Szerző Téma: Polgárháború  (Megtekintve 180747 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Polgárháború
« Válasz #400 Dátum: 2011. Október 16. - 19:13:36 »
Igen ez nagyon jó hír és még ha hallottátok volna a többit is akkor örülnétek csak igazán.

riley25

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 58
Re:Polgárháború
« Válasz #401 Dátum: 2011. Október 16. - 19:21:15 »
esetleg meg is osztanátok velünk? :D plííííííííz

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Polgárháború
« Válasz #402 Dátum: 2011. Október 16. - 19:23:08 »
Sajnos,nem tudtam sokáig maradni. Megvettem a Polgárháborút és a Ragadozókat és már siettem is el. Remélem,további jó híreket szolgáltat még Tomi:)

WhiteTiger

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 222
Re:Polgárháború
« Válasz #403 Dátum: 2011. Október 16. - 20:18:08 »
Ne máár,felcsigáztatok minket,akik nem voltak börzén!Remélem Kaine kiteszi a főoldalra,ahogy ígérte!Holnap valami nagyon nagyon nagy meglepetést szeretnék kint látni!Tisztára karácsony feeling. ;D

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:Polgárháború
« Válasz #404 Dátum: 2011. Október 16. - 20:20:27 »
Én ott voltam és ez jobb leszt egy karácsony :D
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

keildavid

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 474
Re:Polgárháború
« Válasz #405 Dátum: 2011. Október 16. - 21:54:50 »
Nekem is tetszett ez a Polgárháború 2. kötet.
Az nekem furcsa volt, hogy sok esetekre nem volt magyarázat és mintha az írók egyszerűen elkapkodták. Pl. hogy mi lett Bábossal és az Alkotóval. Mert ez nem derült ki. Bár lehet, hogy az inkább az F4 sorozatba kiderülhetett, de nem tudom biztosan.
Pókember hirtelen cselekedete, amit tett. Meg a Namor és atlantisziak, hogy mikor és hogyan kapták el Nitrót.
A történet tetszett. Főleg azért, mert voltak csupa sok szuperhősök és persze szuperbűnözők is.
A Pókemberes történetbe meg úgy látom ott inkább Fekete Macska szerepelt többet. Pókember meg nem volt.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Polgárháború
« Válasz #406 Dátum: 2011. Október 16. - 21:58:54 »
Először is egy kérdés, A bábost meg az Alkotót akkor a civil war ideje alatt nem kapták végülis el?
Amennyire én tudom, végül elkapták őket, de ez csak az F4 további részeiből derülhet ki.
Idézet
Amit nem értettem, hogy a Pókember miért ugrott össze ilyen hirtelen Vasemberrel? Valahogy ez túl hirtelen volt, minden látható átmenet nélkül egyszercsak azt lehetett látni, hogy egymásnak ugrottak. (Ennek nem volt máshol valami előzménye?)
De igen, a Pókemberben. Ezért mondtam, hogy ez a mini és a pókos részek adják ki a PH nagy lényegét. A minisorozat a lényeget meséli el, részletezés nélkül. A kis részletek pedig a hősök saját újságjaiban vannak. Jövőre megjelenik ez is, hogy érthetőbb legyen.
Idézet
Az a Pókemberes rész a Fekete Macskával szerintem pont nem illett az egészbe, de ezt leszámítva örülök, hogy ezt is elolvashattam magyarul.
Na ez egy gyönyörű történet. Amikor megrendeltem a PH 2. kötetét és tartalmát, muszáj volt ezt beletennem, mert akkor még a Semic létezett és tudtam, hogy ők kihagyják. De egy annyira jó rész, annyira jól elmagyarázza a Cica és Pókember kapcsolatát, hogy ki kellett adnom. És mivel a PH része, hát ebbe tettem bele. Tudom, hogy kicsit kilóg, de nem feltűnően.
Most már, hogy tudom, a Semic helyett én adom ki a füzeteket, szívesebben tenném bele az újságosos sorozatba, de most már késő.  ;)
Idézet
Arról lehetett volna egy kis tájékoztató, hogy az atlantisziak hogy kapták el Nitrót, mert pl azt én se olvastam eredetiben.
Látod, erről én sem tudok, azt se tudom, melyik képregényben volt - ha részletezték egyáltalán.

A Pókemberes történetbe meg úgy látom ott inkább Fekete Macska szerepelt többet. Pókember meg nem volt.
Igen, ez alapvetően az ő története volt inkább. Mivel a Pókember kiadványainkban elég sok szerepe volt, úgy éreztem jó, ha látjuk, rá milyen hatást tett Pókember nagy leleplezése.

Mindjárt kiteszem a teljes hírt!

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Polgárháború
« Válasz #407 Dátum: 2011. Október 17. - 07:47:34 »
Idézet
Először is egy kérdés, A bábost meg az Alkotót akkor a civil war ideje alatt nem kapták végülis el?
Bábos: Még az egész kirobbanásának elején Dél-Amerikába szökött. Ms. Marvel kapcsolta le kb. fél évvel később.
(Őrült) Alkotó: A Holdra szökött, ha jól emlékszem, vagy valamelyik titkos földalatti bázisára. Igazából az ott egy folt, mert utána egyszer csak belekeveredik a hulkos kavarásokba.
Idézet
Arról lehetett volna egy kis tájékoztató, hogy az atlantisziak hogy kapták el Nitrót, mert pl azt én se olvastam eredetiben.
Nitro: erről szól a teljes Civil War alatt futó Wolverine v3-as történet. Rozsomák levadássza és átadja őt Namornak, hogy az atlantisziak elítélhessék a királyi család egy tagjának meggyilkolásáért.
Idézet
Amit nem értettem, hogy a Pókember miért ugrott össze ilyen hirtelen Vasemberrel?
Az ASM-ben volt ez. Vasember lenyomott Peternek egy "én vagyok az übernáci, aki koncentrációs táborokat épít és mindenkit bedob oda, akinek nem tetszik a pofája, és neked mostanában nem tetszik a pofád, mert nem ugrasz elég magasra, amikor fütyülök" monológot (Straczynski nem igazán rajonghatott az egész Civil Warért...), és ez vezetett néhány órával később addig, hogy spontán egymásnak estek. A bunyó amúgy ugyanolyan semmiből jövő lesz ASM-ben is, csak ott megmagyarázzák, miért esnek egymásnak.
Kapi: Millar elszámolta a rendelkezésre álló oldalszámot, amibe közrejátszhatott, hogy a kórházban heveny fertőzéssel fekve kellett megírnia a mini második felét. AZ utolsó füzetet emiatt nagyon húzni kellett a vége felé.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Polgárháború
« Válasz #408 Dátum: 2011. Október 17. - 10:36:45 »
A bunyó amúgy ugyanolyan semmiből jövő lesz ASM-ben is, csak ott megmagyarázzák, miért esnek egymásnak.
Ez igazából nem igaz, mert a Pókember egyszerűen el akar szökni a családjával, de Vasember már sejtett valamit, mert megpróbálja megállítani - innen a bunyó. Ott rendesen fel van vezetve.

Pepea

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 42
    • Black Team Comics
Re:Polgárháború
« Válasz #409 Dátum: 2011. Október 17. - 11:01:25 »
Kaine!
Nagyon szépen köszönöm Polgárháború és Ragadozók képregényekért! Nagyon jó volt olvasni.
Legjobb örömünk volt: ajándék Tőled! Már többet tudunk Pókember létezéséről, még egyszer nagyon szépen köszönöm SilSur barátom nevében is.
 :kingpin: :kingpin: :kingpin:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Polgárháború
« Válasz #410 Dátum: 2011. Október 17. - 11:13:36 »
Igazán nincs mit, én nagyon örülök, ha tetszik nektek, amiket kiadok. :)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Polgárháború
« Válasz #411 Dátum: 2011. Október 17. - 12:03:09 »
Ez igazából nem igaz, mert a Pókember egyszerűen el akar szökni a családjával, de Vasember már sejtett valamit, mert megpróbálja megállítani - innen a bunyó. Ott rendesen fel van vezetve.
Igen, tudom, csak ezt nem akartam elspoilereskedni. Amire én gondoltam, az az, hogy Peterék osonnak, Tony megjelenik, és szinte szó nélkül teljes gőzzel nekimegy Peternek. Az azért önmagában is egy elég szép WTF pillanat karakterrajz szemszögéből. Bár mindent összevetve még talán kisebb érdekesség, mint az, hogy talán az ASM-ben éjszaka van, amikor egymásnak ugranak, de amikor egy másodperccel később átesnek a falon a CW-ben, nappali világosság köszönti őket. Szerkesztés a köbön. :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Polgárháború
« Válasz #412 Dátum: 2011. Október 17. - 12:05:41 »
Hát épp te mondtad, hogy Millar kórházban írta a felét, szűkös volt a határidő, a rajzolók már biztos nem javíthattak.  ;)
Azért nem váratlan az a nekimenés Vasember részéről, hiszen jól tudta, hogy Pókember át akar állni a felkelőkhöz.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Polgárháború
« Válasz #413 Dátum: 2011. Október 17. - 12:07:47 »
Hm, így bele se gondoltam. Csak az olvasása alatt érzett csodálkozásom maradt meg, de nagyon.
Igazság szerint csúszás vagy sem, akkor is szerkesztői hiba, mert ő látja a leadandó forgatókönyveket rajzolás előtt. De valamivel később a DC-nél hasonlóan brutális szarvashibát vétettek egy hasonlóan két füzetbe osztott pillanat kapcsán, ráadásul azt két darab egészoldalason.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Polgárháború
« Válasz #414 Dátum: 2011. Október 17. - 12:11:31 »
Nekem van egy olyan érzésem, hogy csak nagyvonalakban adják meg a rajzolóknak a dolgot, hisz többnyire szabad kezet kapnak a kivitelezésben. Már a Klón sztoriknál láttam, hogy az Amazing utolsó oldalán, ahol belép a harmadik Peter Parker az ajtón; és a folytatásban, a Spider-Man első oldalán ugyanazon a képen rengeteg különbség van. Másféle az ajtó, másik irányba nyílik, ilyesmik. Sajnos az ilyeneket csak akkor tudnák kiküszöbölni, ha a két rajzoló együtt dolgozna.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Polgárháború
« Válasz #415 Dátum: 2011. Október 18. - 16:30:06 »
Na, elolvastam én is a PH 2-t még vasárnap, csak most jutottam el odáig, hogy véleményt írjak. :D Összességében tetszett, jó volt, de azért valahogy nem éreztem 100%-osan jónak. Tényleg érződik benne néhol, hogy a mellékszálak ismerete nélkül kicsit "túl hirtelennek" tűnnek a fordulatok, de ez még nem is zavart annyira. Igazából a végét, a lezárást éreztem kicsit túl légbőlkapottnak. Egész pontosan arra gondolok, amikor Amkap rádöbben hogy feldúlják a várost a bunyó közben, és hirtelen leállítja a csapatát és megadja magát. Ez önmagában még nagyot is üthetett volna, ha éppenséggel Ben Grimm már jóval korábban nem hívta volna fel rá a figyelmet, amikor meghalt a Yancy street-i srác. Akkor miért nem ütött szöget Kapi fejébe, amit Ben mond? Miért csak a végén esett le a tantusz? Szóval így a vége már kicsit erőltetettnek tűnt. Viszont az jópofa, hogy Tony lett a Shield igazgatója.:D A fekete macskás történetnél tényleg érezhető, hogy kilóg a sorból, de ettől függetlenül nem baj, mert maga a sztori jó volt. Na meg benne volt a Puma is. 8)A másik dolog, ami zavart, az az, hogy a bunyók brutalitását kissé túlzásba vitték. Konkrétan a sérülésekre gondolok itt, eléggé elszakadtak a realitástól.Pl. amikor Castle beviszi a péppé vert Pókembert Kapiék búvóhelyére azzal a dumával, hogy több csontja eltört, meg alig él, aztán pár oldallal később Sólyom megkérdezi Pókitól hogy "Na hogy vagy?" erre "Á, kicsit még kóválygok Lámpás Jack kábítógázától, de amúgy minden oké"... ez egy kicsit wtf volt. Oké hogy pókerő, meg Amkap esetében gyorsabb gyógyulás meg ilyenek, de akkor is... Nem tudom, az egyes részek között mekkora időbeli ugrás van, de ez így kicsit fura volt. Nem maga a brutalitás zavar, mert oké, ha valakit péppé vernek, akkor péppé verik, de akkor ne ugráljon az illető két oldallal később egy ragtapasszal a fején, hogy minden oké, mennyünk bunyózni... Kivéve, ha Rozsomákról van szó, róla elhiszem, hogy 2 oldal alatt felgyógyul. :hehe: Na mindegy, ez lehet hogy csak az én kukacoskodásom, csak kissé túlzásnak éreztem. :)Egyébként a sztori izgalmas volt végig, nem lehet rajta elaludni. A rajzok is nagyon szépek, a minőség is a szokásos Kingpin szint. :bravo: Egy-két oldal nekem is össze volt ragadva, de óvatosan széthúztam, nem volt semmi baj. Humor valahogy nem nagyon volt a kötetben, vagy legalábbis bennem nem nagyon maradtak meg poénok, talán csak a végéről, amikor Stark kávét kér Hill-től, a korábbi Shield igazgatótól. Na meg amikor Casle lelövi a Kapiékhoz belépni kívánó 2 bűnözőt. :D Szóval összességében tetszett a kiadvány (meg valóban érdekesnek ígérezik, hogy mi lesz a folytatás Vas győzelme után) de nálam nem volt 100%-os.

Még egy kérdésem lenne, nem tudom másnak is feltűnt-e: Amikor Herkules legyőzi a Thor-klónt, akkor a Mjölnirrel zúzza össze, de a pöröly is széttörik, tehát kamu volt. Viszont a PH 1-ben úgy tűnt, hogy a klón az igazi Mjölnirt szerezte meg a sivatagban... Most akkor hogy is van ez? :headscratch:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Polgárháború
« Válasz #416 Dátum: 2011. Október 18. - 16:46:50 »
Tényleg csak összefoglalása a történéseknek, 2 oldal alatt akár egy-két nap is eltelhetett. Persze gyógyulásnak az se túl sok, de mondjuk Megtorló sem tudhatta biztosan, mi baja Pókembernek, csak tippelt. Lehet, hogy egyáltalán nem tört el semmije, csak elájult és vérzett.
A Mjölnir viszont érdekes kérdés, ez eszembe sem jutott. Elvileg nem is lehetett volna az eredeti, hisz az Thorral együtt tűnt el, nem?

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Polgárháború
« Válasz #417 Dátum: 2011. Október 18. - 16:48:59 »
Mivel nekem sajnos még nem volt szerencsém a PH kötetekhez szeretném megkérdezni, hogy Robbie Baldwin hányattatásai belekerültek? Az egész PH legérdekesebb karaktere.

keildavid

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 474
Re:Polgárháború
« Válasz #418 Dátum: 2011. Október 18. - 18:35:37 »
A Mjölnir tényleg jó kérdés. Mert az akkor tényleg nem lehetett valódi.
És abba egyetértek, hogy a történetben kb 2-2 oldalon át gyorsan lezajlottak némi az események(akár egy-két nap is eltelhetett).

És ezt nem tudom, hogy más is látta-e, de én észrevettem a Polgárháború befejezésnél, hogy ott volt az eredeti Captain Marvel. De úgy tudom a régi történet szerint meghalt. Az nem lehetett Genis-Vell.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Polgárháború
« Válasz #419 Dátum: 2011. Október 18. - 18:39:36 »
Ben: Nem.

A csatajeleneteket meg a borítókat nem kell nézni, sokan vannak ott, akiknek nem kéne.