Szerző Téma: Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)  (Megtekintve 596789 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3860 Dátum: 2011. április 25. - 20:59:11 »
Tomi szerintem a füzetes megoldással és a havi terjesztéssel még ne próbálkozz.
A füzetes megoldással már régóta foglalkozom, havi terjesztésről pedig nem volt szó. :)
Ez a kettő kölcsönösen kizárja egymást, hacsak nem azt érted alatta, hogy Budapest, esetleg Szeged, Miskolc és Debrecen mellé.
Nem zárja ki, és nem úgy értettem.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3861 Dátum: 2011. április 25. - 21:00:30 »
Na jó, akkor ezt magyarázd: hogy tudsz korlátozott példányszámmal üzemelni egy olyan terjesztési formában, aminél messze a legmagasabb a remittenda mértéke? :headscratch:

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3862 Dátum: 2011. április 25. - 21:01:27 »
Ezt én sem értem, pedig én már sok mindent nem értettem.  :headscratch:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3863 Dátum: 2011. április 25. - 21:03:19 »
Mindenhol vannak beépített embereim.  :hehe:

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3864 Dátum: 2011. április 25. - 21:05:30 »
Kíváncsi lennék, ha ők tényleg abbahagyják, akkor mi lenne.
De a korábbi hozzászólásokból úgy vettem le, hogy a Semicnek év végéig tart a szerződése a Pókember kiadására, nem? Ha idő előtt abbahagyják - még ha csődhelyzet miatt is - azzal megszegik a szerződést. Milyen következményekkel járna ez? Pénzbüntetés vagy pereskedés? Vagy nincs különösebb következménye?
Amúgy én is kiváncsi vagyok, hogy mi lesz ebből, meddig tartanak ki...  :uhoh: Mindenesetre le a kalappal hogy csődhelyzet ellenére is bevállalták a Pókit.

Idézet
Egmont? Az ég óvjon minket akkor a fordítástól, a szövegétől, meg minden. Mindenki visszasírná a jelenlegi rossz lapminőséget.
ÚRISTEN. :scared: Még a gondolata is borzasztó. Azzal a fordítással azonnal bukna szerintem. :hehe: 

Egyébként - bár én nem ismerem az előttünk álló történeteket - de ha a Panini visszajönne és átvennék, az tök jó lenne szerintem, az ő lapminőségükkel... :oh: Mégha kihagyások nálkül adják is ki, és kaki sztorik is keverednek bele, az is jobb mintha nem lenne póki, nem? (Na nem mintha ellened, és a köteteid ellen beszélnék Kaine, de én szeretem a havilap formátumot is. :D Ráadásul ha ők vinnék a Csodapókot, akkor te tudnál más köteteket kiadni.)
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3865 Dátum: 2011. április 25. - 21:08:42 »
Ha abbahagyják, bukják a teljes éves előre kifizetett jogdíjat. Az brutálisan sok. Kérdés, hogy nem dumálták-e meg, hogy ne kelljen annyit előre fizetni, hisz ők már elég jó tárgyaló pozícióban vannak ennyi év után.
Más következménye nemigen lehet, ha a cégük becsődöl - nincs kitől behajtani.

Ha elkezdik kihagyás nélkül a BND-t, akkor a kaki sztorik nem keverednek bele, hanem uralkodnak rajta.  ;D

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3866 Dátum: 2011. április 25. - 21:21:12 »
Amúgy a jogdíjat az egész évre előre ki kell fizetni a szerződés megkötésekor egy ilyen havi megjelenésű füzetnél vagy mindig csak az aktuális, havi szám árát? Ha mondjuk már kifizették előre a 12 szám, és a tartalom árát, de megszűnik időközben az újság, akkor a "ki nem adott" számok árát bukta a kiadó (vagy azok kiadásának jogát adott esetben továbbértékesítheti?)?

Szerk.: Közben látom pár kérdésre már válasz is érkezett, mert Tom Fireheart beelőzött a kérdéseivel, míg én itt fogalmazgattam az enyéimet :)
« Utoljára szerkesztve: 2011. április 25. - 21:26:51 írta D-TOX »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3867 Dátum: 2011. április 25. - 21:24:06 »
Erre csak tippelni tudok, hisz sosem adtam ki havi füzeteket. Nekem előre kell fizetni egész évre. De volt már példa rá, hogy szerződést módosítottunk, és akkor kétszer fizettem.
Bukta a kiadó, nem lehet továbbértékesíteni, nem az övék az anyag és a jog.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3868 Dátum: 2011. április 25. - 21:28:26 »
Bele mersz (mernél ) vágni ?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3869 Dátum: 2011. április 25. - 21:31:37 »
Meg merném próbálni, igen. Persze akkor minden kingpines lenne onnantól. Kisebb méret  :D de jobb minőség.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3870 Dátum: 2011. április 25. - 21:32:33 »
Jobbnál jobb hírek.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3871 Dátum: 2011. április 25. - 23:34:14 »
Hát én a Panini kiadványaiban szerettem a szép lapokat és azokat a borítókat! MErt azok borítók voltak és nem csa kegy fényes lap amivel elkezdődik a történet.

Viszont az egy botrány, hogy még híre sincs a 3. számnak!

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3872 Dátum: 2011. április 25. - 23:34:43 »
Ha elkezdik kihagyás nélkül a BND-t, akkor a kaki sztorik nem keverednek bele, hanem uralkodnak rajta.  ;D
Ja, értem. :hehe:
Hát, végülis a Paninis korszakban túléltem a misztikus sztorikat, Romita jr. ótvar bányarothadékul kakker rajzaival, sőt, a Sins past idióta húzását is... Áh, jöhet az a BND, bármi legyen is az. ;D :lol:

Persze akkor minden kingpines lenne onnantól. Kisebb méret  :D de jobb minőség.
Naja, a Semiccel ellentétben a Kingpin kifogástalan minőséget szolgáltat a pénzünkért. ;D De azért sajnálnám, ha a Semic abbahagyná, mert ez igy tök jó köncepció volt, hogy a Semiccel együtt nyomatjátok a Polgárháborút, sokkal gyorsabban végigérnénk a sztorikon, mint kötetenként.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3873 Dátum: 2011. április 25. - 23:46:18 »
, a Sins past idióta húzását is... Áh, jöhet az a BND, bármi legyen is az. ;D :lol:
[

A Sin Past az egy király sztori, a legjobb amit Straczinsky írt a címben(szerintem). BND=Brand New Day az új éra, Pókember feleség nélkül, Harry Osborn feltámadt, sok pocsék sztori a többség szerint.
Tejet kérek! Csokisat!

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3874 Dátum: 2011. április 26. - 01:13:45 »
Inkább elkezdem nézni az rtl klub-os pókembert, minthogy egy egmontos fordítást olvasó kisiskolás üvöltse a fülembe hogy szpááájdermeeeen. Morbius te meg enyhe spoiler vámpír vagy.  ;D

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3875 Dátum: 2011. április 26. - 07:46:44 »
Kis korodban te is azt tetted. A jövő képregényeseiről beszélsz.
Aikor megkaptam az első külföldi Spider-man képregényemet ami egy kamionról "eset" le , elkezdtem másolgatni a képeket ( nálunk nem is hallottak akkor még Pókemberről ), szerinted én hogy szaladgáltam.  Tudom most más a helyzet több tucat képregény és film után , de majd idővel megismerik a valós neveket karaktereket .

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3876 Dátum: 2011. április 26. - 08:59:53 »
Áh, jöhet az a BND, bármi legyen is az. ;D :lol:
A Sins Pastot legalább az egyik legjobb jelenlegi amerikai képregényíró követtel el a misztikus szállal egyetemben. A BND-n volt egy tehetséges író, egy olyan író, aki önállóan nem nagyon tudott igazán jó történeteket felmutatni, és egy Guggenheim, akinek a képregényíráshoz viszonyított tehetségtelensége csak Austenhez és Millerhez hasonlítható. Aztán ehhez hozzátették Joe Kellyt, aki legalább hat éve egy értékelhető sort nem hozott össze. Dan Slott teljes hatalomátvételéig volt az kiadott 150 füzetből talán mennyi, 40, ami tényleg jó is volt? Abból is majdnem az összeset Slott követte el.

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3877 Dátum: 2011. április 26. - 09:11:49 »
Hát, végülis a Paninis korszakban túléltem a misztikus sztorikat, Romita jr. ótvar bányarothadékul kakker rajzaival, sőt, a Sins past idióta húzását is... Áh,

Ez fájt... :o Bár JMS-nek volt egy-két furcsa húzása, szerintem marha jól írta a Pókot. Romita meg király!  :brow:
"Live for nothing or die for something, your call."

BlackArrow

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 815
  • Fekete ruhás
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3878 Dátum: 2011. április 26. - 11:00:59 »
A póki idei második megjelenése óta semmilyen semices lap nem jött ki még.  :drying:
A hozzászólásokat olvasgatva, örömmel látom vannak merész elképzelések a lap jövőjét illetően.
Kaine merj nagyot álmodni.  ;)  :kingpin:

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3879 Dátum: 2011. április 26. - 14:36:16 »
Nem az állom a lényeg , a támogatás.