Szerző Téma: Peter Parker Pókember  (Megtekintve 674066 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3560 Dátum: 2015. Október 04. - 08:50:30 »
Ez azért nem jó, mert 1: a felszámolók nem ismerték az értékeket, kinek mennyit adjanak 2. a dolgozók sem.  ;D

Mondjuk ha senki nem tud semmiben megegyezni senkivel, vagy leülni és egyezkedni, akkor persze, hogy nem tudnak megoldást találni :).

Az ő szempontjukból talán elfogadható lenne, de az olvasókkal akkor is becsapnának, mert ők nem azt szerették meg eredetileg. Ahogy ezt példázta a mostani Oki doki-Pók is. Ha összejött volna Mary Jane-nel, azért felhördült volna mindenki. :)

Szerintem az "ők nem azt szerették meg eredetileg" érv azért nem helytálló, mert elvileg a klón rendelkezik az eredeti összes emlékével a másolat pillanatáig és a DNS-e meg egy az egyben ugyan az, vagyis attól, hogy nem vele történtek a dolgok, még ő sajátjának érzi az emlékeket, és ha úgy vesszük az övéi is, vagyis a személyisége is egy az egyben megegyezik. Ezt inkább úgy tudnám érzékeltetni, hogy van két HDD-d a számítógépben. Az egyiken van egy mappa, amibe jegyzetelgetsz, majd a mappát átmásolod a másikba és utána ott folytatod a jegyzetelgetést, akkor hiába volt a másik mappa az eredeti, mégis a másolatot frissítetted azóta, vagyis elvileg annak kell, hogy fontosabb legyen, mégha nem is azzal a mappával kezdted az egészet. Én legalábbis így látom :).
A Superiort még nem olvastam (majd magyarul :) ), de ez alapján más téma, mert ott nem egy klón, vagyis ugyan az az ember másolata, hanem egy teljesen más ember tudatáról van szó. Bár ettől függetlenül sem értem az miért lett volna baj, mármint ha OkiPók, komolyan gondolta volna, max az őszintétlenség hiánya miatt, de majd erről is többet tudok ha eljutunk odáig :).

Nem, igazából ez nem törvényes. A "fizetni se kellett volna érte, attól függ, hogy egyeznek meg" lényegében fiktív számlázás, ami adócsalás, magánszemélyként több milliós értékben árusítani valamit, ami nem a te jogtulajdonod (mert ugye azzal, hogy megvetted a képregényt, nem lettél automatikusan viszonteladó) szintén törvénytelen.
Ezért kezdett el az APEH rászállni a netes aukciós oldalakra. ;)
Persze tudom, mindent ki lehet játszani, ha mondjuk nem egy ember árusítja , figyelnek rá, hogy ne lépjék túl azt az értéket, ami után már adózni kell stb. stb. De ebből már gondolom érezhető, hogy mindezt annyira nem egyszerű törvényes keretek között meglépni.

Ahogy vesszük. Szerintem ki lehet magyarázni, hogy ne minősüljön adócsalásnak, mivel a "fizetni se kellett volna" dolgot le lehetett volna tudni úgy, hogy azt kapják a fizetésük helyett, amit elvileg nem kaptak meg, vagy meghatározni mennyi járna az addigi munkájukért és azt megkapják majd visszaadják a képregényért. Vagy egyszerűen csak a képregénnyel fizetnek a munkáért. Ez szerintem nem törvénytelen.
Az árcsökkentés sem, főleg végkiárusítás és csödbe menéskor. Magánszemélyként meg csak azt az értéket nem szabad elérni és nem újként, hanem "kitűnő állapotú használtként árulni". Szerintem ebben még ha van is valami törvénytelen, akkor is olyan minimális a kockázat, hogy esélytelen, hogy bajuk legyen. Vagy legrosszabb esetben viszonteladóként megvásárolni és akkor csak a minimális értéket leadózni, majd ha később eladják, akkor adózni a többit. Csak persze meg kellett volna egyezni.

A másik kérdés, ez tényleg ennyire egyszerű lenne? Beleszeretsz egy nőbe, hozzámész, és kiderül, hogy évek óta nem ugyanaz a nő ő, mint akibe annak idején beleszerettél? Melyikkel maradnál együtt? Szerintem ez nagyon nem egy elbagatellizálható kérdés, annyival, hogy hát amelyikkel több időt voltam együtt.

Azt nem mondtam, hogy egyszerű, főleg egy párkapcsolatban. Inkább az élet más területein. Csak oda akartam kilyukadni, hogy a klónnak is, főleg ha az utóbbi években ő élt az igaziként, ugyan olyan joga van ahhoz az élethez, mint az eredetinek. Mármint olvasói szempontból nem értem a felháborodást.

De párkapcsolati szempontból is lehetne megoldást találni. A karakterek személyiségét ismerve, szerintem MJ simán együtt élt volna 2 Peterrel :). Fordított esetben azonban szerintem 2 MJ nem bírta volna elviselni egymást, vagyis a végeredmény vagy az lett volna, hogy az egyiknek elege lesz és lelép, vagy összevesznek, majd Petert kényszerítik választásra, és ő képtelen lett volna dönteni, így mindegyik elhagyta volna és meg is van oldva a One More Day sztori egy sokkal "reálisabb" megoldással :).
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 04. - 09:06:52 írta kevinkain »

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3561 Dátum: 2015. Október 04. - 09:11:12 »
El szeretném mondani mennyire örülök annak, hogy eredeti színezéssel adod ki a PPP történeteit! Tudom, a Kraven máshogy nincs meg a Marvel-nek, én már csak kíváncsiságból is megveszem majd azt a változatot. ;)
Na de ez...

Most mi volt a baj, Harry zöld kabátjával? :headscratch:

Ezt én sem értem. Mármint nekem jobban tetszik az új színezés, mert nem olyan rikítóan erősek a színek és több, jobb árnyékok is vannak... Viszont azt nem értem, miért cserélik ki a színeket? Miért nem használják ugyan annak a színnek a tompább, élethűbb változatát?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3562 Dátum: 2015. Október 04. - 10:15:17 »
Mert a régi képregényekben nem azért viselt mindenki kék, zöld, piros ruhát, mert ez volt a divat, hanem mert ezt tudták olcsón és jól kinyomtatni. Az újban pedig realisztikus megközelítést alkalmaztak.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3563 Dátum: 2015. Október 04. - 14:42:39 »
Mert a régi képregényekben nem azért viselt mindenki kék, zöld, piros ruhát, mert ez volt a divat, hanem mert ezt tudták olcsón és jól kinyomtatni. Az újban pedig realisztikus megközelítést alkalmaztak.

Tudom. Hasonló okokból van az animékben is annyi féle hajszín :).
Viszont a színek kicserélését ez nem indokolja. Elég lett volna tompább és reálisabb színeket használni.
Az első 3 kép még hagyján, de az alsó 3 nagyon gáz, mert az a minden tiszta kék, a karakterek meg lilák, mint akiket épp fojtogatnak egyáltalán nem reális.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 04. - 14:54:07 írta kevinkain »

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3564 Dátum: 2015. Október 04. - 17:58:39 »
kevinkain, mi mintha két teljesen más világban élnénk. :D
Képregényekkel kifizetni az alkalmazottakat, emberek életét vinyókhoz hasonlítani? :lol:
Idézet
Mondjuk ha senki nem tud semmiben megegyezni senkivel, vagy leülni és egyezkedni, akkor persze, hogy nem tudnak megoldást találni :).
Igen, ez egészen biztosan közrejátszott. Mondjuk nyílván egy könyvelő tudná igazán mik lettek volna a lehetőségek.
Tudom. Hasonló okokból van az animékben is annyi féle hajszín :).
A kettő azért más. A rajzfilmeket nem korlátozza a nyomdatechnika.
A régi képregényekben csak alapszínek lehettek. Ezért van piros kabát, stb.
Az alsó három képen nem azért kékek, mert az utcán állnak, ahol max egy halogénlámpa világítja meg őket, aminek rohadt randa színtelen fénye van.
Ahogy az egyik egyetemi tanárom mondta, sose talizzunk randi elött utcai lámpánál, mert úgy fog kinézni a csaj, mint egy varangyos béka.
Plusz rohadt hideg van, lehet használni hűvös színeket, amiket régen nem tudtak.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 04. - 18:37:24 írta Todd »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3565 Dátum: 2015. Október 04. - 18:35:10 »
Animékben amúgy részben a japánok szimbólumfetisizmusa miatt (vörös általában szenvedélyes, szőke bugyuta, őszes bölcs, fekete higgadt, kék eszes, stb.), részben azért, mert a figurákat szeretik azonos stílussal készíteni, így a színösszeállításuk az egyik megkülönböztető jegyük, hogy jól felismerhetőek legyenek minden körülmények között. Vagyis az ok javarészt hasonló, mint amiért az amerikai szuperhősök rikító jelmezeket hordanak, jobbára egyedi színösszeállítással: így egy csoportképen vagy egy gyors vágású jelenetben is mindig pontosan tudja a néző, hogy ki kicsoda.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3566 Dátum: 2015. Október 04. - 18:59:20 »
kevinkain, mi mintha két teljesen más világban élnénk. :D
Képregényekkel kifizetni az alkalmazottakat, emberek életét vinyókhoz hasonlítani? :lol:
Idézet
Mondjuk ha senki nem tud semmiben megegyezni senkivel, vagy leülni és egyezkedni, akkor persze, hogy nem tudnak megoldást találni :).
Igen, ez egészen biztosan közrejátszott. Mondjuk nyílván egy könyvelő tudná igazán mik lettek volna a lehetőségek.
Tudom. Hasonló okokból van az animékben is annyi féle hajszín :).
A kettő azért más. A rajzfilmeket nem korlátozza a nyomdatechnika.
A régi képregényekben csak alapszínek lehettek. Ezért van piros kabát, stb.
Az alsó három képen nem azért kékek, mert az utcán állnak, ahol max egy halogénlámpa világítja meg őket, aminek rohadt randa színtelen fénye van.
Ahogy az egyik egyetemi tanárom mondta, sose talizzunk randi elött utcai lámpánál, mert úgy fog kinézni a csaj, mint egy varangyos béka.
Plusz rohadt hideg van, lehet használni hűvös színeket, amiket régen nem tudtak.

Aha, és egy idős hölgy sárga kardigánját, mert annyira "gáz" manapság, ki kellett cserélni zöldre? ;D
Manapság, valóban több színt tudnak belerakni egy-egy panelbe, de mégis, első blikk-re, az új szegényesebbnek látszik, mint a régi. ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3567 Dátum: 2015. Október 04. - 21:12:10 »
Szerintem az "ők nem azt szerették meg eredetileg" érv azért nem helytálló, mert elvileg a klón rendelkezik az eredeti összes emlékével a másolat pillanatáig és a DNS-e meg egy az egyben ugyan az, vagyis attól, hogy nem vele történtek a dolgok, még ő sajátjának érzi az emlékeket, és ha úgy vesszük az övéi is, vagyis a személyisége is egy az egyben megegyezik. Ezt inkább úgy tudnám érzékeltetni, hogy van két HDD-d a számítógépben. Az egyiken van egy mappa, amibe jegyzetelgetsz, majd a mappát átmásolod a másikba és utána ott folytatod a jegyzetelgetést, akkor hiába volt a másik mappa az eredeti, mégis a másolatot frissítetted azóta, vagyis elvileg annak kell, hogy fontosabb legyen, mégha nem is azzal a mappával kezdted az egészet. Én legalábbis így látom :)
Na de várj. Ne élettelenhez hasonlítsd. Válassz ki valakit, akit szeretsz. Csak egy példa: anyukád, mondjuk. Felnevelt 16 éves korodig, nagyon szeretett, te is őt. Most kiderülne - legyél mondjuk 21 éves -, hogy 5 éve nem ő él veled, hanem a klónja. Minden emléke ugyanaz, az utolsó 5 évet vele töltötted, a legutóbbi emlékeid, élményeid mind vele vannak. De visszajön az igazi. Biztosan nem gondolnád azt, hogy hagyjon békén, és nem számít, mi van vele, hiszen szó szerint ellopták tőle az életét, köztük téged is! Ő volt az, akit szerettél, aki felnevelt, és a legkoraibb, vagy legtöbb élményeket adta. Bár az utolsó időkben nem volt veled, de erről nem is tehetett, plusz azért 16 évig csak az anyukád volt, aki nagyon szeretett, és akit te is. Nem hiszem, hogy ezt el tudnád dobni azzal, hogy az új a "frisebb" kiadása ugyanannak.  ;)

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3568 Dátum: 2015. Október 05. - 12:45:31 »
Képregényekkel kifizetni az alkalmazottakat, emberek életét vinyókhoz hasonlítani? :lol:

Gondoltam jobb, ha képregényt kapnak, amiből később talán lesz pénzük, minthogy bezúzzák a munkájukat amiért egy fillért se kaptak :).
Egy vinyó nem lehet gonosz, így sok esetben értékesebb bizonyos emberek életénél :). De hogy helytállóbb magyarázattal is szolgáljak: a vinyós hasonlat meg azért helytálló, mert ezek képregénykarakterek. Ha valóságban ilyen történne, akkor mindenki máshogy reagálna, de most olvasói szemszögből vizsgáltam a dolgot :).

Tudom. Hasonló okokból van az animékben is annyi féle hajszín :).
A kettő azért más. A rajzfilmeket nem korlátozza a nyomdatechnika.

Valóban más, mert az animés hajszíneknek az az oka, hogy könnyebben meg lehessen különböztetni a karaktereket az egyszerűsített megrajzolás mellett is, valamint a hajszín sokszor a személyiséggel is összefügg, de ezt talgaby tökéletesen megfogalmazta a #3565-ös hozzászólásban :).
Igazából csak azért hoztam fel példának, mert mindegyik egy olyan megoldás, ami alapból bizonyos korlátok miatt jöttek létre, aztán később stílusjeggyé vált.

Az alsó három képen nem azért kékek, mert az utcán állnak, ahol max egy halogénlámpa világítja meg őket, aminek rohadt randa színtelen fénye van.
Ahogy az egyik egyetemi tanárom mondta, sose talizzunk randi elött utcai lámpánál, mert úgy fog kinézni a csaj, mint egy varangyos béka.
Plusz rohadt hideg van, lehet használni hűvös színeket, amiket régen nem tudtak.

Utánanéztem és tényleg elég gyakran használják a kék háttér, lila bőr kombót a képregényekben az éjszakai részeknél. De ennek ellenére nem tetszik :). Szerintem jobb ha sötétítik és jobban árnyékolják inkább a dolgokat.

Csak egy példa: anyukád, mondjuk. Felnevelt 16 éves korodig, nagyon szeretett, te is őt. Most kiderülne - legyél mondjuk 21 éves -, hogy 5 éve nem ő él veled, hanem a klónja. Minden emléke ugyanaz, az utolsó 5 évet vele töltötted, a legutóbbi emlékeid, élményeid mind vele vannak. De visszajön az igazi. Biztosan nem gondolnád azt, hogy hagyjon békén, és nem számít, mi van vele, hiszen szó szerint ellopták tőle az életét, köztük téged is! Ő volt az, akit szerettél, aki felnevelt, és a legkoraibb, vagy legtöbb élményeket adta. Bár az utolsó időkben nem volt veled, de erről nem is tehetett, plusz azért 16 évig csak az anyukád volt, aki nagyon szeretett, és akit te is. Nem hiszem, hogy ezt el tudnád dobni azzal, hogy az új a "frisebb" kiadása ugyanannak.  ;)

Jó példa, csak azt nem értem, miért kellene választani? Lehetnének mind a ketten.
De ha mondjuk muszáj választani, mert mondjuk mindkettőnek tönkre ment a veséje és csak egy donor van, így csak egyiket tudnák megmenteni, akkor már muszáj dönteni, így nehéz helyzet.
Persze, ha hirtelen beállítana egy friss klón, akkor egyértelműen az eredeti, mert a klónhoz egyáltalán nem kötődne az ember.
Viszont az előbb felvázolt helyzetben összetett a kérdés és egyértelműen az elmúlt 5 év döntene. Mennyire romlott meg, vagy épp javult, változott meg a vele való kapcsolat ebben az 5 éveben? Valamint az eredeti milyen emberként térne vissza. Ha mondjuk az eredeti egy idegbeteg lelki roncs lenne, akkor mindenkinek az lenne a legjobb (még neki is), ha a klón maradna életben. Ha viszont ez elmúlt 5 évben megromlott a kapcsolat, akkor sokkal könnyebben lehetne az eredetit választani. Minden a konkrét helyzettől függ, és bármennyire szeretnénk magunkat, az embereket általában józan ész által irányított lényekben beállítani, azért az érzelmeink képesek mindent felülírni.
Arról nem is beszélve, hogyha valóban szeret valaki egy másik embert, akkor az ő boldogságát a sajátja elé helyezi. Én mondjuk nem tudom le tudnék-e mondani az életemről, ha megjelenne egy nálam mindenben jobb klón, aki mindenkit sokkal boldogabbá tenne, mint én. De én nem is tartom magam kiemelkedően jó embernek :).

Képregényekre visszatérve: valahogy az OMD-hez tudnám hasonlítani a példát (persze tudom, hogy ott nem ilyesmiről volt szó), vagyis ha kiderült volna, hogy valóban az eddig követett Peter a klón, akkor az olvasók az alapján dönthettek volna, hogy melyik legyen a főhős, hogy melyik korszakot szerették jobban: az eredetivel futó sztorikat a klónozás előtt, vagy a klónnal történteket az elmúlt években.

Amúgy szerintem azért nehéz megegyezni a témában, mert az amerikai képregényeket olvasók, meg úgy általában a nyugati kultúrát követők elfogultak az eredetivel és a valódival (nem döntöm el, hogy ez jó vagy rossz, csak egy megállapítás). Már alapból érzelmileg az eredeti jó, a klón rossz alapon állnak hozzá a dolgokhoz. Nehéz beismerni, hogy ha úgy alakulna lecserélnénk egy szerettünket egy klónért ha az jobb. De mint mondtam, ez az aktuális helyzettől függ: normál esetben egyáltalán nem kellene választani, ha pedig muszáj, akkor az emberek nagy része a jobbat választaná, vagy amelyikhez jobban kötődik, függetlenül attól, hogy klón vagy eredeti.
Ezt bírom például a japán alkotásokban, hogy sokkal nyitottabbak, és lehet őszintébbek is. Klónos animére példa nem jut eszembe, így vegyük példának a virtuális valóság témát: Ha megnézel egy amerikai, európai vagy bármely filmet a VR témában, akkor abban mindig az a tanulság, hogy az rossz, káros és csak a valóság számít, mert a virtuális lét „minden valódi dolgot tönkretesz, miközben az egy értéktelen mesterséges dolog”, és próbálnak kijutni belőle (Mátrix, 23. emelet, eXistenz...). Ha viszont megnézel egy animét, ott bátran felvállalják az olyan gondolatokat is, hogy a virtuális világ ugyan annyira fontos és értékes lehet (sőt bizonyos emberek számára még jobban is), mint a valóság (Sword Art Online 1-2, Accel World...). Mondjuk a SAO 21. sagájában is ki akarnak jutni, de ennek ellenére a legtöbben nem tragédiaként, hanem inkább pozitív dologként élik meg.

Viszont itt már mindenféle társadalmi meg pszichológiai elemzésbe kezdek átmenni, szal inkább leállok :).
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 05. - 12:48:31 írta kevinkain »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3569 Dátum: 2015. Október 05. - 13:04:34 »
Jó példa, csak azt nem értem, miért kellene választani? Lehetnének mind a ketten.
Hát, itt az az alapfelállás, hogy választani kell. Már csak MJ és May néni miatt is.
Idézet
Viszont az előbb felvázolt helyzetben összetett a kérdés és egyértelműen az elmúlt 5 év döntene.
Tudok erre egy elég durva ellenpéldát a való életből. Egy osztrák apukáról van szó, akinek elrabolták a lányát úgy 9 éves kora körül. Sosem lett meg, az apa azzal a tudattal élt, hogy biztosan megerőszakolták és megölték. Eltelt vagy 10-15 év, és a lány előkerült. Tényleg elrabolták, egy pincében tartották fogva, és most szökött meg. Igen ám, de ahogy lenni szokott, mivel egyedül csak az elrablóját ismerte, kialakult valami kötődés felé, amihez tegyük hozzá a traumát, hogy be van zárva 10+ éven át, és ennek következményeképpen nem igazán emlékszik semmire, ami előtte történt, így nem kér az apjából. Képzeld el ezt a helyzetet (főleg, ha van gyereked): elrabolják, hetekig, hónapokig megőrülsz, hogy mi lehet vele, mennyire bánthatják, majd kénytelen vagy szembesülni vele, hogy megölték. A következő 10 éved végig letargia, elfelejteni egy ilyet sohasem lehet, és akkor, mint valami csoda: előkerül. Nem tudok elképzelni nagyobb boldogságot egy szülő számára, mint ez. Rohanna boldogan a lányához, alighanem egy hétig ölelgetné, és csókolgatná, de az eltolja, hogy hagyja békén, nem akar oda visszamenni. Talán még rosszabb, mint amikor először vesztette el őt.
Ez a példa arra van, hogy folytatva a tiédet, amikor anyukád visszajön - nagyjából ezeket átélve -, és te azt mondod neki, hogy inkább a klónnal élnél tovább... szerintem nincs olyan ember, aki nem akarná vigasztalni, szeretni azt, aki ennyit szenvedett, és akit előtte ő is szeretett. Sokkal inkább a klónt küldeném el úgy, hogy azért továbbra is barátok maradnánk. Ő inkább lenne olyan, mint mondjuk egy nagynéni, aki eddig vigyázott rád.

Azt csak zárójelben tegyük hozzá, hogy a klónok nem élnek sokáig, degenerálódnak viszonylag hamar. :)

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3570 Dátum: 2015. Október 05. - 13:35:54 »
Tudok erre egy elég durva ellenpéldát a való életből. Egy osztrák apukáról van szó, akinek elrabolták a lányát úgy 9 éves kora körül. Sosem lett meg, az apa azzal a tudattal élt, hogy biztosan megerőszakolták és megölték. Eltelt vagy 10-15 év, és a lány előkerült. Tényleg elrabolták, egy pincében tartották fogva, és most szökött meg. Igen ám, de ahogy lenni szokott, mivel egyedül csak az elrablóját ismerte, kialakult valami kötődés felé, amihez tegyük hozzá a traumát, hogy be van zárva 10+ éven át, és ennek következményeképpen nem igazán emlékszik semmire, ami előtte történt, így nem kér az apjából. Képzeld el ezt a helyzetet (főleg, ha van gyereked): elrabolják, hetekig, hónapokig megőrülsz, hogy mi lehet vele, mennyire bánthatják, majd kénytelen vagy szembesülni vele, hogy megölték. A következő 10 éved végig letargia, elfelejteni egy ilyet sohasem lehet, és akkor, mint valami csoda: előkerül. Nem tudok elképzelni nagyobb boldogságot egy szülő számára, mint ez. Rohanna boldogan a lányához, alighanem egy hétig ölelgetné, és csókolgatná, de az eltolja, hogy hagyja békén, nem akar oda visszamenni. Talán még rosszabb, mint amikor először vesztette el őt.
Ez a példa arra van, hogy folytatva a tiédet, amikor anyukád visszajön - nagyjából ezeket átélve -, és te azt mondod neki, hogy inkább a klónnal élnél tovább... szerintem nincs olyan ember, aki nem akarná vigasztalni, szeretni azt, aki ennyit szenvedett, és akit előtte ő is szeretett. Sokkal inkább a klónt küldeném el úgy, hogy azért továbbra is barátok maradnánk. Ő inkább lenne olyan, mint mondjuk egy nagynéni, aki eddig vigyázott rád.
Azt csak zárójelben tegyük hozzá, hogy a klónok nem élnek sokáig, degenerálódnak viszonylag hamar. :)

Ez valóban durva példa és komolya helyzet. Viszont ez pont az ellentéte a másik példának, mert itt a lánya nem akarja látni, nem pedig az apa löki el magától, mert azóta van másik lánya.

Azt egyáltalán nem mondtam, hogy egyértelműen a klónt választanám. Mint mondtam, mindkettő maradhatna. És ha választani kellene, akkor arra mondtam, hogy az összetett és nehéz kérdés, ami rengeteg mindentől függ.
Erre remek példa lenne, ha Peter anyja visszatérne. Attól nem dobná el magától May nénit.

A klón degeneráció most nem számít, mert azt egyáltalán nem kellett volna beletenni a történetbe (vagy ha beletették képregényes húzással valaki csinál egy szérumot, ami elmulesztja és kész, probléma letudva :) ). Ez megint egy rossz húzás volt az írók részéről, hogy meg kell halnia a klónnak, nehogy véletlenül a klón maradjon életben a végén. Ahogy korábban is írta valaki: az X-men-ben már évtizedekkel korábban tökéletes klónok voltak.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3571 Dátum: 2015. Október 05. - 14:36:40 »
Idézet
Ez valóban durva példa és komolya helyzet. Viszont ez pont az ellentéte a másik példának, mert itt a lánya nem akarja látni, nem pedig az apa löki el magától, mert azóta van másik lánya.
Igaz, csak arra írtam, hogy valaki mennyire szeretne újra hozzá tartozni, a másik meg nem akarja.
Idézet
Erre remek példa lenne, ha Peter anyja visszatérne. Attól nem dobná el magától May nénit.
Hát ez igaz. :) Bár szerintem az anyjával nincsenek emlékei, vagyis őt csak azért szereti, mert elvesztette, és mert az anyja.
Idézet
Ez megint egy rossz húzás volt az írók részéről, hogy meg kell halnia a klónnak, nehogy véletlenül a klón maradjon életben a végén.
Itt már kényszerpályán mozogtak, szerintem. Az első verzióban tényleg így volt, hisz, amíg úgy volt, hogy Peter a klón, adtak neki egy happy endet, és elküldték Portlandbe, élni a boldog házaséletet. De amikor visszacserélték, akkor már csakis úgy lehetett elejét venni a találgatásoknak, hogy akkor végül is ki kicsoda, ha bizonyítják valahogyan.
Idézet
Ahogy korábban is írta valaki: az X-men-ben már évtizedekkel korábban tökéletes klónok voltak.
De azokat nem a Sakál gyártotta.  ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3572 Dátum: 2015. Október 05. - 15:30:44 »
Kinn az új borító közben.

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3573 Dátum: 2015. Október 05. - 21:12:02 »
El szeretném mondani mennyire örülök annak, hogy eredeti színezéssel adod ki a PPP történeteit! Tudom, a Kraven máshogy nincs meg a Marvel-nek, én már csak kíváncsiságból is megveszem majd azt a változatot. ;)
Na de ez...

Most mi volt a baj, Harry zöld kabátjával? :headscratch:
Furcsa, de egyetértek Sepivel.  ;D Nincs ezzel az újraszínezéssel semmi baj.
Az a gond balogh44, hogy túlságosan ragaszkodsz a régi kiadásokhoz, színezéshez, amit megértek, mert nekem is az az elsődleges. De miért ne létezhetne ilyen fajta, újabb is?
Csak a helyén kell kezelni. Pl. ha megjelenik egy régi történet magyarul, akkor alapvető, hogy az eredeti színezés alapján készült változatban legyen (meg lehet nézni a Lee-Romita Pókembert, gyönyörű).
De ha mondjuk már másod, esetleg harmad kiadás, akkor lehet akár ilyen is, nem Isten ellen való dolog ez. Valószínűleg Amcsiban is azért színeztetik újra, mert az újdonságértéke miatt megveszik esetleg azok is, akiknek már megvan. És ez még az igényesebb újraszínezés (Rachel Rosenberg egyébként a színező), ellenben a félamatör "minden szín nagyon élénk, és legyen tele csillanással, effektel, hogy lássák, hogy mennyire értek én a Photoshop-hoz, de közben f*ngom sincs a színtanhoz" újraszínezésekkel, mint amilyen sajnos az Amazing Fantasy 15 magyar változata is volt. Na az olyanoktól mentsen meg az ég.

Maga az újraszínezés meg szerintem nem úgy megy, hogy maga elé veszi az eredetit a színező, és eldönti, hogy "ez a kabát most nem zöld lesz", hanem fejből csinálja. Én pl. úgy nyomnám, hogy egyszer átlapoznám az eredetit, aztán rápihennék, hogy csak a hangulatok, fő benyomások, oldalak színei maradjanak meg, és ne egy modern "másolata" legyen az eredeti színezésnek.

Ja, az új színek: érdemes megnézni, hogy az oldal felső felében, a belső térben a meleg színek uralkodnak (sárgák, barnák, vörösek), míg az alsóban, az esti utcán a hidegek (kékek, lilák, szürkék). Így pl. jobban megfogta a hangulatot, mint az eredeti. Bár tegyük hozzá, hogy az eredetiben még nem állt rendelkezésre a megfelelő technika, de láttam ennél hangulatosabb színezést is ugyanezzel a színtárral.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 05. - 21:17:17 írta petshop »

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3574 Dátum: 2015. Október 05. - 21:54:33 »
Furcsa, de egyetértek Sepivel.  ;D
Mi ebben a furcsa, volt már, hogy nem értettünk egyet?  ;D

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3575 Dátum: 2015. Október 05. - 22:13:19 »
Persze, értem az álláspontodat, és örülök, hogy te is úgy gondolod, hogy az első, hazai megjelenésnél az eredeti alapszínek alapján készült változatok az elsődlegesek. Félre értés ne essék, szeretem a számítógépes színezéseket, pláne a maiakat, de csak akkor, ha okosan és ízlésesen tálalják. Itt mondjuk még számomra kissé fura, hogy a fehér gondolatbubikat, a felső sorban, szürkésre festettek. Ez eszembe juttatja a régi, Jack Kirby képregényeket, őnála láttam, rózsaszín meg nem tudom én milyen megoldásokat még. :)
A Marvel egyébként, gondolom nem csak a Pókemberekkel játszotta  el, az újraszínezősdit.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3576 Dátum: 2015. Október 06. - 10:53:10 »
Ez az újraszínezés amúgy szerintem is minőségi. Elég visszafogott, szép pasztell színek. Az Amazing Fantasy-é szintén elég borzadály volt, de én a Kravenével se vagyok teljesen kibékülve.

Kókuszolaj

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 100
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3577 Dátum: 2015. Október 08. - 10:28:10 »
Idézet
Több nyomdával készül, nem csak eggyel.
Bocs, én még itt vagyok leragadva.  ;D Ez azt jelenti, hogy az egyes számok is több nyomdánál készülnek, azaz pl. az ötödik szám reprintjéből lesz ilyen is, olyan is, vagy pedig ugyanolyanok lesznek az egyes számok, és pl. a negyedik szám másmilyen lesz, mint az ötödik?

deadbeat7

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 142
  • Csatlós
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3578 Dátum: 2015. Október 08. - 12:53:07 »
Milyen esélyekkel lehet hozzájutni a 20-24. számokhoz a börzén?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3579 Dátum: 2015. Október 08. - 13:44:58 »
Jókkal. :)