ismertek...

Hát én ezekről az okokról olvasnék egy objektív tanulmányt (ami soha nem lesz valszeg), mert az nyilvánvaló hogy a képregények olvasottsága esett, de hogy a helyzeten mennyire rontott a jól menő, de jogdíj-emelkedés miatt megszűnt képregények (X-men, Spawn) vagy a Pannini ellépése a Semic javára és hogy egy idő után a Semic érezhetően feladta, de ettől még képregénykiadóként is működött, az érdekelne.

Nem a Spawn megszűnésén vagy ilyesmin múlik/múlott, de ezek a dolgok folyamatosan rombolták az alapbázist, ami nem segítette elő, hogy másféle minőségű képregények is minél előbb megjelenjenek és vigyék hírét a képregény mindenféle jó oldalának.

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3850 Dátum: 2011. április 23. - 12:00:26 »
Mert attól még hogy itt tűrhetőznek egyesek (ezt nem bántásiból írom így), ha ezt meglátja valami magát komolyan vevő szerkesztő vagy kiadó, stb., az rögtön röhögőgörcsben csuklik össze.
Szerintem ezt eléggé túldramatizálod. És igen, türhető, annyira biztosan, hogy nem kellene oldalakon keresztül a lap minőségét szapulni. Mert kissé unalmas már. :drying: Akinek nem tetszik vegyen Kingpin kötetet az legalább csillog-villog, lehet akár simogatni is. :hehe:
Tejet kérek! Csokisat!

BlackArrow

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 815
  • Fekete ruhás
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3851 Dátum: 2011. április 23. - 12:17:35 »
A '90-es években a Semic birtokolta Magyarországon a DC és a Marvel jogait, ezért más nagy kiadónak lehetősége se volt bármit kiadni ezekből a képregényekből, közben jobb papír minőséget tudott volna biztosítani az évtized közepétől bármelyik kiadó és több lapjában is tudta volna reklámozni kiadványait. És az árát is jobban tudták volna kompenzálni.

Panini már későn kapcsolódott be a piacba és a kiadványainak eladását nem tudta a Semic-cel szembe növelni, mert nem volt, hol népszerűsíteni-e, így maradt a konkurencia vásárlótábora.

Örüljünk ez van, ha nem is a legjobb minőségben, hamarosan ez se lesz. És havi vagy két havi kiadást nem tudom, hogy ki fog a Semic bukása után bevállalni?

Így meg nem lesz új olvasótábor. :spcaught:

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3852 Dátum: 2011. április 25. - 20:23:10 »
Most hol tartunk a Csodapókkal?

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3853 Dátum: 2011. április 25. - 20:24:39 »
Két szám jelent meg idén.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3854 Dátum: 2011. április 25. - 20:25:15 »
És mindjárt május van. 3 számnyi a lemaradás.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3855 Dátum: 2011. április 25. - 20:37:14 »
Kíváncsi lennék, ha ők tényleg abbahagyják, akkor mi lenne. Ha a Panini visszajönne, nyilván ugyanonnan folytatnák, mint ahol a Semic abbahagyta, vagyis egy évnyi jóság után jönnének a Brand New Day cuccal - őket ismerve kihagyások nélkül.
Ha ők nem jönnének vissza, valaki bevállalná a folytatást? Egmont? Az ég óvjon minket akkor a fordítástól, a szövegétől, meg minden. Mindenki visszasírná a jelenlegi rossz lapminőséget.
Ha egyik sem, kiadnám én a füzeteset mondjuk csak korlátozott példányszámban, de újságosi terjesztéssel? Ez esetben mit? BND szóba se jöhetne. Klasszikus Pókember sztorikat? Mi történne?

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3856 Dátum: 2011. április 25. - 20:39:35 »
Szerintem ezt megjósolni sem lehet.
Én valahogy nem törődök vele, ha megjelenik megveszem , de nem agyalok ilyeneken.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3857 Dátum: 2011. április 25. - 20:41:24 »
Akkor jól éreztem, a hiányérzetemet  :D Ugyan is én a régi címemre anyumékhoz rendeltem a füzetet. Amikor hazajövök látogatóba általában itthon vár egy képregény. Én vagyok Eliah a Sebezhetetlenből  ;D

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3858 Dátum: 2011. április 25. - 20:46:45 »
Ha egyik sem, kiadnám én a füzeteset mondjuk csak korlátozott példányszámban, de újságosi terjesztéssel? Ez esetben mit? BND szóba se jöhetne. Klasszikus Pókember sztorikat? Mi történne?

Tomi szerintem a füzetes megoldással és a havi terjesztéssel még ne próbálkozz. Ahhoz, hogy is mondjam nagyobb háttér és csapat kellene mint ami most van.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3859 Dátum: 2011. április 25. - 20:55:08 »
Ha ők nem jönnének vissza, valaki bevállalná a folytatást? Egmont? Az ég óvjon minket akkor a fordítástól, a szövegétől, meg minden.
Akkor én komolyan felkeresem őket, hogy ingyen, juttatások nélkül vállalom a fordítást, csak Kálmán Juditot és társait ne engedjék hatvan méteres körzetébe se a szerkesztőségnek és a nyomdának.
Idézet
Ha egyik sem, kiadnám én a füzeteset mondjuk csak korlátozott példányszámban, de újságosi terjesztéssel?
Ez a kettő kölcsönösen kizárja egymást, hacsak nem azt érted alatta, hogy Budapest, esetleg Szeged, Miskolc és Debrecen mellé.