Szavazás

Ha lenne Marvel Extra könyv, mit szeretnél bele?

Pókember
75 (15.1%)
Bosszú Angyalai
73 (14.7%)
Hulk
61 (12.3%)
Fantasztikus Négyes
64 (12.9%)
Deadpool
90 (18.1%)
She-Hulk
26 (5.2%)
Captain Marvel
30 (6%)
Fenegyerek
78 (15.7%)

Összes szavazó: 201

Szerző Téma: Kingpin next  (Megtekintve 630980 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

salander

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 148
Re:Kingpin next
« Válasz #1820 Dátum: 2009. November 10. - 13:50:14 »
http://www.spiderman-sorozat.hu/
Ez valami MARVEL Kids cucc vagy a Pannini csinált valami mutációt belőle?

Ezért kellene inkább új címek felé nyitni, amelyet el lehet kezdeni minden korosztálynak a nulláról is. Lehet, hogy például ezért megy most jobban nálad is a Bosszú Angyalai a Pókemberrel szemben. Mert lehet, hogy sokan belefognának, csak úgy vannak vele, hogy már húsz éve jelennek meg Pókember történetek, és így már nagyon lemaradt, ezért már nincs kedve így belekezdeni. Más csoportok vagy szingli szuperhősökhöz kellene nyúlni, amelyek eddig nem jelentek meg nálunk. Lehet, hogy nekik sikerük lenne.
Hasonló gondolatmenet mellett reményked(t)em abban, hogy a Képes Kiadó "Justice League" sorozata sikeres lesz. Akkor lenne végre valami jó recept.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Kingpin next
« Válasz #1821 Dátum: 2009. November 10. - 13:58:36 »
Ez valami MARVEL Kids cucc vagy a Pannini csinált valami mutációt belőle?
Olyasmi. Az angolok csinálják ezt a sorozatot, akárcsak a másikat amit kapni lehet nálunk. Egyszerű kis sorozat gyerekeknek, könnyű kis képregénnyel, fejtörővel, leírásokkal, stb.

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:Kingpin next
« Válasz #1822 Dátum: 2009. November 10. - 13:59:13 »
Az egyetlen, amit mellettük lehet hozni, hogy nem vesznek le csomót a haszonból. Oké, 50% az sok, de míg a Libri is emelt, addig ők nem.

De ugye összesen 50%-ot vonnak le tőled, tehát amikor az interneten árulják a könyvesboltok 10-20-30% kedvezménnyel a képregényeket, azt a "saját" 50%-kukból adják (tehát nem vonnak le még tőled pluszba, ugye)???

Ha nem vagyok szemtelen, megkérdezhetem, hogy a kiadott könyveidből eddig összesen mennyi hozta vissza az árát (legalább nullszaldóra)?
Eddig ugye 18 db könyvet adtál ki, ha jól számolom...
Korábban ha jól tudom azt írtad a Bosszú angyalai: Káosz már behozta az árát, a Vertigok meg még eléggé nem.
Az idei kiadásokról korai beszélni.....
De az Új bosszú angyalai: Kitörés és a Marvel könyvek: Pókemberek hogy állnak???

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #1823 Dátum: 2009. November 10. - 14:14:10 »
Nem kéne azt a hibát elkövetni, ami velem meg gondolom másokkal is megtörtént, hogy 6 évesen (sőt korábban) olvastam/nézegettem mindent ami kijött, mert a szüleim nem tudták szétválogatni a Donald kacsát, a Transformerst meg a Batman: Killing Jokeot / Robotzsarut.
Most hibának nevezed, de látod, téged megfogott annyira a Killing Joke 6 évesen, hogy még ma is érdeklődsz a téma iránt.  ;D
Más csoportok vagy szingli szuperhősökhöz kellene nyúlni, amelyek eddig nem jelentek meg nálunk. Lehet, hogy nekik sikerük lenne.
Nem kizárt, de szerintem nekik is csak újságosnál. Illetve ennek ellentmond, hogy a magazinos Pókember meg megy. Persze a kártya miatt is veszik sokan - még innen is néhányan. Vladinál volt Megtorló, mint indító kötet, el is süllyedt.
De ugye összesen 50%-ot vonnak le tőled, tehát amikor az interneten árulják a könyvesboltok 10-20-30% kedvezménnyel a képregényeket, azt a "saját" 50%-kukból adják (tehát nem vonnak le még tőled pluszba, ugye)???
Persze.  :D Még az hiányozna!  ;D Bár nem annyira elszállt gondolat, mert a Tesco például megteszi a beszállítóival, hogy "polcra helyezési díjat" száol fel nekik, illetve reklámozási díjat, árengedmény miatti díjat, stb...
Idézet
Ha nem vagyok szemtelen, megkérdezhetem, hogy a kiadott könyveidből eddig összesen mennyi hozta vissza az árát (legalább nullszaldóra)?
Eddig ugye 18 db könyvet adtál ki, ha jól számolom...
Korábban ha jól tudom azt írtad a Bosszú angyalai: Káosz már behozta az árát, a Vertigok meg még eléggé nem.
De az Új bosszú angyalai: Kitörés és a Marvel könyvek: Pókemberek hogy állnak???
Köszönik jól.  :D Nem vagy szemtelen, de ez eléggé kínos téma, bár szerintem nincs mit titkolni rajta.
Elsősorban 20 kiadványom volt már, amiben benne van a Pókfej, a Tomster és a Fekete Macska egyik része is.
Majdnem minden Marvel könyvem visszahozta az árát. A leggyorsabban a Káosz, a Kitörés és a Holtak között. Ezek voltak ugye az elsők.
A másik két Marvel könyvek: Pókember már nehezebb téma volt, de végül 1 év alatt azok is visszahozták. A Pókfej megbukott, majd jött az Őrszem, ami szintén úgy tűnt, hogy gyenge lesz, de végül a kritikus 1 év alatt az is visszahozta (ha 1 év alatt nem jön vissza az ára, akkor már majdnem biztos a bukta). Jött a Múlt emlékei, ami viszont elhasalt - az a mai napig nem hozta vissza az árát. Az Új Titkos Háború viszont kicsit kevesebb, mint 1 év alatt igen, a Mutánsvilág 1-nek pedig szintén kellett az 1 év, pedig az nagyon olcsón készült el.
Általánosságban az első 3 hónapban vissza kell hoznia a befektetett összeg felét a könyvnek, akkor lehet megnyugodni, hogy nem lesz baj. Utána egyre kevesebben veszik meg, és ha 1 év alatt éppen visszajön az ára, akkor az utána következő év az, ahol nyereséget is hoz. Nálam ez az első három Marvel könyvemnél szép nyereség volt (lefelezték a Vertigo buktáját szinte), a többi könyv esetében pedig nagyjából pár tízezer forintot hoztak a második egy év alatt. Ha így menne biztosan, nem lenne semmi gond, de az idei könyvek alighanem elviszik az eddig szerzett majdnem összes nyereséget...

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Kingpin next
« Válasz #1824 Dátum: 2009. November 10. - 14:22:37 »
Állandóan Vladit hozzod fel, holott az ő esetében nyílt titok, hogy emberfeletti ösztönnel szúrja és adja ki a legpocsékabb Marvel történeteket. Ezért is hasalt óriásit a Megtorló és az Új X-Men is. Holott mindkettő címből a kiadottaknál ezerszer jobb történetek léteznek. Tehát nem a Fumax példáját kellene nézni, ők csak egyszerűen rosszul csinálják.

salander

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 148
Re:Kingpin next
« Válasz #1825 Dátum: 2009. November 10. - 14:27:49 »
Nem kizárt, de szerintem nekik is csak újságosnál. Illetve ennek ellentmond, hogy a magazinos Pókember meg megy. Persze a kártya miatt is veszik sokan - még innen is néhányan. Vladinál volt Megtorló, mint indító kötet, el is süllyedt.
Garth Ennis azért még Amerikában is rétegszerző, nem?

Újságárusos terjesztéshez kell egy indulóköltségvetés... Arról esetleg már lehet tudni valamit, hogy mi lesz, ha az Ultimate Spider-Man végigmegy? Kiszáll a Semic?

Állandóan Vladit hozzod fel, holott az ő esetében nyílt titok, hogy emberfeletti ösztönnel szúrja és adja ki a legpocsékabb Marvel történeteket. Ezért is hasalt óriásit a Megtorló és az Új X-Men is. Holott mindkettő címből a kiadottaknál ezerszer jobb történetek léteznek. Tehát nem a Fumax példáját kellene nézni, ők csak egyszerűen rosszul csinálják.
Sepi: Az Ultimatest se szereted?

Thomass

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Kingpin next
« Válasz #1826 Dátum: 2009. November 10. - 14:33:40 »
Az a baj, hogy az ilyen olvasókból van kevesebb, mint te vagy. Ha mindenki így állna hozzá, akkor én örülnék a legjobban, ha évente 4 Pókembert ki tudnék adni, de kiderült, hogy az évi hármat se engedhetik meg maguknak a legtöbben.

Természetesen én sem azt mondom, hogy egy évben akárhányszor ki tudok adni 2-3000 Ft-ot képregényre, mert ez nem igazság, de tudom, hogy mi az, ami elsősorban érdekel (Pókember és minden, ami hozzá kapcsolódik, így az ÚBA is), és arra megpróbálom félretenni azt a pénzt. Bevallom nagyon szívesen venném és olvasnám pl. a Batman, vagy az X-Man könyveket is, de ezekre már nálam is egyszerűen nincs keret, így most kizárólag a Kingpin és a Semic vásárlója vagyok:) Szóval csak azt akartam kihozni ebből az egészből, hogy aki hozzám hasonló helyzetben van, és fontos szerepet töltenek be nála pl. a Pókember képregények, nehezen hiszem, hogy ne tudna rászánni évi kb. 10 ezer Ft-ot (kevesebb, mint havi egy ezres, annyit még egy átlagos iskolás is össze tud rá spórolni). Ha meg kicsit többet is sikerül, akkor elkezdheti az ÚBA-t is:) Aztán hogy ez a valóságban miért nem így működik, azt nem tudom. Nálunk nem alakult ki az a szintű képregénykultusz, mint külföldön, való igaz, hogy akik a Kandi Lapokkal kezdték, felnőttek és nem nagyon érdekli őket (én a kevés kivételek közé tartozom:). Na mindegy, ebbe ne menjünk bele, tudomásul veszem, hogy ha csak évi 4 vagy esetleg 3 új könyvet tudsz kiadni, mert ennyi tudja visszahozni az árát, és természetes, hogy azokkal próbálkozol, amik eladhatóbbak.

Ezért gondoltam, hogy jobb az egyéb kötet, mert ha valakinek kevesebb pénze van, megteheti, hogy választ: a másik félét kihagyja, de akkor a sorozatait (Pók, Angyalok) még tudja venni továbbra is. Akinek meg van elég, és többet akar, az vehet mindent. Már a Mutánsvilág is ilyen volt: egy mellékszál az Angyalokhoz. Nem feltétlenül kell ismerni ahhoz, hogy a rendes sorozat Új Bosszú Angyalait olvasd, de érdekességként viszont nagyon jó, gazdagítja a szálakat. Akárcsak az Új Titkos Háború. De még a Vadász lelkének is volt egy ilyen mellékérdeke, hogy Pókember ugyan, de csak az vegye meg, akit tényleg érdekel.

Viszont ebben, legalábbis én, pont fordítva gondolkodom:) Engem jobban érdekel a főszál, szívesebben olvasnám pl. az Amazing címet hónaprol-hónapra, mint az ilyen mellékszálakat. A Mutánsvilágot pl. először nem is akartam megvenni, aztán Póki miatt mégiscsak megtettem (megjegyzem, nem bántam meg, nagyon jó történet, és az egyik legjobb rajzok, amit eddig láttam!!), a Titkos háború pedig még mindig nincs meg (de szerintem a Hungarocomixon most már bepótolom, mert azért kiváncsi vagyok rá). A Vadász lelke nem volt kérdéses számomra, mivel Pókember, de be kell vallanom, hogy még el sem olvastam, mert valahogy a régi dolgok annyira nem villanyoznak fel:)

Viszont éppen ezért behozni az amerikai kiadásokat nemigen lehetséges, de talán nem is szeretném, a jelenlegi kinti Pókember-történeteket figyelve. Inkább adnék ki minden egyes sztorit, ami még előtte van, mint hogy belecsapjunk abba az új vonalba.

Fúúú, szerencsére fogalmam sincs róla, hogy mi zajlik most, ami ennyi ellenérzést váltott ki, de én nem hiszem, hogy nekem ne jönne be. Számomra pont ez a hátránya, hogy nem friss történeteket olvasok, hogy itt-ott akaratlanul belefutok hírekbe, és így is többet tudok a jövőbeli eseményekről a kelleténél (pl. Civil War). Sorozatokat is pl. azért nézek hétről-hétre, az amerikai vetítés után, hogy lehetőleg ne fussak bele spoilerekbe. Na mindegy, én ilyen vagyok, szeretem frissiben olvasni/nézni a dolgokat (tudom, vegyem akkor az eredetit, de azért annyira nem tudok angolul...), de megértem hogy nem mindenki ilyen:)


Ja, már a 20. Kingpin-kiadvány jelent meg az ősszel.  :)

Én most még csak 14-et tudtam kipakolni, mert a Vertigok, meg a Titkos háború (még) nincs meg, a Tomster meg nemigen illene a sorba:)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #1827 Dátum: 2009. November 10. - 14:41:04 »
Állandóan Vladit hozzod fel, holott az ő esetében nyílt titok, hogy emberfeletti ösztönnel szúrja és adja ki a legpocsékabb Marvel történeteket.
Ebben nem igazán értünk egyet. Elsősorban a Megtorlója, amit kiadott, nekem is az egyik kedvencem volt, amikor megjelent. Ha emlékszel, még honosítottam is régen. Ami pedig az indokait illeti, nagyon is logikusak. A Rozsomáknál egyszerűen a régi rajongókra épített (épp említettem, hogy nincsenek annyian, hogy egy kötetet ki lehessen hozni miattu(n)k), ők pedig nem voltak annyian, mint kellett volna. A Megtorlónál arra épített, hogy több főszereplő is van, úgyhogy több tábor is megveszi a könyvet. Az Ultimates-nél pedig az elejéről indított egy kinn sikeres sorozatot (akárcsak én az Új Angyaloknál). A Snikt is két táborra volt építve: mangások és X-esek. Ráadásul Vladi tökéletes érzékkel szünetelteti a Marvel kiadványait, hisz nekem minden idei megbukott, amit ő már sejtett előre. És az enyéimen még az se segített, hogy ő hátravonult, így csak én adtam ki Marvelt idén.
Garth Ennis azért még Amerikában is rétegszerző, nem?
Tudtommal nem. A Prédikátor persze réteg képregény volt, de a Megtorlóját vették elég szép számmal.
Idézet
Arról esetleg már lehet tudni valamit, hogy mi lesz, ha az Ultimate Spider-Man végigmegy? Kiszáll a Semic?
Ezt nem tudom, szerintem még ők se. De ha eddig mentek, a sorozat vége miatt nem hagyják abba, szerintem. Csakis az olvasók elmaradása miatt szokott végetérni 1-1 sorozat. Néhány kivétellel, persze.


Thomass

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Kingpin next
« Válasz #1828 Dátum: 2009. November 10. - 14:50:26 »
Elsősorban 20 kiadványom volt már, amiben benne van a Pókfej, a Tomster és a Fekete Macska egyik része is.

Ajjaj, valamit akkor nagyon elszámoltam. Természetesen a Pókfejet és a Fekete Macskát sem tettem melléjük, utóbbiról nem is tudtam, hogy a Tiéd! Most megnéztem, de csak Semic van beleírva:) Akkor még nem volt meg a Kingpin?:)

Összevont üzenet ideje: 2009. November 10. - 14:52:05
Idézet
Idézet
Arról esetleg már lehet tudni valamit, hogy mi lesz, ha az Ultimate Spider-Man végigmegy? Kiszáll a Semic?
Ezt nem tudom, szerintem még ők se. De ha eddig mentek, a sorozat vége miatt nem hagyják abba, szerintem. Csakis az olvasók elmaradása miatt szokott végetérni 1-1 sorozat. Néhány kivétellel, persze.

Ezt nem is tudtam, végetért az Ultimate Spider-Man? Mikor?:)
« Utoljára szerkesztve: 2009. November 10. - 14:52:05 írta Thomass »

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Kingpin next
« Válasz #1829 Dátum: 2009. November 10. - 14:56:07 »
Sepi: Az Ultimatest se szereted?
Az igazat mondjam? Nem. Azok, akik ismerik és szeretik az eredeti Angyalokat, láthatják, hogy valami borzalom lett belőle az eredetihez képest is. És ha annak a függvényében nézem, hogy mivé lett a végén (Ultimatum), akkor azt mondom, hogy kár érte az őserdőt pusztítani.

Idézetet írta: Thomass
de én nem hiszem, hogy nekem ne jönne be
Sokan mondták ezt, aztán ők is belátták, hogy úgy kaki ahogy van.

Idézetet írta: kaine
Elsősorban a Megtorlója, amit kiadott, nekem is az egyik kedvencem volt, amikor megjelent. Ha emlékszel, még honosítottam is régen.
Akkor kezdjük sorban (habár párszor már kielemeztük ezt). A történet nem volt rossz, én is megvettem a könyvet. De... a rajzok pocsékak voltak, a több főszereplőből az sült ki, hogy igazából nem volt főszereplője a történetnek. Az amúgy jó karakterek ellaposodtak benne, az egész csak arról szólt, hogy hogyan szívassuk meg Rozsomákot. Hulk meg eleve szánalmas volt benne. Honosítás pedig más tészta. mi is honosítottunk már olyan történetet, ami közepes volt, honosításnak tökéletes volt, de kiadni semmi pénzért nem adtuk volna ki, ha úgy hozta volna az élet.

Idézet
A Rozsomáknál egyszerűen a régi rajongókra épített (épp említettem, hogy nincsenek annyian, hogy egy kötetet ki lehessen hozni miattu(n)k)
Ez egyértelmű, ezt ezért nem is hoztam fel példának. A választás nem volt nagy gáz, de lehetett volna ennél jobb Rozsomák történetet is találni, ami mind a régi mind az új rajongóknak megfelelt volna.

Idézet
Az Ultimates-nél pedig az elejéről indított egy kinn sikeres sorozatot
Igen, amely sorozat utána hatalmasat zuhant odakint is. És ráadásul úgy kockáztatta be ezt a címet, hogy hazánkban, finoman szólva sincs nagy Ultimate rajongótábor, ahogy azt a Csodálatos Pókember megszünés szélén egyensúlyozó formája, és a korábban két megszünt másik Ulti sorozat csúfos bukása is tökéletesen mutat.

Idézet
A Snikt is két táborra volt építve: mangások és X-esek.
A másik nagy alapszabály, amit nem tudott Vladi. A szuperhős szotirkat és a mangát ne keverd, mert senkinek nem fog tetszeni. A mangásoknak nem tetszik, mert szuperhősös, a szuperhősösöknek meg azért nem, mert mangás. Ergó, egyik fél sem elégedett. A Sniktet, mint nagy Marvel és Rozsomák rajongó, én sem vettem meg, mert egyszerűen annyira borzalmas, hogy nem voltam hajlandó fizetni érte. Az Új X-Mennek még adtam egy esélyt (annak ellenére, hogy pontosan ugyanez a tészta az is), mert bíztam benne, hogy majd talán ennyivel is hozzájárulhatok ahhoz, hogy folytatódjanak az X-ek kalandjai, amelyek majd normálisak lesznek.

Idézet
Ráadásul Vladi tökéletes érzékkel szünetelteti a Marvel kiadványait
Szerintem ez nem előrelátásra vall, hanem egyszerűen a korábbi hibás választásai miatti bukták miatt döntött szünet mellett, amelyet most szerencséjére a gazdasági helyzet is tökéletesen alátámasztott. Ezért még azért nem mennék el hozzá, hogy jósolja meg nekem a jövőt.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #1830 Dátum: 2009. November 10. - 14:56:36 »
Természetesen én sem azt mondom, hogy egy évben akárhányszor ki tudok adni 2-3000 Ft-ot képregényre, mert ez nem igazság, de tudom, hogy mi az, ami elsősorban érdekel (Pókember és minden, ami hozzá kapcsolódik, így az ÚBA is), és arra megpróbálom félretenni azt a pénzt. Bevallom nagyon szívesen venném és olvasnám pl. a Batman, vagy az X-Man könyveket is, de ezekre már nálam is egyszerűen nincs keret, így most kizárólag a Kingpin és a Semic vásárlója vagyok:) Szóval csak azt akartam kihozni ebből az egészből, hogy aki hozzám hasonló helyzetben van, és fontos szerepet töltenek be nála pl. a Pókember képregények, nehezen hiszem, hogy ne tudna rászánni évi kb. 10 ezer Ft-ot
Lehet, hogy őket ugyanúgy megfogták a Batmanek is, és ők próbálják mindet megvenni, ami magyarul kijön, azért nincs pénzük mindenre. Csak a Kingpin esetében elég a 10.000 évente, de ha már mást is akar valaki venni, akkor nem.

Idézet
Viszont ebben, legalábbis én, pont fordítva gondolkodom:) Engem jobban érdekel a főszál, szívesebben olvasnám pl. az Amazing címet hónaprol-hónapra, mint az ilyen mellékszálakat.
Itt igazából nem mondasz ellent. Csak éppen vannak, akiknek van pénzük minden Pókemberre, és vannak, akiknek nincs. Az utóbbiak számára jó, ha vannak mellékszálak is, mert ők legalább a fősorozatot hiánytalanul meg tudják venni. Akiknek meg van több pénzük, azok megvehetik a mellékszálakat is. Bár jobban örülnél a mellékszál helyett egy újabb fő résznek, de akkor lemaradnának/abbahagynák azok, akiknek kevesebb pénze van, aminek a következménye az lenne, hogy előbb-utóbb elfogynának a vásárlók.

Idézet
A Mutánsvilágot pl. először nem is akartam megvenni, aztán Póki miatt mégiscsak megtettem (megjegyzem, nem bántam meg, nagyon jó történet, és az egyik legjobb rajzok, amit eddig láttam!!), a Titkos háború pedig még mindig nincs meg
Már több helyről hallottam, hogy a Mutánsvilág a legjobb történet, amit a Kingpin kiadott.  :D
Az Új Titkos Háború pedig látványra a legjobb. De a sztorija is jó, úgyhogy azt se fogod megbánni.
Idézet
A Vadász lelke nem volt kérdéses számomra, mivel Pókember, de be kell vallanom, hogy még el sem olvastam, mert valahogy a régi dolgok annyira nem villanyoznak fel:)
Tényleg? Akkor nincs meg a régi semices sorozat se?
Idézet
Én most még csak 14-et tudtam kipakolni, mert a Vertigok, meg a Titkos háború (még) nincs meg, a Tomster meg nemigen illene a sorba:)
A Vertigo egy ideje nagyon olcsó (3000 a négy kötet), ha más nem, jövőre, amikor úgyis kevesebb Marvel lesz, próbálkozz meg velük.

Ajjaj, valamit akkor nagyon elszámoltam. Természetesen a Pókfejet és a Fekete Macskát sem tettem melléjük, utóbbiról nem is tudtam, hogy a Tiéd! Most megnéztem, de csak Semic van beleírva:) Akkor még nem volt meg a Kingpin?:)
De, csak abban társkiadóként szerepeltem (mindkét kötetben). Úgy emlékszem, bele van írva, csak még nem Kingpin néven, hanem a saját nevemen.
Idézet
Ezt nem is tudtam, véget ért az Ultimate Spider-Man? Mikor?:)
Most tartanak az utódsorozat 3. számánál. Magyarul jövőre érünk el addig.



Összevont üzenet ideje: 2009. November 10. - 15:08:36
Az igazat mondjam? Nem. Azok, akik ismerik és szeretik az eredeti Angyalokat, láthatják, hogy valami borzalom lett belőle az eredetihez képest is.
Ebben egyetértünk, bár más okból. Nekem nem jött be az egész erőltetett modernizálás. Az Ultimate világot csak Bendis értette, mindenki más, aki próbálkozott... hát, keveseknek sikerült.
Idézet
A történet nem volt rossz, én is megvettem a könyvet. De... a rajzok pocsékak voltak,

Ez abszolút igaz.

Idézet
Az amúgy jó karakterek ellaposodtak benne, az egész csak arról szólt, hogy hogyan szívassuk meg Rozsomákot.
Nos, ismerve Ennist, én nagyon jól szórakoztam rajta. Persze nem lehet halál komolyan venni, de szórakoztatásra kiváló volt.
Idézet
Honosítás pedig más tészta. mi is honosítottunk már olyan történetet, ami közepes volt, honosításnak tökéletes volt, de kiadni semmi pénzért nem adtuk volna ki, ha úgy hozta volna az élet.
Én csak olyanokat honosítottam, amiket ki is adtam volna, ha van rá lehetőség. Bár biztos van ellenpélda, jó lenne végiggondolni, miket írtam át, vagy fordítottam le annak idején.  :)
Idézet
finoman szólva sincs nagy Ultimate rajongótábor, ahogy azt a Csodálatos Pókember megszünés szélén egyensúlyozó formája, és a korábban két megszünt másik Ulti sorozat csúfos bukása is tökéletesen mutat.
Ez biza igaz, ezért is nem adtam ki a Marvel Zombikat az Ulti F4-ben.

Idézet
A másik nagy alapszabály, amit nem tudott Vladi. A szuperhős szotirkat és a mangát ne keverd, mert senkinek nem fog tetszeni.
Ez viszont teljesen téves elképzelés. Vladinak az egyetlen színes könyve, ami jól megtérült, éppen ez volt.  ;) Szerintem ezután kezdte el követni ezt a koncepciót.

« Utoljára szerkesztve: 2009. November 10. - 15:08:36 írta kaine »

Thomass

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Kingpin next
« Válasz #1831 Dátum: 2009. November 10. - 15:09:20 »
Sokan mondták ezt, aztán ők is belátták, hogy úgy kaki ahogy van.
...
mi is honosítottunk már olyan történetet, ami közepes volt, honosításnak tökéletes volt, de kiadni semmi pénzért nem adtuk volna ki, ha úgy ho

Amúgy ez a fő különbség köztünk (ez Kaine-re is vonatkozik), hogy ti különálló történeteket néztek, hogy melyik a jó, melyik a kevésbé jó, én pedig egyben szeretném látni az egészet, a maga folyamatosságában, és inkább olvasnék kevésbé jó történeteket is, hogy az igazán jókat még jobban tudjam értékelni!:)

salander

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 148
Re:Kingpin next
« Válasz #1832 Dátum: 2009. November 10. - 15:18:19 »
Sepi: Az Ultimatest se szereted?
Az igazat mondjam? Nem. Azok, akik ismerik és szeretik az eredeti Angyalokat, láthatják, hogy valami borzalom lett belőle az eredetihez képest is. És ha annak a függvényében nézem, hogy mivé lett a végén (Ultimatum), akkor azt mondom, hogy kár érte az őserdőt pusztítani.
Azaz Ultimatum valami koordinálatlan katasztrófatenger amiben beáldoznak egy-két tucat karaktert a példányszám oltárán?

Az a baj, hogy az egyik dolog amiről gőzöm nincs, hogy a Marvel mit hozott össze Ultimate univerzum címszóval, így a Különítmény volt az első ami szembejött belőle. Engem az elején megfogott, hogy mennyivel "földhözragadtabbak" / már "anti-heroikusak" a szereplők, bár ezt is túlzásba lehet vinni gondolom. Az a gond Sepi, hogy karakteridegenek a szereplők az Avengeres önmagukhoz képest + ki van forgatva a csapat koncepciója? (Ez gondolom zavaróbb, ha az ember már sokkal több klasszikus Avengerst olvasott.)

Az Ultimate Comics: Avengers ugyanazt viszi tovább mint az Ultimates vagy ott van valami váltás?
« Utoljára szerkesztve: 2009. November 10. - 15:21:47 írta salander »

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Kingpin next
« Válasz #1833 Dátum: 2009. November 10. - 15:22:14 »
Amúgy ez a fő különbség köztünk (ez Kaine-re is vonatkozik), hogy ti különálló történeteket néztek, hogy melyik a jó, melyik a kevésbé jó, én pedig egyben szeretném látni az egészet, a maga folyamatosságában, és inkább olvasnék kevésbé jó történeteket is, hogy az igazán jókat még jobban tudjam értékelni!:)
Persze, értem én mire gondolsz, de hidd el, hogy az Amazing Spider-Manben történt dolgok, az elmúlt kb két évben folytonosságban borzalmas. Csak nagy jóindulattal lehet olyat találni köztük, amire azt mondaná az ember, hogy akár ki is lehetne adni.

Idézetet írta: Kaine
Ez viszont teljesen téves elképzelés. Vladinak az egyetlen színes könyve, ami jól megtérült, éppen ez volt.
Igen, aztán a másik könyve, amit ez alapján a koncepció alapján adott ki, az azonnal megbukott. Így kettőből egy bejött. 50% azért nem túl fényes.

Az a baj, hogy az egyik dolog amiről gőzöm nincs, hogy a Marvel mit hozott össze Ultimate univerzum címszóval, így a Különítmény volt az első ami szembejött belőle. Engem az elején megfogott, hogy mennyivel "földhözragadtabbak" / már "anti-heroikusak" a szereplők, bár ezt is túlzásba lehet vinni gondolom. Az a gond Sepi, hogy karakteridegenek a szereplők az Avengeres önmagukhoz képest + ki van forgatva a csapat koncepciója? (Ez gondolom zavaróbb, ha az ember már sokkal több klasszikus Avengerst olvasott.)
Földhözragadtabb, az tény, nem is volna az gond. Csak amikor már például egy kanos, örjöngő majmot csináltak Hulkból, aki Darázs csak úgy tudott elterelni, hogy megmutatta a melleit, az már inkább szánalmas, mint élethű. És akkor csak az első hat történetről mondok véleményt.

Thomass

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Kingpin next
« Válasz #1834 Dátum: 2009. November 10. - 15:22:55 »
Bár jobban örülnél a mellékszál helyett egy újabb fő résznek, de akkor lemaradnának/abbahagynák azok, akiknek kevesebb pénze van, aminek a következménye az lenne, hogy előbb-utóbb elfogynának a vásárlók.

Ezzel az érvvel nem tudok vitatkozni, inkább legyen csak félévente egy történet, minthogy az se legyen:) Természetes, hogy úgy kell csinálni, ahogy a legjobban megéri, és ez nem feltétlenül esik egybe azzal, amit a legrégebbi rajongók szeretnének...:)

Idézet
Már több helyről hallottam, hogy a Mutánsvilág a legjobb történet, amit a Kingpin kiadott.  :D
Az Új Titkos Háború pedig látványra a legjobb. De a sztorija is jó, úgyhogy azt se fogod megbánni.

A legjobb történet szerintem A múlt emlékei volt, de rajzban erősebbnek éreztem a Mutánsvilágot. De Finch rajzai is nagyon tetszenek, remélem sokáig rajzolja még az ÚBA-t. Kiváncsi vagyok, hogy mit tud ehhez hozzátenni az Új Titkos Háború festett látványa... bár már egyszer belelapoztam egy Alexandrában, de akkor sem éreztem úgy, hogy nem tudok hazamenni nélküle:)

Idézet
Tényleg? Akkor nincs meg a régi semices sorozat se?

Dehogynincs meg, valamikor az is újnak számított, legalábbis nekünk. De nem az a kifogásom vele, hogy a mai csilivili rajzok után nem tetszene, csak én valahogy mindig szívesebben olvasok egy új sztorit, amivel a jelenlegi történet megy tovább, mint egy régit, de ez csak az én heppem (mindenkinek lehet valami:)

Idézet
A Vertigo egy ideje nagyon olcsó (3000 a négy kötet), ha más nem, jövőre, amikor úgyis kevesebb Marvel lesz, próbálkozz meg velük.

Minden képregényes eseményen nagyon nézegetem, csak a befejezetlensége miatt nem vettem meg soha:) Még mindig tervbe van véve az Y befejezése, vagy most ez is a válság áldozatává esik?

Idézet
Most tartanak az utódsorozat 3. számánál. Magyarul jövőre érünk el addig.

Ha van már utódsorozat, akkor semmi probléma:) Nem tudom, én szeretem ezt az Ultimate szériát is. Biztos bennem van a hiba, hogy minden bejön, amiben Póki szerepel:)))

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Kingpin next
« Válasz #1835 Dátum: 2009. November 10. - 15:24:08 »
Azaz Ultimatum valami koordinálatlan katasztrófatenger amiben beáldoznak egy-két tucat karaktert a példányszám oltárán?

Az, igen.
This is a joke. A real practical Joke.

Thomass

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Kingpin next
« Válasz #1836 Dátum: 2009. November 10. - 15:27:42 »
Persze, értem én mire gondolsz, de hidd el, hogy az Amazing Spider-Manben történt dolgok, az elmúlt kb két évben folytonosságban borzalmas. Csak nagy jóindulattal lehet olyat találni köztük, amire azt mondaná az ember, hogy akár ki is lehetne adni.

Nem tudom, mi történhetett (kérlek ne is mondd el:), de akkor gondolom volt valami radikális dolog, én pedig nagyon szeretem a nagy, visszafordíthatatlan eseményeket, általában felfrissítik a sorozatot. Ha az ki van adva, ami kiváltotta az egészt, akkor jöhet már a többi is szépen sorban:))) Tényleg meg kéne tanulnom rendesen angolul:)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #1837 Dátum: 2009. November 10. - 15:32:07 »
Igen, aztán a másik könyve, amit ez alapján a koncepció alapján adott ki, az azonnal megbukott. Így kettőből egy bejött. 50% azért nem túl fényes.
Volt még egy könyve, ami mangás-szuperhősös volt?
De Finch rajzai is nagyon tetszenek, remélem sokáig rajzolja még az ÚBA-t.
Sajnos nem. Már a következő kötetet sem, de egy kicsit még ott lesz helyette Deodato, vagyis a rajz még mindig jó lesz. Egészen addig, amíg benéz Leinil Yu...
Idézet
Minden képregényes eseményen nagyon nézegetem, csak a befejezetlensége miatt nem vettem meg soha:) Még mindig tervbe van véve az Y befejezése, vagy most ez is a válság áldozatává esik?
Annak esett idén. A börzére jelent volna meg, ha nincs semmi gond, így elnapoltam. Lesz még egyszer, ha helyreáll ez a válság, meg minden, csak várni kell rá. De az Y kivételével a többi történet benne le van zárva.




salander

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 148
Re:Kingpin next
« Válasz #1838 Dátum: 2009. November 10. - 15:34:14 »
Földhözragadtabb, az tény, nem is volna az gond. Csak amikor már például egy kanos, örjöngő majmot csináltak Hulkból, aki Darázs csak úgy tudott elterelni, hogy megmutatta a melleit, az már inkább szánalmas, mint élethű. És akkor csak az első hat történetről mondok véleményt.
Kezdem kapisgálni a problémakört: de ez végig ilyen marad; mert vannak pozitívumok is? Amit írsz jelenet tényleg röhejes volt - főleg, hogy még fel is hívják rá a figyelmet dialógusban.

Hulk meg jobban hasonlít Mr. Hydera, mint Hulkra.
« Utoljára szerkesztve: 2009. November 10. - 15:37:07 írta salander »

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Kingpin next
« Válasz #1839 Dátum: 2009. November 10. - 15:41:34 »
Igen, aztán a másik könyve, amit ez alapján a koncepció alapján adott ki, az azonnal megbukott. Így kettőből egy bejött. 50% azért nem túl fényes.
Volt még egy könyve, ami mangás-szuperhősös volt?
Igen, mert eme koncepció alapján adta ki az Új X-Ment, mondván, hogy a rajza hasonlít a mangára, ezért majd a mangások is megveszik, és szuperhősös, amit a szuperhős rajongók is megvesznek. Aztán ugyebár nem kell részleteznem, hogy mi lett a vége.