Szavazás

Ha lenne Marvel Extra könyv, mit szeretnél bele?

Pókember
75 (15.1%)
Bosszú Angyalai
73 (14.7%)
Hulk
61 (12.3%)
Fantasztikus Négyes
64 (12.9%)
Deadpool
90 (18.1%)
She-Hulk
26 (5.2%)
Captain Marvel
30 (6%)
Fenegyerek
78 (15.7%)

Összes szavazó: 201

Szerző Téma: Kingpin next  (Megtekintve 630970 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Kingpin next
« Válasz #3100 Dátum: 2011. április 24. - 21:22:50 »
Rossz ilyet mondani , de 5000ft feletti összegnél és több év miatt halott ügy lesz.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #3101 Dátum: 2011. április 24. - 21:54:50 »
Zsebkönyv szerintem is nagyon rontana rajta.
A Klón sztorin feltétlenül, de lehetne másra használni esetleg. A Lee-Romita Pókemberekhez tökéletes lenne, vagy mondjuk Hulkot is lehetne kiadni vele.
Idézet
Havi megjelenést nem lehetne dupla számmal csak előfizetőknek ?
Kis példányszámú dupla füzet olyan 1500 ft körül jönne ki - ha lennénk pár százan rá. Havonta ennyit nem sokan tudnának kiadni érte.

Mit gondoltok arról, hogy MARVEL KLUB a szó kiadói értelmében. Biztosan vannak olyan emberek, akiknek kevés az évi 2-3 Marvel kötet megjelenése, és érdekelné őket mondjuk ilyen dupla füzet pluszban?

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Kingpin next
« Válasz #3102 Dátum: 2011. április 24. - 22:01:17 »
Mit gondoltok arról, hogy MARVEL KLUB a szó kiadói értelmében.
Ezt nem egészen értem(nálam ez nem meglepő).
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #3103 Dátum: 2011. április 24. - 22:09:41 »
Nevezhetnénk Virtuális Marvel Klubnak is. Arról szólna, amit leírtam. Olyan emberek lépnének be, az ő számukhoz mérten jelennének meg a képregények példányszámban.

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Kingpin next
« Válasz #3104 Dátum: 2011. április 24. - 22:12:51 »
Akkor csak jól gondoltam.Én benne vagyok.
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Khkicsi

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 97
Re:Kingpin next
« Válasz #3105 Dátum: 2011. április 24. - 22:49:32 »
Zsebkönyv szerintem is nagyon rontana rajta.
A Klón sztorin feltétlenül, de lehetne másra használni esetleg. A Lee-Romita Pókemberekhez tökéletes lenne, vagy mondjuk Hulkot is lehetne kiadni vele.

B5-ös méretben?

Idézet
Havi megjelenést nem lehetne dupla számmal csak előfizetőknek ?
Kis példányszámú dupla füzet olyan 1500 ft körül jönne ki - ha lennénk pár százan rá. Havonta ennyit nem sokan tudnának kiadni érte.

Mit gondoltok arról, hogy MARVEL KLUB a szó kiadói értelmében. Biztosan vannak olyan emberek, akiknek kevés az évi 2-3 Marvel kötet megjelenése, és érdekelné őket mondjuk ilyen dupla füzet pluszban?

Nekem beleférne. Rám számíthatsz.

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Kingpin next
« Válasz #3106 Dátum: 2011. április 24. - 23:22:02 »
ha már mindenáron ki akarod adni azt a vacakot.

Vacakot? Ez szentségtörés! :D
Tejet kérek! Csokisat!

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #3107 Dátum: 2011. április 24. - 23:56:22 »
Ne törődj vele, nem tudja, mit beszél. :)

Kicsit kisebb B5-nél.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Kingpin next
« Válasz #3108 Dátum: 2011. április 25. - 00:24:40 »
És aki a klubba belép, az köteles megvenni minden ilyen limitált jellegű dolgot? Mert nyilván nem vennék meg bármit.

És csak füzetben gondolkoznánk? Mert a köteteket én még mindig sokkal jobban preferálom, még kisebb méretben is.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Kingpin next
« Válasz #3109 Dátum: 2011. április 25. - 07:06:26 »
Nevezhetnénk Virtuális Marvel Klubnak is. Arról szólna, amit leírtam. Olyan emberek lépnének be, az ő számukhoz mérten jelennének meg a képregények példányszámban.

Ez meg a kib*szás netovábbja lenne. "Az ő számukhoz mérten." Én is most már csak késéssel tudom beszerezni a kiadványokat, hátha még akkor időm se lesz rá az tényleg fantörpikus. Bocs, nem akartam kiakadni.

mikka

  • Fórum Tag
  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Kingpin next
« Válasz #3110 Dátum: 2011. április 25. - 08:05:08 »
Idézet
Nevezhetnénk Virtuális Marvel Klubnak is. Arról szólna, amit leírtam. Olyan emberek lépnének be, az ő számukhoz mérten jelennének meg a képregények példányszámban.
Én se értem ;) Ez miben különbözne az előfizetős megoldástól? Ha jól értem, ez kb. ugyanaz.
Én minden olyan alternatívát támogatok, ami lehetővé teszi, hogy ezt a vacakot olvashassam ;D
"Én vagyok James Dean, kapcsolom a hármat"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #3111 Dátum: 2011. április 25. - 11:21:14 »
És aki a klubba belép, az köteles megvenni minden ilyen limitált jellegű dolgot? Mert nyilván nem vennék meg bármit.
Hát ez jó kérdés. :) Látom, vannak még fehér foltok az elképzelésben. :) Eredetileg úgy gondoltam, hogy azért Klub (és ez válasz mikka kérdésére is), mert akkor lesz egy közösség, akik eldönthetik, hogy mit adjak ki. Feldobom, hogy van x, y és z, melyiket olvasnák a legszívesebben, aztán szavazással eldönthető lenne a Klubon belül. Ha mondjuk mindenki a Hulkot szeretné, te viszont nem adnál ki pénzt a Hulkra, akkor nem tudom, mi lenne.
Nagyjából itt meghal az előfizetéses ötlet is, mert akkor meg ugye mire fizetnének elő? Eredetileg úgy gondoltam ezt az ötletet, mint régen volt a Marvel Extra. Ott se tudtuk, hogy mi lesz benne, mégis előfizettük, mert egy újabb Marvel képregény volt benne, ami kellett nekünk. Lehet, hogy ez a dolog ma már nem áll meg.  :headscratch:
Idézet
És csak füzetben gondolkoznánk? Mert a köteteket én még mindig sokkal jobban preferálom, még kisebb méretben is.
Sokkal drágább lenne, azt aztán tényleg nem lehetne kifizetni.
Tényleg, mennyi egy ilyen gyűjtői Mozaik újság, tudja valaki?

Én is most már csak késéssel tudom beszerezni a kiadványokat, hátha még akkor időm se lesz rá az tényleg fantörpikus.
Az eredeti ötlet onnan indult, hogy akiknek még lenne rá igénye és pénze, csak nincs annyi megjelenés.
Ugye a probléma onnan indul, hogy - vissza a kezdetekhez -, megjelentek az első Marvel könyveim, vették, mint a vattacukrot. Aztán páraknak elfogyott a pénze, egyet tudtak venni, mire már másik három megjelent. Ez így ment tovább, most már ott tartunk, hogy évente 2 Marvel könyvet tudok kiadni, mert annyira kevesen maradtak azok, akiknek naprakészen van annyi pénzük, hogy megvegyék őket. Ha viszont nem veszik többen, nekem lesz bukta. Lássunk hasraütött számokat. Ahhoz, hogy visszajöjjön egy könyv ára, kell 1000 vásárló. Most mondjuk van 700, aki a megjelenést követő rövid időn belül megveszi az újakat, a maradék 300 ember 1-2 éven belül. Ez annyit tesz, hogy 1-2 éven belül kapom vissza a befektetett pénzem. Van további 1-200 ember, akiknek már nincs pénze megvenni az újakat, alig érik utol magukat a régiekkel - jó esetben megveszik 4 évvel később, már csökkentett áron. Mivel csak ennyien vannak, nem tudok több kötetet kiadni, én se vagyok hülye. Viszont ott az a 700 ember, akik közül mondjuk 500-an előteremtik az újakra a pénzt valahonnan, de mondjuk többet ők se tudnának megvenni, mint az évi 2. Ám van ott további 200 mondjuk, akik már dolgoznak, lenne pénzük rá, akik annak idején azonnal megvették az évi 6 kötetemet is, csak éppen én most nem tudok kettőnél többet kiadni. Ez semmiben sem különbözik attól, mint amikor sokan sérelmezik, hogy csak egyetlen képregény kapható az újságosnál, a Pókember, pedig ők vennének többet is, ha lenne.
Itt térünk vissza az ötletre, hogy ennek az 1-200 embernek lehetne a kedvére tenni azzal, ha lenne még egy (néhány) képregény. Nem lehet újabb kötet, mert azzal nagyot dőlnék, de lehetne 1-1 ilyen 48 oldalas füzet például. Akinek szó szerint kevés az évi 2 kötet (nekem is kevés lenne, tökre örülnék egy ilyen lehetőségnek), annak ne legyen csalódás, hogy azért, mert sokan másoknak nincs annyi pénzük, hogy továbbra is évi 6 kötet jelenjen meg, ők se juthassanak hozzá kettőnél többhöz.
Értem én, hogy a te esetedben ez rossz érzés, mert szeretnél többet, csak nem engedheted meg magadnak, de az szerintem nem jó hozzáállás, hogy ha neked nem lehet, akkor másnak se legyen. Arról nem is beszélve, hogy mi ismerjük egymást annyira, hogy neked természetesen félretennék egyet akármeddig.  ;)

« Utoljára szerkesztve: 2011. április 25. - 11:26:33 írta kaine »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #3112 Dátum: 2011. április 25. - 11:22:05 »
Ne törődj vele, nem tudja, mit beszél. :)
Sajna tudja, mert ő olvasta is. De már beletörődött abba, hogy képtelenség lenne lebeszélni téged erről az ötletről. :D

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Kingpin next
« Válasz #3113 Dátum: 2011. április 25. - 11:25:55 »
Arról nem is beszélve, hogy mi ismerjük egymást annyira, hogy neked természetesen félretennék egyet akármeddig.  ;)

Akkor viszont az ötlet csodálatos, teljesen támogatom és alkalomadtán kinyalom a füled.  ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #3114 Dátum: 2011. április 25. - 11:28:34 »
Ben...  :spidey: :lol:
tg: mondd, mi nem tetszik benne, mindet megcáfolom.  ;D

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Kingpin next
« Válasz #3115 Dátum: 2011. április 25. - 11:31:21 »
Ben...  :spidey: :lol:

Hálám kifejezéséül ezt azért nem mertem megkockáztatni.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Kingpin next
« Válasz #3116 Dátum: 2011. április 25. - 11:34:26 »
1500 Ft 48 oldalért jó minőségben korrektnek tűnik, de szerintem a havonta megjelenés azért elég sok, szerintem azt igen kevesen vállalnák be.
2 havonta nagyjából Ok, és akkor is lemenne évente 12 szám.
Ben, pandás képet nem találtál? :lol:

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Kingpin next
« Válasz #3117 Dátum: 2011. április 25. - 11:39:12 »
Csak ezt de ez nem elég kifejező

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #3118 Dátum: 2011. április 25. - 11:40:54 »
A havi szerintem is sok, én se mennék a kéthavi alá.

mikka

  • Fórum Tag
  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Kingpin next
« Válasz #3119 Dátum: 2011. április 25. - 12:27:58 »
dereng a dolog...akkor ez inkább olyan lenne, mint az Y-os dolog, annyi kiegészítéssel, hogy az N db ember beleszólhat a kiadásba és hosszabb távú?
Sajna én nem vagyok jó a nagy vonalakban történő kivitelezések elképzelésében (botom-up vagyok, nem top-down ;D)
Szóval, érdekelnének a konstrukció apróbb részletei is: első körben a klónokról van szó ugyi, ami alsó hangon 25 db 48 oldalas füzetet jelent...ez kb. 4 év...ennek a pénzösszegét pl. éves szinten kellene kicsengetni?...és ha vki 1 év múlva meggondolja magát? (bocs, én alapból mindig pesszimistán fogom fel a dolgokat) - akkor mondjuk emelkedne a köv. évi tagdíj?
Összefoglalva: akkor ez úgy működne, hogy van egy éves "tagdíj" ami finanszírozza pl. az éves kiadást?
Ha igen, nekem okés, de nyilván sok embernél függhet, mekkora a taglétszám és így a "tagdíj" (persze, csak ha jól értelmezem)
"Én vagyok James Dean, kapcsolom a hármat"