Szavazás

Ha lenne Marvel Extra könyv, mit szeretnél bele?

Pókember
75 (15.1%)
Bosszú Angyalai
73 (14.7%)
Hulk
61 (12.3%)
Fantasztikus Négyes
64 (12.9%)
Deadpool
90 (18.1%)
She-Hulk
26 (5.2%)
Captain Marvel
30 (6%)
Fenegyerek
78 (15.7%)

Összes szavazó: 201

Szerző Téma: Kingpin next  (Megtekintve 630974 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Kingpin next
« Válasz #1860 Dátum: 2009. November 10. - 22:58:57 »
Idézet
Divat. Sokkal könnyebb bekapcsolódni. Rövidebb történetek. Egy adagban nagyobb sztorikkal. Olcsóbb. Dinamikusabb, vagy éppen, hogy ha drámaibb vagy filozofikusabb, akkor jobban elosztja az oldalakat mindenre. Sokkal több zsánert ölel fel. Utóbbi amúgy elég erős fegyvertény. Gyakorlatilag minden témáról van manga és minden témáról lehet csinálni több féle hangulatút, megcélzott korosztályt, mindent.
A zsáneres dolgon, meg a műfaj határainak kihasználásán kívül mindent értek és mindennel egyet is értek. Nem a korosztály megtalálása itt a népszerűség oka, hanem a fentebb említettek. Viszont totél laikusként kérdezem, hogy mégis miért ne lehetne minden zsánert ugyanúgy megjeleníteni képregényben, mint mangában, vagy miben áll az, hogy a manga jobban kihasználja a műfaj adta lehetőségeket?
Idézet
Az a Megtorló-sztori Ennis második legmegosztóbb unkássága a Punisher kills... mellett. Igen, sokan szeretik és jól mennek az újrakiadott kötetei, ugyanakkor a Marvel-fanok, akik nem Ennis-fanok, többségében rühellik.
Igen, mert kvázi bohócot csinál a legnépszerűbb hősökből. Én is ízléstelennek, túlzónak és pofátlannak tartottam kissé az olvasás után, de miután sikerült elvonatkoztatnom, és totál nem komolyan vennem rá kellett jönnöm, hogy valójában igen príma képregény. Az "elestem"-es beszóláson akármikor röhögni tudok, ha a kezembe veszem a kötetet.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #1861 Dátum: 2009. November 10. - 23:23:13 »
Ezért is vontam párhuzamot Romita Jr-ral. Őt is mindig rárakják a top címekre, holott ő annyira droid, hogy görbe vonalat még részegen sem tudna rajzolni
:lol: :lol:
Meg meddig menjek vissza? A Civil Warig, vagy kezdjem az egészet a Dark Reignnél, vagy legyen a Secret Invasion? Még korábbról? :]
Szerintem kezd a Marvel Knights Spider-Man indulásától a Pókember-címeket, onnantól jók lesznek mindegyik címén.
Idézetet írta: pepo
akkor a manga miért let olyan népszerű?
Divat. Sokkal könnyebb bekapcsolódni. Rövidebb történetek. Egy adagban nagyobb sztorikkal. Olcsóbb. Dinamikusabb, vagy éppen, hogy ha drámaibb vagy filozofikusabb, akkor jobban elosztja az oldalakat mindenre. Sokkal több zsánert ölel fel. Utóbbi amúgy elég erős fegyvertény. Gyakorlatilag minden témáról van manga és minden témáról lehet csinálni több féle hangulatút, megcélzott korosztályt, mindent. Sokkal dinamikusabban kezeli saját műfaja határait. Ráadásul bazi nagy választék van mindenféle stílusból belőle, szó szerint akár a százszorosa is az amerikai-európai megjelenéseknek a sima akciótól kezdve a mélyfilozófiai elmélkedésekig.
Ebben is nagyon sok igazság van, de talán hozzátehetjük japán máig kissé misztikus mivoltát is. Annyira eltérő a kultúrájuk a miénktől, hogy máris érdekes lesz (ellentétben egy unalomig ismert amerikai, vagy francia környezettel és látásmóddal).
Viszont totél laikusként kérdezem, hogy mégis miért ne lehetne minden zsánert ugyanúgy megjeleníteni képregényben, mint mangában, vagy miben áll az, hogy a manga jobban kihasználja a műfaj adta lehetőségeket?
A szuperhős képregények eléggé behatároltak. Alapvetően egy hősről szólnak, aki felveszi a nehézségekkel a küzdelmet. Azon belül elmehetnek más irányokba, de ez az alap. Ráadásul a mangákban nincsenek évtizedes végeláthatatlan sorozatok. Vagyis van eleje és vége a sztoriknak. Nincs az, hogy azért nem veszik meg, mert nem tudják, hol kéne bekapcsolódni.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Kingpin next
« Válasz #1862 Dátum: 2009. November 11. - 11:59:54 »
Ráadásul a mangákban nincsenek évtizedes végeláthatatlan sorozatok. Vagyis van eleje és vége a sztoriknak. Nincs az, hogy azért nem veszik meg, mert nem tudják, hol kéne bekapcsolódni.
Ez pont az, ami engem zavar a szuperhős képregényekben. Van egy karakter, egy környezet, és ez megy minimális fejlődéssel, átalakulással évtizedeken át. Olyan érzésem van tőle, hogy rövidtávú történeteket mutatnak be, míg a hosszútávú történetre, karakterfejlődésre nem figyelnek, vagy nem érdekli az írókat. Ezzel szemben a mangák (persze itt is vannak kivételek, azokat igyekszem is elkerülni) egy hosszabb történetfonalra vannak tervezve, amiben az egyes történeteknek mind szerepe van, mindtől fejlődnek a szereplők egy végkifejlet felé. Ez a végkifejlet hiányzik a szuperhősökből. Olyan érzésem van, hogy kihagyhatok egy évnyi képregényt, Rozsomák még mindig ugyanúgy szeleteli az embereket, és szinte semmiről sem maradok le.

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:Kingpin next
« Válasz #1863 Dátum: 2009. November 11. - 13:04:27 »
Köszönöm az őszinteséget Kaine-nek. Remélem a közelgő karácsony majd besegít az "új" könyveknek.  ;)

Én kezdetben rühelltem John Romita Jr-t, főleg ezt az "új" stílusát, de megbarátkoztam vele, s azt kell, hogy mondjam, egyenesen gyönyörűek voltak a legutóbbi Pókemberes munkái.
A One more day utáni korszakból egyedül az ő munkái érnek valamit, a többi történet elég gyenge sajnos. Talán még 1-2  rész volt, ami érdekes volt....de más semmi.
 

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Kingpin next
« Válasz #1864 Dátum: 2009. November 11. - 13:11:15 »
Én kezdetben rühelltem John Romita Jr-t, főleg ezt az "új" stílusát, de megbarátkoztam vele, s azt kell, hogy mondjam, egyenesen gyönyörűek voltak a legutóbbi Pókemberes munkái.


Nem gondoltam volna hogy megérem, hogy John Romita junior nevét és a gyönyörű szót egy mondatban fogom látni.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Kingpin next
« Válasz #1865 Dátum: 2009. November 11. - 13:19:21 »
D-Tox, beszéltél már egy pszichiáterrel? ;D  :lol:
Idézet
A szuperhős képregények eléggé behatároltak. Alapvetően egy hősről szólnak, aki felveszi a nehézségekkel a küzdelmet. Azon belül elmehetnek más irányokba, de ez az alap. Ráadásul a mangákban nincsenek évtizedes végeláthatatlan sorozatok. Vagyis van eleje és vége a sztoriknak. Nincs az, hogy azért nem veszik meg, mert nem tudják, hol kéne bekapcsolódni.
Ez a se vége se hossza rétestészta effektust már én is kezdem unni a szuperhős képregényekben, de én alapvetően a képregényt hasonlítottam a mangához, nem a szuperhősös cuccokat. Így aztán még mindig nem értem, hogy amit mangában ki lehet adni, ugyanúgy képregényben miért ne lehetne?

Idézet
Olyan érzésem van, hogy kihagyhatok egy évnyi képregényt, Rozsomák még mindig ugyanúgy szeleteli az embereket, és szinte semmiről sem maradok le.
Tiszta barátok közt. ;D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #1866 Dátum: 2009. November 11. - 14:11:30 »
Azért, mert ha Amerikát nézed, ott mi jelenik meg mostanában? SZuperhősös, azon belül van humoros, van akciós, van enyhén erotikus, van sötét, komor hős, van vidám, vicces hős, van dögunalmas hős és ezek tetszőleges kombinációi csapatokban. Ez egy behatárolt dolog, hiába próbálják átlag ötévente megújítani.
Aztán meleltte... némi fantasy, egy kevés sci-fi, kevés retro-sci-fi, pár vadnyugati, egykét-krimi, kis noiros krimi, némi klasszikus irodalmi adaptáció, és ennyi. Már kalandképregények, klasszikus kalandtörténetek sincsenek. Meg persze van egy rakás művészeti képregény, amik tényleg inkább művészeti értéket próbálnak képviselni, mintsem valami zsánerben szórakoztatni (mondjuk ezzel nincs is baj, honfitól reménykedem, hogy ki tudok könyörögni egy ilyet egy olvasás erejéig). Európában már jobb a helyzet, itt van középkori fantasytől politikai thrilleren és klasszikus sci-fin át rajzfilmszerű humorig szinte minden, de egy misztikus történetet már alig lehet találni, a sci-fi is inkább az európai hagyományokat követi, a japánok lélekbúvárkodó történetei, a simán csak a fantázia határát feszegető, cselekményes sztorijai (azért valljuk be, nem véletlen, hogy Japánban készül egy "Final" Fantasy nevű sorozat, ami rá is szolgál a nevére, részenként komplexebb világokat hajigálnak össze, mint egy nyugati szerepjáték-univerzum, ami évtizedekig készülget néha), a sima robotos akciók, a teljesen a mágia birodalmában játszódó történetek (amire példát én legutoljára nyugatról csak a Smaxet tudom felhozni) és még ki tudja, mi minden, csak ott van. Egyszerűen ott mindenféle sztorit megjelentetnek, mert nem kell attól tartani, hogy jaj, ez most nem divat és egyetlen kiadó se vállalja be. Valaki úgyis be fogja, ha valamennyire is használható anyag. De hogy akár az animéket említsük, nemrég lenyomtam a teljes Code: Geasst, és én egyáltalán enm tudnék Nyugatról egy ennyire összetett, enynire komoly stratégiai érzéket követelő csatákat (és sokat!), ennyire komplex karakterizálást, ennyire hosszútávú terveket felvonultató, ennyire bonyolult indítékokat felsorakoztató történetet a filmek, könyvek vagy képregények világából. Valahogy a japánok hajlamosak fogni egy ötletet, és nem húsz év, hanem húsz kötet alatt mindent kipasszírozni belőle, amíg lehet, mert tudják, hogy nem kell attól tartaniuk, hogy évekig nem jön még egy ilyen jó, tehát addig kell húzni, amíg lehet, hanem lesz hamarosan egy másik, szóval inkább ezt kell tökéletesre csiszolni az alkotók képességei szerint. Még akkor is, ha mondjuk egy több évtizedes sorozatról van szó, mint teszem azt a Gundam vagy a Macross (amiknek a legújabb sorozatai is közönség- és szakmai díjasak voltak, tehát lehet nagyon régi történetekkel is klasszist alkotni).

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Kingpin next
« Válasz #1867 Dátum: 2009. November 11. - 14:19:26 »
Ez a se vége se hossza rétestészta effektust már én is kezdem unni a szuperhős képregényekben, de én alapvetően a képregényt hasonlítottam a mangához, nem a szuperhősös cuccokat. Így aztán még mindig nem értem, hogy amit mangában ki lehet adni, ugyanúgy képregényben miért ne lehetne?
Ja, értem már, mire gondolsz. :) Ez nagyon jó kérdés. Nekem az a tippem, hogy a képregény kifejezés egybeolvadt a szuperhősökkel és így vált egy sztereotípiává, ezért (erősen fogalmazva) semmi ami képregény, nem lehet más, minthogy egy sztreccsruhás hős szétveri a gonoszokat. Szerintem az emberek nagy része nincs tisztában azzal, hogy pl európai képregények is léteznek.

Idézet
Tiszta barátok közt. ;D
:lol: Miért, nem így van? ;D ;)

nemrég lenyomtam a teljes Code: Geasst, és én egyáltalán enm tudnék Nyugatról egy ennyire összetett, enynire komoly stratégiai érzéket követelő csatákat (és sokat!), ennyire komplex karakterizálást, ennyire hosszútávú terveket felvonultató, ennyire bonyolult indítékokat felsorakoztató történetet
Látom, tetszett. :) Nagyon jó történet volt végig.

Idézet
Valahogy a japánok hajlamosak fogni egy ötletet, és nem húsz év, hanem húsz kötet alatt mindent kipasszírozni belőle
Kb ez a lényeg szerintem is.

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Kingpin next
« Válasz #1868 Dátum: 2009. November 11. - 18:53:08 »
Már több helyről hallottam, hogy a Mutánsvilág a legjobb történet, amit a Kingpin kiadott.  :D
Szerintem is.  :D De ha már szóba jött, nektek melyek a kedvenc Kingpin-köteteitek? Kaine a te listádra is kíváncsi vagyok! :) Az én listám:

1. Mutánsvilág 1
2. Marvel Könyvek Pókember: Holtak között
3. Új titkos Háború

Amúgy az eddig megjelent 20 kiadványból 3 híján megvan az összes, de azokat meg majd előreláthatólag jövőre bepótolom. Idén már nincs rá(juk) keret.

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:Kingpin next
« Válasz #1869 Dátum: 2009. November 11. - 19:37:45 »

Nem gondoltam volna hogy megérem, hogy John Romita junior nevét és a gyönyörű szót egy mondatban fogom látni.

Pedig itt az ideje mindenre felkészülni!!! Lehet, hogy Te meg a mangákra fogsz hamarosan rácuppani  :twisted:.
Nekem Leinil Francis Yu rajzai is bejönnek, bár ő is kicsit furcsán rajzol....

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #1870 Dátum: 2009. November 11. - 20:33:42 »
A Holtak között, a Vadász lelke és a Kitörés. Ha nem csak Marvel, akkor a Vertigo 3 is. Ha számít az is, ami már előkészületben van, akkor a Morlun visszatér a Holtak között helyett.  :)

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Kingpin next
« Válasz #1871 Dátum: 2009. November 11. - 21:56:31 »
A Mangában van eleje meg vége? Hát...

Bleach. 378. rész
Naruto 474. rész
One Piece 200 valahányadik rész.

Ez a három legnépszerűbb manga jelenleg a világon, ami még tart. Csak hát Hetente jelennek meg.

Nekem a kedvenc kingpines köteteim:

1.  Marvel Könyvek: Pókember:1-3
2. Mutánsvilág:1-2
3. Az Új Bosszú Angyalai: Kitörés
« Utoljára szerkesztve: 2009. November 11. - 21:59:29 írta Wiccan »

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Kingpin next
« Válasz #1872 Dátum: 2009. November 11. - 22:47:29 »

Nem gondoltam volna hogy megérem, hogy John Romita junior nevét és a gyönyörű szót egy mondatban fogom látni.
Pedig itt az ideje mindenre felkészülni!!! Lehet, hogy Te meg a mangákra fogsz hamarosan rácuppani  :twisted:.

Előbb cuppanok rá egy autó füstölgő kipufogócsövére, mint a mangákra.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Kingpin next
« Válasz #1873 Dátum: 2009. November 11. - 23:03:53 »
Végülis, akkor a tényleges  kérdésemre nem azt választ kaptam, hogy ugyanezt ugyanúgy meg lehetne tenni comicban is, csak egyszerűen nem történik meg. Mert ahonnan ez az egész kérdezősködés kiindult, egy olyan hozzászólás volt, amiből én azt vettem ki, hogy a manga, mint műfaj több lehetőséget nyújt, mint egy képregény...pedig nem, csak azt kihasználják minden tekintetben.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Kingpin next
« Válasz #1874 Dátum: 2009. November 12. - 07:42:07 »
Nekem a titkos háború, az őrszem és a kitörés a kedvencem eddig. Sorrendet nem akarok felállítani, de ha nagyon kell, akkor talán a kitörést tenném előre. Legutolsó helyre viszont tudom melyiket tenném...
Az eddigi 20 kötetből meg csak a tomster nincs meg.
This is a joke. A real practical Joke.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Kingpin next
« Válasz #1875 Dátum: 2009. November 12. - 09:09:39 »
Nekem a Mutánsvilág, a Hihetetlen Pókember - Új BA, és talán a Holtak Között a kedvenceim. De mindegyik nagyon tetszett.

De hogy visszakanyarodjunk a beszélgetés elejére, amelyben szó volt arról, hogy a mangák például azért is mennek jobban, mint a szuperhős képregények, mert lányok is többen veszik. Ennek talán az is lehet az oka, hogy igazából a szuperhős képregényekből van csak választék a magyar piacon. Holott a női szuperhősökről szóló képregényt talán jobban el lehetne adni a női olvasóknak is, és nem utolsó sorban az y kromoszómás olvasók is, márcsak a látvány miatt is ráharapnának. Akár egy She-Hulk, talgaby kedvenc Ms Marvele  ;D, vagy a Birds Of Prey. Szerintem lehetne egy próbát tenni vele, csak kérdés, hogy melyik kiadó vállalná be.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Kingpin next
« Válasz #1876 Dátum: 2009. November 12. - 09:15:32 »
nekem volt olyan mangás, japán rajongós ismerősöm, aki ha csak meghallotta a pókember szót már menekült. Mert volt rája egy skatulyája, hogy az gáz és az gyerekes, és pfhrrrruuuu, és pfujj, de ciki, és gááz, és az kaki, és azt nem bírom végignézni, meg nem akarom látni se.
mit lehet még ehhez ezután hozzátenni? csoda hogy az ilyenek után én is beskatulyázom a mangásokat?
This is a joke. A real practical Joke.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #1877 Dátum: 2009. November 12. - 09:40:13 »
nekem volt olyan mangás, japán rajongós képregényes ismerősöm, aki ha csak meghallotta a pókember manga szót már menekült. Mert volt rája egy skatulyája, hogy az gáz és az gyerekes, és pfhrrrruuuu, és pfujj, de ciki, és gááz, és az kaki, és azt nem bírom végignézni, meg nem akarom látni se.
Találós kérdés: az átalakított idézet melyik fórumozóra illik rá? ;D
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Kingpin next
« Válasz #1878 Dátum: 2009. November 12. - 09:54:50 »
Találós kérdés: az átalakított idézet melyik fórumozóra illik rá? ;D
Én tudom.  ;D

Darkus

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Kingpin next
« Válasz #1879 Dátum: 2009. November 12. - 10:18:45 »
Nem akarok nagyon belemenni a vitába, inkább csak mint külső megfigyelő szeretnék egy két dolgot megemlíteni. Visszatérve Vladi Megtorlójára illetve a Rozsomák Adóság és becsület képregényére, az első ami szemet szúrt nekem a megjelenésükkor, és a mai napig fáj azok a borítók. Szerintem a legrosszabb borítók amik megjelentek! Wolverine nem is lett volna rossz ha nem ilyen keretbe van benne a kép és úgy a szöveg, de akár a tpb-k borítóját is felhasználhatták volna. Valamint a Rozsomák felirat nem ilyen béna lett volna hanem maradnak az amerikai stilusnál, tudom ez a Panninis Rozsomák hagyatéka bár már akkor sem tetszett ez a felirat. A Punishernél megértem, hogy megtévesztő lett volna ha a Bradstreetes borítót rakják rá, mert belül a rajz inkább paródia jellegű, ami mondjuk tetszik nekem.
Mondjuk én a Punisherből egy válogatást adtam volna az Ennises időszakból /igen Ennis fan, és jó formán csak az ő írásait gyűjtőm, és igen sivár kis életem van amiben Ennis humora az egyetlen ami jó kedvre tud deríteni/, kezdésnek a Wolverines két számot /16-17 számok/ majd az Elektrásat /27 szám/, majd a riportereset /15. szám/. és végül ha még belefér a  23. számot vagy ha nem akkor a Marvel Knights Double shot első számának a Punisher történetét.